Off-topic

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

pai bai, inteligentule, cum sa fi ceva ce nu poti fi niciodata ?

Te-ai chinuit mult? Eu nu cred....iar ai apasat tastele alea aiurea, doar ca sa apari si tu aici.


Mater, io nu-s roman, imi permit sa gresesc. Dar mamaliga e mancare specific romaneasca...probabil inventata de aquilla sau stramosii lui :confused:

orlando....fara nici o intentie..tu cu cine te certi acolo? te citezi, raspunzi...esti emotionat in prezenta marelui dac aici de fata ?
 

DeletedUser

Dar poti lua in considerare ca sunt si alti utilizatori ai forumului care au o parere diferita. Care nu ii deranjeaza sau poate chiar apeciaza aceste tipuri de discutii[nu am refer la cearta curenta]?
Cei pe care ii mentionezi pot fi numarati pe degete... asta inseamna ca tot forumul trebuie sa contina aceleasi si aceleasi discutii la nesfarsit? Voua va pasa si de restul oamenilor care intra si pe aici ? Nu ati demonstrat-o...
 

DeletedUser

Am ceva ani inaintea ta, daca e sa ne luam dupa votari. Si da, am fost de fiecare data.

Eu am fost de cand am acest drept pana in ziua de azi si voi merge atata timp cat cred ca votul meu va conta.Nu conteaza anii sau de cate ori am fost. Avand in vedere ca esti mai in varsta rezulta ca ai inceput sa votezi de dinaintea mea dar poate eu am sa apuc sa votez si dupa timpul tau[sa nu mi-o iei in nume de rau dar fiecare isi are finalul de drum].Sa inteleg ca ai fost in tara zilele trecute ca sa votezi?:confused:

orlando, ai ajuns sa-ti raspunzi singur? vaaaaaaaaaai asta spune multe :D:D:D

Culca-te;) Mi-a fost dat raspuns de catre tetis prin editarea postului meu. Intrebarea mea a fost adresata lui cu quote la raspunsul lui.
 

DeletedUser

Nu, BlooM, tot asa cum n-ai voie sa-i numesti nazisti pe "sarmanii copii cunoscatori de istorie"...vai vai...Sarmani copii cunoscatori de propaganda nazista servita cu polonicul sub forma de istorie si adevar stiintific se numeau Hitlerjugend.

sarmanii copii nevinovati....ce-au fost invatati sa faca....BlooM, iti propun, in calitate de bozgoaica obisnuita cu apelativele, si tie in calitate de renegat, sa ne luam de manuta si sa mergem in acel loc unde scrie ca munca te va face liber...pentru ca in ochii lor, acolo ne este locul, nu intre cetatenii cu drepturi depline ai unei tari libere si democratice.
 

DeletedUser

Eu am fost de cand am acest drept pana in ziua de azi si voi merge atata timp cat cred ca votul meu va conta.Nu conteaza anii sau de cate ori am fost. Avand in vedere ca esti mai in varsta rezulta ca ai inceput sa votezi de dinaintea mea dar poate eu am sa apuc sa votez si dupa timpul tau[sa nu mi-o iei in nume de rau dar fiecare isi are finalul de drum].Sa inteleg ca ai fost in tara zilele trecute ca sa votezi?:confused:

Culca-te. Sunt in tara de ceva timp...cred ca-s roman daca-s in tara, nu? ce zici aquilla, am buletin de roman, oare sunt sau nu roman? :confused:
 

DeletedUser

Aquilla .... Vreau doar sa te salut. Stiu ca doua saptamani nu te voi mai vedea pe forum. Iti multumesc ptr acest cadou intarziat de Mos Nicolae.

Ptr restul de fani ai tai, daca si aici ti-au vazut argumentele atat de mult aduse in discutie atunci chiar v-a indoctrinat bine omul. Singurul lucru de care esti capabil ptr ati sustine "ideile" sunt jignirile si verdictele(nepatriot, nu esti roman, etc.)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cei pe care ii mentionezi pot fi numarati pe degete... asta inseamna ca tot forumul trebuie sa contina aceleasi si aceleasi discutii la nesfarsit? Voua va pasa si de restul oamenilor care intra si pe aici ? Nu ati demonstrat-o...

Daca nu am mai fi atacati/provocati nu cred ca s-ar produce atata tamtam. Dar poate ai si tu niste ideii proprii care poate le-ai exprimat sau vreodata le vei exprima undeva. Ai putea sa stai fara sa zici nimic cand altii le ataca si le critica?
 

DeletedUser

Daca nu am mai fi atacati/provocati nu cred ca s-ar produce atata tamtam. Dar poate ai si tu niste ideii proprii care poate le-ai exprimat sau vreodata le vei exprima undeva. Ai putea sa stai fara sa zici nimic cand altii le ataca si le critica?
Poti sa iti expui ideile cu argumente.

Tesis vrei sa jucam rama in retea? Sunt binedispus...:D
 

DeletedUser

Aquilla .... Vreau doar sa te salut. Stiu ca doua saptamani nu te voi mai vedea pe forum. Iti multumesc ptr acest cadou intarziat de Mos Nicolae.

Ptr restul de fani ai tai, daca si aici ti-au vazut argumentele atat de mult aduse in discutie atunci chiar v-a indoctrinat bine omul. Singurul lucru de care esti capabil ptr ati sustine "ideile" sunt jignirile si verdictele(nepatrion, nu esti roman, etc.)


Blasfemieeeee!!!! Cum poti sa spui ca pasaroiul nu e roman??? O sa fac un memorandum catre presedinte, sa-i ofere inca un buletin, sa fie de 2 ori roman. :D Tu ar trebui sa-ti ceri scuze in fata lui...in genunchi, ca un necunoscator ce esti in probleme de istorie :p Nu se pune ca stiu ce studii faci...dar el nu stie ;)

Si apropo, nu doar el, eu presimt ca vom zbura mai multi in vacanta. Dar macar cu ocazia asta, s-a vazut clar argumentatia lui aquilla. Poate si altii vor intelege ceva de aici.
In afara de jigniri, insulte si verdicte complet nefondate din parta ta aquilla, nu ai nici un argument.
Asa ca du-te si culca-te, ai fi mai folositor tarii daca ai dormi. De gandit nu gandesti, ce rost are sa o faci, sunt altii care o fac pt tine. Tu trebuie doar sa tipi cat poti de tare ca esti roman si sa dai din maini, sa fluturi steagul.

Somn usor tuturor!
 

DeletedUser

Daca nu am mai fi atacati/provocati nu cred ca s-ar produce atata tamtam. Dar poate ai si tu niste ideii proprii care poate le-ai exprimat sau vreodata le vei exprima undeva. Ai putea sa stai fara sa zici nimic cand altii le ataca si le critica?

Pot macar sa le ascult... daca am dreptate, continui sa-mi sustin parerea. Daca nu... sunt macar in stare sa recunosc ca am gresit. Si chiar daca am dreptate... nu incerc sa-mi impun ideile cu pumnul. Si nici sa-i jignesc pe cei care au o alta parere. Iar de atacat... cred ca exagerezi. Ganditi-va ca pur si simplu s-a ajuns la o saturare a userilor in ceea ce priveste ceea ce sustineti voi. Ati spus o data - ajunge ! Nu continuati la nesfarsit, ca nu sunt nici ceilalti sac fara fund...
 

DeletedUser

Mater Dolores, vrei sa fii cea mai buna prietena a mea si sa ne pupam cu limba?
 

DeletedUser

Daca nu am mai fi atacati/provocati nu cred ca s-ar produce atata tamtam. Dar poate ai si tu niste ideii proprii care poate le-ai exprimat sau vreodata le vei exprima undeva. Ai putea sa stai fara sa zici nimic cand altii le ataca si le critica?

Hai sa te intreb eu ceva. de cand postati voi ideile voaste si va certati cu toti, am spus ceva vreodata ? Eu sau Mater Dolores? doar in calitate de moderatori, pentru a tempera spiritele.
Dar cand continui pe orice topic cu aceleasi chestii, fara sa tii cont de minimum de respect datorat celorlalti, si aruncand cu injurii in stanga si-n dreapta...e vina altora?
Adica e vina mea ca m-am saturat sa vad aceleasi chestii zilnic zilnic pe orice forum ma uit aici la offtopic?
Sa fim seriosi Orlando...

Ok, azi da, m-am luat direct de voi, ca fiind cei care dati tonul in 99% din cazuri si mentineti stilul asta. Si nu doar m-am luat de voi, ci v-am spus clar si la obiect opinia mea. Intelegeti ce vreti, e opinia mea proprie si mi-o mentin; si orice ati spune voi, am adus suficiente argumente in sprijinul meu.
Am vazut si argumentele lui aquilla...de parca nu le-as fi stiut deja. Nu mai e nimic de spus...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu zic sa o lasam moarta ca oricat ne-am contrazice nu o sa ne schimbam nici unii parerile. Ai atacat atat la topicul Obosit de prostia cotidiana... cat si aici, niste persoane si niste idealuri, principii, idei. A fost o provocare din partea ta. Ar fi trebuit sa sti foarte bine ca nu ai facut decat sa atati pe cei cu aceste principii. Sau dupa cum ai zis.."Si apropo, nu doar el, eu presimt ca vom zbura mai multi in vacanta."...poate defapt asta ai si cautat, sa starnesti nervii, tensiune pentru a atinge un scop iar noi am picat in jocul tau psihologic.
Singurul scop comun al tuturor membrilor ai acestui forum este jocul Triburile. Iar pentru acest scop comun sunt dedicate toate sectiunile inafara de Off Topic. Aici sunt de parere ca ar trebuii sa fie pareri diferite deoarece suntem oameni diferiti. Iar libera exprimare inca este libera din cate stiu. Daca sunteti moderatori asta nu inseamna ca puteti impune oamenilor ce sa vorbeasca la o sectiune unde se vorbeste "tot ce nu tine de jocul triburile".

Mai mult nu vad rostul sa mai discut pe subiectul asta,
Somn usor.
 

DeletedUser

blum a spus:
Hai sa te intreb eu ceva. de cand postati voi ideile voaste si va certati cu toti, am spus ceva vreodata ? Eu sau Mater Dolores? doar in calitate de moderatori, pentru a tempera spiritele.

Ai dreptate!!!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus