Probleme Lumea 5

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început

DeletedUser

Sat de barbari

Sau poate satul de barbari era unul care a rezultat din incuierea unui jucator...ori din stergerea contului...:D
 

DeletedUser11848

lol

Uitati ce kkt (bug)


300201qr1.jpg


De ce nu pot sa fac nobilul ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser




Acum intelegi de ce nu mai poti crea noi generati de nobili? Sistemul de taleri functioneaa in urmatorul fel:

Primul nobil=1 taler
Al doilea nobil=2 taleri
Al treilea nobil=3 taleri
.
.
.
.
.
.
.
Al paisprezecelea nobil=14 taleri
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Uitati ce kkt (bug)


300201qr1.jpg


De ce nu pot sa fac nobilul ?

Trebuie să bați încă trei taleri ca să poți să îți mai faci un nobil.
După ce ți-ai făcut nobilul,trebuie iară să bați taleri, numărul talerilor care trebuiesc bătuți pentru a crea o nouă generație de nobili este = nr talerilor bătuți pentru nobilul precedent+1 taler.
 

DeletedUser11848

frate nu vezi calumea ?!


asta am asa 1 taler primul nobil am luat satu , acuma am facut taleri si nu pot sa fac NOBILUL

eu asta intreb

DECE NU POT SA IL FAC !?
 

DeletedUser

poi măi:
-Ai bătut un taler,poți să faci un nobil;
-Ai făcut un nobil ,ai cucerit un sat;
-Ai mai bătut 2 taleri,poți să faci un nobil;
-Ai mai făcut un nobil (pe care poți să-l folosești)
-Ai în total 3 taleri bătuți, ca să faci încă un nobil trebuie să bați încă 3 taleri.

P.S.:Tu ai confundat talerii pe care trebuie să îi bați cu cei ce i-ai bătut deja pentru cucerirea primului sat și pentru nobilul existent că sunt tot 3 la nr.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

zebizescu ai dreptate.Dar totusi te rog sa schimbi semnatura aia.E imenesa
 

DeletedUser

L.E. pfff ... greseala mea, nu am observat GN existente :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nr satelor cucerite: 1 - deci un nobil pica din start

GN existente: 1 - asta e al doilea nobil..

pentru al 3`lea trebuie sa mai bati 3 taleri..nu e nici un bug
 

DeletedUser

as avea si eu o problema

cm4ydwy1dpslp1rn1rz5.bmp

dupa cum se vede la harta din stanga nu mi se pune in mijloc patratul ala si nush dc.. poate e un bug..? si daca da cum se poate rezolva sa fie ca inainte....?
 

DeletedUser

nu e de aia.. :| este vriun administrator sau ceva care se poate uita despre ce este vb..?
 

DeletedUser

Aici nu e niciun BUG,e ceva normal,care l-am testat,si mie imi face la fel,deci ...NU E BUG!
 

DeletedUser

Aici nu e niciun BUG,e ceva normal,care l-am testat,si mie imi face la fel,deci ...NU E BUG!

Cum sa fie ma ceva normal tu te uiti ce vorbesti? Si ce ai testat tu? Esti cunva admin si eu nu stiu si ai facut tu teste si bla bla bla?
@ er4ever Incearca urmatoarea solutie: Daca ai cp activat dute la setari-->setari si schimba dimesniunile harti dai pe harta si daca si-a revenit poti sa revi la dimensiunile initiale daca nu (sau daca nu ai cp) depune un ticket iar un admin iti va rezolva cu siguranta problema. Bafta.
 

DeletedUser

nu pot sa trimit trupe

O sa va rog sa postati aici daca aveti probleme in Lumea 5.

Toate posturile de aici trebuie sa se refere strict la componenta tehnica a jocului - bug-uri, merge greu site-ul, nu va puteti conecta, etc.

Orice post offtopic va fi sters.
Multumesc.

nu-mi merg comenzile de trimitere de trupe.de asemeni nu pot sa trimit materii prime.cand dau click pe finalizarea comenzii(spre exemplu pe sprijin,sau atac sau trimite)nu se executa comanda si ramane un cerculet pe cursorul mouse-ului care imi arata ca e in incarcare!asta se intampla si de pe internet explorer si de pe mozilla firefox.
 

DeletedUser431

nu e de aia.. :| este vriun administrator sau ceva care se poate uita despre ce este **..?

du-te la Setari -> Setari si apoi debifeaza "Harta este fixată într-o tabelă şi funcţiunea de scroll este inactivă"

apoi va merge
 

DeletedUser

ca fapt divers...e destul de vechi si e de la un amic:

Titlu The Shield atacă mariuo@32 (523|675)
Expediat 01.09.08 08:22 !
Trimis mai departe în data de: 01.09.08 13:52
Trimis mai departe de către: The Shield
Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-23.4%

Moral: 100%


Bonus de noapte pentru apărători !!!!

Agresor: The Shield
Sat: 0013 Neagreku (540|672) K65

Număr: 0 0 5570 0 0 1580 1678 0 100 0 0 0
Pierderi: 0 0 5570 0 0 1580 1678 0 100 0 0 0


Apărător: mariuo
Sat: mariuo@32 (523|675) K65
Nici unul din luptătorii tăi nu a supravieţuit. Nu au putut fi luate nici informaţii despre puterea trupelor duşmane.




Introdu trupele în simulator


Trimite mai departe mutare în altă grupă Şterge << >>
 
Sus