Off si DEF Amuzante

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser40272

Vorbeste de parca in trib s-au cucerit numai sate de barbari...hai sa fim seriosi putin daca se poate!!

da, chiar...de ce sa nu fim seriosi un pic?

eu nu inteleg de ce va dati mari cu ceva unde stati mai rau decat unii, ce daca sunteti pe 1 la ODA?

Cati membri intra la ODA aia? si cati intra la alte triburi? gen manuta, daca vreti sa laudati un trib pentru ODA, laudatii pe cei din manuta, nu va laudati singuri cu ceva fals, cand BW-ul era pe 1 la ODA le dadeati peste nas cu calcule, se poate sa aveti bun simt sa va dati singuri peste nas cu matematica acum?:(

@bumzi eu nu inteleg cum poti sa faci pe unul batman cand tu te bati cu pumnul in piept ca rupi tot ce prinzi, care se crede batman? vrei sa-ti aduc aminte de l23 sau l24? unde ti-ai luat-o in freza?

nu te mai crede invincibil ca nu esti, cum de altfel nu e nici un jucator...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40279

piter lauzi tribul tau ca e mare si tare la oda.. dar te rog uitate la innobilarile colegilor tai... pe barbari nu faci oda:)))

tu uita-te la mine ce sate i-au :) ca pe mine ati pus ochii din nou....lasa colegii mei,sa ia sate si de 20 pct ca nu ma intereseaza,fiecare ia dupa cum il duce capu ;).....


@bumzi eu nu inteleg cum poti sa faci pe unul batman cand tu te bati cu pumnul in piept ca rupi tot ce prinzi, care se crede batman? vrei sa-ti aduc aminte de l23 sau l24? unde ti-ai luat-o in freza?

nu te mai crede invincibil ca nu esti, cum de altfel nu e nici un jucator...

ia sa imi spui tu mie unde am luat-o eu in freza pe 23?? :))iar pe 24 m-au luat pe sus,dat afara din trib si innobilat cand eram plecat...daca eram la pc nu cred ca sanse de innobilat aveau ;) asa ca stai kill boss...ca nici pe 23 si nici pe 24 nu mi-am furat-o,informeaza-te mai bine

app pe 23 am jucat pana la 2k si ** si dupa mi-a banat contu ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40272

tu uita-te la mine ce sate i-au :) ca pe mine ati pus ochii din nou....lasa colegii mei,sa ia sate si de 20 pct ca nu ma intereseaza,fiecare ia dupa cum il duce capu ;).....




ia sa imi spui tu mie unde am luat-o eu in freza pe 23?? :))iar pe 24 m-au luat pe sus,dat afara din trib si innobilat cand eram plecat...daca eram la pc nu cred ca sanse de innobilat aveau ;) asa ca stai kill boss...ca nici pe 23 si nici pe 24 nu mi-am furat-o,informeaza-te mai bine

app pe 23 am jucat pana la 2k si ** si dupa mi-a banat contu ;)

am zis pe 23 sau pe 24, nu pe 23 si pe 24, nu stiam sigur care din ele, toti zicem DACA, dar hai sa privim realitate, fara nici o scuza...eu nu am nimic cu tine, esti bun ca jucator dar prea laudaros si nu esti invincibil, uneori plusezi prea tare, de aia incerc sa-ti tai din elan...iei la misto pe care prinzi pe aici, dar sa fii luat la misto nu cred ca ti-ar place:p
 

DeletedUser40279

au recunoscut si aia de m-au atacat bre ;) ....nu ca daca si parca si pana mea....

si da recunosc ca imi place sa i-au lumile la mijto ca altfel nu-mi trece timpu cu farmu :| mai vad cate un adormit pe aici ii ** normal sa-l i-au la mijto :)))

bafta la joc ;) aseara berea a fost de vina :D:D:D
 

DeletedUser40242

tiar pe 24 m-au luat pe sus,dat afara din trib si innobilat cand eram plecat...daca eram la pc nu cred ca sanse de innobilat aveau ;) asa ca stai kill boss...ca nici pe 23 si nici pe 24 nu mi-am furat-o,informeaza-te mai bine

app pe 23 am jucat pana la 2k si ** si dupa mi-a banat contu ;)


La fel o sa fii si pe lumea asta... o sa apari cu scuze de genu iar: s-au dilatat cablurile de la net, curent nu mai ai de 1 saptamana, esti plecat in Hawai, campania agricola s-a decalat si ai fost nevoit sa ramai pe camp etc etc etc ! Pe 24 nu te-au inobilat intr-o noapte ma. eu faceam parte din RS, si stiu ca au tras vreo 2 zile de tine, daca nu si mai mult... I-ai jurat razbunare lui Mircea, si pe 24 si pe 25... are acelasi id (nu trompi trompi sau bumtzi bumtzi cum joaca altii) asa ca il gasesc simplu: ingenios !

Bafta !
 

DeletedUser

da, chiar...de ce sa nu fim seriosi un pic?

eu nu inteleg de ce va dati mari cu ceva unde stati mai rau decat unii, ce daca sunteti pe 1 la ODA?

Cati membri intra la ODA aia? si cati intra la alte triburi? gen manuta, daca vreti sa laudati un trib pentru ODA, laudatii pe cei din manuta, nu va laudati singuri cu ceva fals, cand BW-ul era pe 1 la ODA le dadeati peste nas cu calcule, se poate sa aveti bun simt sa va dati singuri peste nas cu matematica acum?:(.

Eu nu inteleg cine s-a dat mare.Nu inteleg la ce te referi.Fii mai explicit daca se poate.Nu zic ca nu sunt luate si sate de barbari..dar nu chiar asa de multe incat sa sariti voi cu gura..precum A Team ia numai sate de barbari.Nu inteleg la ce va ciondaniti atat pentru un lucru asa de neimportant.Cel putin asa mi se pare mie.Tot respectul!
 

DeletedUser

Că aşa sunt românii, în loc să purtăm discuţii civilizate şi să se vadă în războaie şi pe hartă cine e mai bun, mai bine stăm şi ne batem în piept pe forum care e mai tare şi încercăm să îl înjosim pe duşman :)) o să mai treacă ceva ani buni până o să treacă discuţiile astea.
 

DeletedUser

Discutiile astea nu o sa dispara niciodata....poate intre cei care discuta acum o sa dispara...dar o sa apara altii si altii care o sa faca acelasi lucru care i-l fac unii acum.Lasa sa ia lumea sate de barbari..lasa ca altii sa ia numai sate de jucatori...lasa ca altii sa fie mai tari si altii mai slabi la ODA...cand o sa se ajunga la o lupta fata in fata...sau alte dispute atunci o sa se vada care a avut de castigat si care nu.Lasati timpul sa-si faca datoria..el le rezolva pe toate.Tot respectul!
 

DeletedUser

mai forumul e pentru discutii in contradictoriu,cearta propaganda

cat timp se cearta DESPRE JOC ,e ok,poa sa se si injure :D

rau e cand incep sa o dea in atacuri la persoana :D
 

DeletedUser

E pentru propaganda şi discuţii, nu pentru certuri şi contradictorii gen: eu sunt mai bun, nu eu sunt mai bun, ba nu eu sunt mai bun etc :). Aruncă o privire pe .net pe lumile de început 1,2,3,4 şi vezi acolo care e scopul forumului :) parerea mea.
 

DeletedUser

Propaganda cere discutii in contradictoriu

evident asta se poate face prin "eu sunt cel mai tare,nu eu sunt "

sau prin statistici, harti,dovezi

dar acest lucru e f rar la noi
 

DeletedUser40272

Eu nu inteleg cine s-a dat mare.Nu inteleg la ce te referi.Fii mai explicit daca se poate.Nu zic ca nu sunt luate si sate de barbari..dar nu chiar asa de multe incat sa sariti voi cu gura..precum A Team ia numai sate de barbari.Nu inteleg la ce va ciondaniti atat pentru un lucru asa de neimportant.Cel putin asa mi se pare mie.Tot respectul!

nu am ras niciodata de unul care a luat sat/e de barbare, sa faca ce vrea...cum tu nu imi poti spune mie ce sate sa iau nici eu nu pot, chiar daca as putea nu ti-as zice, citeste mai in urma si ai sa vezi care se da mare cu ODA, sau in alt topic, ala cu declaratiile parca.

Discutiile astea nu o sa dispara niciodata....poate intre cei care discuta acum o sa dispara...dar o sa apara altii si altii care o sa faca acelasi lucru care i-l fac unii acum.Lasa sa ia lumea sate de barbari..lasa ca altii sa ia numai sate de jucatori...lasa ca altii sa fie mai tari si altii mai slabi la ODA...cand o sa se ajunga la o lupta fata in fata...sau alte dispute atunci o sa se vada care a avut de castigat si care nu.Lasati timpul sa-si faca datoria..el le rezolva pe toate.Tot respectul!

ai dreptate, insa nu vii si te dai mare ca esti pe 1 la ODA cand esti trib mamut, in opinia mea


daca sunt colegi de la noi care rad pentru un sat de barbari luat ei se fac de cacao, nu voi, da-ti-le peste nas daca merita;)...parerea mea

E pentru propaganda şi discuţii, nu pentru certuri şi contradictorii gen: eu sunt mai bun, nu eu sunt mai bun, ba nu eu sunt mai bun etc :). Aruncă o privire pe .net pe lumile de început 1,2,3,4 şi vezi acolo care e scopul forumului :) parerea mea.

stii care e ideea pe .net...nu gasesti laudarosi, de aia nu se "cearta" ca aici, iar daca unul spune ca x e bun, baga si ceva statistici, dovezi.

aici insa unii vin cu statistici false:) asta e singura chestie care ma deranjeaza pe mine, daca ai un trib de laudat acela este MANUTA, nu vii si-ti lauzi tribul doar pentru a incerca sa-i faci imagine
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Propaganda cere discutii in contradictoriu

evident asta se poate face prin "eu sunt cel mai tare,nu eu sunt "

sau prin statistici, harti,dovezi

dar acest lucru e f rar la noi

Nici statisticile nu sunt lucru bun de propaganda :) hărţile sunt cele mai bune, una făcută la începutul războiului, urmată de câte o hartă pe săptămână şi văzută evoluţia războiului. Sunt triburi care atunci când pierde un jucător multe sate e dat afară că nu dă bine la statistici :)
 

DeletedUser

pai cum sa nu fie bune statisticile??

alea sunt miezul propagandei...

cu ce te lauzi daca nu cu statisticile?
 

DeletedUser

Cu evoluţia pe harta :) Dacă la începutul războiului tu deţii 1 continent şi inamicul deţine 3, şi la sfarşitul războiului tu deţii 3 jumate, şi inamicul 1/2. Cu aia te lauzi. Aşa de alungul războiului faci o ofensivă pe un jucător, după ce îi iei 10 sate e dat afară, şi tot aşa la fiecare jucător. Ce arăţi cu statistica ? Le duci 10 jucători şi pe statistică arată că ai luat 100 de sate :). Harta şi evoluţia pe hartă e adevărata propagandă, nu statisticile alea inutile şi care se falsifică extrem de uşor. Harta nu o poate falsifica nimeni, şi pe hartă se vede foarte bine cine e dat afară şi de cine e înnobilat respectivul. Sper că înţelegi ideea :)
 

DeletedUser

stii care e ideea pe .net...nu gasesti laudarosi, de aia nu se "cearta" ca aici, iar daca unul spune ca x e bun, baga si ceva statistici, dovezi.

aici insa unii vin cu statistici false:) asta e singura chestie care ma deranjeaza pe mine, daca ai un trib de laudat acela este MANUTA, nu vii si-ti lauzi tribul doar pentru a incerca sa-i faci imagine

Păi majoritatea românilor ştrică tot farmecul forumului, şi mai e şi vârsta predominantă care a scăzut cu timpul :). Dar în mare parte caracterul unora strică tot rostul acestui forum. Pe .net cum nu sunt românii la "putere" există discuţii civilizate şi propagandă adevărată.
 

DeletedUser40272

Cu evoluţia pe harta :) Dacă la începutul războiului tu deţii 1 continent şi inamicul deţine 3, şi la sfarşitul războiului tu deţii 3 jumate, şi inamicul 1/2. Cu aia te lauzi. Aşa de alungul războiului faci o ofensivă pe un jucător, după ce îi iei 10 sate e dat afară, şi tot aşa la fiecare jucător. Ce arăţi cu statistica ? Le duci 10 jucători şi pe statistică arată că ai luat 100 de sate :). Harta şi evoluţia pe hartă e adevărata propagandă, nu statisticile alea inutile şi care se falsifică extrem de uşor. Harta nu o poate falsifica nimeni, şi pe hartă se vede foarte bine cine e dat afară şi de cine e înnobilat respectivul. Sper că înţelegi ideea :)

da, se mai vede si cine a recrutat? unul de la altul...harta se modifica si datorita recrutarilor, daca cineva vine cu o statistica falsa se vor gasi destui sa-l corecteze:)

o sa mai vezi discutii pe extern o data la 3 luni intr-un razboi daca te bazezi pe harti:) oricum la inceput se pun si harti cine vrea poate tine cont de ele
 

DeletedUser

Dacă se fac hărţi săptămânale se cam vede, poate nu acum la dimensiunile actuale dar când mai creşte lumea o să se vadă şi recrutările sunt esenţiale într-un război. Un conducător bun, după părerea mea, va lua jucătorii buni care vor să vina din tribul duşman în momentul când se vede clar că a câştigat războiul. Nu poţi merge la neşfârşit cu aceeaşi membri, mai trebuie adăugaţi câte unii care merită din când în când. Oricum harta arată mai bine decât statistica cine e mai bun.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus