Plini de onoare

DeletedUser

nu inteleg ce vrei?raspunsul il ai.......e stare d neutralitate....

pai pana acuma era stare de neutralitate , acum in urma atacurilor si declaratiei lui barony din topicu asta e alta stare :) valiusha zice pna , barony zice razboi . astept raspunsul oficial , neutralitate incontinuare , pna sau razboi . (sau poate alianta :D:D:D:D:D)



later edit: acceptam orice :)
 

DeletedUser

si ce anume te-ar interesa oficial?

later edit: un punct de vedere al CA sau TLD in ceea ce va priveste?
 

DeletedUser

pai pana acuma era stare de neutralitate , acum in urma atacurilor si declaratiei lui barony din topicu asta e alta stare :) valiusha zice pna , barony zice razboi . astept raspunsul oficial , neutralitate incontinuare , pna sau razboi . (sau poate alianta :D:D:D:D:D)



later edit: acceptam orice :)

e mai bine sa il astepti in joc,nu sa transformam totul intr-un circ p forum;)
 

DeletedUser

si ce anume te-ar interesa oficial?

later edit: un punct de vedere al CA sau TLD in ceea ce va priveste?

am mai precizat , raspunsul oficial , indiferent care e ;) nu am preferinte. imi convine oricare din cele enumerate.


uhm , la asta nu m`am gandit , ar fi nice amandoua :)
 

DeletedUser

e mai bine sa il astepti in joc,nu sa transformam totul intr-un circ p forum;)

nu transformam in circ , dar am invatat ca atunci cand nu esti bagat in seama e bine sa duci lucrurile unde vede lumea poate asa isi face timp valiusha si pentru paduchele de mine :)
 

DeletedUser

Eu chiar nu vad unde este problema de onoare in aceasta intamplare.
Cand 2 triburi sunt neutre,la un momentdat unul dintre ele va ataca si va lua sate de la celalalt.Nimik nu-i impiedica nici pe unii nici pe altii.
Daca unul dintre triburi nu este multumit de acest lucru,va trebui sa stea la masa tratativelor si sa transforme neutralitatea intr-un pact sau declaratie de razboi(depinde).
In caz ca se va hotari alianta sau PNA in nici un caz tribul care a iesit in avataj nu trebuie sa retrocedeze vre-un sat.
Asa ca daca vrei sa faci un PNA sau alianta trebuie sa accepti situatia . Daca nu iti convine ai si a 2-a varianta.
Cam asa vad eu lucrurile aici.
 

DeletedUser

Eu chiar nu vad unde este problema de onoare in aceasta intamplare.
Cand 2 triburi sunt neutre,la un momentdat unul dintre ele va ataca si va lua sate de la celalalt.Nimik nu-i impiedica nici pe unii nici pe altii.
Daca unul dintre triburi nu este multumit de acest lucru,va trebui sa stea la masa tratativelor si sa transforme neutralitatea intr-un pact sau declaratie de razboi(depinde).
In caz ca se va hotari alianta sau PNA in nici un caz tribul care a iesit in avataj nu trebuie sa retrocedeze vre-un sat.
Asa ca daca vrei sa faci un PNA sau alianta trebuie sa accepti situatia . Daca nu iti convine ai si a 2-a varianta.
Cam asa vad eu lucrurile aici.

tu intotdeauna cand a fost vorba de mine ai vazut lucrurile your way =))

ps:daca le vezi tu nu inseaman ca le vad si ceilalti asa :)
 

DeletedUser

Eu chiar nu vad unde este problema de onoare in aceasta intamplare.
Cand 2 triburi sunt neutre,la un momentdat unul dintre ele va ataca si va lua sate de la celalalt.Nimik nu-i impiedica nici pe unii nici pe altii.
Daca unul dintre triburi nu este multumit de acest lucru,va trebui sa stea la masa tratativelor si sa transforme neutralitatea intr-un pact sau declaratie de razboi(depinde).
In caz ca se va hotari alianta sau PNA in nici un caz tribul care a iesit in avataj nu trebuie sa retrocedeze vre-un sat.
Asa ca daca vrei sa faci un PNA sau alianta trebuie sa accepti situatia . Daca nu iti convine ai si a 2-a varianta.
Cam asa vad eu lucrurile aici.

sunt complet de acord ... poate TLD-ului ii convine starea de neutralitate , nu vrea nici razboi nici PNA ...
@petzy ce te astepti ca ei sa vina aici si sa zica ? tu nu ai curaj sa declari nimic pt ca atunci cand se va termina un presupus razboi voi sunteti singuri care veti avea de pierdut ... si puteati foarte simplu sa luati satele inapoi nu trebuia sa le cersiti aici pe forum
 

DeletedUser

Care ceilalti?

Cativa care au in mod sigur un ghimpe impotriva CA? Pai atunci e muzica pt urechile tale, ca doar aia vrei sa auzi. Vrei sa vada lumea "Your Way, or the Highway".
Si sa nu mai raspunzi cu chestii de genul celor mai devreme. Aia nu-i ok.
Ai venit si ai cerut o opinie in privinta unui lucru. Ai primit raspunsuri pe care orice om cu ceva cenusiu in teasta le considera pertinente. Ai transformat apoi subiectul in unul anti-TLD, dupa care ai dat-o in off-topic cu majoritatea... Acum vrei raspunsul oficial al CA-ului. Parerea mea este ca n-o sa-l obti. Stii dc? Nu stiu dak mai vine vre-unul sa bage de seama in tot topicul asta ce vroiai dumneata. Dar cum se zice...?? Speranta moare ultima, nu? Intortochiate cai are Domnul si greu este sa le gasesti noima. Ajuta-ne Doamne si Da-ne rabdare.
 

DeletedUser

sunt complet de acord ... poate TLD-ului ii convine starea de neutralitate , nu vrea nici razboi nici PNA ...
@petzy ce te astepti ca ei sa vina aici si sa zica ? tu nu ai curaj sa declari nimic pt ca atunci cand se va termina un presupus razboi voi sunteti singuri care veti avea de pierdut ... si puteati foarte simplu sa luati satele inapoi nu trebuia sa le cersiti aici pe forum

1.daca nu vrea pna de ce a cerut?
2.sa vina sa zica ce vor de fapt , am spus mai sus citeste inainte sa postezi.
3.nu le`am luat inapoi pentru ca am facut un anunt oficial ca nu atacam DELOC si am vrut sa fim corecti sa ne tinem de cuvant , e un act asa de dezgustator sa fii corect?
 

DeletedUser

Cativa care au in mod sigur un ghimpe impotriva CA? Pai atunci e muzica pt urechile tale, ca doar aia vrei sa auzi. Vrei sa vada lumea "Your Way, or the Highway".
Si sa nu mai raspunzi cu chestii de genul celor mai devreme. Aia nu-i ok.
Ai venit si ai cerut o opinie in privinta unui lucru. Ai primit raspunsuri pe care orice om cu ceva cenusiu in teasta le considera pertinente. Ai transformat apoi subiectul in unul anti-TLD, dupa care ai dat-o in off-topic cu majoritatea... Acum vrei raspunsul oficial al CA-ului. Parerea mea este ca n-o sa-l obti. Stii dc? Nu stiu dak mai vine vre-unul sa bage de seama in tot topicul asta ce vroiai dumneata. Dar cum se zice...?? Speranta moare ultima, nu? Intortochiate cai are Domnul si greu este sa le gasesti noima. Ajuta-ne Doamne si Da-ne rabdare.

ma repet , nu vad rostu tau in acest topic , nu avem nevoie de povestioare de genu "pastila albastra" :) bye.
 

DeletedUser

stii cum se zice mai aquilla, prostul moare de grija altuia :)) chiar nu inteleg ce cauti pe topicul asta. ah, ba da... incerci sa iti ascunzi neputinta din joc, atatand pe altii.

vezi ca vorbesti aiurea :D...nu mor de grija altuia si sunt in acest topic pentru a sustine ideea lui petzy. nu imi ascund neputinta pentru ca nu am asa ceva...cred ca nu ma cunosti. sa nu uitam ca si TLD-ul a atatat pe alti impotriva noastra luni dea randul asa ca nu vad unde e problema ta...poate esti frustrat ca spun adevarul:)

Aquilla, aiurea, calmati-va!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

in concluzie si fara sa ne mai intindem prea mult astept declaratia oficiala a Ca daca se poate , pna , neutri sau razboi . multumesc :)

@ e destul de usor sa dati o declaratie , va indemn sa o faceti :)
 
Sus