Propuneri Joc

DeletedUser

O propunere ar fi:

Conturile inctive sa fie şterse dupa un anumit timp, dar nu doar din lumile pe care juca respectivul user ci definitiv. Multi dupa ce sunt inobilaţi se lasă de joc si conturile rămân degeaba...aşa că ar fi mai bine sa fie şterse pentru a elibera acele nickuri. :)

Doar o sugestie.
 

DeletedUser431

subscriu :) dupa 1 luna sau 2 de inactivitate sa fie sterse...
 

DeletedUser2368

E o aberatie ! :D Eu inca am contu si sunt inactiv ! Dar mai intru sa mai vorbesc cu unu altu cand e nevoie si altele ! :)
 

DeletedUser

subscriu si eu...

se lasa unu de jucat un an de zile...intra apoi (e foarte posibil sa nu mai stie parola sau nicku) si vrea sa`si faca cont nou..dar..error..nu poate ca adresa de mail e deja folosita..anyway...ar fi o idee buna sa se sterga dupa un anumit timp de inactivitate
 

DeletedUser

ar fi o idee buna, si eu am un cont pe care nu l-am folosit de ohooooo si ocupa spatiu degeaba :p
 

DeletedUser

Înca o propunere:

Triburile aliate sau care au incheiat pact de neatacare sa nu pot să se atace. Mi se pare cel mai corect asa..
 

DeletedUser

asa o idee ar fi sa nu lasi sitter din alt trib sau sa nu dai sprijin la inamic.
O alta idee, poate o sa radeti, sa faceti o lume pentru "batrani". Unii au serviciu, familie si cazul meu si nu pot "calari" jocul, e un dezavantaj zic eu fata de liceeni si studenti. E adevarat e lumea 4 mai inceata, dar se poate crea sistemul de runde. De pe 08.06 ora 0 pana pe 10.06 ora 0 este runda liber la inobilari si atacuri, altfel nepermis. Expansiunea va fi mai redusa, nu o sa fie o viteza prea mare a jocului, dar serverul poate fi ceva mai rapid. Ma rog poate nu e cea mai fericita.

Alta propunere puteti sa o considerati ridicola, ar fi limitarea numarului de sate. Sunt cazuri cand cei cu 50 si peste sate interactioneaza cu cei cu mai putine. Totusi cel cu 50-100 de sate e net avantajat, ar trebui pusa o limitare, desi asta contrazice spiritului jocului.
 

DeletedUser431

nu sa nu poata sa se atace ca asa toata harta ar fi albastra sau mov ....dar sa putem sa aflam data la care a intrat in vigoare un PNA sau o alianta.....
 

DeletedUser

sau sa iti trimita un raport de genul: tribul *** vrea sa adauge tribul *** la aliati.

Sunteti de acord?

Acepta. Refuza.

Daca dai accepta triburile nu sa se se mai poata ataca.
 

DeletedUser

da...si ar mai merge si o perioada de cand ai dat adaugare la aliati/dusmani/PNA sau de cand ii scoti...asa ar fi cel mai bn,sa nu poti ataca aliatii si PNA,si ca sa stergi o alianta trb sa astepti nush cat de la data cand ai dat comanda...
 

DeletedUser431

si aliantele/ PNA-urile sa fie negociate sau acceptate numai de cei cu drepturi de intemeietor..nu sa se apuce diplomatul tribului meu sa-mi faca albastra toata harta :D (ipotetic vorbind)
 

DeletedUser

diplomatiile sa se rupa si sa se faca cu mesaj spre conducerea tribului in cauza. nu vreau sa fiu trecut la aliati asa aiurea cum mai mi s-a intamplat. sau daca se rupe alianta as vrea sa stiu si eu la ce sa ma astept.

si ca sa fiu extrem de cicalitor: lumea 7, viteza 2, limita in trib 100 macar (daca ar fi dupa mine 60 ar fi perfect)
 

DeletedUser

Auzi acolo cu limita de membri......nu iti ajung 4 lumi cu limita de membri?.....lasa lumea sa fie fara limita de membri in trib....iar daca va fi limita sa fie de cel putin 250.....cei care vreti triburi cu putini membri va rog sa va apucati de lumile 2 si 4:D
 

DeletedUser4610

Auzi acolo cu limita de membri......nu iti ajung 4 lumi cu limita de membri?.....lasa lumea sa fie fara limita de membri in trib....iar daca va fi limita sa fie de cel putin 250.....cei care vreti triburi cu putini membri va rog sa va apucati de lumile 2 si 4:D

din categoria "Vreau sa fiu mamut ! Vreau sa fiu mamut !"
daca vrei iti pot face cunostinta cu danimaxxx


Lumea 7 , viteza 2 , limita de 100 de membri
 

DeletedUser

Mai bine un trib mamut de 600 de membri decat 100 de n00bi ca tine....hahaha.....:p
 

DeletedUser

unde ar mai fi distracţia dacă n-ai putea să ataci aliaţii sau pna? o componentă importantă a jocului este politica, iar trădările fac şi ele parte din politică. :p
 

DeletedUser

am o idee.Ce-ar fi ca atunci cand ataci un sat cu nobili sa il cuceresti imediat,fara sa mai scazi adeziunea.:D
 
Sus