Paladin... alte intrebari!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3950

Nu este o ordine anume la artefacte.La multi le-a picat din prima sceptrul lui Vasco :rolleyes::rolleyes:
 

DeletedUser

damn, artefactele de aparare mi se par cel mai greu de gasit si mi se par si cele mai utile mai ales mai tarziu in joc


On topic: Pt ca tot e vorba de intrebari legate de paladin, as vrea si eu sa stiu cand ii creste parul...

de inceput cel mai bun ie telescopu'. apoi in ce ordine vretzi voi.

pai ie artefactu' ala: samponu' lu' kojak.
 

DeletedUser

Ca sa va lamuresc cu paladinul si efectul sau:


- trimiti paladinul intr-un sat cu trupe, viteza de deplasare este cea a paladinului, indiferent de componenta sprijinului

- paladinul mareste atributele unui tip de unitate

- bonus-ul are efect asupra tuturor trupelor de tipul respectiv din acel sat

- bonus-ul pentru acelasi tip de unitate din satul sprijinit nu se acumuleaza, 2 paladini au efect ca unul singur 20% nu 40%

- bonus-urile diferite au efect, 3 paladini cu bonus la lancieri, spade, arcasi vor modifica atributele lancierilor, spadelor si arcasilor din satul respectiv indiferent de originea acestora.


Asta am citit pe forumul extern al server-ului nemtesc, era scris de un admin, post-ul cuprindea mai multe informatii, printre care si punctarea la inamici invinsi, din pacate nu mai gasesc tema deschisa.


Am ramas totusi nelamurit in privinta efectului obiectului "Sceptrul lui Vasco", folosind-ul am observat un singur efect: adeziunea scade intre 30 si 35, in aparare nu l-am folosit.
 

DeletedUser

Nobilimea coboară adeziunea unui sat dusman cu cel puţin 30. In afară de aceasta, puterea de luptă se măreşte cu 30% la atac şi cu 20% la apărare--sceptrul lui vasco

daca e asa inseamna ca e cea mai buna arma la paladin..fiindca in atac mareste puterea de atac a trupelor cu 30% a tuturor trupelor..nu?
 

DeletedUser

Nobilimea coboară adeziunea unui sat dusman cu cel puţin 30. In afară de aceasta, puterea de luptă se măreşte cu 30% la atac şi cu 20% la apărare--sceptrul lui vasco

daca e asa inseamna ca e cea mai buna arma la paladin..fiindca in atac mareste puterea de atac a trupelor cu 30% a tuturor trupelor..nu?

Nu la toate trupele. Doar la nobil. Altfel era perfect. Am facut cu simulatorul. Po-ti verifica. E valabil doar pt. nobilime nu pt. toate trupele. :D
 

DeletedUser

eu am facut simulare pt nobilime, nu se aplica niciun bonus ofensiv/defensiv

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 10000
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3536
10000 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
10000 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 10000
0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3534
10000 0 0 0 0 0 0 0 0 0
10000 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 

DeletedUser

E doar pt. nobil. :) Sau ar trebui ca tot scrie ca mareste , la nobil macar ar trebui sa mareasca. :) Am facut si eu stiiam ca nu mareste la trupe , nu ma interesat daca mareste la nobil .
 

DeletedUser

Primul meu artefact pentru Paladin este Halebarda

Halebardă
Lăncier: Măreşte puterea de atac cu 30% şi cu 20% în apărare.


Momentan este singura din păcate :rolleyes::rolleyes: Le aştept cu nerăbdare şi pe celelalte!
 

DeletedUser

Nu la toate trupele. Doar la nobil. Altfel era perfect. Am facut cu simulatorul. Po-ti verifica. E valabil doar pt. nobilime nu pt. toate trupele. :D

mda ...nashpa..pai din descrierea artefactului poti interpreta in felul meu..dar daca e doar pt nobil nu inseamna mai nik
 

DeletedUser

:))) mda uite o scuza plauzibila pentru cei care au atacat cu 8 nobili intr-un atac:D
 

DeletedUser8835

daca ai sceptrul ala, se zice ca scade adeziunea cu cel putin 35...dar nu si pana la cat...s-a intamplat cuiva sa ia vreun sat din prima?:D
 

DeletedUser6604

daca ai sceptrul ala, se zice ca scade adeziunea cu cel putin 35...dar nu si pana la cat...s-a intamplat cuiva sa ia vreun sat din prima?:D

Scade cu cel putin 30 si cu maxim 35. Nu poti sa iei un sat din prima dar iti garanteaza ca o sa ai nevoie doar de 4 nobili nu de 5, cum se intampla de multe ori.
 

DeletedUser6604

nu intotdeauna, sa ii ramana la unul adeziunea 1 sau 2 dupa ce iti rupi cateva armate de atac si sa vezi distractie..... daca mai e si la 10 - 20 ore distanta...o rupi pe fericire ;)
 

DeletedUser7072

daca trimiti 4 nobili la secunda e aproape imposibil sa nu iei satu daca ai trimis si curatare in prealabil
 

DeletedUser184

ooopppaaa se pare ca lumea de aici doreste cate un avertisment :d cand pisica nu-i acasa ...joaca soarecii pe masa - parca asa era zicala aia nu ?

nominalizatii pentru primele avertismente:
i0gina - ca mi-a placut enorm de mult raspunsul tau
maradon - ai primit sceptrul acum pe forum
cristi300 - tocmai ai vandut sceptrul la pretul de 5 puncte warn


daca mai sunt alti doritori de warn sunt rugati sa ma contacteze pe privat.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus