Record timp scadent

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser40272

Ca sa nu mai fac alt topic am sa postez aici, tot de server tine, este vorba de un bug, dupa ce ca merge foarte, foarte greu mai face si figuri.

1. ora raportului, luati-o in calcul pentru urmatoarele poze

newpicturec.png


2. aici avem durata exacta pana la satul respectiv adica 11:00 minute + ora la care se intorc trupele, cum se face ca raportul ajuge la 35 secunde si trupele se intorc la 36 secunde?:confused: sunt aceleasi trupe, aceleasi coordonate, aceeasi data.

2222zd.png


3. uitati si ora la care ajung cei 3 nobili, deci daca nu ar fi fost acest bug, acum adeziunea satului respectiv era una mult mai mare.
78836007.png




Acum fac un apel catre cei din A team.

Agresorul probabil va ramane fara nobili, backtime... dar in caz ca vor altii sa atace eu zic ca ar trebui sa dati dovada de respect si sa atacati mai tarziu...sa ii creasca adeziunea omului, nu are nici o vina ca server-ul joaca feste, sa nu mai punem in calcul ca agresorul deja nu mai avea 2 nobili.
Daca vreti puteti da acum nobil/i...dar veti da dovada ca preferati jocul murdar...in opinia mea.

E clar ca avea adeziunea mult mai mare si agresorul 2 nobili in minus daca nu era acest bug, puneti-va in locul lui.


dupa ce m-am chinuit o gramada datorita serverului, calculam si lansam la farm ok, imi dadea cu 3-4 secunde dupa...cat va mai merge asa server-ul?:( deoarece mara branza nu putem juca in felul acesta.
Scuze pentru print-uri, m-am chinuit sa pun si primele 2 poze in marime mai mare dar nu reusesc, nu stiu de ce...am procedat la toate la fel, oricum esentialul se vede si asa.


O zi buna all !
 

DeletedUser40272

intre timp vad atacul intrerupt, cum putem juca in maniera asta?:)
cica sa jucam pe harta:-O
 

DeletedUser

si daca nu poti juca pe harta reprosezi a team erorile de server ? aceleasi probleme le intampinam si noi , functionarea asta execrabila a serverelor nu bucura pe nimeni
 

DeletedUser40272

ce am reprosat?
inafara de atacul ala intrerupt, backtime-ul...desi nici la ala nu va invinovatesc pe voi, dar cum se intrerupe un atac singur?
eu am fost sitter la el si jur ca nu am intrerupt atacul.

asta nu am inteles ... ce legatura are a team cu bug`ul?:D

nu are mare legatura, dar daca ar fi oameni ar lua in calcul ca agresorul pierdea 2 nobili...acum nu pot sa va cer sa nu-l atacati, e treaba voastra, insa ar trebui sa va puneti in pielea aparatorului.


cel mai corect ar fi ca un admin sa intervina, sa ii scoata 2 nobili agresorului + topoarele care insoteau nobilii, daca se poate sa mareasca adeziunea cum ar fi fost normal sa fie daca nu era acest bug.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

adminilor nu le pasa de asta,isi iau banii si gata,cand ai sa vezi aici admini discutand cu tine si facandu-te sa intelegi de fata cu toata lumea anumite lucruri,abia atunci ai putea spera sa ar interveni sa faca asta la nobili.
 

DeletedUser28540

poi ai scris asta in speranta ca cei din a team nu mai ataca :))
 

DeletedUser

A Team nu ar avea de ce sa nu atace :) şi nu ar însemna că nu sunt oameni onorabili dacă ar ataca, asta ţine de norocul şi ghinionul fiecăruia. Şi eu am avut ghinion sa fie scadenţe şi să nu pot să feresc un atac şi am rămas fără armată. Să îi zic acelui jucător "păi stai că dacă nu erau scadenţe încă mai aveam armată şi făceam backtiming şi tu rămăneai fără trupe, ia fugi şi omoarăţi trupele că aşa e corect." Aberaţii.
 

DeletedUser40272

adminilor nu le pasa de asta,isi iau banii si gata,cand ai sa vezi aici admini discutand cu tine si facandu-te sa intelegi de fata cu toata lumea anumite lucruri,abia atunci ai putea spera sa ar interveni sa faca asta la nobili.

am facut si tiket, am dat link-ul de la tema deschisa la "bug-uri"

pe l21 a fost un bug, bonusul de noapte s-a "terminat" mai tarziu cu cateva ore, cei ce si-au rupt trupe aiurea din cauza acelui bug au primit trupele inapoi si au fost sute de jucatori cu mai multe full-uri per jucator, nu 1 ca aici...deci cum au intervenit acolo normal ar fi sa intervina si aici.

sunt curios ce se va intampla cu cei 2 nobili ai agresorului si cu satul aparatorului, zic satul deoarece cred ca il va pierde:)

Agresorul da dovada de mult respect;) si a lansat deja un ultim nobil...bravo:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu cred ca este cineva ca ar lasa un sat doar pentru ca a aparut un bug la joc.Si ma refer in special in momentul asta al jocului..cand ai 20 de sate..lasi un sat...dar acum nu cred ca ar lasa nimeni.Si mai ales ca noi avem razboi.John tu esti din Quit nu?Daca gresesc imi cer scuze :)
 

DeletedUser

Ideea e că nici corect nu e. Inno trebuia să puna pauză la server până rezolvau bugurile, sau puneau ca în Anglia pauză de atacuri :), şi restituirea punctelor pp pentru perioada de probleme, dar România e ţara tuturor posibilităţilor.
 

DeletedUser40272

Nu cred ca este cineva ca ar lasa un sat doar pentru ca a aparut un bug la joc.Si ma refer in special in momentul asta al jocului..cand ai 20 de sate..lasi un sat...dar acum nu cred ca ar lasa nimeni.Si mai ales ca noi avem razboi.John tu esti din Quit nu?Daca gresesc imi cer scuze :)

Da, sunt din Quit si incerc sa caut dreptate...intre timp poate se remediaza aceasta problema/bug
 

DeletedUser

N-o să se remedieze prea curând :)) că nici măcar în MS-DOS nu îî doare de noi şi de problemele de pe server.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus