Propuneri Joc

DeletedUser

Cladiri noi

Nu stiu daca exista posibilitatea adaugari unor cladiri, dar ar fi cateva interesante.

De ex o cladire care sa ridice moralul trupelor: o crasma. Sau, de ce nu, un ... bordel! Sau ambele. Oricum nu exista trupe pe lumea asta care sa se poata lipsi de ele. Ar cam trebui sa existe si in lumile de pe Triburile.

Alta cladire: una care sa ridice adeziunea. De ex. o banca. Daca ai bani in banca sigur nu vrei sa fii cucerit pentru ca ramai fara ei (ii ia cuceritorul).

Ei, ce ziceti, se poate?
 

DeletedUser


De ex o cladire care sa ridice moralul trupelor: o crasma. Sau, de ce nu, un ... bordel! Sau ambele. Oricum nu exista trupe pe lumea asta care sa se poata lipsi de ele. Ar cam trebui sa existe si in lumile de pe Triburile.

E un joc unde sunt jucatori si persoane sub 18 ani. De aici deduci tu continuarea.
Propunerile sa ramana intr-o anumita limita totusi, a bunului simt.
Alta cladire: una care sa ridice adeziunea. De ex. o banca. Daca ai bani in banca sigur nu vrei sa fii cucerit pentru ca ramai fara ei (ii ia cuceritorul).

Adeziunea creste automat nu e nevoie de o cladire pentru asta.
 

DeletedUser431

Nu stiu daca exista posibilitatea adaugari unor cladiri, dar ar fi cateva interesante.

De ex o cladire care sa ridice moralul trupelor: o crasma. Sau, de ce nu, un ... bordel! Sau ambele. Oricum nu exista trupe pe lumea asta care sa se poata lipsi de ele. Ar cam trebui sa existe si in lumile de pe Triburile.

Alta cladire: una care sa ridice adeziunea. De ex. o banca. Daca ai bani in banca sigur nu vrei sa fii cucerit pentru ca ramai fara ei (ii ia cuceritorul).

Ei, ce ziceti, se poate?

prea mult ik***** frate.....am spus-o si o mai repet....triburile nu mai are nevoie de imbunatatiri......este un joc extrem de original si nu cred ca isi permite sa copieze alte jocuri......este unul din primele jocuri de acest gen si trebuie sa-si pastreze prestigiul.....la cladiri si trupe nu cred ca ar mai exista alte imbunatatiri.....
 

DeletedUser


De ex o cladire care sa ridice moralul trupelor: o crasma. Sau, de ce nu, un ... bordel! Sau ambele. Oricum nu exista trupe pe lumea asta care sa se poata lipsi de ele. Ar cam trebui sa existe si in lumile de pe Triburile.

In legatura cu moralul trupelor, exista deja o astfel de cladire, Biserica, unde poti antrena un preot care in timpul luptei creste moralul trupelor.
Din fericire aceasta varianta a jocului nu e disponibila pe .ro.
Mi se pare ca pe server-ul german exista o lume cu astfel de unitati.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6071

Sa zicem de exemplu ca eu joc pe lumea 2 si miam facut cont pe lumea 1 si nu mia placut si nu mai intru la el si se face stergere de cont automata apoi si pe lumea 2 va fi stergere de cont?
 

DeletedUser

Sa zicem de exemplu ca eu joc pe lumea 2 si miam facut cont pe lumea 1 si nu mia placut si nu mai intru la el si se face stergere de cont automata apoi si pe lumea 2 va fi stergere de cont?

nu. ţi se şterg doar conturile inactive. lumile n-au legătură una cu alta.
 

DeletedUser10674

De ce nu exista un panou pentru a naviga mai usor intre lumi ? Trebuie de fiecare data sa ma deloghez de pe o lume si apoi sa intru pe cealalta ..

nu s-ar putea face un panou(2-3-4 linkuri,depinde pe cate lumi ai cont) pentru a facilita swicth-ul dintre lumi ?
 

DeletedUser

Nu stiu daca s-a mai propus asta..nu am putut vizita toate subiectele. In caz ca ma repet se poate sterge mesajul meu.
As propune si eu nivelul 30 la cazarma...ma scoate din sarite defensiva asta. Imi ia vro 2-3 saptamani sa fac o defensiva(si din pacate nu o pot face doar cu infanterie ca aia ar tine o luna si ceva....:( ) si ofensiva e gata in o saptama si 2 zile. Nu se poate tine pasul.... Asta e singurul lucru care ma nemultumeste si sunt si pe l5 unde viteza e mai mare...ca sa nu mai zic pe l6 imi va lua si mai mult
. In rest triburile rules :), cel mai strategic joc de acest gen pe care l-am jucat pana acuma :).
 

DeletedUser

Sugestie si Propunere importanta

Sustin urmatoarea idee:
Diplomatia sa fie organizata in felul acesta: Diplomatul, conducerea sau intemeietorul scrie tribul respectiv cel dorit dupa discutie la diplomatie ca propunere, iar tribul respectiv propus la pactul dorit sa dea acceptare (sa mai apara inca ceva in plus de exemplu cum este la 'Prieteni' unde listare, sub asta propunerile proprii, sub sa fie cele primite si astfel se stie cu adevarat cine cu cine si cum) Si as vrea ca setarea asta sa apara in Lumea 7

Puteti comunica si celor de la InnoGames si restul aceasta parere, deoarece consider ca este foarte buna.

Inca o idee:
PNA - jucatorii sa nu se poata ataca nicidecum.
Alianta - depinde de hotararea administrarii jocului daca sa se atace sau nu, dar se intelege ca este alianta. Iar aici normal ca atacantul care nu respecta relatia diplomatica va fi pedepsit de ambele triburi aliate. Deci ar fi ideal sa nu se poata ataca.
Dusmani - se ataca si se confrunta

Iar daca un jucator nu vrea dusmani se poate intelege cu ambele triburi dusmane sa fie de oponenta neutru si daca este sau se considera ori s-a inteles important acest lucru, se poate afisa la profilurile acestora.
Daca exista tradatori sa se scrie la forumul tribului sau altul.

Si inca o idee:
La conducere cand apasa dizolvarea tribului sa-i apara un text

Sunteti sigur ca doriti dizolvarea tribului? Da. Nu.

Doresc ca opiniile si parerile mele sa fie luate in considerare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cum sa nu se poata ataca, daca eu donez satele atunci ce se intampla, sa nu le poata lua?
 

DeletedUser

Atlant a spus:
Si inca o idee:
La conducere cand apasa dizolvarea tribului sa-i apara un text
Sunteti sigur ca doriti dizolvarea tribului? Da. Nu.

Ai verificat tu si nu a aparut niciun mesaj? La mine pe toate browserele de pe care am încercat a mers:)






Pe viitor testează dacă îţi apare un mesaj înainte de a propune pe forum să apară
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Domnule moderator,
In caz ca nu stiati , exista aceasta regula:
3. Poze, semnaturi si avatare:

3.1. Sunt acceptate poze fara comentarii atata timp cat sunt on topic. Dimensiunea maxima va fi de 640x480 pixeli. Daca doriti postarea de imagini mai mari va rugam sa postati doar linkul catre acestea.




On-topic : Atlant, nu stiu ce ti s-a intamplat tie, dar acel mesaj apare ... asa cum a exemplificat si B3STIALU.
 

DeletedUser

grafica ar fi frumos sa se schimbe...si sa se scoata din trupe...lancierii-eject...arci calare-eject....ceva schimbari...
 

DeletedUser

grafica ar fi frumos sa se schimbe...si sa se scoata din trupe...lancierii-eject...arci calare-eject....ceva schimbari...

Poti incerca lumea clasica, acolo nu exista arcasi calare,arcasi si nici paladinul nu este prezent.
Deasemenea, viteza este destul de buna (2), te sfatuiesc sa incerci acolo :)
 

DeletedUser

De ce nu exista un panou pentru a naviga mai usor intre lumi ? Trebuie de fiecare data sa ma deloghez de pe o lume si apoi sa intru pe cealalta ..

nu s-ar putea face un panou(2-3-4 linkuri,depinde pe cate lumi ai cont) pentru a facilita swicth-ul dintre lumi ?

Daca nu ma insel, comutarea intre lumi se face prin maxim 3 clickuri (click pe Logout / click pe Pagina principala / click pe lumea dorita).
Nu mi se pare prea greoaie procedura.


Inca o idee:
PNA - jucatorii sa nu se poata ataca nicidecum.
Alianta - depinde de hotararea administrarii jocului daca sa se atace sau nu, dar se intelege ca este alianta. Iar aici normal ca atacantul care nu respecta relatia diplomatica va fi pedepsit de ambele triburi aliate. Deci ar fi ideal sa nu se poata ataca.

[.....]

Si inca o idee:
La conducere cand apasa dizolvarea tribului sa-i apara un text

Sunteti sigur ca doriti dizolvarea tribului? Da. Nu.

Se impun niste aliante si niste PNA-uri iar tu nu o sa poti ataca decat ca un robotel, ce a mai ramas rosu pe harta. Dar poate vrei sa farmezi vreunul inactiv (dintr-un trib aliat), sau poate ai vreun razboi personal cu un aliat sau PNA, cedarea de sate la alti membri de trib sau aliati (cum a spus si maletz).. exemple mai pot fi aduse. Ceea ce zici tu ar cam strica din frumusetea jocului :)

Mesajul de confirmare de care spui este deja disponibil (pe Clasica cel putin).
Dizolvarea tribului > Click > "Doresti intr-adevar sa-ti dizolvi tribul?"
 

DeletedUser

Se impun niste aliante si niste PNA-uri iar tu nu o sa poti ataca decat ca un robotel, ce a mai ramas rosu pe harta. Dar poate vrei sa farmezi vreunul inactiv (dintr-un trib aliat), sau poate ai vreun razboi personal cu un aliat sau PNA, cedarea de sate la alti membri de trib sau aliati (cum a spus si maletz).. exemple mai pot fi aduse. Ceea ce zici tu ar cam strica din frumusetea jocului :)

Intr-un fel ai dreptate, dar nu stii ce-am patit eu pe Lumea 3, stiu ce spun.
Ar putea fi cineva la tine care ataca mare parte din triburile aliate si isi mai aduce cativa prieteni cu care lanseaza ofensiva si le spune aliatilor "Nu sunteti aliati!" chiar daca ei sunt. Sau PNA. Sa ai un trib cu mai multi membri si sa reusesti un PNA cu un trib de 10 ori mai bun ca al tau si sa-ti strice unii relatia diplomatica cu cineva important nu ti-ar conveni, mai ales ca ti-e distrus tribul de catre cei cu care ai fi avut PNA.
 

DeletedUser431

daca s-ar putea crea o optiune prin care jucatorii care impart aceeasi legatura de internet sa poata sa se logheze in acelasi timp......fara browsere de diferite tipuri :rolleyes:
 

DeletedUser

daca s-ar putea crea o optiune prin care jucatorii care impart aceeasi legatura de internet sa poata sa se logheze in acelasi timp......fara browsere de diferite tipuri :rolleyes:

care e rostul? doar nu o sa stati amandoi in acelasi timp la pc, nu aveti 2 mouse-uri si 2 tastaturi.....desigur daca nu e vb de cont dublu.
 

DeletedUser

daca s-ar putea crea o optiune prin care jucatorii care impart aceeasi legatura de internet sa poata sa se logheze in acelasi timp......fara browsere de diferite tipuri :rolleyes:

De ce imi suna asta a multi-account? Personal cred ca a impartirea conexiuni la internet a fost gandita pentru retelele de calculatoare (scara/bloc/cartier) in care e foarte posibil sa fie mai multi jucatori care joaca triburile si din cauza modului cum e facuta reteaua au un singur ip.
 

DeletedUser

De ce imi suna asta a multi-account? Personal cred ca a impartirea conexiuni la internet a fost gandita pentru retelele de calculatoare (scara/bloc/cartier) in care e foarte posibil sa fie mai multi jucatori care joaca triburile si din cauza modului cum e facuta reteaua au un singur ip.

Pai cum sa aibe acelasi ip...eu nu am intalnit retele cu acelasi ip...cel putin daca e platit. Platesti ai ip diferit la reteaua respectiva...eu cred ca a fost facut daca mai ai un frate sau ceva care doreste sa joace triburile si sa nu va ajutati intre voi..ca unu mai poate intra la celalalt pe cont(personal cred ca de fapt a fost facuta pt multi-account si ii lasa pe astia sa aibe 20 conturi ca doar tot la triburile vin banii:), numai ca asa nu se creaza sansa de push)
 
Sus