Primul Razboi Mondial!!!

  • Autor subiect invicibilul
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Nu m-am referit la satele pierdute, ci la satele luate de la IMMO.

Ai 24 de sate luate, de fapt 22 pentru ca 2 sate sunt luate de mine cand am fost siter la tine de la danyboy26. Daca cu 22 de sate ai castigat respectul IMMO, da-mi voie sa nu te cred... Sigur au fost alte interese la mijloc... De exemplu motive: destabilizarea unui trib si a unei aliante (buna proasta asa cum era, tinea IMMO pe loc), sau ocuparea unor pozitii cheie pe harta.... Pentru asta te simpatizeaza Radu....

Cat priveste ce mi-a zis try...stii foarte bine de ce ai fost "concediat" sau erai pe punctul de a fi concediat din 13. Chiar vrei sa iti zic eu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3192

Am fost tot timpul! Am 30 de sate luate de la regele thomas, 40 de sate de la stefan89 etc....Uita-te pe posturile anterioare si o sa te convingi...Am peste 100 de sate luate de la IMMO...

ai luat 18 sate de la Regele Thomas: care era inactiv: din cate imi aduc aminte radu a pus si o poza in care ii aparea bulina galbena!
uite dovada!

Pe stefan89 nu l-am prins in IMMO! dar din ce vad eu la ora la care ati inceput sa luati sate de la el deja nu mai era in IMMO:
http://ro.twstats.com/ro10/index.php?page=player&mode=conquers&id=238458&pn=-1&type=&enemy=-1&enemyt=-1&min=&max=
 

DeletedUser

Nu ma intereseaza scuzele.... In plus au fost jucatori de baza la voi si erau sprijiniti tot de voi.

Am publicat in trecut o lista cu sate luate de la IMMO (sau jucatori care au fost dati afara ca sa nu pice IMMO in statistici) si erau peste 100 de sate. Hai sa nu mai reluam discutiile!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ai luat 18 sate de la Regele Thomas: care era inactiv: din cate imi aduc aminte radu a pus si o poza in care ii aparea bulina galbena!
uite dovada!

Pe stefan89 nu l-am prins in IMMO! dar din ce vad eu la ora la care ati inceput sa luati sate de la el deja nu mai era in IMMO:
http://ro.twstats.com/ro10/index.php?page=player&mode=conquers&id=238458&pn=-1&type=&enemy=-1&enemyt=-1&min=&max=

din respect pentru IMMO nu ar trebui sa ma bag dar....satele pe care le-a pierdut tribul sau mai bine zis Grupa Mea in fata SPARTA sau GW au avut intotdeauna o scuza buna pe extern , ba inactivitate ba recuperate , Chiar nu a fost asa , majoritatea satelor au fost pierdute pe buna dreptate pentru ca majoritatea trupelor se duceau la granita din Nord la domnul gykanes ,iar noi ne descurcam cu ce puteam si pot sa zic ca aveam in favoare noastra o statistica de 4:1
@poda , eu m-am lasat cu demnitate , am jucat doar intr-un singur trib , am ascultat doar de un singur conducator , tu ce ai facut?
@2711 , te-am bagat eu pe tn in seama?
 

DeletedUser3192

din respect pentru IMMO nu ar trebui sa ma bag dar....satele pe care le-a pierdut tribul sau mai bine zis Grupa Mea in fata SPARTA sau GW au avut intotdeauna o scuza buna pe extern , ba inactivitate ba recuperate , Chiar nu a fost asa , majoritatea satelor au fost pierdute pe buna dreptate pentru ca majoritatea trupelor se duceau la granita din Nord la domnul gykanes ,iar noi ne descurcam cu ce puteam si pot sa zic ca aveam in favoare noastra o statistica de 4:1

WTF.... majoritatea trupelor se duceau la grupa mea? frenzyro cred ca suferi de amnezie sau ai inebunit: singurul jucator din afara grupei mele de la care am primit sprijin a fost nicotina pe atunci! si asta la interventia lui radu(eram incepator in IMMO si din cauza ca aveam 300 de atacuri de la aida folch si tribul ei -am trimis o circulara in trib-prostia mea a fost! in afara de grupa mea nimeni nu a trimis pt ca ne stiam fiecare sarcinile -abia la interventia lui radu am primit 20 de ferme de aparare de la nicotina).
Da-mi exemple de jucatori din grupa mea care aveau sprijin din afara grupei te rog..daca sti! cat despre statistica....tot tribul avea statistici favorabile in fata dusmanilor!

LE: Dupa ce am intrat in IMMO si dupa o perioada cand am primit sarcina sa ma ocup de nord- in speta de LFH am cerut sitter tuturor jucatorilor pt a verifica personal situatia: si se sprijineau intre ei doar! nu cum zici tu: ca tot sprijinul venea in nord la mine!
Apropo: tu chiar erai jucator de baza... nu stiu de ce acum te apuci si critici IMMO...la cateva luni dupa ce te-ai lasat!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cine s-a gasit sa dea lectii de moralitate
jucatori de genul poda=))))))))))))))))
jenant
 

DeletedUser

ai luat 18 sate de la Regele Thomas: care era inactiv: din cate imi aduc aminte radu a pus si o poza in care ii aparea bulina galbena!
uite dovada!

Pe stefan89 nu l-am prins in IMMO! dar din ce vad eu la ora la care ati inceput sa luati sate de la el deja nu mai era in IMMO:
http://ro.twstats.com/ro10/index.php?page=player&mode=conquers&id=238458&pn=-1&type=&enemy=-1&enemyt=-1&min=&max=


ce la mai stii matale bobocule pe toate:))

du-te si culca-te sa nu fi obosit prea mult
 

DeletedUser

kracis :))))))))nu te-ai saturat sa rada 3 sferturi de harta de tn?:))
 

DeletedUser

nu stiu cine esti, dar se vede ca esti un frustrat,,,,nici macar nu ai intrat cu id-ul tau
probabil ca esti regele comas
vad ca ai poze cu gagica pe triburi sa vada lumea ce gagica ti-ai tras=))))))))))
daca mai vrei poze cu ea o sa-ti mai dau si eu

ai si tatuaj,,,,,,,ce tare esti:))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu stiu cine esti, dar se vede ca esti un frustrat,,,,nici macar nu ai intrat cu id-ul tau
probabil ca esti regele comas
vad ca ai poze cu gagica pe triburi sa vada lumea ce gagica ti-ai tras=))))))))))
daca mai vrei poze cu ea o sa-mi mai dau si eu

ai si tatuaj,,,,,,,ce tare esti:))

o sa , ce ,cum ?n-oi fi eu bine stapanitor al limbi romane dar tu nici de WC nu esti bun
 

DeletedUser

nu stiu cum e sa fii WC
asa ca nu ma bag peste meseria ta
scuza-ma!

da si din cauza vitezei am pus un m in loc de t
dar acum totul e ok!
bafta retardel!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu stiu cum e sa fii WC
asa ca nu ma bag peste meseria ta
scuza-ma!

da si din cauza vitezei am pus un m in loc de t
dar acum totul e ok!
bafta retardel!

ma tracis cu ce ai iesit tu in evidenta pe 10??prin gura ta mare
spre deosebire de tn eu am fost la un moment dat in primii 3 ca aparator
tu ce ai facut pe harta?ai stat in mijlocul tribului si ai mancat rahat prin toate partile ,asa ca Ciocu Mic , si ca sa stii nu sunt Regele Thomas
 

DeletedUser

e interesant sa vezi 2 persoane cum se jignesc pe un forum, bravo domnilor, sunteti amandoi de apreciat si respectat, va faceti mandri de neamul pe care il reprezentati.Totodata e interesant ca aceste 2 persoane nu mai joaca triburile pe L10, cel putin de pe conturile lor, alt lucru de apreciat. Iar fata de ambii, fara sa va jignesc, ce demonstrati?Si ce drept mai aveti voi sa judecati pe cei care inca joaca pe L10, lucru pe care voi nu ati reusit sa il realizati.Asa ca sfatul meu, faceti-va schimb de adrese de mail si conversati acolo.Bafta, si lasati trecutul unde ii e locul, fiecare trib si fiecare membru de pe L10 care inca mai "traieste" a demonstrat mai multe decat voi.Respectele mele, si sa auzim de bine!
 

DeletedUser

sebi77 a spus:
Nu m-am referit la satele pierdute, ci la satele luate de la IMMO.

Ai 24 de sate luate, de fapt 22 pentru ca 2 sate sunt luate de mine cand am fost siter la tine de la danyboy26. Daca cu 22 de sate ai castigat respectul IMMO, da-mi voie sa nu te cred... Sigur au fost alte interese la mijloc... De exemplu motive: destabilizarea unui trib si a unei aliante (buna proasta asa cum era, tinea IMMO pe loc), sau ocuparea unor pozitii cheie pe harta.... Pentru asta te simpatizeaza Radu....

Cat priveste ce mi-a zis try...stii foarte bine de ce ai fost "concediat" sau erai pe punctul de a fi concediat din 13. Chiar vrei sa iti zic eu?

deci spune si mie cu ce dracu am destabilizat eu un trib sau o alianta care nu tinea deloc IMMO pe loc ci pierdea pe rupte doar ca nu se observa datorita faptului ca erau prea multe sate in alianta si se mergea foarte mult pe inobilari interne din mijlocul aliantei

iar cat priveste 13 nu am fost niciodata concediat ci doar mi s-au retras drepturile de catre anne71 dupa ce s-a discutat despre eventuala alianta cu IMMO
si ca sa nu zici ca ma feresc am sa iti explic exact ce s-a intamplat
la acel moment eram destul de multi cu drepturi de conducere pe acolo si forum ascuns printre care eu, quetzalcoatl2, dexteriade, anne71, kristian78, marcolarry, teacher1ro, doggod, roitalvl si parca inca 1-2 persoane pe care nu le mai retin
dintre toti acestia singurii care se ocupau eram eu, quetz, dex, anne si marco restul cu exceptia lui roitalvl erau mai mult inactivi sau erau prieteni cu try si de aceea aveau drepturi si mai erau si cam inactivi
aceea propunere de alianta din partea IMMO era foarte bine venita deoarece granita se ducea putin cate putin in spate deoarece majoritatea celor din spate nu se oboseau sa trimita apararea in granita si pentru asta nici nu puteau fi pedepsiti deoarece maretul try nu voia sa isi bage prietenii la interne chiar daca nu faceau nimic exact ca si el
in acel moment s-a discutat alianta cu IMMO intre noi si s-a supus la vot
chiar daca multa lume era impotriva ei votul tot a iesit in favoarea aliantei acel vot nu a fost pus in aplicare deoarece try si anne71 se temeau ca in cazul acelei aliante ei 2 isi vor pierde influenta in trib si multi oameni vor fi de partea mea a lui dex si a lui quetz si a lui marco adica a celor activi si care stateau in granite
asa si ca sa iti zic motivele principale pt alegerea aliantei cu IMMO au fost urmatoarele:
-nesustinerea celor din 13 din zona sigura a acelora din granite
-nesimtirea anumitor conducatori din RF care ne tratau ca fiindu-le inferiori
-minciunile conducatorilor din RF care si mie mi-au promis sprijin de la 2 jucatori iar cand i-am intrebat pe acei 2 jucatori au zis ca nu li s-a zis nimic iar traianuss imi zicea in fata ca le-a zis
-un mesaj al lui traianuss catre radu in care cerea in prima faza un PNA cu IMMO desi noua ni se zicea ca RF nu ar face niciodata asa ceva si erau dispusi chiar in ultima faza sa rupa si relatiile diplomatice cu 13
-inactivitatea exagerata din tribul 13 din 100 de jucatori cred ca jucam 10-15 oameni


bineinteles ca in momentul in care ei au zis nu desi conducerea decisese mai multi am inceput sa facem scandal moment in care anne mi-a luat mie drepturile si lui dex si pe quetz a concediat-o fara ca macar in prealabil sa ne anunte sau ceva de genul iar try a intrat in RF


in acel moment am vrut sa continuam si in acea formula dupa o lunga discutie pe skype dar cu mentinerea deciziei de a se face alianta care s-a votat
bineinteles ca anne care ramasese cu toata puterea s-a opus si chiar vorbea de mutarea intregului 13 in RF ba chiar mai mult s-a dat si o circulara pe tema asta de catre fostul Abir

in acel moment am fost pusi sa alegem intrarea in RF sau intrarea in IMMO moment in care tribul s-a divizat si o parte l-au urmat pe try adica in mare parte inactivii care nu faceau prea mare lucru iar cei care erau activi au venit cu mine , quetz si dex care noi am zis ca niciodata nu vom merge in acel trib condus de doi mari idioti tracis si hades si de un parsiv precum traianuss si daca nu ma insel primise chiar si tryszpe drepturi

asa ca singura tabara pe care o mai puteam alege era IMMO deoarece GM facusera si ei fuziune cu IMMO (altfel probabil intram in GM deoarece chiar cu 1 sapt inainte am avut intentia de a pleca in GM dar ei au spus ca vor fuziona cu IMMO)
deci cam asta e povestea a celor intamplate si a dezbinarii tribului 13
 

DeletedUser

Poda ai profitat de lipsa lui Try, ca sa faci propuneri de schimbare a diplomatiei. Si stii foarte bine ce situatie nasoala s-a aflat (doamne fereste sa se intample vreunuia din noi)....iar schimbarea de diplomatie ai facut-o peste capul intemeietorului.... De fapt stiam inca de la inceput ca o ai o anumita simpatie pentru IMMO (mai bine zis pentru RADU se vedea din posturile tale pe extern) si ma asteptam sa faci miscarea asta...daca nu te va opri try!

NU este adevarata treaba cu schimbarea diplomatiei fata de 13 a RF. Naercis poate sa confirme, ca atat eu cat si danvera sau traianuss ne-am opus inceperii razboiului cu 13, desi erau cativa viteji de pe granita cu ZARG care aveau astfel de initiative (din cate stiu o astfel de initiativa a avut-o chiar el).... Aveam nevoie sa stingem din razboaie nu sa deschidem altele !

Intradevar recunosc ca nu v-am ajutat, pentru ca in principal RF avea probleme sa se ajute pe el in primul rand....erau mari probleme la granita cu IMMO, pentru ca aveam o gramada de conturi abandonate, sau jucatori care intrau la saptamana! In plus erau si certurile si scandalurile care nu se mai opreau!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ca si fost conducator in fostul RF pot confirma cele expuse de poda mai sus, cu cateva completari si cu expunerea viziunii din interiorul RF (cu tot tambalaul care exista acolo).

In primul rand as dori sa il laudam pe diplomatul RF (Traianuss) care intreprindea relatiile diplomatice la acel moment si pe langa acestea si relatia cu ~13~ trib al familiei si granita in nord cu IMMO, o relatie inghetata de lipsa de actiuni si sprijin intre cele 2 triburi (lucru care l-a realizat tot Traianuss).

Pot adauga ca toata situatia expusa de poda e reala, insa nu au fost exprimate foarte clar limitele de timp.Alianta ~13~ cu IMMO sau mai bine spus votul acestei decizii a facut ca in interiorul tribului ~13~ situatia sa degenereze si conducerea sa se rupa in 2 (partile precizate de poda) cu completarea ca atat Try cat si ANNE nu au vrut sa distruga ~13~ si sa fuzioneze cu RF, abia dupa indelungi convorbiri pe mess si skype, convorbiri purtate cu mine.Ca sa intelegeti si voi cum stateau lucrurile, eu incercam sa evit trecerea ~13~ la dusmani sau integrarea lor pe deplin in IMMO, iar in acest timp Traianuss negocia cu ZARG cedarea de K-uri (ceea ce am expus acum cateva pagini).CA sa intelegeti si mai bine, Traianuss diplomatul familiei in loc sa incerce o redresare a evenimentelor el incerca sa se alieze cu un dusman,deci situatia ~13~ practic nu il interesa.Astfel cedarea de sate ZARG a picat in prima faza, iar eu am reusit sa il conving pe Try si mai apoi pe ANNE, care a ramas pana s-a finalizat transferul jucatorilor in ~13~, sa fuzioneze cu RF insa la acel moment toti membri recrutati de care vorbea poda erau deja in IMMO deci ruptura fusese produsa.

Mai apoi Try a primit drepturi, la fel si ANNE care le-a redirectionat catre Kristi parca.Cand s-au integrat in RF au primit dreptul de a conduce granita cu IMMO (lucru care nu au putut sa il reuseasca) si surplusul de K-uri care sa ii ajute sa gestioneze acel razboi (iar la interventia lui leguma7 care a luat-o la rost pe ANNE ca nu merge razboiul a facut ca toti cei veniti din ~13~ sa dea stergere).Primul care a disparut a fost Try,jucator care a renuntat imediat dupa integrarea in RF.

Deci cam asa au stat lucrurile, ~13~ nu a fost rupt de RF, ci a fost o fuziune a partii care a considerat loiala fuziunea intr-un trib al familiei,iar cei veniti au avut sansa sa isi gestioneze singuri razboiul, mai ales ca sebi77 si Traianuss nu mai faceau fata situatiei pe granita IMMO.

Pe langa asta, interventia maretilor jucatori leguma7 si a celor precizati a facut ca cei nou veniti care nu au apucat sa se integreze sa renunte imediat.Pe langa asta vreau sa subliniez descrierea lui poda facuta lui Try care se potriveste de minune si lui Hades (si el tinea pe functii prieteni care nu faceau nimic, si nu concedia pe cei inactivi).

Deci cam asta a fost istoria acelui moment.Pentru necunoscutul naercis a fost o alta realizare prin faptul ca a incercat sa redereseze o situatie de criza. :)

Completare:Intre timp am vazut ce ai scris sebi, eu nu am dorit sa se inceapa un razboi cu ~13~ ci sa se evite incheierea aliantei cu ZARG pe acele aberante cereri in schimbul incercarii redresarii situatiei cu ~13~, pentru ca Traianuss in loc sa convinga ~13~ el incerca sa convinga ZARG, si am reusit sa redresez pe cat posibil bine situatia, cu exceptia gestului lui leguma caruia desi nu era treaba lui sa faca ce a facut, i-am zis sa nu se bage si tot s-a bagat, dar pentru granite nu a facut nimic. Cel putin si daca nu au ramas acei jucatori din ~13~ si au dat stergere au amortizat impactul si au intarziat apropierea IMMO, timp in care se putea face ceva,doar ca nu l-a facut nimeni....

Iar pentru Try,cazul in care mai citeste ce se scrie pe aici, sunt convins ca pierderea sa din viata reala a fost mai dura decat pierderea de pe joc, deci incaodata condoleante.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Naercis stii foarte bine ca aveam de ales intre oprirea razboiului cu IMMO si cel cu ZARG. In momentul cand am realizat ca razboiul cu IMMO nu se poate opri (era destul de evident) normal ca am sustinut oprirea razboiului cu Zarg care era in avantajul ambelor triburi. NU am sustinut niciodata cedarea de sate, iar discutiile pe care le-am avut cu cei din ZARG s-au blocat la faza "cedat de sate"...

In conditiile in care, eram 2-3 jucatori activi pe granita cu IMMO, iar sprijinul din k51,k52,k53, desi trebuia sa stea pe granita cu IMMO era pe granita cu ZARG ce trebuia sa fac? Nici macar cand s-a realizat alianta cu Zarg, n-a fost liniste....

In loc sa ne apucam de reoganizat ( sa aducem jucatorii activi din granita cu zarg) a reinceput scandalu' ....! Moment in care v-am spus ca "eu o sa iau o pauza si daca dupa sesiune, situatia se va schimba, ma voi razgandi la decizia de a renunta".... Contul a fost pus la dispozitia conducerii tribului ...iar ulterior a fost sters dupa ce intrase deja pe siter permanent!
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus