Regulamentul e doar pt. unii?

DeletedUser

Un rabin ţine o lecţie în piaţă. Un singur rabin a îndrăznit să spere din partea noastră un asemenea echilibru perfect încât să ne putem păstra legea şi să iertăm totuşi rătăcirea.
Ca urmare, bineînţeles că l-am ucis noi pe el.


Aceasta poveste se refera direct la subiect. Daca vreunui moderator i se pare offtopic, sa o citeasca pana o vede ontopic si sa invete, eventual, ceva din ea.

Am inteles foarte bine povestirea, dar totusi nu stiu foarte bine cine este acel "rabin" la care te referi.
Deci ?
 

DeletedUser

Vanati moderatorii, asta se stie de mult. Si ce rezolvati cu asta ?

Uite eu recunosc ,de azi inainte il voi vana pe B3STIALU si voi da reclamare post de fiecare data cand acesta va gresi. Si asta pana va renunta la functie sau pana va invata sa scrie corect in limba romana si va invata cu ce se mananca acest joc. Pentru eu nu inteleg de ce un om raspunde la sectiuni de ajutor daca habar nu are si o mai face si dintr-o postura oficiala.Vezi ca gresesti odata ,de doua ori ... pai renunta frate la a mai posta daca nu stii nimic despre joc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Asa ca lasati comentariile inutile. Vanati moderatorii, asta se stie de mult. Si ce rezolvati cu asta ? M-ati vanat si pe mine si n-ati rezolvat nimica. Acuma va luati de B3STIALU si Grima ? Mai degraba ati activa in joc decat pe forum...

Esti tare... Felicitarile mele... Vanam moderatorii... Avem ceva personal cu ei, ii punem zilnic la presiuni si saracii de ei nu pot sa isi faca munca asa cum trebuie. Vrei sa vorbim pe fata de activitatea lor? Stii bine ca nu se poate. Intreaba-l pe B3STIALU de cate ori i-am dat mailuri personale in care i-am sesizat anumite greseli facute de el, iar in privinta lui Grima....Sa nu discutam de acest subiect mai bine.
Uite ce a spus o persoana pe care tu o respecti, nu eu ca vad ca pe mina ma consideri doar un simplu vanator :
M-am bucurat sincer ca el a avut decenta,(nu curaju)l sa redeschida acest topic,inchis abuziv.
Explicatii: cel cu decenta de a redeschide un topic a fost lamine, iar cel cu inchiderea abuziva e unul din cei care zici tu ca ii vanez...
 

DeletedUser

din ciclul ascutitoarea obiect sau lupta de clasa:
de cand ie lumea asta a fost lupta intre legiuitori si aialalti. unii critica legea, altii o respecta si o ridica in slavi, unii abuzeaza, unii o aplica corect... e.t.c...
si mai exista si cei pe care ii doare la banana de lege si se fac ca o respecta, primesc avertismente si zic ca au gresit si merg mai departe cum stiu iei mai bine.
discutia asta probabil ca se va termina cu ceva warnuri si/sau banuri, pentru ca de obicei, legiuitoru ie plictisit sa mai explice acelasi lucru de n-spe mii de ori si atunci ia cartea de legi si ii da in cap cu ea cuiva.

probabil ca trebuia facut topicul asta la sugestii forum, gazeta de perete, prietenii lu´aschiuta sau mai stiu io pe unde. intr-adevar, regula asta cu 4 cuvinte este varza. sunt 1000 de exemple doveditoare.
 

DeletedUser1969

poza asta ii ca nuca in perete la topicul asta...noi aci spunem vb cu nervi si vine rata=))lol
 

DeletedUser

cred ca ne place sa facem prea multa politica si sa ne ascundem in spatele unor regulamente, sa uitam ca pana la urma orice cuvant poate fi interpretat in multe feluri...exces de zel se numeste si pare'mi'se ca luam in serios multe nimicuri

se ajunge azi la vreo concluzie in privinta acestui thread? scoatem sau nu regula aia buclucasa?
 

DeletedUser

kspr, moderatorii sunt mai expusi decat crezi tu sau altii. Nu sunt intangibili, din contra. Moderatorii sunt pusi sa aiba grija de forum si de useri, ma referi la injuraturi, si alte chestii de genul asta. Si pe ei, pe moderatori, cine-i protejeaza de injurii ? Daca reactioneaza, se va spune ca sunt subiectivi. Daca actioneaza alt moderator, la fel, e subiectiv pentru ca ii este coleg. Si uite asa se gasesc cateva "capete luminate" ca unii din cei prezenti pe acest topic, care nu au altceva de facut decat sa caute zilnic erori, greseli, sa provoace moderatorii/adminii...

A gresi e omeneste, nu cred ca niciunul dintre noi a cerut ca moderatorii sa fie ca niste roboti , dar macar cand se greseste sa se recunoasca asta.

Lasati aerele de sfinti...s-ar putea sa va cada aripile de ingeri...sunteti extaziati ca cineva a gasit o eroare a unui moderator, ca lamine v-a raspuns (eu in locul lui n-o faceam) si acuma aveti ocupatie pe tot weekend-ul.

Tu ce citesti pe forum? Unde ai vazut ca facem noi pe ingerasii???:confused: Nu sunt ingeras si nici nu am dorit sa fiu considerat in acest mod. Lamine e unul dintre cei mai buni in ceea ce face. Are decenta sa raspunda la intrebarile puse pe privat, sa iti ofere niste raspunsuri chiar daca intrebarile pot parea absurde. Iar in privinta week-endului ce sa facem si noi, daca nu avem si noi Martini sa bem ca altii..

Mult succes la conspiratii inutile si de prost gust!
Iar citesti altceva ....
 

DeletedUser1969

si daca regula se scoate nu vad de ce helyas a primit vacanta...il vrem inapoi...
 

DeletedUser

poza asta ii ca nuca in perete la topicul asta...noi aci spunem vb cu nervi si vine rata=))lol
Cum zici tu..
Ideea era sa va mai calmati un pic, doar nu v-ati pierdut casa la barbut.
E cald afara si se incing creierii in tartacute. Have a beer, make some love.. whatever.
 

DeletedUser

Discutia a ajuns un pic prea departe recunosc asta, dar nu voi sta sa accept unele afirmatii chiar daca sunt facute de membrii mai vechi. Ascult sfatul doctorului si o sa ma duc sa beau o bere in oras.
PS: Trebuie sa iti mai raspund la ceva BlooM inainte de a ma duce la bere. Ne-ai facut vanatori, dar ai gresit. Daca incerci sa prinzi muste nu poti fii numit vanator pentru ca ,,prada'' e nesemnificativa.:rolleyes:
 

DeletedUser

Discutia a ajuns un pic prea departe recunosc asta, dar nu voi sta sa accept unele afirmatii chiar daca sunt facute de membrii mai vechi. Ascult sfatul doctorului si o sa ma duc sa beau o bere in oras.
PS: Trebuie sa iti mai raspund la ceva BlooM inainte de a ma duce la bere. Ne-ai facut vanatori, dar ai gresit. Daca incerci sa prinzi muste nu poti fii numit vanator pentru ca ,,prada'' e nesemnificativa.:rolleyes:
depinde de sistemul de referinta. daca esti o singura si simpla furnica poti ajunge erou. ;)
 

DeletedUser

si daca cineva insista de multe ori asupra aceleiasi "tinte"...atunci inseamna ca pentru el merita, nu?
corect. am zis ca depinde de sistemul de referinta. fiecare il are pe al lui. cum era vorba aia: cate bordeie atatea obiceie.
 
Sus