noobs vs diablo

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

In 2 zile se poate inchide topicul cred

Numele tribului: DIABLO
Prescurtare: DIABLO
Număr de membri: 74
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 1.101.575
Punctaj total: 1.386.086
Punctaj mediu: 18.730
Rang: 50
 

DeletedUser

Hai nu`i nimic.. se poate si mai rau :


DIABLO
Însuşiri
Numele tribului: DIABLO
Prescurtare: DIABLO
Număr de membri: 54
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 821.938
Punctaj total: 906.519
Punctaj mediu: 16.787
Rang: 70
Homepage:
Membri
 

DeletedUser

noobs este cunoscut pentru cateva lucruri: pentru defensiva si inversunarea cu care isi apara membrii, satele si interesele.pentru stabilitate in aliante. si pentru ca nu-i uita si nu-i iarta pe cei care dupa ce ataca nu au bunul simt sa stea si sa lupte. daca in loc de lupta ei au ales vanatoare, perfect, oricum tot tinte vor fi indiferent unde se duc. daca tribul z.z vrea sa intre in razboi cu noi sa-i tina pe cei nou veniti. mie imi convine ca in loc sa ma bat cu un trib de 100 de oameni, sa ma bat cu unul de 200. va dati seama ce e pe forumul lor? sau cate circulare se dau? si cati citesc forumul in aceste conditii? si cine face ce spune acolo?
 

DeletedUser1198

Harta facuta pe 25.03.2009
noobs - albastru
~ZZ~ - galben

dbnr01.jpg


Harta facuta pe 3.03.2009
noobs - albastru
~ZZ~ - galben

harta.png


E mai mult decat clar unde au fugit majoritatea celor din DIABLO :)

Doar o observatie.. din punctul meu de vedere, evolutia ~ZZ~ se aseamana foarte mult cu evolutia BURN-ului de pe L8, exceptie facand pozitionarea (BURN era in SE). Dupa ce au inceput avand forma unui arc de cerc in jurul K45, incearca sa domina NE-ul prin recrutari si fuziuni. Ce va urma? :D Cei care au jucat pe L8 sau au fost implicati in scurtul razboi =nBz= vs. BURN probabil stiu la ce ma refer. Pentru cei care nu sunt in tema, vizitati sectiunea "Lumea 8" :))), pentru ca nu vreau sa ma antepronunt...
 

DeletedUser6558

noobs este cunoscut pentru cateva lucruri: pentru defensiva si inversunarea cu care isi apara membrii, satele si interesele.pentru stabilitate in aliante. si pentru ca nu-i uita si nu-i iarta pe cei care dupa ce ataca nu au bunul simt sa stea si sa lupte. daca in loc de lupta ei au ales vanatoare, perfect, oricum tot tinte vor fi indiferent unde se duc. daca tribul z.z vrea sa intre in razboi cu noi sa-i tina pe cei nou veniti. mie imi convine ca in loc sa ma bat cu un trib de 100 de oameni, sa ma bat cu unul de 200. va dati seama ce e pe forumul lor? sau cate circulare se dau? si cati citesc forumul in aceste conditii? si cine face ce spune acolo?

Cam prezumţios... Mi se pare că îi cam desconsideraţi pe toti cei care nu sunt "noobs", asta nu e o eroare?
 

DeletedUser15358

Cam prezumţios... Mi se pare că îi cam desconsideraţi pe toti cei care nu sunt "noobs", asta nu e o eroare?

cred ca ai inteles total gresit ideea.martzian vroia sa sublinieze cu totul altceva.Trebuia sa fii si tu putin carcotas acuma nu ?
 

DeletedUser

Sigur va castiga noobs. Ei sunt superexperti ai jocului iar sansele de castig a celor din DIABLO sau ~ZZ~ sunt de 0,000000001%.
 

DeletedUser

Diablo a scazut ca naiba, deja mai mici ca tribul meu D.N.I. , care am inceput mult mai tarziu ca ei.
Felicitari noobs !
 

DeletedUser

ZZ a facut o greseala strategica.
faptul ca fostii diablo se numesc acum ZZ nu inseamna neaparat ca ZZ poarta direct razboiul, ci acelasi diablo continua razboiul.
un razboi intre nucleul initial ZZ (al jcuatorilor ok care au format tribul) si noobs e putintel cam imposibil in acest moment, avand in vedere limita de atac cu nobil si pozitia celor doua triuri pe harta.


cred insa ca ZZ a gresit pe termen lung si pierderile diablo in fapt vor fi contorizate in dreptul lor. ori poate vor reusi sa sustina acea zona si sa aleaga ca directi de dezvoltare chiar acea parte.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Daca eu as fi fost simplu membru ~ZZ~ , pe langa lipsa de bun simt, acceptarea unor oameni care nu au fost in stare sa se lupte cu capul sus.. nici cand au fost in ofensiva, (nu au luat niciun sat de la noobs) nici cand au fost in defensiva (au fugit care pe unde au apucat cand noobs le-a declarat razboi).. mi s-ar parea o insulta la adresa mea ca si jucator, pentru ca mai mult ca sigur satele fostilor Diablo vor fi aparate de ceilalti colegi ai lor.

Ca si membru noobs, raspunsul primit din partea Conducerii lor mi se pare cel putin lipsit de orice urma de adevar si bun simt. De ce spun asta? Stiu ei mai bine ce ne-au raspuns cand le-am cerut excluderea acelor jucatori.
 

DeletedUser3357

Daca eu as fi fost simplu membru ~ZZ~ , pe langa lipsa de bun simt, acceptarea unor oameni care nu au fost in stare sa se lupte cu capul sus.. nici cand au fost in ofensiva, (nu au luat niciun sat de la noobs) nici cand au fost in defensiva (au fugit care pe unde au apucat cand noobs le-a declarat razboi).. mi s-ar parea o insulta la adresa mea ca si jucator, pentru ca mai mult ca sigur satele fostilor Diablo vor fi aparate de ceilalti colegi ai lor.

Ca si membru noobs, raspunsul primit din partea Conducerii lor mi se pare cel putin lipsit de orice urma de adevar si bun simt. De ce spun asta? Stiu ei mai bine ce ne-au raspuns cand le-am cerut excluderea acelor jucatori.

De acord cu tine. De onoare nu da dovada orice trib sau orice jucator. Este o raritate in acest joc.
 

DeletedUser

nu am idee ce au raspuns, desi asta poate face diferenta.
cred insa ca daca analizezi dintr-o perspectiva cat de cat strategica, daca dupa fuziunea cu diablo, ZZ isi asuma razboiul cu voi si il castiga sau macar pastreaza cluster in zona fotului diablo (banuind ca fuziunea a avut un scop ce tine de dezvoltare), atunci decizia lor a fost f corecta, iar daca ceilalti membrii isi asuma la randul lor sustnerea unor jucatori mai slabi (cum au fost diablo) atunci din nou a fost o decizie corecta.
tribul cu cei mai buni jucatori e de oicei un trib elitist. are avantajele sale imesne, la fel cum are tot aatea dezavantaje. nu intotdeauna acel trib va castiga.
 

DeletedUser

nu am idee ce au raspuns, desi asta poate face diferenta.
cred insa ca daca analizezi dintr-o perspectiva cat de cat strategica, daca dupa fuziunea cu diablo, ZZ isi asuma razboiul cu voi si il castiga
Fuziunea aceasta a avut ca scop incetinirea dezvoltarii noobs.Dar nu stiu de ce se vorbeste de razboi de pe acum.
Nu este niciun razboi cu ZZ,decat cu diablo in prezent .
 

DeletedUser15358

nu am idee ce au raspuns, desi asta poate face diferenta.
cred insa ca daca analizezi dintr-o perspectiva cat de cat strategica, daca dupa fuziunea cu diablo, ZZ isi asuma razboiul cu voi si il castiga sau macar pastreaza cluster in zona fotului diablo (banuind ca fuziunea a avut un scop ce tine de dezvoltare), atunci decizia lor a fost f corecta, iar daca ceilalti membrii isi asuma la randul lor sustnerea unor jucatori mai slabi (cum au fost diablo) atunci din nou a fost o decizie corecta.
tribul cu cei mai buni jucatori e de oicei un trib elitist. are avantajele sale imesne, la fel cum are tot aatea dezavantaje. nu intotdeauna acel trib va castiga.

nici tu nu stii ce vorbesti asa e ?
 

DeletedUser3357

nu am idee ce au raspuns, desi asta poate face diferenta.
cred insa ca daca analizezi dintr-o perspectiva cat de cat strategica, daca dupa fuziunea cu diablo, ZZ isi asuma razboiul cu voi si il castiga sau macar pastreaza cluster in zona fotului diablo (banuind ca fuziunea a avut un scop ce tine de dezvoltare), atunci decizia lor a fost f corecta, iar daca ceilalti membrii isi asuma la randul lor sustnerea unor jucatori mai slabi (cum au fost diablo) atunci din nou a fost o decizie corecta.
tribul cu cei mai buni jucatori e de oicei un trib elitist. are avantajele sale imesne, la fel cum are tot aatea dezavantaje. nu intotdeauna acel trib va castiga.

Sunt de acord cu tine aici. Atat timp cat isi asuma razboiul nu suntem noi in masura sa criticam 'fuziunea'.
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare. Acest razboi a inceput sau deocamdata este la stadiul de povesti. Daca a inceput va rog sa postati si voi o statistica ceva sa vedem si noi cum sta treaba.
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare. Acest razboi a inceput sau deocamdata este la stadiul de povesti. Daca a inceput va rog sa postati si voi o statistica ceva sa vedem si noi cum sta treaba.

mai e nevoie? razboiul declarat e cu Diablo, adica:
Însuşiri
Numele tribului: DIABLO
Prescurtare: DIABLO
Număr de membri: 22
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 350.619
Punctaj total: 350.619
Punctaj mediu: 15.937
Rang: 149
 

DeletedUser

Atunci daca nu mai este nevoie ar trebui inchisa aceasta tema ca de spam eu personal sunt satul.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus