"northern knights"

  • Autor subiect DeletedUser10256
  • Data de început

DeletedUser4034

Nu există motiv pentru părăsirea tribului. orice nemulțumire poate fi rezolvată, iar dacă cei 3 întemeietori cad de acord în unanimitate asupra unei decizii, acea decizie este considerată corectă 100% și nu se discută. un jucător care se consideră nedreptățit poate oricând să solicite votul întemeietorilor. dacă acesta decide unanim ceva, atunci jucătorul se conformează, eventuală decizie de a părăsi tribul fiind considerată nerespectare a regulamentului.
satele unui membru KNIGHT sunt făcute pe jumătate din munca lui, pe jumătate datorită protecției derivată din diplomația tribului. orice părăsire a tribului se cere și se acordă cu obligația cedării a 50% din sate. daca nu accepta de buna voaie se va incerca inobilarea tuturor satelor jucatorului respectiv.
in acest sens, voi lua legătura cu toti aliații tribului si cu triburilor cu care avem PNA si voi face urmatoarea propunere - orice membru care pleca din trib va fi delcarat refugiat. nu mai suntem de acord cu cele 48 ore in care epoate fi atacat. vom propune daca e cazul sa fie inobilat intern de tribul in care se refugiaza, si doar un sfert din satele lui sa fie luate de tribul nostru

ORICE MEMBRU AL TRIBULUI ESTE OBLIGAT SĂ CUNOASCĂ ȘI SĂ RESPECTE ACEST REGULAMNT.


Asta e chiar tare=)))

:D:D:D:D......cine e desteptul care a scris toate astea......voi incepeti sa ine...ti pe zi ce trece.....
 

DeletedUser8950

Nu există motiv pentru părăsirea tribului. orice nemulțumire poate fi rezolvată, iar dacă cei 3 întemeietori cad de acord în unanimitate asupra unei decizii, acea decizie este considerată corectă 100% și nu se discută. un jucător care se consideră nedreptățit poate oricând să solicite votul întemeietorilor. dacă acesta decide unanim ceva, atunci jucătorul se conformează, eventuală decizie de a părăsi tribul fiind considerată nerespectare a regulamentului.
satele unui membru KNIGHT sunt făcute pe jumătate din munca lui, pe jumătate datorită protecției derivată din diplomația tribului. orice părăsire a tribului se cere și se acordă cu obligația cedării a 50% din sate. daca nu accepta de buna voaie se va incerca inobilarea tuturor satelor jucatorului respectiv.
in acest sens, voi lua legătura cu toti aliații tribului si cu triburilor cu care avem PNA si voi face urmatoarea propunere - orice membru care pleca din trib va fi delcarat refugiat. nu mai suntem de acord cu cele 48 ore in care epoate fi atacat. vom propune daca e cazul sa fie inobilat intern de tribul in care se refugiaza, si doar un sfert din satele lui sa fie luate de tribul nostru

ORICE MEMBRU AL TRIBULUI ESTE OBLIGAT SĂ CUNOASCĂ ȘI SĂ RESPECTE ACEST REGULAMNT.


Asta e chiar tare=)))

care-i problema ??
 

DeletedUser4034


"inebuniti".....presupunem ca un player iese din trib...el a muncit pentru satele alea si nu a cerut ajutor de la nimeni,cu ce ocazie sa lase tribului 50% din sate....asta e magarie decum.....eu inca asa prostii nu am mai auzit
 

DeletedUser

:)

e imposibil de cuantificat cat face cineva ptr sine in dezvoltarea sa, cat face ptr trib si cat face tribul ptr acea persoana. cine ofera mai mult si cine mai putin?
cine cui ii este dator? o demonstratie puerila la prima vedere ar fi ca tribul e format din mai multi, care cu siguranta vor face mai multe decat un singur jcuator, prin urmare cuantificabilitatea afirmatiei s-ar transpune printr-un procent net superior tribului ca participare in joc decat unui jcuator. prin urmare se impune ca fireasca o concluzie cf careia un jucator datoreaza mai mult tribului decat tribul unui jucator.

e imposbil de cuanificat evolutia cuiva in cadrul unui trib, eventual comparat cu posibila sa evolutie in cadrul altui trib sau, de ce nu, cu o dezvoltare pe cont propriu (ca omul de care se vorbeste aici ipotetic inteleg ca e superman-ul triburilor). diplomatia unui trib apara din start un membru, asta app de un jcuator care nu a cerut ajutor la nimeni - nu e nevoie sa o ceara daca a beneficiat de diplomatia tribului, daca a intrat in trib si a invatat sa joace acest joc, cine cuantifica know-kow-ul?? sau voi v-ati nascut cunoscand jocul asta de la alfa la omega???
cine stie exact cat a primit sprijin o perosna, cat a trimis el sprijin, cate sate a curatat si au fost luate de altii sau cati colegi au curatat sate ptr el sau cat din relatiile tribului s-au stricat din cauza ca el a facut scandal pe un sat de barbari revendicat si de un aliat??? sunt convins ca doar un supercreier ar putea calcula exact cat si ce ajutor primeste un membru din partea tribului si cat viceversa. premisa noastra este ca un intemeietor poate gresi, chiar doi intemeietori pot gresi, insa cand e ** de 3 voturi a 3 oameni dintre cei mai dedicati tribului probabilitatea ca decizia sa fie gresita scade.

exista, desigur, varii indicatori, de la sate inobilate intern, de exemplu, pana la participarea acelei persoane intr/un razboi (unde din nou nu exista indicatori exacti - cat a aparat cu trupele sale nu se vede, ca a luat sate de la dusmani se vede).
procentul e unul artificial, iar daca huzy sau relaz ne poate face un calcul mai exact decat 50% vs 50% vom reanaliza procentele satelor puse in disxcutie in regulamentul nostru intern.

in alta ordine de idei, e ** de un regulament de tip contract. asa ca daca cineva intra in trib, nu il obliga nimeni sa ramana daca regulamentul nu ii convine. daca e cineva caruia nu ii convine poate refuza eventuala invitatie, asta in cazul in care va fi gratulat cu o invitatie :D (nu pot rezista tentatiei unei usoare malitiozitati macar)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4034

neon light u zici ca este un regulament de tip contract....HAHAHA.....si cine o sa accepte asa ceva....eu sa fiu ala sa intru la voi in trib cu X sate si peste un timp sa ies nu as accepta asa ceva....eu am pierdut noptile pentru a cuceri satele alea si la sfirsit sa va dau 50% voua.... :D ..... DELIR
 

DeletedUser10256

si cine-l pune pe acel tip ''X'' sa iasa? Eu sunt complet de acord cu asta;). Daca intra intr-un trib... pai ramane acolo... nu schimba tribul in funtie de diplomatie etc etc etc:D
 

DeletedUser9509

o mare tampenie...orice jucator are dreptul sa se mute unde vrea,nimeni nu il poate obliga sa ramana intr-un trib in care nu se regaseste,aici sunt incalcate reguli nescrise ale jocului inca de la infintarea lui,si cine suntem noi sa schimbam dupa bunul plac codul jocului,numai oameni fara onoare joaca murdar,daca te tin oasele ataca 48 de ore si ia cate sate poti,sa ataci un jucator fara aparare e cel mai mizer lucru,asta te defaimaza si mai mult in ochii celorlalti.
 

stou

member
Scor reacție
0
Cea mai mare prostie asta cu 48H !!!
Mizer considrati ca este sa atacati un jucator fara trib ???
Sa va spun eu ce consider ca este mizer :
-Acceptarea in trib a refugiatilor,tradatorilor si lasilor !!!
Explicatimi si mie ce onoare este sa primesti in trib un jucator care este atacat de aliati ???Si sa le dati in nas cu alea 48 H ???
Fratilor regla nescrisa a triburilor oriunde se mai joaca inafara de Lumea clasica este sa fie concediati imediat !!Insa nu la pe Clasica ca aici nu mai creste Tribul in top daca nu tine toate scursurile in trib !!!
Desigur acesta regula a celor 48h a fost inventata de triburile care sunt in goana dupa puncte fara pic de onoare !!!
Si de unde tot atata frate schimbarile astea de trib ca pe sosete !!
uite de aia nu va exista niciodata pe acesta Lume clasica un razboi total pe acesta lume ,pentru ca X fost membru in tribul 1 a intrat in tribul 2 dusman cu cu primul !!
Acest individ nu isi va ataca nici odata prietenii !!!
Si atunci unde mai este frate Jocul Tribal WAR ?? acel joc de razboi ???Nu mai este este Sim Cyty sau ceva de genul !!!
Va spun sincer mi s-a acrit de diplomatie in special datorita acestor doua probleme ,si chiar de acest joc!!!
 

DeletedUser9509

nu vorbesc de refugiati,ia zi tu daca vrei sa te muti in alt trib iti convine sa fii atacat asa numai ca vrei sa pleci,nu cred,si eu m-am saturat de aliantele personale ale jucatorilor,dar asta e,nu ai ce sa faci,pana la urma totul se termina si vor fi nevoiti sa se atace.
 

DeletedUser

mojoritatea sunt mercenari.....lupta pt pomana !!!!....Clasica a fost odata frumoasa,acusi e cea mai plictisitoare......
 

DeletedUser10929

mi s-a cerut sa calculez nu stiu ce, nici n-am de gand, nu-mi bat capul cu ce mi se pare o mare tampenie...pai sa fiu eu in Nobil si sa vreau sa plec in alt trib stiind de regula asta, mi-as blinda satele inainte cu ajutorul vitorului meu trib si as rade in fata oricui incearca sa le ia. in plus, regula de 48 de ore e cat se poate de valabila, exemplu pt stou, suntem in razboi, pai "in dragoste si in razboi totul e permis"(puteti contrazice asta, cu toate ca nu eu am inventat zicala, ci se cunoaste dc imi amintesc bine de pe vremea lui Cezar), in acest caz, in razboiul impotriva just, ma folosesc de toate mijloacele, atacuri, hartuire, "pustiirea pamantului in fata navalitorilor" etc...si asa, ** cu cineva din just ca il scap de atacuri dc iese din just, automat just pierde un membru si teren pe harta, peste noapte poti sa te trezesti cu o granita la care nu te asteptai.

iar pentru cei din Nobil....o sa va confruntati cu probleme pe baza acestei reguli in momentul in care, cel mai sigur pe timp de razboi, cand nu o sa ii puteti sprijini pe toti cei atacati, iar cei care nu sunt ajutati de trib, logic ca vor alege sa plece...mare scandal, ii vreti 50% din sate...dar el are poate prieteni in trib, care nu vor fi de acord, voi va veti impune, se mai supara si altii...ca la un moment dat sa va treziti ca nu mai are cine sa ia alea 50% din sate, pentru ca multi va vor parasi, iar triburile unde vor merge, ii vor proteja...concluzia, veti pierde si membri si nici nu veti lua sate...pentru ca acea regula este una care nu tine catusi de putin de ceea ce inseamna democratie.

dar asta e doar parerea mea, poate ma insel, dar n-as crede.

p.s. bine ca n-am stat nici eu in Nobil numai jumate de zi, si m-am speriat(asta era acum vreme buna in urma), ca intrasem cand aveam un sat si de era regula asta ceum mi se lua 50% dinr-un sat?:)))))))
 

DeletedUser

stau si ma uit la voi cum comentati ceva ce nu va comvine ... amintiti-va de vechile triburi si de vechii jucatori , atunci toti se respectau intre ei , iar acum nu mai exista respect sau onoare . Ganditi-va la Burn ... oare de ce s-a destramat ??? Iar faza cu un jucator nu se regaseste in tribul X sau Y este cea mai mare prostie pe care am putut-o citi pe forum ... daca nu ii convine cuiva poate sa nu accepte invitatia , nimeni nu te obliga sa intri . sunt cateva cuvinte pe care unii nu le cunosc : devotament , respect , onoare ... de asa ceva ati auzit ??? Cei din trib am acceptat aceste lucruri , iar cei ce nu le-au acceptat au fost liberi sa plece innainte sa intre acest regulament dur in vigoare . orice jucator ce intra in trib este instiintat de aceste lucruri . Fata de alte triburi noi , cel putin am spus acest lucru si in regulament si nu facem innobilari interne cum fac altii , doar sa creasca in punctaj ... Oricum sunt jucatori mari ce nu au avut parte de nici un razboi si nu cunosc ce inseamna sa stai zile la rand sa calculezi , sa planifici etc . E mai bine sa stai la pomana si sa nu le spui regulamentul celorlalti ??? Apropo , la voi cum se face innobilare interna , huzy85 ??? poate ne lamuriti si pe noi , sau poate ca tribul vostru primeste foarte multi refugiati ... pot spune asta doarece cunosc destui ce au fugit de razboi la tine in trib ...
 

DeletedUser

stau si ma uit la voi cum comentati ceva ce nu va comvine ... amintiti-va de vechile triburi si de vechii jucatori , atunci toti se respectau intre ei , iar acum nu mai exista respect sau onoare . Ganditi-va la Burn ... oare de ce s-a destramat ??? Iar faza cu un jucator nu se regaseste in tribul X sau Y este cea mai mare prostie pe care am putut-o citi pe forum ... daca nu ii convine cuiva poate sa nu accepte invitatia , nimeni nu te obliga sa intri . sunt cateva cuvinte pe care unii nu le cunosc : devotament , respect , onoare ... de asa ceva ati auzit ??? Cei din trib am acceptat aceste lucruri , iar cei ce nu le-au acceptat au fost liberi sa plece innainte sa intre acest regulament dur in vigoare . orice jucator ce intra in trib este instiintat de aceste lucruri . Fata de alte triburi noi , cel putin am spus acest lucru si in regulament si nu facem innobilari interne cum fac altii , doar sa creasca in punctaj ... Oricum sunt jucatori mari ce nu au avut parte de nici un razboi si nu cunosc ce inseamna sa stai zile la rand sa calculezi , sa planifici etc . E mai bine sa stai la pomana si sa nu le spui regulamentul celorlalti ??? Apropo , la voi cum se face innobilare interna , huzy85 ??? poate ne lamuriti si pe noi , sau poate ca tribul vostru primeste foarte multi refugiati ... pot spune asta doarece cunosc destui ce au fugit de razboi la tine in trib ...



un ex..

sa spuenm ca nam trib..ma invitati,intru stau 5 min nu imi place forum ies si ma duk la alti..voi imi cereti 50% din sate :)))


dekat sa va dau 50% din sate mai ** stau si lupt cu voi..makar sa le luati in lupta:p
 

DeletedUser

nu s-a pus astfel problema . intri , primesti sprijin , resurse , sate etc , iar drept multumire tu pleci in alt trib cum comentezi asta ???
 

DeletedUser

asta e altceva...
daka o aplicam si noi la toti care au plekat in nobil, oldies ,burn ,phx ,just si pe unde s-au mai dus...eram mari:D:D
 

DeletedUser9509

vio era vorba ca intrii in trib,nu te ajuta nimeni,nimeni nu misca nimic,e plictiseala monotonie,aliante cat cuprinde,la asta ma refer,si cand intrii si vezi chestiile astea normal ca nu mai stai,ce trib mai recruteaza jucatori care au nevoie de resurse?mamutii cu 5-600 de membrii,si in ziua de azi,multi se respecta intre ei.
 
Sus