Off-topic

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

aquilla non capit muscas

hai ca merg la nani ca m-am distrat destul cu voi...prostii mei
 

DeletedUser

Nu il asculta..Uite ce are el in plan

PS: Bloom esti mai tare decat mine. Eu in doua zile nu l-am facut decat sa ia warn. Tu il faci sa ia ban :mad:


Noapte buna , v-am pupat pe manute si obraji (asta doar ptr fete :D)

stai linistit ca nu m-a facut nimeni ...:D
 

DeletedUser

Eu zic sa o lasam moarta ca oricat ne-am contrazice nu o sa ne schimbam nici unii parerile. Ai atacat atat la topicul Obosit de prostia cotidiana... cat si aici, niste persoane si niste idealuri, principii, idei. A fost o provocare din partea ta. Ar fi trebuit sa sti foarte bine ca nu ai facut decat sa atati pe cei cu aceste principii. Sau dupa cum ai zis.."Si apropo, nu doar el, eu presimt ca vom zbura mai multi in vacanta."...poate defapt asta ai si cautat, sa starnesti nervii, tensiune pentru a atinge un scop iar noi am picat in jocul tau psihologic.
.

Nu a fost nici un joc psihologic. Pur si simplu m-am saturat de postarile voastre fara sens..la fel ca multi altii de pe acest forum. Si daca altii tac si inghit, eu nu am de gand sa o fac. Si stii de ce? Pentru ca sunt roman si stramosii mei au luptat si au murit ca eu sa-mi pot da cu parerea.

Ooops! na belea....ia zi aquilla...baga ceva, o injuratura, ceva...ce stii tu mai bine. ca te contrez cu argumentul tau cel mai puternic. Da repede ca-ti scade prestigiul..si na..nu da bine la un dac.
 

DeletedUser

Va rog sa luati cele scrise anterior drept ultim protest, in calitate de simplu user, fata de cosul de gunoi care a devenit rubrica off-topic a acestui forum. Si va rog sa luati in considerare ca cele spuse anterior de mine au fost spuse in mod deliberat. Nu retrag nimic din ceea ce am spus anterior, si nu imi voi cere scuze.

M-am saturat de groapa asta de gunoi care a devenit off-topicul. M-am saturat sa citesc tampeniile debitate de 3-4 oameni toata ziua pe aici. M-am saturat sa arate forumul asta ca haifaivu. Si m-am saturat sa vad cum rasismul si xenofobia sunt tolerate si incurajate pe un asemenea forum. Sunt curioasa cei din Germania cum se simt cand pe un forum al unui joc care le apartine sunt tolerate afirmatii rasiste si xenofobe, unde neonazismul ascuns sub forma nationalismului inflacarat este afisat in mod atat de evident.

Ma desolidarizez complet fata de cei care nu au luat masuri pana acum. Acesta este ultimul meu protest, in calitate de utilizator al carui drepturi, ca minoritar, i-au fost incalcate in mod flagrant. Daca si acum acest "domn" aquilla mai ramane protejat si i se permit asemenea afirmatii, va meritati userii pe deplin.

Mi-e scarba de forumul care a inceput sa semene cu o cafenea a Noii Drepte. Halal tara libera. Halal democratie.

Hai, sictir!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu a fost nici un joc psihologic. Pur si simplu m-am saturat de postarile voastre fara sens..la fel ca multi altii de pe acest forum. Si daca altii tac si inghit, eu nu am de gand sa o fac. Si stii de ce? Pentru ca sunt roman si stramosii mei au luptat si au murit ca eu sa-mi pot da cu parerea.

Ooops! na belea....ia zi aquilla...baga ceva, o injuratura, ceva...ce stii tu mai bine. ca te contrez cu argumentul tau cel mai puternic. Da repede ca-ti scade prestigiul..si na..nu da bine la un dac.

Uite vezi. Daca ramaneai doar cu prima fraza era un post decent si suficient de argumentat. Dar nu a trebuit sa atati si sa vi si cu a doua fraza care nu isi avea rostul decat de provocare.

In fine nu mai conteaza.
Am plecat la somn.
Va urez o seara placuta si poate pe viitor vom reusii sa ne clarificam divergentele prin discutii mai decente si argumentate.
Noapte buna si somn usor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser



Mi-e scarba de forumul care a inceput sa semene cu o cafenea a Noii Drepte. Halal tara libera. Halal democratie.

Hai, sictir!

Hai sictir!
Hai faiv!
Hai....
Heil Hitler!

Dupa pronuntie suna cam la fel...te mira? Dupa gandire, e aproximativ la fel, pronuntia la fel...aquilla, mincinosule...tu esti neamt !!!:mad::mad::mad:

Si pentru cei care nu au inteles...Noua Dreapta e o organizatie de extrema dreapta, care continua ideile miscarii legionare. Mai are sens sa spun mai departe, marile realizari ale lor? il las pe Nicolae Iorga sa o faca. Pffff, am uitat, chiar ei l-au asasinat. Ok, il las pe prim ministrul Duca. Al naibii, si pe al l-au omorat. Ok, il las pe Antonescu, ca pe el nu l-au omorat legionarii. La ordinul lui au fost omorati alti sute de mii de oameni.

Asta asa..in trecere...

P.S. Sa nu uit, aquilla, voi cum salutati?
Nu de alta, dar imi place la nebunie salutul de mai sus, asa ca ti-l dedic.

Hai sictir!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11852

Fa o rubrica aici la off-topic numita "aquilla si fanii sai" si o sa ai liniste in restul :D
glumesc...aquilla, toti te stim un mare patriot(cel putin asa te dai), dar de la patriotism la legionarism e cale lunga. Ar fi totusi frumos din partea ta sa nu mai exagerezi in manifestarea dragostei pentru Patria Mama si sa nu incurajezi miscari fasciste gen Noua Dreapta. O minte subjugata autoritarismului (fie el de stanga - comunsim - sau de dreapta - fascism, nationalism) nu este o gandire libera. Sigur, esti liber sa spui ce vrei tu, dar esti sigur ca ce spui tu spui din libertatea ta?
Arata-ne ca nu esti asa de indoctrinat cum ai parut!...
Arata-ne ca ai vrut numai sa fi mai cu mot si de data asta :)
 

DeletedUser

Fa o rubrica aici la off-topic numita "aquilla si fanii sai" si o sa ai liniste in restul :D
glumesc...aquilla, toti te stim un mare patriot(cel putin asa te dai), dar de la patriotism la legionarism e cale lunga. Ar fi totusi frumos din partea ta sa nu mai exagerezi in manifestarea dragostei pentru Patria Mama si sa nu incurajezi miscari fasciste gen Noua Dreapta. O minte subjugata autoritarismului (fie el de stanga - comunsim - sau de dreapta - fascism, nationalism) nu este o gandire libera. Sigur, esti liber sa spui ce vrei tu, dar esti sigur ca ce spui tu spui din libertatea ta?
Arata-ne ca nu esti asa de indoctrinat cum ai parut!...
Arata-ne ca ai vrut numai sa fi mai cu mot si de data asta :)

Nu are ce sa va arate....nu mai plange...
Si apropo, ai gresit ceva...o chestie minora.

Arata-ne ca nu esti asa de indoctrinat cum ai parut!...

Nu e "indoctrinat. cand te referi la el, se foloseste termenul "indobitocit". Pana si cei indoctrinati mai gandesc singuri cateodata. Nu e cazul aici...

Vacanta placuta mie!!

Sarbatori fericite tuturor si sa fiti cuminti, sa va aduca mosul tot ce va doriti!
 

DeletedUser13067

"Veronica fata buna", vad ca vrei sa dovedesti din plin aceasta sintagma, insa am si eu ceva de spus cu privire la cateva aluzii facute la persoana mea (daca ai sau ai avut ceva sa'mi reprosezi chiar nu inteleg de ce nu ai facut'o pe mess ori prin PM, ci ai preferat aici...in fine). Am citit ca nu suporti ipocrizia asta cu "doamna pe forum, iar pe mess injura" si m'am mirat cum ai putut afirma asa ceva. Tin sa'ti aduc aminte, ca intr'una dintre discutiile noastre ai fost de acord cu mine cu privire la comportamentul unuia dintre membri acestui forum, persoana de care ai fost destul de apropiata, dar care te'a inselat. Si sa vii aici si inca sa'i iei partea, pare'mi'se sau is doua fete? Pei draga, hotaraste'te! Nu zic sa iei partea mea, dar macar ai putea sa stai in banca ta pentru ca tu nu stii tot! Si daca stii ceva, e doar o parte, o moneda are doua fatade, nu doar una!


Gina nu era o aluzie la tine, ci la Mater (stie ea de ce)
Nu sunt nici de partea ta, nici de partea lui. Sunt de partea dreptatii!


sunt de acord cu unele pareri...dar cu altele nu voi atat timp cat sunt scrise de anumite persoane false care acum o dau la pace si vor sa para victime bla bla

in mare parte incercati sa imi spuneti mie ca nu am voie sa imi spun parerea...lucru care mi se pare comunist de-a dreptul...ceic are nu gandesc (se stiu ei) vin sa dea lectii de morala acum...e frumos sa fi ipocrit dar pana la o limita...semnatura mea zice totul...vreti sa fim prieteni, atunci ne tratam cu respect...vreti razboi...:D atunci Dumnezeu cu mila

De ce o fi lasat El portile deschise,nu stiu….
Normal ca toata lumea se ia de tine.. fiind mai multi poate te doboara:p

aquilla - una bucata user de forum, mare forumist (ingame e doar o vaga amintire), plin de "cine-s eu, mare roman". Care in fapt, e egal cu 0 pe forumul asta, in treacat fie spus.

v3rra - o ilustra necunoscuta...sau cunoscuta doar prin prisma binecunoscutelor fraze "aquilla are dreptate, aquilla e roman"

RockGirl - un copil atomic, rupt de realitatea inconjuratoare. "Pasionata" de publicitate, fie ea negativa sau pozitiva, chiar daca e publicitate "prin alianta" ( a se citi "posteaza oriunde doar ca sa i se vada nick-ul")
Aquilla – una bucata om care isi iubeste tara si ideile
V3rra – o necunoscuta care a reusit in 3 luni sa va enerveze cat altii in aproape 2 ani
RockGirl – un copil care stie mai multa istorie decat multi de aici

Ma inchin in profund respect fata de maretele realizari tehnice ale fal(fal-fal-fal)fairii drapelului.

Ar trebui sa te inchini drapelului tarii care iti da o paine s-o mananci.. sau iti va da (dupa caz)

se pare ca nici red-yellow-blue birdbrain n-a reusit...probabil n-a sesizat alti termeni decat cei din romaneste.:rolleyes::rolleyes:

e de fapt blue-ywllow-red si de preferat sa fie in limba romana (albastru-galben-rosu) pentru ca nu mai suntem pe vremea lui ceasca

tu nu ajungi nici cu privirea la steag...asa esti de mic...mi-e rusine cu tine si cu cei ca tine...tocmai ca esti unguroaica (se vede asta de la o posta).
iti dau un steag cu ungaria sau un tricou al nationalei ungariei daca doresti.

dupa ce le calcam in picioare

(e atac la persoana? astept warn daca e asa)


Bravo inteligentule....

Cine zice ca a fi nazist = a fi german ??? Poate doar istoria aia superba care nu o stii deloc. Dar na, esti pui de dac, tu stii totul. Apropo, acvilo, am impresia ca te-ai lovit cu capul de stanci, in zborul tau spre calcaiul broastei...
Asta e atac la persoana? A, ma scuzi, moderatorii fac exceptie de la regula….

24.gif
24.gif
24.gif
24.gif


hai ca asta a fost tare...nu doar spirit, ci si creier....

Apropo, pasaroiule, vezi ca scrie sub numele meu moderator? (da, am pus virgula,poti sa crezi?) Si abtine-te cu parerile despre presupusa mea incultura...cel putin asa afirmatii n-ar trebui sa faca unul care a citit pseudoistoria Romaniei varianta pre-89
Asta ai dovedit-o pe mess cand ai jignit o pustoaica care stie mai multa istorie ca tine (sin u, nu este atac la persoana)

orlando, ai ajuns sa-ti raspunzi singur? vaaaaaaaaaai asta spune multe :D:D:D

Vaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Culca-te. Sunt in tara de ceva timp...cred ca-s roman daca-s in tara, nu? ce zici aquilla, am buletin de roman, oare sunt sau nu roman? :confused:

dupa spiritul si comportamentul tau, NU

Blasfemieeeee!!!! Cum poti sa spui ca pasaroiul nu e roman??? O sa fac un memorandum catre presedinte, sa-i ofere inca un buletin, sa fie de 2 ori roman. :D Tu ar trebui sa-ti ceri scuze in fata lui...in genunchi, ca un necunoscator ce esti in probleme de istorie :p Nu se pune ca stiu ce studii faci...dar el nu stie ;)
daca ar durea, cred ca ai tipa ingrozitor de tare pana te-ar auzi bozgorii!

Va rog sa luati cele scrise anterior drept ultim protest, in calitate de simplu user, fata de cosul de gunoi care a devenit rubrica off-topic a acestui forum. Si va rog sa luati in considerare ca cele spuse anterior de mine au fost spuse in mod deliberat. Nu retrag nimic din ceea ce am spus anterior, si nu imi voi cere scuze.

M-am saturat de groapa asta de gunoi care a devenit off-topicul. M-am saturat sa citesc tampeniile debitate de 3-4 oameni toata ziua pe aici. M-am saturat sa arate forumul asta ca haifaivu. Si m-am saturat sa vad cum rasismul si xenofobia sunt tolerate si incurajate pe un asemenea forum. Sunt curioasa cei din Germania cum se simt cand pe un forum al unui joc care le apartine sunt tolerate afirmatii rasiste si xenofobe, unde neonazismul ascuns sub forma nationalismului inflacarat este afisat in mod atat de evident.

Ma desolidarizez complet fata de cei care nu au luat masuri pana acum. Acesta este ultimul meu protest, in calitate de utilizator al carui drepturi, ca minoritar, i-au fost incalcate in mod flagrant. Daca si acum acest "domn" aquilla mai ramane protejat si i se permit asemenea afirmatii, va meritati userii pe deplin.

Mi-e scarba de forumul care a inceput sa semene cu o cafenea a Noii Drepte. Halal tara libera. Halal democratie.

Hai, sictir!

Hai sictir!:D Nu iti vom simti lipsa!
 

DeletedUser13067

aquilla bravo! ai reusit singur sa tii piept atator pesonaje!
Cu riscul de a fi numita iar catelusul tau:))) ma declar mandra ca sunt romanca si ca stau sub steagul pe care tu il fluturi cu mandrie!

Restul- HAI SICTIR !
 

DeletedUser

aquilla a spus:
ce frumos topic

Eu cand am zis ca degeaba te lauzi....stilul tau de a scrie nu e conform gramaticii limbii romane...ci mai degraba a unei minoritati, spre exemplu cea maghiara. Esti sigur ca nu esti maghiar si-ti renegi radacinile ? :p
Sau cand se invata la scoala gramatica limbii romane tu erai plecat sa fluturi steagul...ca pentru asa ceva oricum nu-ti trebuie carte.
 

DeletedUser

Hai sictir!
Hai faiv!
Hai....
Heil Hitler!

Dupa pronuntie suna cam la fel...te mira? Dupa gandire, e aproximativ la fel, pronuntia la fel...aquilla, mincinosule...tu esti neamt !!!:mad::mad::mad:



Hai sictir!

nu e el neamt ci eu sunt ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser184

pentru ca observ ca acest topic a luat-o rau pe aratura, voi trece la aplicarea de sanctiuni - caci altfel observ ca nu stiti....decat cu "biciul"....
si sa o luam usor usor cu inceputul...
pentru a nu fi acuzat de discriminari - ca deh cu siguranta ar fi carcotasi, majoritatea persoanelor ce au participat direct in aceasta discutie controversata isi va primi sanctiunea de rigoare.
in ordinea postarilor

bloom
aquilla
mater dolores
s-au "lipit" de un bilet doar dus spre o binemeritata vacanta (3 saptamani)

spre surprinderea mea nihilius s-a comportat la un nivel inalt - :O

stiu - voi fi acuzat poate ca nu sunt roman sau ca tin cu anumite persoane...ei bine...dupa cum am zis sunt roman - m-am nascut in romania si mai ales sunt roman ce traieste in zilele de azi, in prezent si nu in trecut.sunt un roman ca oarecare, cu probleme sau nu.

oricum revenind la subiect
incepand de maine la sectiunea de offtopic nu se va discuta decat ONTOPIC.
ce inseamna asta? cred ca stiti foarte bine ce inseamna si nu trebuie sa explic.
pe langa masura mentionata mai sus se vor mai lua urmatoarele masuri:
1. inchiderea temelor - ce fumam si ce mai bem azi
2. sectiunea offtopic va avea regim special - temele din aceasta sectiune vor fi acceptate doar de moderatori (in cel mai scurt timp se va implementa)
3. sanctiunile nu vor fi cu nimic diferite fata de celelalte sectiuni.

cand liberul la exprimare este dat nu este bine drept urmare...coboram militaria din pod - cred ca voi urma exemplul colegilor de pe west, unde orice mica abatere se sanctioneaza..

 

DeletedUser184

now smoking - pe acest forum exista si minori drept urmare nu dorim sa sprijinim propagarea fumatului in randurile tinerilor.
pentru now drinking - aceasi explicatie ca mai sus.

later edit - v3rra - 2 saptamani concediu si ei

Asta e atac la persoana? A, ma scuzi, moderatorii fac exceptie de la regula….

nu de alta ...la ora 3 nu sunt obligat sa fiu online dar pot lua masuri retroactiv.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

lamine .... poate cu now smoking sunt deacord , dar cu now drinking ??? aratam tu mine unde nu ai vazut un minor care sa nu bea , alcohol . Iar daca sitesti cu atentie masoritatea scriu acolo ca beau sucuri, apa, cafea , etc ....
Mai gasesti si cate un nebun care bea wishky :D inrest .......
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus