Razboaiele lumii 31

  • Autor subiect florinel the lord of war
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Pai alte capacitati nu exista in tribul T-J si vasalii, stiu sa se pupe unii pe altii si sa fuzioneze :D.
 
Scor reacție
209
Deviza .ro e cantitate, nu calitate. Imi aduc aminte de l1. Eram in CL (Circ Lords) si luptam impotriva mamutului GD. Apoi a fost l5 cu limita de o mie de jucatori in trib. Acolo a fost distractiv rau. De la locul 400-500 cred, nu iti mai afisa restul colegilor. Puteai sa ai 100 de spioni(sitter din alt trib) si 100 de inactivi. Nu-i vedeai. A fost distractiv cand am luat drepturile celor care se jucau la diplomatie : amenintari, atacuri de la 100 de ore pe alte lumi, plecari din trib (de suparare). Is rai adminii astia. Acum e limita de membri si ii fortati pe altii sa faca cate 5-6 academii :mad:.
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Adevarul e ca shock a cam luat bataie,dat nu de la TJ, de la TOP:).Sa nu mai pomenim faptul ca de la sabatori incoace duc un razboi greu cu barbarii.Am inteles ca au conducere second-hand,si chiar nu sunt capabili sa poarte razboaiele celor dinainte.Deci nu fiti rai,noi ii intelegem.Lasati-i sa creasca barbareii in liniste:p
 

DeletedUser40689

imi e scarba sa vad asemenea triburi,pai ce naiba mai jucam?ce rezolvam cu 10 academii sau invitatii de pe toata harta doar ca sa crestem? ce joc mai e asta?o sa se lupte cu barbarele si cu internele ca sa reduca din academii sa poata castiga lumea.

Se joaca pentru top cu o incrancenare cumplita , prea putini de placere .
 

DeletedUser34346

T-J are 2 academii nu 10 , dar pt unii frustrati 2 inseamna 10 :)
in alta ordine de idei , ciuda si frustrarea sunt atat de mari incat se ajunge la comentarii de genul oare ce tactici folosesc conducatorii din t-j ca sa faca diplomatia asta ?
o sa va spun eu desi voi fii certat maine :
majoritatea sunt fosti sau actuali parlamentari europeni si nu numai , le avem cu vorbele , altii sunt fosti membri ai Legiunii Franceze , aia stiu cum sta treaba cu luptele , deci e o combinatie perfecta

razboiul cu fermierii anorganici o sa fie de acuma o joaca de copii , prinzi fermieru ii rupi coloana , s-a auzit acolo nofistilor?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34346

avem in vedere oricum sa fuzionam cu toate triburile de peste 100 k pct , si sa avem 23 de academii , asa am calculat in seara asta

posibil sa fie 24 , suntem in discutii cu un trib de 5 persoane acuma , dar se lasa greu convinsi sa devina academie

dupa ce ajungem cu numele academiilor la tj-z incep numere tj-001 si continuam pana toate triburile de pe harta au in componenta numelui T-J
asta asa ca sa nu mai fiti asa socati de fuziuni sau academiile care apar peste noapte

si nu in ultimul rand cei care sunt dezgustati , scarbiti sau cu alte afectiuni ale stomacului va recomand multa mura , mura face minuni sistemului digestiv ,cautati pe net
tineti minte da ? multa mura , cat mai multa
 

DeletedUser

Ce o tot dati cu recrutarile, latratorilor? Si voi tot doua academii aveti, ba parca ar fi si a treia "Alaturi de FRM,FRM2,OT". Sau ni se pare?
Asa ca nu va mai victimizati atat... Ca numar sunteti cam la fel, la punctaj stati rau...

"Vai, nu mai are rost sa jucam pe lumea asta, nimanui nu-i pasa ca NOFA are razboi cu T-J-ul! Care nu sunt cu NOFA sunt toti niste prosti, niste noobi, niste mancatori de barbari. Nici nu stiu cum se innobileaza satele. Numai daca trec de partea NOFA sunt JUCATORI!" Ce "vrajala" ieftina aveti...

Era un trib bun ESHOCK atata timp cat era aliat cu voi, acum peste noapte "duc razboaie numai cu barbarele" si "iau bataie".

S-a cam saturat lumea de textele astea ale voastre.
 
Ultima editare de un moderator:

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Pai ,latrator sef ce esti,SHOCK a incercat alianta cu STRUMF,si au reusit sa faca dar s-a destramat strumf si au facut TOP cei care vroiau sa se bata in continuare.Deci lasa-ne,adaca nu au reusit sa scape de razboi in sud si-au incercat norocul cu voi.
cine vorbea de academii?
Tom and Jerry Reloaded Academi
Însuşiri
Numele tribului: Tom and Jerry Reloaded Academi
Prescurtare: T-J C
Număr de membri: 46
Punctajul celor mai buni 40 jucători 14.127
Punctaj total: 14.789
Punctaj mediu: 322
Loc: 151
Inamici învinşi: 4.375 (309.)
» Marchează pe hartă
» Actele tribului (pagina externă)
Membri
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
T-J are 2 academii nu 10 , dar pt unii frustrati 2 inseamna 10 :)
in alta ordine de idei , ciuda si frustrarea sunt atat de mari incat se ajunge la comentarii de genul oare ce tactici folosesc conducatorii din t-j ca sa faca diplomatia asta ?
o sa va spun eu desi voi fii certat maine :
majoritatea sunt fosti sau actuali parlamentari europeni si nu numai , le avem cu vorbele , altii sunt fosti membri ai Legiunii Franceze , aia stiu cum sta treaba cu luptele , deci e o combinatie perfecta

razboiul cu fermierii anorganici o sa fie de acuma o joaca de copii , prinzi fermieru ii rupi coloana , s-a auzit acolo nofistilor?


O vai,uite-l si pe cichicen clonat cu jacnoris:eek:.Psihiatru nu aveti in trib?Tu cel putin ai mare nevoie:)))))
Mai lipsete sa scrii..las ca stiu unde stai:eek:
 
Ultima editare:

DeletedUser38225

sau te poti uita la scrooge si gollum intr-o combinatie perfecta de scurge in membrii din nofa ( nu vreau sa jignesc membrii nofa, ma refeream la corciturilea astea ce au spume la gura si sunt periculoase :rolleyes: )
 

DeletedUser

Pai ,latrator sef ce esti,SHOCK a incercat alianta cu STRUMF,si au reusit sa faca dar s-a destramat strumf si au facut TOP cei care vroiau sa se bata in continuare.Deci lasa-ne,adaca nu au reusit sa scape de razboi in sud si-au incercat norocul cu voi.
cine vorbea de academii?
Tom and Jerry Reloaded Academi
Însuşiri
Numele tribului: Tom and Jerry Reloaded Academi
Prescurtare: T-J C
Număr de membri: 46
Punctajul celor mai buni 40 jucători 14.127
Punctaj total: 14.789
Punctaj mediu: 322
Loc: 151
Inamici învinşi: 4.375 (309.)
» Marchează pe hartă
» Actele tribului (pagina externă)
Membri

Vezi ca ai dat gresi cu sexul.
Esti sigura ca e academia noastra? O vezi tu undeva la profilul nostru?

A, si tribul asta "care se bate cu barbarele" ESHOCK dupa numele lui, vezi ca e pe locul I ca agresor.
 

DeletedUser

mda e amuzant rau pe aici, a mai fost unu care spunea ca intro luna inchide lumea.
Daca imi permiteti o gluma cum sa inchideti lumea cand EoeL e pe harta?:eek: =))
Acum sa revenim la subiect black nu subestima inca NOFA o sa aveti mult de munca cu ei,eu cred ca de acum lumea asta incepe sa fie interesanta, au loc multe miscari, oamenii care fug in trburi, eu cred ca in ultimile trei zile tribul EoEL a refuzat pe putin 100 de playeri care doreau sa se alature tribului nsotru.Eu unu nu sunt adepetul unei academi, niciodata nu voi fi insa chiar si tribul din care fac eu parte are o academie, oricum de un lucru sunt sigur prea multi inactivi in triburile de top, acum daca incepe l32 conducerea tribului din care eu fac parte are ca obiectiv inlaturarea tuturor inactivilor, iar tribul care va reusi sa stranga o echipa unita, nu ca numar neaparat va avea un cuvant greu de spus.Indiferent ca acel trib e in top sau nu, o mana de oameni care joaca impreuna pot bate T-j, Nofa, Super sau EoEL!
Asa ca daca vreun trib se grabeste sa fuzioneze din nou o sa aiba aceasi soarta ca mwin.(parerea mea)
 

DeletedUser

@Artemis
Asa ca nu va mai victimizati atat... Ca numar sunteti cam la fel, la punctaj stati rau...

Asa ajungi tu la orgasm? te uiti la clasament si vezi ca esti rang 1? :))


P.S. Oare ESHOCK se va numi T-J D?
 
Scor reacție
209
Asa ca daca vreun trib se grabeste sa fuzioneze din nou o sa aiba aceasi soarta ca mwin.(parerea mea)

Asa sa le-ajute...harta.

Maretul plan al liderilor ESHOCK (aici nu stiu cine au fost cei cu propunerea) si STRUMF (Caretaker si Dudesteanu) era trecerea de la razboi in toata regula la alianta, tocmai pentru ca TJ incepuse sa recruteze din Aon (trib aflat pe locul 7 daca imi aduc bine aminte). Acum imi dau seama ca aceste recrutari i-au speriat pe ESHOCK si vroiau sa-i opreasca cumva. Era ceva de genul : daca toti se unesc, de ce sa fim noi ultimii la acest capitol? Cum alianta cu Strumf (impotriva TJ) a picat, iata ca au facut alianta cu TJ. Interesanta mutare.


Membru TJ
oricum eu mai stau putin la astia
e vrajeala mare
imi fura rezervarile :))
aia din conducere sterg rezervarile si iau ei satele
cica"era rezervat de mine"
dupa ce spargi turpele :D

Si nu e singurul de acolo care mi-a povestit anumite lucruri care nu se fac intr-un trib serios.

Luati atitudine cum am facut noi, multi sunteti satui de manevrele conducerii. Asta doar daca nu va place sa fiti niste simple marionete.
 

DeletedUser38225

Membru TJ


Si nu e singurul de acolo care mi-a povestit anumite lucruri care nu se fac intr-un trib serios.

Luati atitudine cum am facut noi, multi sunteti satui de manevrele conducerii. Asta doar daca nu va place sa fiti niste simple marionete.

Vorbeste cu cine e in masura si blindatii, ca pe toti astia ii papa internele (da sunt mai multi pe diferite granite) imi zici zona orientativ si eu iti dau numele, ca sa vezi ca de prost informati suntem, voi luati lichelele si idiotii de la noi, noi ii innobilam inapoi, cat despre spionaj... nici la asta nu sunteti buni :)
Mai incercati, ca o sa mai aparar lumi, sunt sigur ca o sa va perfectionati la un moment dat nu numai miseliile , poate si jocul si strategia :)
 

DeletedUser

fiecare cu strategia sa, daca t-j alege sa fuzioneze cu toti e decizia lor, dar oare ce se intampla cand e o decizie mai importanta fiecare leader cu orgoliul sau si atunci va fi interesant.Stirbu totusi nu consideri ca cei care doresc sa vina la voi din frica nu vin pentru a face performanta, ci vin pentru a-si salva pielea.De exemplu in cazul triblui EoEl, multi din fostul mrc au dorit sa se alature noua insa conducerea ia refuzat prin prisma faptului ca nu au avut itentia sa faca ceva frumos alaturi de tribul nostru, doreai sa-si pastreze satele.

"voi luati lichelele si idiotii de la noi" Daca veti fuziona cu eshock nu as recomanda sa luati idioti, daca cu adevarat doriti sa faceti performanta alegeti doar ce e bun.

Eu unu nu tin partea nimanui, privesc lucrurile din exterior si imi dau cu parerea despre triburile de top si tactica lor
 

DeletedUser38225

fiecare cu strategia sa, daca t-j alege sa fuzioneze cu toti e decizia lor, dar oare ce se intampla cand e o decizie mai importanta fiecare leader cu orgoliul sau si atunci va fi interesant.Stirbu totusi nu consideri ca cei care doresc sa vina la voi din frica nu vin pentru a face performanta, ci vin pentru a-si salva pielea.De exemplu in cazul triblui EoEl, multi din fostul mrc au dorit sa se alature noua insa conducerea ia refuzat prin prisma faptului ca nu au avut itentia sa faca ceva frumos alaturi de tribul nostru, doreai sa-si pastreze satele.

"voi luati lichelele si idiotii de la noi" Daca veti fuziona cu eshock nu as recomanda sa luati idioti, daca cu adevarat doriti sa faceti performanta alegeti doar ce e bun.

Eu unu nu tin partea nimanui, privesc lucrurile din exterior si imi dau cu parerea despre triburile de top si tactica lor

Dar nu s-a pus niciodata problema de o fuziune cu shock , asta sunt doar presupuneri ale celor din nofa ( cei care respecta pe toata lumea , dar se mira de ce nu sunt respectati )

@mephisto stiu ca faci parte din top, insa am vazut ca vorbesti in calitate de vasal nofa asa ca mi-am permis sa raspund stapnilor tai :)
 

DeletedUser15142

Problema nu e de cate academii aveti, ci faptul ca 7 T-J B 2.564.478 3.942.380 99 39.822 614 6.421 este top 10, pe locul 7, intr-o lume foarte proaspata.
16 T-J A 1.411.977 2.182.754 99 22.048 380 5.744

pe langa 18 FRM 1.215.093 1.653.011 91 18.165 319 5.182,... :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus