Propunere Paladin

DeletedUser8140

Ar fi foarte frumos si util daca paladinul ar avea 2 optiuni de selectat (masculin sau feminin) si sa bage si pt genul feminin 6 imagini cu armele -asemanator ca la paladinul actual- fiindca de exemplu paladinul meu e botezat cu nume de fata (Serenity, din sailor moon :)) ) si cand ma uit la arme e naspa sa o vezi pe frumoasa serenity mascata intr-o aratanie de barbat chelios cu barba :)), asa ca sa nu fim misogini si sa punem si paladine. Sunt foarte serios in treaba asta si la urmatorul update sper sa se introduca :) Voi ce ziceti?
 

DeletedUser

Deci vrei ca in locul barbatului , chel, cu barba, in armura sa ti se puna o femeie, cheala, cu barba, in armura ?

Ideea e proasta . Nu sunt de acord . Se numeste "paladin" nu "paladina" ... aveti asa niste idei ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8140

vai ce copac esti, nu vreau o femeie cheala, poate ala e telul tau in viata :), eu nu vreau sa imi apara in poza paladinul, vreau sa il pun sa fie feminin ca-ti place ca nu-ti place, tot asa n-am vrut nici sa am brad in sat ca nu-s cu trendul ala.


1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4610

Mi se pare un simplu moft :confused:
Nu inteleg la ce conteaza imaginea paladinului. Influenteaza cu ceva dezvoltarea in joc? Eu cred ca nu...



Totusi, daca se implementeaza asa ceva, macar sa arate bine paladina :D
 

DeletedUser8140

pai si bradul de craciun era un moft, si era bagat pe gat, asta macar poti sa selectezi ca la profil, masculin sau feminin, mie-mi plac detaliile si nu cred ca ar fi ceva costisitor sa se implementeze asa ceva
 

DeletedUser4610

pai si bradul de craciun era un moft, si era bagat pe gat, asta macar poti sa selectezi ca la profil, masculin sau feminin, mie-mi plac detaliile si nu cred ca ar fi ceva costisitor sa se implementeze asa ceva

Nu a zis nimeni ca e ceva costisitor, dar nu vad rostul acestei propuneri, iar daca nu vad rostul nu am cum sa fiu decat contra. Daca tu vezi un motiv pentru care sa se implementeze asa ceva, te rog sa il mentionezi.
 

DeletedUser8140

Bradul ce rost a avut? Motivul pentru care vreau ca sa se implementeze sex la paladin e pentru ca imi plac fetele :)), un motiv destul de bun, cui nu-i plac fetele sa o dea in lambada in continuare :))
 

DeletedUser

de acord cu jimmy ....ce numai barbatii sa poarte razboaie? femeile ce au ? :)) asta e discriminare zau asa :))=))



deci DA , de acord cu ideea
 

DeletedUser4610

Bradul ce rost a avut?

Nu nu...nu asa se pune problema.
Nu conteaza de ce s-a pus bradul, conteaza de ce sa se puna sex la paladin.

Motivul pentru care vreau ca sa se implementeze sex la paladin e pentru ca imi plac fetele :)), un motiv destul de bun, cui nu-i plac fetele sa o dea in lambada in continuare :))

Bun..si daca iti plac fetele care-i problema?
Si mie imi plac fetele si asta nu e un motiv sa cer paladina.
Nu crezi ca ar fi mai bine sa cauti o fata de-asta prin viata reala?
 

DeletedUser

eu sunt pro.
De cand tot insist ca macar putin par sa aiba paladinu ala:rolleyes: si mereu mi se promite: "la urmatoru update incercam"
acuma mi-ar place sa imi apara xena cand vreau sa imi inarmez paladinu. m-ar face mai "razboinica". Adica ea poate si eu nu?
 

DeletedUser8140

Bun..si daca iti plac fetele care-i problema?
Si mie imi plac fetele si asta nu e un motiv sa cer paladina.
Nu crezi ca ar fi mai bine sa cauti o fata de-asta prin viata reala?

Am in viata reala, lasa unghiurile din care sa privesti problema, e o optiune, cum e poza la profil, cum e sexul jucatorului la profil, varsta, localitatea, asa poate fi si asta, e pentru a aduce ceva nou in joc. Foarte util nu e dar multe chestii sunt inutile, de exemplu optiunea la harta politica la care nu-i vad rostul, dar nu vreau sa aduc in discutie alte chestii, am propus doar sa se introduca optiune de sex la paladin si atat. Cui nu-i place poate sa n-o foloseasca sau sa-si vada de treaba, da-mi in cap ca am deschis tema asta.

edit: O fi un moft, nu o fi dar paladinul ala e urat si ar fi fain o chestie noua, de estetica fiindca e ilogic ca Xena de exemplu sa fie un barbat :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

propunere proasta...contra...jimmy,nu mai cauta ca nu sunt motive sa se implementeze "paladina"
 

DeletedUser

propunere proasta...contra...jimmy,nu mai cauta ca nu sunt motive sa se implementeze "paladina"

exista tot atatea motive cate au existat si cand a fost introdus "paladinul" prima oara

de ce Mascul si nu Femela ..e doar un subiect tabuu care se evita cu tot dinadinsul cand vine vorba de un mic detaliu JPEG numit "paladin/a"

Daca strapungem bariera spatiala a jocului si evadam in lumea reala dam de egalitate (aproape) , nondiscriminare (aproape) si multe Paladine . Statistic vorbind raportul Mascul/Femela (dupa al doilea Razboi Mondial) este de aproape (sau chiar mai mult) 1/4 , adica 4 Femele la Un singur Mascul.

Revenind la joc observam ca aici nu exista aceasta statistica decat la "Profil" (sau alte chesti care au ca denumire "Confidential") . Problema este ca nu se stie cati dintre playeri sunt Masculi si cati (playeri) sunt Femele, de aceea un simplu detaliu de genul "paladin/paladina" poate fi detaliul semnificativ care duce la deosebirea playerilor si la mai multa "distractie" In-Game !


Detalii , Detalii . Cum se poate combate Superioritatea cand tu esti Inferior ? . simplu ! Fi mai special ca el si vei devenii tu insuti superior. (asta include : "tricks of the trade ; cheats")

Am ales aceste doua cuvinte "Mascul/Femela" pentru a face clara diferenta si de a evita diverse "unghiuri de vedere" .
Prin urmare , acest mic detaliu tabuu se numeste "paladin/a" aveti de gand sa faceti pe plac "Poporului" si sa castigati "once more" aprecierea lui? sau doar "give a s**t" & game over?


Prea filosofic ? poate , acum poti singur sa examinezi motivele.

Fraze premeditate (ce ve-ti spune "voi") : filosof sa te faci , n-ai tu treaba , lasa-te de triburile.ro si joaca-te mario, mai incearca !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18538

jimmymacel, pe tine te incurajeaza la lupta o femeie, nu un barbat?

Hai sa nu facem din triburile.ro un chat.

Deci contra.
 

DeletedUser

pai si bradul de craciun era un moft, si era bagat pe gat, asta macar poti sa selectezi ca la profil, masculin sau feminin, mie-mi plac detaliile si nu cred ca ar fi ceva costisitor sa se implementeze asa ceva

1. Bradul de Craciun si ouale de Pasti au rolul de a mentine spiritul sarbatorii
2. Daca esti barbat nu poti juca cu o "paladina" chiar daca iti plac fetele deoarece ar fi straniu
3. Femeile nu te incurajeaza la razboi ... clar la altceva ...
4. Nu inteleg care e problema ta ca paladinul e chel si are barba ...
5. Te agiti de parca ai folosi paladinul in fiecare zi ... eu il folosesc de 2-3 ori pe luna ...
6. Nu e costisitor din punct de vedere al banilor, dar daca s-ar accepta toate propunerile care voua vi se par bune ai sta ore sa se incarce o pagine pe triburile.ro ...

Deci contra !!!
 

DeletedUser

si paladinul meu se numeste :Angelina Jolie dar nu ma supar ca e cheala:))

oricum propunerea asta este putin cam aiurea deci contra:)
 

DeletedUser

cati dintre cei care au spus "contra" au drepturi executive in acest joc (gen moderator/admin...etc) ? . daca da atunci aveti un cuvant "greu" in acest sondaj, daca nu atunci:
"sometimes fear is the apropriate response" sau sa spun "envy" ? . marile desoperiri au fost facute din greseala . mari savanti au fost persecutati ca intr-un final sa le arate persecutorilor ca nu erau decat niste inapoiati din epoca de piatra?

sa inteleg ca evolutia vi se pare ceva ilogic sau imoral ?

asa cum cei care ma cunosc s-au obisnuit deja : "viata e pesa frate" (argou -traducere- life's a b***h)
 

DeletedUser8140

5. Te agiti de parca ai folosi paladinul in fiecare zi ... eu il folosesc de 2-3 ori pe luna ...

eu in fiecare zi ii dau de lucru, nu prea someaza, si ca sa iti raspund la intrebarea de ce ma deranheaza ca e chel si cu barca e fiindca e urat! Macar de l-ar pune pe paladinul de la prima pagina de pe site :)) Argumentul in spiritul sarbatorii e iarasi cam vag fiindca nu toti is crestini, nu toata populatia romaniei e crestina, mai sunt si musulmani sau atei sau alte religii care n-au treaba cu bradul, deci e o insulta pt ei sa nu poata scoate bradul din sat...oricum vad ca bateti campii cu argumente contra :)) eu am zis ca vreau inca o optiune la paladin fiindca asta nu-mi place, daca nu va place bine, dar nu veniti cu argumente ca o paladina nu te indeamna la lupta :)) e un moft care la unii le-ar placea la altii nu :)). Oricum din cate am vazut fetele ar vrea asta, si o parte din baieti, dar in fine :) sunt sigur ca nu se va lua in considerare propunerea dar macar v-am irosit din timp :)) oricum cam misogina lumea pe aici :))
 
Sus