Probleme Lumea 5

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început

DeletedUser

Citat din Ajutor, Sistem de lupta pe Lumea 5:

În momentul în care se întoarce un spion, poate da informaţii despre puterea trupelor duşmane. Această informaţie se poate obţine şi prin atacuri împotriva satelor duşmane, dacă puterea de luptă proprie este cel puţin pe jumătate atât de mare ca cea duşmană.

Dacă trăiesc cel putin 50% şi dezvoltarea spionilor în fierărie este la nivelul 1, primeşti un raport despre materiile prime ale duşmanului. Supravieţuiesc 70% şi toţi spionii sunt deja la nivelul 2, primeşti informaţii despre clădiri şi nivelul de construcţie al acestora. Dacă supravieţuiesc 90% din spioni care se află deja la nivelul 3 de dezvoltare, afli care din trupele satului atacat sunt stationate în afara satului şi care sunt pe drum.


Nivelul de dezvoltare nu cred ca se aplica pe Lumea 5 sau nu stiu eu cum se face. Spionii nu raporteaza trupele in deplasare. Banuiam de mai mult timp ca se intampla asa si azi mi-am spionat un sat propriu care avea trupe trimise sprijin in alt sat. Raportul nu continea informatii despre trupele aflate in deplasare.
 

DeletedUser

buna

..s-a ivit o problema cu jocul la mine pe calculator..
..pe harta, nu mai vad numele niciunui sat..
..nu imi arata cresterea resurselor..
..nu imi arata timpul ramas pentrui executarea comenzilor de la cladiri..
..la piata centrala si la targ, nu imi functioneaza tasta "propriu"
..ce pot sa fac?..cui sa ma adresez?
 

DeletedUser

Daca este un bug al jocului, si esti convinsa ca nu e din cauza browserului, poti raporta problema prin sistemul de tickete.

Setari --> Intrebare suport.
 

DeletedUser1969

o cazut.....sper ca lucrati la ea....sa isi revina cat mai rapid...
 

DeletedUser10368

la mine efectiv nu apare la login si nu mapot conecta, am intrat pe la 9 si mergea si acum nu mai merge, in schimb lumea 6 merge f bine
 

DeletedUser

joc mijto

fratilor joc de 3 luni jocu asta ....e mijto dar de fiecare data acnd ajung la 7-9 sute , o mie de pcte ma atak vreun bou ...asta e ultima oara cand ma joc sa isi piarda altii tipu pe triburile k io nu mil mai pierd ....mam saturat sa fac acolo pcte ji vin toti aurolacii ji .......:mad::(:(:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 

DeletedUser

Nu stiu daca a mai vazut cineva dar cand te inscri si iti alegi lumea pe care sa intri la lumea 5 zice ca viteza unitatilor e 0,625 dar in joc toate unitatile merg la viteza 1x.
Ce e gresit viteza de pe server sau descrierea de la inceput?
 

DeletedUser

Asta fiindca viteza reala a trupelor se calculeaza astfel: Viteza server * viteza trupe...

In cazul acesta: 1.6 * 0.625=1
 

DeletedUser

au disparut toti jucatorii recrutati in afara de unu :mad: si nici n-am luat rasplata
 

DeletedUser

Am o mare problema!!!

Salut am si yo o mare problema.Am cont pe L5 si azi cand am intrat mi s a zis k contul este inchis pe motivul k folosesc mai multe conturi pe aceeasi lume.Nu este deloc adevarat. . .este o mare greseala. . .Ma poate ajuta cineva sa imi recapat contul inapoi??La cerere pot demonstra k nu am mai multe conturi pe L5.Am nevoie de ajurul vostru
 

DeletedUser

Spune-mi...mai joci pe alte site-uri?mi-e mi-a zis cand eram pe triburile sia veam deschis si tribalwars ca "Only one acount per computer"...mi-a zis pe tribalwars
 

DeletedUser3395

Salut am si yo o mare problema.Am cont pe L5 si azi cand am intrat mi s a zis k contul este inchis pe motivul k folosesc mai multe conturi pe aceeasi lume.Nu este deloc adevarat. . .este o mare greseala. . .Ma poate ajuta cineva sa imi recapat contul inapoi??La cerere pot demonstra k nu am mai multe conturi pe L5.Am nevoie de ajurul vostru

Pai poti face contestatie din cate stiu eu.........
 

DeletedUser

nu stiu care e treaba dar la fiecare actiune (click) imi cere parola azi e a 2-ua zi. dar daca inchid jocul si-l deschid din nou se face bine dar ideia ca nu inchid Browseru asa ca sa nu ziceti ca de la Mine :D
 

DeletedUser431

sunt probleme de logare pe lumea 5 :confused: apare pagina alba dupa ce te loghezi + ca trebuie sa astepti si mult pana te logheaza.....pe celelalte lumi merge bine...
 

DeletedUser

problema sau greseala

in cursul zilei 6 august am observat schimbare orei serverului , de la ora normala a romaniei a trecut cu o ora inapoi.
am atacuri trimise , care ajungeau putin dupa ora 08:00 si acuma ajung la ora 07:00, imi puteti explica? :confused:
 

DeletedUser

Buna seara

Acelasi lucru am observat si eu, am si print screen daca se doreste o dovada in acest sens:eek:
 

DeletedUser

gata

e rezolvata problema, in plus bonusul de noapte nu era activat in momentul ala. :D multam fain
 

DeletedUser

ajutatima va rog

Am atacat un sat de barbari cu o armata destul de impunatoare.
Uitindu-ma in Raport :
"Nici unul din luptătorii tăi nu a supravieţuit. Nu au putut fi luate nici informaţii despre puterea trupelor duşmane."

Nu inteleg cum se poate ????
Astept raspuns!
Merci anticipat.
 

DeletedUser

Mai mult ca sigur acel sat a fost sprijinit cu trupe de un jucator din apropiere.
Dar ce intelegi tu prin "o armata destul de impunatoare" ?
 
Sus