Propunere setari L99

Ariki

member
Scor reacție
0
Mai simplu era sa anunte direct setarile la lume :cool:
Nu mai fi panseluta
1200px-Pansy_Viola_tricolor_Flower_2448px.jpg
 
Scor reacție
1
- viteza serverului: 1.5
- viteza trupelor: 0.667
- moral activ ( puncte+timp ).
- numărul membrilor în trib va fi limitat la 70
- abilități trib active
- cercetare simpla
- sitter restricționat după ce un cont a fost "mod de vacanţă" mai mult de 30 zile în ultimele 60 de zile.
- turnul de veghe - DA
- fortăreață - NU
- biserică - NU
- steaguri - DA.
- realizări active.
- paladin: multiplu cu abilitati
- arcași - DA.
- gardă - NU
- limită de fake - 1% din punctele satului
- sate de barbari/bonus crescătoare, până la 3000 p.
- sate bonus îmbunătățite
- Bonusul de noapte - dinamic ( setarea per jucator, factor deff x2 )
- perioada protecţie iniţială -5 zile.
- nobilul poate străbate o distanţă de 60 de câmpuri.
- misiuni - DA
- curatare - DA
- taleri cost redus (0.8)
- gap comenzi - 100 ms.
- depozit premium activ

fara restrictii in trib.

Facilitățile premium sunt activate.
Condiţii de victorie : Dominanta - Un trib trebuie să deţină după 180 zile cel puţin 80% din satele active timp de 14 zile.
Tribul NIP +1
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
Ps. Daca se mai poate de adaugat

-Cladirea principala de inlocuit cu o cabana

Mulțumesc
Aici doar Inno te poate ajuta ... fa o cerere la ei . Cat despre iepe și tik tok , mai bine nu ... doar ca prea ti s-a potrivit .
Se anunță război mare între Nip și Green/Blue/Black/Yellow/Pink/White/etc ... sau o sa fie alianta Pijamalele în culorile curcubeului ?
Să știu unde și dacă se pot face pp-uri
 
Scor reacție
0
Aici doar Inno te poate ajuta ... fa o cerere la ei . Cat despre iepe și tik tok , mai bine nu ... doar ca prea ti s-a potrivit .
Se anunță război mare între Nip și Green/Blue/Black/Yellow/Pink/White/etc ... sau o sa fie alianta Pijamalele în culorile curcubeului ?
Să știu unde și dacă se pot face pp-uri
Cresti si mie un sat? Ca si pe ultimele lumi in care ne am intersectat? Mersi
PS: ar trebui sa ti schimb numele din vandal in vandalizat.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Te-ai trezit si tu iapa lu Zorro sa dai +1 dupa ce s-au afisat setarile pentru lumea 99 .... 99.99% sunt aceleasi setari ca si cele propuse de "profetul " Kintus ... 99,99% pura coincidenta :confused:

Cine va opreste sa propuneti ? Ca si o alta "coincidenta" fericita, singura modificare pe care am facut-o vazand propunerile de mai sus, a fost modificarea nr de membrii in trib de la 50 la 70 si garda din "Da" in "Nu".
Daca cineva ar fi urmarit linkul pus in anunt, ar fi observat ca era facuta varianta pe care am zis-o un rand mai sus inca din data de 10 octombrie.
S-a cerut v2, am mers initial pe ideea din primul post, din pacate nu s-a putut, si nici bonusul de noapte normal...
Asta este, mergem inainte.
Poate reusesc pentru 100 sa obtin ceva mai deosebit, daca nu, ramanem cu speciala.
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
Cine va opreste sa propuneti ? Ca si o alta "coincidenta" fericita, singura modificare pe care am facut-o vazand propunerile de mai sus, a fost modificarea nr de membrii in trib de la 50 la 70 si garda din "Da" in "Nu".
Daca cineva ar fi urmarit linkul pus in anunt, ar fi observat ca era facuta varianta pe care am zis-o un rand mai sus inca din data de 10 octombrie.
S-a cerut v2, am mers initial pe ideea din primul post, din pacate nu s-a putut, si nici bonusul de noapte normal...
Asta este, mergem inainte.
Poate reusesc pentru 100 sa obtin ceva mai deosebit, daca nu, ramanem cu speciala.

Nu ma bag in polemici , oricum scrie negru pe alb , ce au cerut unii , aia au primit .... De altfel ziceai ca nu deschizi o lume in luna asta si ca 100 va fi o lume normala ... dupa cateva zile , bate vant de schimbare , e mai special ? Ne poti da noua "muritorilor" un hint cam la ce te-ai gandit cand zici " ceva mai deosebit " ? Sau daca se deschide vreo speciala intre 99 si 100 ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Nu aveam de unde sa stiu ca ma trezesc cu 99 pe 8 Octombrie in setari, nici asa nu stiu cand sau daca voi primi lumea 100 si ce voi avea voie si ce nu. Am incercat cu 98, s-a putut cat s-a putut...daca ai fi urmarit discutiile de pe threadurile de propuneri si discutii pt 98 si 97 ai fi inteles ceva, pe ala de speciale la fel, dar nu e stres, ne-am obisnuit cu tot felul de gica-contra.


Nu ma bag in polemici , oricum scrie negru pe alb , ce au cerut unii , aia au primit ...
"Voi"( cine o fi ) ati facut propuneri ?

Si ca sa mergem pana final , lumea speciala are o conditile de win setata, se va inchide atunci cand se va atinge conditia de dominanta, deci voi ( jucatorii ) stiti, nu eu.


Cred ca am fost suficient de deschis in discutiile de genul asta, asa ca probabil de acum incolo voi anunta direct lumile, fara sa mai tin cont de propuneri poate asa vor fi unii multumiti.
 
Ultima editare:

Vndhl

member
Scor reacție
2
nu e stres, ne-am obisnuit cu tot felul de gica-contra.


Si ca sa mergem pana final , lumea speciala are o conditile de win setata, se va inchide atunci cand se va atinge conditia de dominanta, deci voi ( jucatorii ) stiti, nu eu.

Cred ca am fost suficient de deschis in discutiile de genul asta, asa ca probabil de acum incolo voi anunta direct lumile, fara sa mai tin cont de propuneri poate asa vor fi unii multumiti.

In orice discutie civilizata , e normal sa fie argumente si pro si contra . Din discutiile de propuneri de pe forumuri mai vechi , rar am vazut sa se implementeze , chiar ultimele setari propuse pe forum , in decurs de doar cateva zile . Dar poate am imbatranit si ma lasa memoria .
Iar in calitate de Community Manager daca tu decizi ca vei deschide direct lumile ,fara a mai tine cont de propuneri , ce pot sa zic , mergem mai departe .
O ultima intrebare totusi , sunt sanse ca intre 99 si 100 sa se deschida o alta speciala sau inca nu stii nimic sigur ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Pai cred ca am scris mai sus, speciala se inchide cand se va atinge conditia, poate fi peste 1 luna sau peste 5 luni...in timpul asta cu siguranta vor fi lumi normale.
De speciala nu trebuie sa cer voie sau sa am data de start exacta, tine doar de inchiderea actualei si minim 2 saptamani pauza.
In rest pot pune cam ce setari vreau, bine, fara sa exageram ca nu e speed.

Ma repet, setarile au fost stabilite in functie de propunerile mai vechi, facut o medie si setat inca din data de 10.10. Singura modificare este legata de nr de membrii din trib si garda, atat. Este doar o coincidenta.

In ultimii 2 ani cred ca am tinut cont de propuneri foarte mult, in limita posibilitatilor, logic.


Daca ar fi sa ma iau dupa algoritmul din ultimul an, pot presupune doar ca L100 va fi undeva inceput de decembrie.
 
Ultima editare:

stou

member
Scor reacție
0
Raka pt 100 viteza peste 1.6 sau sub 1.6 ?ca sa stim cum ne orientam si restul
 

Ariki

member
Scor reacție
0
El joaca doar pe extern, nu il bate nimeni la inutilitate aici.
Cine acuza se scuza, sau cum era aia? Irelevant, sti tu cum e cu inutilitatea.
Ne-a fost dor de tine, speram ca revii in forta cu postarile, nu de alta, dar s-a simtit lipsa unui mascarici sa anime externul
 
Scor reacție
0
El joaca doar pe extern, nu il bate nimeni la inutilitate aici.
Am batut la voi pe unde am apucat in ultimu timp..pe mine ma mira ca inca va etalati p aici…mna, eu oricum sunt la pensie tribala, dar nu stiu cum apareti ca ciupercile si eu unu m am saturat sa bat aceiasi lakei pe fiecare lume..aduceti alti adversari..astia vechi au devenit fani.
 
Ultima editare:

Vndhl

member
Scor reacție
2
Am batut la voi pe unde am apucat in ultimu timp..pe mine ma mira ca inca va etalati p aici…mna, eu oricum sunt la pensie tribala, dar nu stiu cum apareti ca ciupercile si eu unu m am saturat sa bat aceiasi lakei pe fiecare lume..aduceti alti adversari..astia vechi au devenit fani.
Asta e spiritu uacere , vorbesti mult , prost si fara rost . Ti-as zice sa nu fii un dicsi da' stiu ca l-ai depasit demult . Spor la pp-uri :)
 
Sus