Populaţie mai mare şi recrutare în paralel

DeletedUser

Am să le pun separat pe fiecare, dacă vrea cineva să fie pro/contra doar cu o anumită propunere.

I - Populaţie mai mare
- ar fi posibilă o creştere a populaţiei? să zicem: 50,000/sat


II - Recrutare în paralel
- aici mă refer că dacă rectrutăm 100 spioni şi 30 cavalerie, să se recruteze în paralel şi să nu trebuiască să aşteptăm până se termină recrutarea spionilor în defavoarea cavaleriei.



- am dat căutare şi nu am găsit temele, sper să fi căutat bine, dacă există rog un moderator să facă modificări.
 

DeletedUser24788

mie imi plac ideile ... ai un pro de la mine mare mare mare PROOOO ... imi place mai ales a doua:D
 

DeletedUser24788

corect... uite genu care stie sa isi vanda marfa ;) invata de la el the alphabet ok?:D
 

DeletedUser39696

da :) asa e ..... aici ai dreptate ... si full-ul aparare se scoate mai repede ca full-ul atac (topoarele :) )
 

DeletedUser

Fiecare o ia cum vrea şi cum crede :)
Eu personal tratez jocul ca atare şi nu văd cu ce ar dezavantaja mai multe trupe, plus o recrutare mai rapidă...
 

DeletedUser40272

Am să le pun separat pe fiecare, dacă vrea cineva să fie pro/contra doar cu o anumită propunere.

I - Populaţie mai mare
- ar fi posibilă o creştere a populaţiei? să zicem: 50,000/sat


II - Recrutare în paralel
- aici mă refer că dacă rectrutăm 100 spioni şi 30 cavalerie, să se recruteze în paralel şi să nu trebuiască să aşteptăm până se termină recrutarea spionilor în defavoarea cavaleriei.



- am dat căutare şi nu am găsit temele, sper să fi căutat bine, dacă există rog un moderator să facă modificări.

1-pro.
2-contra - s-ar face mai repede un full de aparare decat cel de atac si nu e bine:) in cazarma se fac 3 tipuri de trupe defensive
P.S. aparatorul si asa e avantajat in jocul asta...toti ne plangem ca se inchid greu lumile la noi, asta din cauza ca aparatorul e mereu in avantaj, dar daca ii mai aducem si acest avantaj unde ajungem?:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser39777

1-pro.
2-contra - s-ar face mai repede un full de aparare decat cel de atac si nu e bine:) in cazarma se fac 3 tipuri de trupe defensive
P.S. aparatorul si asa e avantajat in jocul asta...toti ne plangem ca se inchid greu lumile la noi, asta din cauza ca aparatorul e mereu in avantaj, dar daca ii mai aducem si acest avantaj unde ajungem?:)

Nu o sa se mai inchida:rolleyes: :)):)) sunt si eu pro cu prima :D:D
 

DeletedUser

Aveţi dreptate, dar eu cred că dacă o să se ajungă vreodată acolo, cei din echipă o să ţină cont şi de acest aspect, al timpului de recrutare, şi ar face modificări pentru ca totul să fie echilibrat. :)
 

DeletedUser39777

Am si eu o propunere...
Ce ziceti daca nu ar exista timp de recrutare? Dai sa recruteze 1000 topoare si 100 lc, si le ai instant? =))=)))

Totusi,recrutarea in paralel nu este prea buna... doar daca te referi la recrutul din grajd/atelier si cazarma :)) acolo merge :p dar toate cele din cazarma sa se faca in acelasi timp....
 

DeletedUser

Am si eu o propunere...
Ce ziceti daca nu ar exista timp de recrutare? Dai sa recruteze 1000 topoare si 100 lc, si le ai instant? =))=)))

Eee, nici chiar aşa :)) Eu ziceam de faptul că să se ţină cont de timp şi să fie echilibrat, topoarele astfel având un timp de recrutare mai mic decât trupele defensive care se fac în cazarmă. E doar o presupunere.
 

DeletedUser39777

lancile se fac mult mai repede :p dar totusi,gandeste-te... dai sa faci 500 lanci/spade/arcasi,pe o lume cu viteza de joc 1.6 se fac in aproximativ 70 ore... iar 500 topoare in vre-o 16 ore :)) daca s-ar face lancile/spadele si arcasi in acelasi timp,ai iesi mult in dezavantaj ca agresor... daca ar fi sa zicem asa,pui tu ca agresor sa se faca 5000 topoare si aparatorul 5000 lanci/spade/arcasi... cand tu trimiti topoarele la atac,nu ii faci daune mai mare de 200 din fiecare,asta in cazul in care se fac in acelasi timp in cazarma... dar daca se fac treptat,mai intai lancile,apoi spadele si apoi arcasii,ai un avantaj,,...eu asa gandesc:D
 

DeletedUser40363

voi deja va ganditi la ceva ce nu va exista niciodata pe triburile ;)
 
Sus