Primul Razboi Mondial!!!

  • Autor subiect invicibilul
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

ooooooo marlboro ai revenit
daca tot ai pus ca noobster te-a numit cocalar vrei sa o si demonstrezi cu texte gen "papusa" ??????? :D:D:D:D

sebi acum hai sa fim seriosi daca nu erai atacat atat de mult de catre cei din IMMO nu ai fi renuntat
asta e adevarul si nu are rost sa te tot ascunzi

si da intr-adevar miha poate nu a luat nici un sat de la dusmani (timp de un an) pt ca a fost ocupata cu conturile care le avea pe sitter dat de unii si altii incat de contul ei nici nu mai apuca sa se ocupe
in schimb s-a ocupat si de contul tau dar meritul acela nu stii sa i-l recunosti

Poda spre deosebire de tine eu chiar am fost atacat. Si am ramas pe pozitie timp de 1 an de zile. ODD-ul care-l ai tu acum eu il aveam in iunie 2009...

Retragerea mea (cel putin pe perioada sesiunii) a fost anuntata atat pe extern cu mult inainte sa fie date cele 2 valuri de atacuri, dar si pe forumul intern al tribului cu cel putin 30 zile inainte (naercis poate sa confirme).

Poda, recunosc ca miha a stat si la mine pe cont, asa cum si eu am stat la ea .....Hai sa nu ne scoatem ochii. Eu vorbesc de eficienta modului in care a jucat (inobilari interne la greu)... care este ZERO... Sitere am avut cu toti, poate eu mai multe ca ea si conturi mult mai mari...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10188

Poda spre deosebire de tine eu chiar am fost atacat. Si am ramas pe pozitie timp de 1 an de zile. ODD-ul care-l ai tu acum eu il aveam in iunie 2009...

Retragerea mea (cel putin pe perioada sesiunii) a fost anuntata atat pe extern cu mult inainte sa fie date cele 2 valuri de atacuri, dar si pe forumul intern al tribului cu cel putin 30 zile inainte (naercis poate sa confirme).

Poda, recunosc ca miha a stat si la mine pe cont, asa cum si eu am stat la ea .....Hai sa nu ne scoatem ochii. Eu vorbesc de eficienta modului in care a jucat (inobilari interne la greu)... care este ZERO... Sitere am avut cu toti, poate eu mai multe ca ea si conturi mult mai mari...

nu vreau eu sa ma bag in treburile voastre....dar intelege ma omule odata ca punctele alea la inamici invinsi ca aparator cu care te lauzi atat nu le-ai facut cu trupele tale, ci cu trupele de la colegi....niciun jucator de pe vreo lume nu are punctele facute la inamici invinsi ca aparator cu trupele lui, ci are cel mult 30% din acele puncte facute pe spatele lui, restul sunt facute cu ajutorul colegilor....


faptul ca tu ai iesit de pe harta probabil se datoreaza diverselor motive, dar unul din acele motive, si probabil si cel mai important....il reprezinta IMMO....nu inteleg de ce refuzi sa intelegi acest lucru....poti sa zici tu ce oi zice acum, cum ti-am spus la inceput....nu vreau sa ma bag pt ca nu cunosc multe....dar stiu cate ceva despre atacurile pe care IMMO le-a lansat asupra ta....si crede-ma ca acele atacuri sunt un motiv destul de serios sa te lasi de joc....probabil 99% din jucatorii de pe L10 s-ar fi lasat de joc....
 

DeletedUser

ti-am mai explicat
in stilul in care am jucat eu nu aveam de unde sa fac ODD din moment ce eu jucam la recuperari si splituri deoarece eu nu primeam deff ca tine
 

DeletedUser

Poda, eu 75-80 % din sate le aveam de defensiva (de asta nu am avut ODA asa de mare). Aveam cel putin 10 sate de catapulte dedicate apoi pe fiecare sat defensiv cate 200 de catapulte. Intradevar am avut si sprijin de la colegi dar nu foarte mult (cu exceptia celor 6-7 sate blindate de becalivoda) dar si tu ai avut...

Uite ce zice try:

tryszpe_13 (7/8/2010 10:57:12 PM): - "nesustinerea celor din 13 din zona sigura a acelora din granite".... el a avut satele mai blindate decat mine, eu avand peste 300 de sate de aparare !!!
 

DeletedUser3192

Poda, eu 75-80 % din sate le aveam de defensiva (de asta nu am avut ODA asa de mare). Aveam cel putin 10 sate de catapulte dedicate apoi pe fiecare sat defensiv cate 200 de catapulte. Intradevar am avut si sprijin de la colegi dar nu foarte mult (cu exceptia celor 6-7 sate blindate de becalivoda) dar si tu ai avut...

Uite ce zice try:

laso balta sebi ca pute: ai uitat cand radeam de poda pe extern ca este ferma??? noi cei din IMMO! de ce crezi ca ziceam asta? chiar vrei sa iti explic?

Tinand cont ca sunt dupa un chef ma chinui sa iti explic: pt ca juca exact in stilul in care a zis: cu recuperari si alte alea! cat despre ce zice tzsipe sau altii de teapa lui.....................Nu ne pasa!

LE: sorry alizeea pt iesirea mea in decor!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sebi77 a spus:
Poda, eu 75-80 % din sate le aveam de defensiva (de asta nu am avut ODA asa de mare). Aveam cel putin 10 sate de catapulte dedicate apoi pe fiecare sat defensiv cate 200 de catapulte. Intradevar am avut si sprijin de la colegi dar nu foarte mult (cu exceptia celor 6-7 sate blindate de becalivoda) dar si tu ai avut...

Uite ce zice try:

Quote:
tryszpe_13 (7/8/2010 10:57:12 PM): - "nesustinerea celor din 13 din zona sigura a acelora din granite".... el a avut satele mai blindate decat mine, eu avand peste 300 de sate de aparare !!!

cum poti sa declari ca nu ai avut sprijin
la prima actiune organizata de IMMO stiu ca te-a sustinut tot GW si 13 doar dex avand atunci la tine 200 de sate de aparare
iar cu vorbele lui try poti sa te stergi la fund intreaba daca tot crezi ca am avut sate blindate hucatori gen danyboy , chisleag , eu1000 , cod rosu , frenzyro ce aveam eu in sate si daca ei or sa declare ca eu am avut sate blindate in momentul ala imi dau stergere cont

sincer sebi aveam alta parere dar daca ai ajuns sa crezi ce zice un om ca try care altceva pe joc nu a stiut decat sa inobileze intern si sa agreseze fetele din trib imi pare sincer rau de tine
 

DeletedUser

Cand joci la split. recuperari si alte chesti, trebuie sa ai foarte multe sate "luate" de la inamic in statistici!

Cu 22 de sate luate de la IMMO, poda iti spun sigur ca n-a jucat la nici un split sau recuperare! Astea-s povesti bune de spus pe extern!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

(naercis poate sa confirme).

Ce sa mai confirm mai Sebi, am zis istoria si punctul meu de vedere, IMMO te-a invins,timpul sau ce motiv ai avut te-a facut sa parasesti jocul, IMMO ti-a luat satele,majoritatea.Punct, ai pierdut, ai fost eliminat de pe L10.

Daca continui discutia dai in penibil, nu poti intelege ca ai pierdut?Degeaba vi si spui ca puteai face... nu ai facut, de ce, nu mai conteaza.Tot ce conteaza e ca nu ai facut, si IMMO isi poate atribui faptul ca te-au scos, odata ce chiar au facut asta (ai pierdut o gramada de sate in favoarea lor).

Poda, eu 75-80 % din sate le aveam de defensiva (de asta nu am avut ODA asa de mare). Aveam cel putin 10 sate de catapulte dedicate apoi pe fiecare sat defensiv cate 200 de catapulte. Intradevar am avut si sprijin de la colegi dar nu foarte mult (cu exceptia celor 6-7 sate blindate de becalivoda) dar si tu ai avut...

Sebi, ce faci tu cu sat de catapulte fara paladin cu flama in fiecare?(hmmm,nu prea multe, poate un pic mai multe decat cu alte sate speciale).

Si pe langa asta sfatul meu, opreste-te, deja ce spui nu mai e adevarat.Jumatate din satele mele in momentul incheierii razboiului cu ZARG au mers la tine, eu avand asemenea tie poate si mai bine defence de 80%, varul meu ti-a trimis tot sprijinul sau tie, si o gramada de lati jucatori de pe K61.Doar trimis si indrumat de mine au mers vreo 500 de ferme spre tine.Deci opreste-te cu afirmatii de genul celor de mai sus!Ai avut sprijin, super super suficient, si tot ai pierdut!Punct.

Ca sa fie si mai clar,in momentul in care ti se sopteste ca vei fi atacat in 2-3 saptamani ca urmatoare tinta poti sa cauti scuze in avans iar cand cele cateva sute/mii de atacuri apar sa te iei sa pleci.Pentru mine e concret,ai renuntat, IMMO isi merita laudele.

Orice jucator trece printr-un prag psihologic,fie cedeaza si pierde, fie continua luptand pana la ultimul sat, si nu vreau sa ma dau exemplu!Bafta tuturor.

Marlboro!Pliscu, ca iarasi iei BAN si nu ti-a dus nimeni dorul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Naecis,

Si tu daca renunti la cont, cineva o sa-ti ia satele ....fie ca sunt inamici fie ca sunt colegii de trib! Dar asta nu inseamna ca inamicii au vreun merit!

EU de la tine nu stiu daca am vazut vreun sprijin in perioada in care jucam....! Poate ai trimis dupa ce am pus contul la dispozitia conducerii!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

EU de la tine nu stiu daca am vazut vreun sprijin in perioada in care jucam....! Poate ai trimis dupa ce am pus contul la dispozitia conducerii!

Vezi tu, nu e asa, inseamna ca ai uitat cum a fost in perioada aia, poate de aceea si vorbesti asa de usor ca ai fi facut fata daca aveai timp.Tu ai primit sprijinul, pentru ca mi-ai cerut sa iti trimit inclusiv paladini, 1 de la mine si inca cel putin 2 ti-am trimis eu!Vezi tu sebi, cum poti zice ca puteai face ca nu stiu ce,cand ai fost atat timp conducatorul acelei parti a tribului si nu ti-ai organizat zona si o defensiva,iar eu am putut sa iti fac rost de sprijinul dupa care plangeai imediat, eu am reusit,daca este si cineva din IMMO deacord sa confirme asta sa limitez pierderile la undeva la 50 de sate pe saptamana, dar voi nicicum nu ati facut asa ceva, oare de ce. Ei bine uite iti zic eu de ce:"Eu stiu sa joc,Cine sunt eu,.... chesti dinacestea.Fratilor,echipa ordine si respect.Atat este necesar.O organizare stricta si executarea ordinelor.Din pacate nu ati aplicat asta.
 

DeletedUser

Naercis,

In atmosfera aia, nu se putea organiza nimic.... si n-are rost sa detaliez pentru ca stii ce a fost acolo!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser31444

Naecis,

Si tu daca renunti la cont, cineva o sa-ti ia satele ....fie ca sunt inamici fie ca sunt colegii de trib! Dar asta nu inseamna ca inamicii au vreun merit!

EU de la tine nu stiu daca am vazut vreun sprijin in perioada in care jucam....! Poate ai trimis dupa ce am pus contul la dispozitia conducerii!


daca tot vorbiti de sprijin,am cateva atacuri de la G~E~K o sa le postez aici :p
 

DeletedUser34781

buna ziua tuturor...
chiar ma mira ca dupa atita timp inca mai aveti de discutat pe teme de genul asta; eu am mai citit, dar pina acum nu am intervenit, pentru ca nu am avut motive, insa...

iar cu vorbele lui try poti sa te stergi la fund
...
sincer sebi aveam alta parere dar daca ai ajuns sa crezi ce zice un om ca try care altceva pe joc nu a stiut decat sa inobileze intern si sa agreseze fetele din trib imi pare sincer rau de tine
poda - daca nu il cunosti pe try, si daca el nu este prezent si nu va fi niciodata sa se contreze cu tine, asta nu inseamna ca ai dreptul sa il birfesti in lipsa... pt un om ca tine, mi se pare ca e o greseala destul de mare, aveam pretentii mai mari, sincer...

intreaba daca tot crezi ca am avut sate blindate hucatori gen danyboy , chisleag , eu1000 , cod rosu , frenzyro ce aveam eu in sate si daca ei or sa declare ca eu am avut sate blindate in momentul ala imi dau stergere cont
in alta ordine de idei asa e... poda s-a cam luptat singurel... cel putin cit a fost in ~13~ nu prea a avut sprijin, decit foarte, foarte subtire, aproape insignifiant...

oricum, va felicit pe toti pt cum a ajuns sa arate harta, si va doresc succes in continuare la toti, am vrut doar sa fac aceste 2 mici precizari...despre care sint in cunostinta de cauza.
 

DeletedUser

La cate incercari avem voie ? Nu am vazut multe nick-uri incepand cu F, poate ghicesc totusi: Frenzyro ???
 

DeletedUser31444

buna ziua tuturor...
chiar ma mira ca dupa atita timp inca mai aveti de discutat pe teme de genul asta; eu am mai citit, dar pina acum nu am intervenit, pentru ca nu am avut motive, insa...


poda - daca nu il cunosti pe try, si daca el nu este prezent si nu va fi niciodata sa se contreze cu tine, asta nu inseamna ca ai dreptul sa il birfesti in lipsa... pt un om ca tine, mi se pare ca e o greseala destul de mare, aveam pretentii mai mari, sincer...


in alta ordine de idei asa e... poda s-a cam luptat singurel... cel putin cit a fost in ~13~ nu prea a avut sprijin, decit foarte, foarte subtire, aproape insignifiant...

oricum, va felicit pe toti pt cum a ajuns sa arate harta, si va doresc succes in continuare la toti, am vrut doar sa fac aceste 2 mici precizari...despre care sint in cunostinta de cauza.



nu stiu de ce va legati de jucatori care nu mai sunt,lasatil pe try,pe anne...etc hai sa ** de noi!voi nu ati vazut k ma ataca aia din G~E~K puteam sa pierd satul ala =))=))=))=))=))=))=))=))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus