Populaţie mai mare şi recrutare în paralel

DeletedUser36071

voi deja va ganditi la ceva ce nu va exista niciodata pe triburile ;)

foarte mare dreptate ai . Aceste modificari nu se pot face doar pe un server joc ( pe serverul unei tari ) - exemplu : si cand se fac update-uri ... de ce nu se fac doar la noi? ... probabil cei de la Inno sau celelalte tari sigur nu vor fi de acord ... asa ca degeaba mai scrieti pro sau contra ... adica inteleg ... propuneri in legatura cu adaugarea unui nou buton ... propuneri pentru tintele la catapulte au mai fost ... pagini mai multe etc - au fost realizabile si chiar realizate unele ... dar asta ... sigur ... nu ...
 

DeletedUser

Unu la mână eu nu am pus doar aşa să mă aflu în treabă, ci am pus să vedem ce părere au jucătorii.
Şi doi la mână eu cred că dacă o masă de jucători cer un anumit lucru / anumite lucruri şi se adună un număr destul de încurajator de voturi pro, poate să pună echipa pe gânduri şi să ţină cont de "nevoile" utilizatorilor.

Deci repet, nu zic că să se facă acuma sau ceva de genul, dar în timp ne putem aştepta la orice :)
 

DeletedUser

1.contra-->sa maresti populatia e ca si cum ai avea 2 sate...ca faci armata pe 1 sat sau 2 cam tot una e + ca s-ar crea un dezechilibru',cand ajungi sa zicem la 1000 sate numarul trupelor nu vor fi de ordinul sutelor de mii ci de ordinul milioanelor in caz ca vrei sa blindezi un sat
2.contra-->la fel ca in primul caz...atacul oricum il refaci mai repede daca vrei sa recrutezi in pararel deci mai mult timp de petrecut pe triburi

si ca o mica paranteza...nici o propunere nu e pertinenta sa zici ca s-ar putea aplica in viitorul apropiat, asta dpmdv
 

DeletedUser

Mda. 24000, daca stam si ne gandim... e mult. Adica un trib poate avea zeci de milioane de trupe, ceea ce nu s-ar fi putut intampla prea usor in perioada aia.
Prima propunere... mi-ar placea si mie sa fie o lume cu ferma la 35, cu 35 000 de oameni, mai mult nu, ca deja e prea mult si astepti un secol pana iti faci full. Prima propunere, chiar de-ar fi combinata cu a doua tot nu mi se pare o propunere buna, dacat eventual pe o singura lume, pentru tine, cei ca tine si pentru mine cand n-am ce face.
A doua propunere, luata separat nu-mi place...

In concluzie, 1 impreuna cu 2.. ar merge, dar doar pe o lume.
 

DeletedUser

da cu ce ajuta daca e o populatie mai mare?ca tot aceeasi chestie e...doar ca vezi mai mult oameni dar de folosit folosesti ca si la pop 24
 

DeletedUser36071

da cu ce ajuta daca e o populatie mai mare?ca tot aceeasi chestie e...doar ca vezi mai mult oameni dar de folosit folosesti ca si la pop 24

tu nu prea ai inteles? sau nu ai citit si mai sus? imagineaza-ti cum ar fi unul cu 3-4 sate sa atace pe unul cu 10 si ala cu 10 sa isi bage toate trupele de pe cele 10 sate pe un sat ... ( apararea fiind cea initiala in joc ) :) , sau un trib tot dand sprijin pe un sat si sa vina sa atace cineva satul ala ... si sa vada ca are cu milioanele de trupe?

adica : exemplu - eu atac cu un nuke de off ( 6000 top. , 3000 cav. 300 berbec ) un nuke de deff ( 10000 10000 - standard clasica ) - imi trebuie defapt 2 fulluri sa-l sparg ... ok? dar ia imagineaza-ti tu acum ... daca ar fi 50000 - pentru o ferma de atac ... dar 50000 si pentru una de aparare ... adica ala care joaca pe deff numai il scot astia niciodata ... + daca mai are si deff de pe un alt sat , e si mai si... eu spun contra pentru ambele ... faza cu recrutarea este intersanta... insa din nou ... deff-ul se face mai GREU - special pentru ca este omorat destul de greu de satele de off ( exeplul de mai sus ) , trupele de off - clar se fac cel mai rapid ( 3 cladiri diferite ) , dar se pot realiza si diferite combinatii pentru a face defful mai usor ... eu faceam un nuke de deff in nici 2 saptamani parca ... incercati 8000 lanci + 2000 grei ( se recruteaza si repede )
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

asa si ce are legatura cu propunerea de marire a populatiei???

ce imi pasa mie ca trimite cineva tot sprijinul pe un sat???

eu vorbeam de propunerea de marire am populatiei si sunt CONTRA,24 k e destul
 

DeletedUser36071

specifica ca esti contra :) tu doar ai pus o intrebare :) nu stau sa descifrez sentimentele tale in momentul postarii :D ... eu ti-am zis sa citesti si mai sus , iar restul era optional ... ca sa se inteleaga mai bine de ce NU ar trebui realizate aceste 2 propuneri :D peace :D
 

DeletedUser

citeste tu mai bine ce am scris eu,de fapt nu nu citi,nu imi prea pasa ce crezi :D
 

DeletedUser36071

citeste tu mai bine ce am scris eu,de fapt nu nu citi,nu imi prea pasa ce crezi :D

aha ... auzi ... de unde vine untaru? de la unt? familia ta te-a nascut intr-o fabrica de unt? ai scris ca singura chestie este ca vezi mai multi omuleti ... GRESIT ! am specificat eu care e diferenta ...
 

DeletedUser

tu nu prea ai inteles? sau nu ai citit si mai sus? imagineaza-ti cum ar fi unul cu 3-4 sate sa atace pe unul cu 10 si ala cu 10 sa isi bage toate trupele de pe cele 10 sate pe un sat ... ( apararea fiind cea initiala in joc ) :) , sau un trib tot dand sprijin pe un sat si sa vina sa atace cineva satul ala ... si sa vada ca are cu milioanele de trupe?

adica : exemplu - eu atac cu un nuke de off ( 6000 top. , 3000 cav. 300 berbec ) un nuke de deff ( 10000 10000 - standard clasica ) - imi trebuie defapt 2 fulluri sa-l sparg ... ok? dar ia imagineaza-ti tu acum ... daca ar fi 50000 - pentru o ferma de atac ... dar 50000 si pentru una de aparare ... adica ala care joaca pe deff numai il scot astia niciodata ... + daca mai are si deff de pe un alt sat , e si mai si... eu spun contra pentru ambele ... faza cu recrutarea este intersanta... insa din nou ... deff-ul se face mai GREU - special pentru ca este omorat destul de greu de satele de off ( exeplul de mai sus ) , trupele de off - clar se fac cel mai rapid ( 3 cladiri diferite ) , dar se pot realiza si diferite combinatii pentru a face defful mai usor ... eu faceam un nuke de deff in nici 2 saptamani parca ... incercati 8000 lanci + 2000 grei ( se recruteaza si repede )


din ce spui tu nimic nu e special , toate astea se intampla si acum cu ferma la 24k
 

DeletedUser36071

din ce spui tu nimic nu e special , toate astea se intampla si acum cu ferma la 24k

pai ... cam da ... mai exact vroiam sa explic chestia asta :D

Agresor Unităţi: 0 0 12000 0 0 6000 0 0 600 0 0 0 0 Pierderi: 0 0 12000 0 0 6000 0 0 600 0 0 0 0
Apărător Unităţi: 20000 20000 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Pierderi: 11951 11951 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Distrugere prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 20 la nivelul 4

nu ti se pare nimic schimbat ... in raportul punctelor de atac/defensiva a trupelor in cazul in care populatia pentru un sat e dublu? am facut si eu in simulator o incercare ...
 

DeletedUser

ori 6k/3k/300 contra 10k/10k ori 12k/6k/600 contra 20k/20k nu este tot aia ? nu , nu vad nimic schimbat pentru ca si defful si offul se inmultesc cu 2 ( nu doar defful )

ai pus noroc sau religie in simulare ? intreb pentru ca eu simulez intotdeauna cu noroc zero .


2-contra - s-ar face mai repede un full de aparare decat cel de atac si nu e bine:) in cazarma se fac 3 tipuri de trupe defensive

john are dreptate , in postul de pe pagina 1 n-am gandit prea mult cand am scris . deci imi schimb votul in contra si eu
 

DeletedUser

aha ... auzi ... de unde vine untaru? de la unt? familia ta te-a nascut intr-o fabrica de unt? ai scris ca singura chestie este ca vezi mai multi omuleti ... GRESIT ! am specificat eu care e diferenta ...

da stramosii mei daci faceau untura si unt,si hraneau populatia

probabil mureau de foame stramosii tai daca nu era pt untari :cool:
 

DeletedUser36071

pai acuma depinde si de religie cand simulezi etc ... intr-un fel ma gandesc ca daca ar fi mai mult deff pe un sat ( sa zicem 100 k 100 k - 5 fulluri ) si ataca unu cu 16 k 6 k 600 ma gandesc ca si-ar cam lua-o ... daca nu se schimba atunci mai nimic in legatura cu atacul si defensiva ... chiar este DEGEABA ... apar mai multi soldati doar ...
 

DeletedUser

asa si ce are legatura cu propunerea de marire a populatiei???

ce imi pasa mie ca trimite cineva tot sprijinul pe un sat???

eu vorbeam de propunerea de marire am populatiei si sunt CONTRA,24 k e destul

Tu, dupa ce ca esti redus mintal, mai si claxonezi, tu nu intelegi ba'i creier obosit, citeste inca o data ce a scris Savana acolo, Un NUKE de DEFF de se face mult mai greu decat un NUKE de ATAC, cea ce tu nu intelegi ca esti prea trompeta, si pentru unii ca tine am mai luat eu asa, vacanta, pentru ca sunteti prea redusi ca sa intelege-ti ceva, traiti pe forumu' asta, cititi ce scriu altii, baga-ti la cap, si cand e sa scrieti doua cuvine, face-ti tocana.

Ce ar fi ca trupele diferite sa se recruteze in acelasi timp, ar fi un rahat total.
 

DeletedUser

niii n auzi,ho cu tata

unde ai vazut microb uman ca am zis eu PRO la recrutarea in acelasi timp?si unde am zis eu ca un nuke de deff se face mai repede decat un nuke de atac animalule?

reciteste ,ce esti asa batut in cap?UNDE AM ZIS EU ASTEA????

si pt cultura ta tribala,NUKE = FULL ATAC CU NOBIL !!!!
 
Sus