Razboi Mondial !

  • Autor subiect Ak-Orochimaru-Ak
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser18063

tu suferi mai rau ca altii,mai ales cand aduci afirmatii la care nici tu nu le gasesti raspunsul...
Ai ceva complexe de inferioritate si nu doar pe joc
 

DeletedUser34110

Daca nu stii nu vorbi...de unde stii tu ce stiu eu?
Iti dau un sfat,nu te mai baga in seama asa ca dee esti tu **** ce noobuletz,o sa vezi ca ce am zis se va intampla si am multe argumente,asa ca gurita mica si vezi-ti de treaba!
 

DeletedUser18063

gurita mica sa spui la cine .....ca deh...poate esti minuscul
Si de argumente...cand le ai si sunt probate atunci posteaza pe aici...pana atunci...joc de glezne...boboc....
 

DeletedUser13059

Si eu care credeam ca pe L14 am vazut cei mai mari visatori,cei mai precoce Nostradamusi....Mama Omida si vreo 3 Fausti...asta ca sa nu mai scriu de cei peste "N"-spe mii de Herry Potter...
M-am inselat...si aici e plin de ei....ma faceti sa rad....
( keep dreaming)

acolo au fost toate natiile posibile si imposibile
 

DeletedUser3824

Sa revenim la razboaie.
E pentru prima data in cei 5 ani de triburi cand Omerta sufera o infrangere atat de drastica.
Dar la razboi , ca la razboi, mai suferi si infrangeri.
E o lume ciudata, nepotrivita pentru noi jucatorii maturi cu familii, serviciu si obligatii sociale, viteza lumii depaseste posibilitatile noastre de a fi on. Si nu e o scuza desarta pentru infrangerea noastra, e o realitate.
Am iesit pe forumul extern din spirit de fair-play, acesta e un joc si invingatorul merita respectul si laudele noastre. Deci, felicitari celor din ~MAG~ care s-au organizat azi exemplar si ne-au facut praf

Subscriu la cele afirmate de albertus.
Mesajul asta e adresata celor care au hotarit setarile acestei lumi si ma refer la partea cu.. e o lume ciudata, nepotrivita celor cu familii...etc.... Va felicit pentru ceea ce ati facut: adevarati romani. In truda si graba de a face ceva, ati reusit sa faceti o lume de tot...cozonacul. V-ati dat silinta sa aduceti ceva nou, sa scoateti bani chiar cu forcepsul, ati facut niste setari, dupa cum am zis mai sus. Felicitari inca o data. In loc sa dati capitolul 2 la vechea clasica, ati bagat lumea in viteza TURBO, si pentru ce? Cine credeti ca va avea rabdarea si timpul necesare sa faca fata la viteza acestei lumi. Vechea clasica a dainuit 4 ani, daca nu ma insel si au curs bani de la cei care erau fideli acelei lumi, destula. Ne-ati oferit acum o bomboana, cu gust de cianura. Au ramas reglari de conturi neterminate pe vechea clasica. Ati pus voi capacul unei lumi, dupa parerea mea, cea mai ...clasica. Si acum acesti Dinu Paturica, noi veniti pe aceasta lume, coboara stacheta si o tot coboara, pina nici tiris nu se mai poate juca Limbo.
Pe prima clasica, a existat onoare, concept complet strain majoritatii actuale de pe clasica actuala. In dorinta de cistig rapid, veti pierde pe termen lung. Si voi sinteti zei si nu va poate face nimeni nimic. Din pacate.
Macar cite o diploma sa primiti, daca altceva nu.
V-as propune o lume cu viteza setata la 6 sau 8!!!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser1195

Postul meu nu era un repros la adresa dezvoltatorilor, ci o constatare.
Eu chiar sunt dependenta de jocul asta si la inceput nu am realizat ca va fi aproape imposibil sa rezistam la viteza asta pe o lume normala. Speedul e speed, dureaza putin si poti face fata daca ai o zi mai relaxata, cateva ore la comp la o viteza de 400 e chiar distractiv, dar cateva ore, nu cativa ani.
Pana la urma asta a fost oferta dezvoltatorilor jocului, noi am acceptat-o si ne-am cam ars :)
Dar si eu sunt de acord cu tine ca atmosfera acestei lumi nu e cea mai potrivita.Atat de multe cuvinte murdare, amenintari, presiuni pe lumea clasica veche nu existau. Faceam parte din doua triburi rivale si ne-am luptat de la inceput si pana la sfarsit , dar imi aduc aminte ca mesajele schimbate intre noi erau amabile, uneori ironice , dar niciodata lipsite de respect.
Ce sa mai zic? Cu adaescu ajunsesem chiar amici. :)
 

DeletedUser34110

Parerea mea e ca pe lumea asta conteaza foarte mult sa fii activ,nu mai conteaza asa mult stiinta si experienta pe lumea asta,conteaza sa fii activ si ajungi in top chiar daca esti mai robotzel in ale triburilor.
Am vazut multi care habar nu au sa joace si sunt in top,asta se datoreaza ca au fost foarte activi!
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Da Mefi.. doar că aia coboară din top cu o viteză si mai mare decât cea cu care urcă, oricât de activi ar fi.. Gen zmei cu sute de sate dar cu cercetări 0-1 la pe sat cu fermă full. Exemple sunt mai multe p'aici iar pe vechea clasică nu erau loviti în stil atât de barbar jucătorii de top, din câte-mi aduc eu aminte..
Acum, na.. s-a anuntat viteza de înainte sa fie lumea deschisă deci chiar nu mi se pare deloc valid acest argument, oricare i-ar fi contextul. În schimb, dacă stie cineva.. s-a întâmplat să se schimbe setările vitezei pe vreo lume, în curs de rută ? Ori rămâne bătuta-n cuie, de la start pâna-n pânzele albe când mai rămân gen 2-300 de jucători si se închide lumea ?

Cel mai corect ar fi să se ceară un sondaj oficial pentru Clasică, iar dacă majoritatea votează pentru o viteză mai mică.. să se schimbe. Că na; ca-n orice business, până una-alta.. clientul e rege.
 

DeletedUser

care nu are timp,liber,mai sunt si alte lumi nu va obliga nimeni sa jucati pe speed 4....
astea is doar motive pentru pierzatori,cand erau in avantaj nu iam vazut postand pe aici...
 

DeletedUser

Postul meu nu era un repros la adresa dezvoltatorilor, ci o constatare.
Eu chiar sunt dependenta de jocul asta si la inceput nu am realizat ca va fi aproape imposibil sa rezistam la viteza asta pe o lume normala. Speedul e speed, dureaza putin si poti face fata daca ai o zi mai relaxata, cateva ore la comp la o viteza de 400 e chiar distractiv, dar cateva ore, nu cativa ani.
Pana la urma asta a fost oferta dezvoltatorilor jocului, noi am acceptat-o si ne-am cam ars :)
Dar si eu sunt de acord cu tine ca atmosfera acestei lumi nu e cea mai potrivita.Atat de multe cuvinte murdare, amenintari, presiuni pe lumea clasica veche nu existau. Faceam parte din doua triburi rivale si ne-am luptat de la inceput si pana la sfarsit , dar imi aduc aminte ca mesajele schimbate intre noi erau amabile, uneori ironice , dar niciodata lipsite de respect.
Ce sa mai zic? Cu adaescu ajunsesem chiar amici. :)

ehe te pui si tu sa compari un om matur cu un bebelus (metaforic vorbind) ; jumatate din lumea de pe clasica veche pe care iam cunoscut au de 100 de ori mai multa coloana vetrebrala decat actualii jucatori rasariti ca si ciupercile dupa ploaie...
 

DeletedUser3824

Cei care au sau vor avea suficienta rabdare, vor vedea citi din "ciuperci" vor fi consecventi si fideli acestei lumi si vor ramine pina la finalul lumii. Eu zic ca sub 25%. Restul sint teribilisti, adevarati nomazi ai triburilor.
 

DeletedUser34110

Oricum lumea mi se pare ok asa,setarile nu pot fi schimbate...
Sincer mi-am mai dori inca o lume cu astfel de setari doar ca intr-o alta perioada
 

DeletedUser1195

Setarile unei lumi nu se schimba pana ce lumea respectiva va fi inchisa.
Si eu sunt curioasa cati dintre jucatorii "de top" vor ramane pana la sfarsit si cati vor mai fi in top la sfarsitul lumii.
 

DeletedUser12991

care nu are timp,liber,mai sunt si alte lumi nu va obliga nimeni sa jucati pe speed 4....
astea is doar motive pentru pierzatori,cand erau in avantaj nu iam vazut postand pe aici...

raspuns caracteristic unuia care fumeaza "la posta",bea bere la 2 l si este fericit in tara lui, cea din spatele blocului


saraca albertus,se straduie degeaba
cum pot intelege ceva cei care citesc doar de pe talonul de alocatie ?
 

DeletedUser

raspuns caracteristic unuia care fumeaza "la posta",bea bere la 2 l si este fericit in tara lui, cea din spatele blocului


saraca albertus,se straduie degeaba
cum pot intelege ceva cei care citesc doar de pe talonul de alocatie ?

aham
si aste e raspunsul unuia care se gandeste in fiecare zi la ziua de maine,si nu stie cum sa imparta 400 de ron pe luna,ca in loc sa munceasca era printr-o carciuma si se bucura ca o scapat de ceausescu
apoi au pus capu la cutie,"suntem liberi" de acum putem fi calcati in picioare;)
Iar cu treaba ca nu esti fericit in tara ta,e tot din vina voastra ca ati acceptat asa ceva si acum cand va cauta moartea pe acasa iesiti si faceti galagie,din ce so vazut mai multi erau pensionari care au iesit pe strada,timp de 22 de ani ce ati facut?
ce vina are Basescu care incearca sa repare ce au stricat alti in 22 de ani?de nu era asa prosta conducerea,ajungeam ca portugalia,grecia italia si etc..

Dar unde nu e cap,vai de picioare-pariu fac ca multi nici nu stiu de ce ies in strada=)))

cum pot intelege ceva,cei care citesc doar promotiile din supermarketuri ?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus