Regulamentul e doar pt. unii?

DeletedUser

Lamine pana la urma nu e vorba doar de regula aia, e vorba de un mod de interpretare al Regulamentului. S-a tinut seama de ce am spus noi, jucatorii de rand. Nu ar fi corect sa spunem ca nu ne-ati bagat in seama. Moderatorii nu sunt victime si nici jucatorii nu sunt, cel putin in masura in care fiecare se prezinta. Am aflat astazi cu surprindere ca unii jucatori sunt adevarati vanatori de moderatori. Nu e asa, toti dorim ca sa fie o cooperare intre moderatori si jucatori. Daca e sa face-ti pe jandarmii cu noi nu veti rezolva nimic.
Ps: lamine sa stii ca pe tine te vanez din prima clipa de cand am intrat pe forum. Mereu ma uit la postarile tale, pentru ca stiu ca daca iti arati tu scrisul rosu e de rau:p
 

DeletedUser184

nu stiu daca stiti insa, in momentul in care s-a facut ultimul update de reguli, s-a introdus un nou tip de avertisment si anume avertismentul fara puncte care sa duca la ban - ce inseamna asta?simplu se primeste un mesaj de genul
Dear xxxxx,

You have received a warning at Forum Triburile.

Reason:
-------
Spam

spam
-------

Original Post:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

acum ceva timp (maxim o saptamana), avertismentulului de la offtopic i s-a mai adaugat si functia de "tras de maneca"
de ce am facut asta?
pentru a incerca totusi sa atragem atentia utilizatorilor sa revina la subiect (in cazul acestei incadrari de offtopic) si totusi sa nu se primeasca acele puncte ce duc la ban.
Ps: lamine sa stii ca pe tine te vanez din prima clipa de cand am intrat pe forum. Mereu ma uit la postarile tale, pentru ca stiu ca daca iti arati tu scrisul rosu e de rau
cam greu ma prinzi pe mine ...si da ....fear my red - experienta m-a invatat sa nu ma expun si sa stau in limita regulilor :D
 

DeletedUser

Aici te inseli, prietene cu nume alcoolic....
Team-ul nu este numit aici sa te faca pe tine sa te simti bine, ok, super..... Bla....
Team-ul este aici pentru a face posibila creerea unui spatiu intercomunicativ civilizat. Adica, in termeni de limbaj comun, sa vegheze la respectarea unor reguli (legi, directive, directii) Cum vrei sa numesti chestia respectiva...., care sa asigure un cadru cat mai normal, exhaustiv si extrapolat al libertatii de exprimare... Se poate ca uneori sa greseasca si ei (n-am vazut unul care sa aiba ca descriere la nick "Sunt sfant si eu nu fac greseli...") si nu cred ca este imperios necesar sa apara imediat cineva care sa arate cu degetul... in mod ostentativ. Nu sunt un fan al moderatorilor/adminilor, insa nu trebuie sa uitam ca nu sunt salariati ai acestui furnizor si mai ales ca nu trebuie sa fie perfecti. Daca tu reusesti intr-o zi sa fi perfect, adica pe gustul tuturor persoanelor cu care intrii in contact, eu te declar sus si tare cea mai iscusita persoana pe care am cunoscut-o in viata mea.... Pana atunci, iti dau un mic sfat...: Lasa-i si pe altii sa traiasca....

Dar, acele reguli, pentru ce sunt facute? Ca sa ma simt bine! Libertatea de exprimare si toate celelalte drepturi sunt facute ca sa ma simt eu bine, la fel ca si organele de ordine care au grija ca ele sa fie indeplinite.
Ca sa nu ne mai lungim, politistii, pompierii, gunoierii, etc. sunt facuti ca sa ma simt eu bine.

Asa e. Nu sunt saliarati, DAR NICI OBLIGATI! Munca lor e una voluntara. Ca sa dau un exemplu, la StufStock e o echipa f. mare de voluntari, dar daca acestia nu sunt eficienti si fac greseli sunt exclusi din echipa. In acest Forum, voluntar echivaleaza cu sfant?

Ii las si pe altii sa traiasca, dar atata timp cat se dau ban-uri la nervi si se face exces de zel pe chestii penibile, trebuie facut ceva. Regulile acestea nu-i avantajeaza pe cei care fac sunt Forum-ul, si-anume, userii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cum a spus si lamine, regulile au fost deschise la discutii inainte de a fi implementate. Nu este vina team-ului ca utilizatorii au dat dovada de o completa apatie cand au incercat sa deschida o discutie. Cei care au postat acolo au fost de acord cu ele.

Mai mult, s-a postat si pe forumul lumii 6 o indelungata dezbatere in care s-a cerut aplicarea mai drastica a regulamentului.

Acum sa intelegem ca dupa ce s-a procedat la asta, nu mai e bine? Noi suntem aici pentru a face forumul un loc placut de dezbatere a opiniilor, si sa mentinem parerile contradictorii in limitele decentei.

1.6. Jucatorii care vor actiona in mod deliberat impotriva crearii unei comunitati pe acest forum vor fi banati definitiv.

Aici intervenim noi. Suntem aici pentru a asigura buna desfasurare a unei comunitati, si ne straduim, fiecare in masura posibilitatilor, a cunostiintelor si a timpului pe care-l putem acorda acestui forum.

Nu o facem de capul nostru, avem superiorii nostri, in fata carora raspundem.

Concluzia mea dupa citirea numarului exagerat de posturi de aici e urmatoarea: nu avem ce face sambata si gasim motive de cearta pe forum.
 

DeletedUser

Mai mult, s-a postat si pe forumul lumii 6 o indelungata dezbatere in care s-a cerut aplicarea mai drastica a regulamentului.

Asta nu e deloc relevant ,pentru ca probleme de genul asta se discuta in sectiunea Forum principal. Eu de exemplu nu citesc decat sectiunile lumea 1 si lumea clasica, asa ca nu as avea de unde sa stiu de o discutie purtata pe lumea 6 si nu ar avea nicio importanta pentru mine.
 

DeletedUser

.... In acest Forum, voluntar echivaleaza cu sfant?

Sfintii de obicei sunt morti iar cand un moderator iti da un warn/ban iti spun eu ca e al naiba de viu. Nu ii face nimeni sfinti pe moderatori sau admini pentru ceea ce fac in mod voluntar. Cred doar ca merita mai multa consideratie din partea noastra. Nu stiu cati dintre noi ne-am sacrifica din timpul liber, ne-am face nervii pentru ceea ce vedem uneori pe forum, pentru ca suntem premiati cu tot felul de complimente. Aceasta consideratie nu inseamna ca vom inchide ochii la greselile lor. Le semnalam frumos si asteptam sa fie indreptate.

Ii las si pe altii sa traiasca, dar atata timp cat treaba se dau ban-uri la nervi si se face exces de zel pe chestii penibile, trebuie facut ceva. Regulile acestea nu-i avantajeaza pe cei care fac sunt Forum-ul, si-anume, userii.

Nu se dau ban-uri la nervi. Fiecare moderator stie bine ca cel pe care l-a pedepsit poate face ticket si daca pedeapsa nu a fost data pe o baza solida ea va fi anulata de cel care va analiza contestatia. Nu regulile sunt adevarata problema ci modul in care sa fie puse in aplicare, linia pe care sa se mearga.

cam greu ma prinzi pe mine ...si da ....fear my red - experienta m-a invatat sa nu ma expun si sa stau in limita regulilor :D

Esti o "prada" mare asa ca trebuie sa fiu atent, dar tot te prind eu pe tine. Am deja un loc pentru tine, in sufragerie, deasupra semineului ca sa te vada toti invitatii mei. :p


Concluzia mea dupa citirea numarului exagerat de posturi de aici e urmatoarea: nu avem ce face sambata si gasim motive de cearta pe forum.

Dar tu de ce postezi? Ai un catel dragalas, afara e frumos, daca vrei te pot ajuta sa il plimbi prin parc pe cutunache...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

M-ati innebunit cu tichetele. Sa presupunem, prin absurd, ca eu am primit ban de la lamine. Daca lamine imi citeste tichetul, ce-am rezolvat? Branza!
Cei care ar trebui sa citeasca tichetele sunt niste reprezentanti InnoGames care sa poata lua masuri, atat contra deciziilor, cat si contra moderatorilor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

M-ati innebunit cu tichetele. Sa presupunem, prin absurd, ca eu am primit ban de la lamine. Daca lamine imi citeste tichetul, ce-am rezolvat? Branza!
Ceo care ar trebui sa citeasca tichetele sunt niste reprezentanti InnoGames care sa poate lua masuri, atat contra deciziilor, cat si contra moderatorilor.

Daca lamine iti da ban, atunci nu lamine va rezolva ticketul. Se va ocupa alta persoana din echipa de administratori de sesizarea ta. Cat despre partea a doua a postului tau, exista oameni care se ocupa de asta.
 

DeletedUser184

daca tu ai luat ban de la mine eu sunt controlat de carmi (cum zici tu rerpezentant inno) - daca explicatiile mele nu sunt elocvente si in acelasi timp nu sunt regulamentare, eu imi primesc mustrarea de rigoare (daca nu e abuz grav) sau in cel mai rau caz demiterea din functie - insa cam greu sa incalc asa de rau regulamentul incat sa fiu demis din functia de moderator, nu de alta nu am baut gaz sa imi bat joc de o perioada lunga de timp in care totusi mi-am pierdut timpul pe forum.
functia se castiga greu insa se pierde al naibii de repede.
moderatorii nu sunt cum spuneti voi niste sfinti - au si ei niste responsabilitati si raspund in fata altor persoane mai sus puse.
 

DeletedUser

Asta nu e deloc relevant ,pentru ca probleme de genul asta se discuta in sectiunea Forum principal. Eu de exemplu nu citesc decat sectiunile lumea 1 si lumea clasica, asa ca nu as avea de unde sa stiu de o discutie purtata pe lumea 6 si nu ar avea nicio importanta pentru mine.

Asa este. Doar ca acolo, in momentul respectiv, problema a devenit acuta.
Dar pentru discutarea regulilor 2.6.1 si 2.6.2 pe care utilizatorii le contesta cu atata vehementa, a existat sectiune in Forumul principal cu o saptamana inaintea intrarii lor in vigoare. S-a putut acolo dezbate problema regulilor. Parerile celor care au avut interesul de a o face au fost luate in considerare.
 

DeletedUser

M-ati innebunit cu tichetele. Sa presupunem, prin absurd, ca eu am primit ban de la lamine. Daca lamine imi citeste tichetul, ce-am rezolvat?
Branza!

Iti iei wan/ban pe forum de la lamine (mergem pe ideea asta) si faci Contestatie la decizia lui cazul tau nu va fi analizat de el. va fi preluat de un alt membru care are aceasta sarcina. Aceasta poate sa iti anuleze pedeapsa daca considera ca ai dreptate.

Cei care ar trebui sa citeasca tichetele sunt niste reprezentanti InnoGames care sa poata lua masuri, atat contra deciziilor, cat si contra moderatorilor.

Cei de la InnoGames au desemnat-o pe Carmi sa se ocupe de serverul romanesc. Daca e inca in aceasta functie inseamna ca ei sunt multumiti de activitatea echipei romanesti.
 

DeletedUser

Nu se poate....

domnule nihilius, acuma confirmati ca echipa face treaba buna ??? Asta dupa ce ati contrat-o toata ziua ? Uite asa s-a mai dus credibilitatea cuiva...un post cald, unul rece... cine sa mai creada ce spune nihilius ?

Cineva a avut o vorba de duh, acum mult timp pe forumul asta...dar cred ca ti se poate aplica tie (si ma refer la forum).. "un alt intrigant marunt"...

Ah, nu te supara ca nu poti depune ticket contra mea...sunt doar un simplu user, ca si tine. Grima e inca moderator...deci tinta ta preferata o ai inca. Ah, ce greseala am facut :eek: ...dar na..e bun facuta. :rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu se poate....

domnule nihilius, acuma confirmati ca echipa face treaba buna ??? Asta dupa ce ati contrat-o toata ziua ? Uite asa s-a mai dus credibilitatea cuiva...un post cald, unul rece... cine sa mai creada ce spune nihilius ?

Domnule BlooM, va spun sincer ca nu stiu ce anume cititi dumneavoastra pentru ca din raspunsurile pe care le dati observ cu o nemasurata neplacere ca nu intelegeti mai nimic din ce spun eu. Va voi explica inca o data, poate e din vina mea ca la cei 12 ani ai mei nu ma exprim pentru a fi inteles de toti. Mai nimic in viata nu e alb sau negru, bun sau rau in totalitate. Echipa la care referiti e formata din oameni care in anumite momente pot reactiona foarte bine unor situatii sau din contra. Atunci cand consider ca unii din membrii ei au gresit voi fi critic. Daca voi aprecia ca au facut ceva bine voi fi laudativ. Moderatorii nu sunt niste roboti, pot gresi si ei, asta nu inseamna ca trebuie sa fie arsi pe rug. Bineinteles ca daca greselile se repeta pot aparea anumite discutii legate de acel moderator. Greselile comise se pot corecta si o parte au si fost corectate. Pana si zeii gresesc ce sa mai spun de oameni. Important e sa fie corectate de cei in masura. Si din cate am vazut aceste lucruri se fac:rolleyes:

Cineva a avut o vorba de duh, acum mult timp pe forumul asta...dar cred ca ti se poate aplica tie (si ma refer la forum).. "un alt intrigant marunt"...
Mult stimate domn BlooM, vad ca astazi domnia voastra ma gratuleaza cu tot felul de apelative. M-ati facut vanator de moderatori, iar acum sunt "un alt intrigant marunt". Ma simt onorat cand vad ca o legenda vie a acestui joc imi acorda atata atentie. In semn de multumire va voi cumpara o sticla de Martini si un kilogram de masline pe care sa vi le trimit. Banii nu conteaza cand e vorba de dumneavoastra, de a va rasplati atentia, preocuparea pe care mi-o acordati.

Ah, nu te supara ca nu poti depune ticket contra mea...sunt doar un simplu user, ca si tine. Grima e inca moderator...deci tinta ta preferata o ai inca. Ah, ce greseala am facut :eek: ...dar na..e bun facuta. :rolleyes:

Nu-s sta in fire sa depun tickete. Sunt totusi uimit de un anumit lucru. Daca am vanat pe acel moderator de ce nu ati luat masuri cand inca erati in team? Sa nu imi spune-ti ca va intimidez, ca nu va cred. Sunt doar un copil de 12 ani pana la urma. Alt lucru care ma intriga e lipsa de incredere pe care o aveti in colegii dumneavoastra. Daca vanez pe unul sau pe mai multi din moderatori considerati ca lamine nu ar fi luat masurile necesare pentru ca vanatoarea mea sa inceteze? Multe intrebari, e tarziu, va urez sa va bucurati de paharul de Martini si de muzica buna.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Domnule nihilius,

In primul rand...

Echipa la care referiti e formata din oameni care in anumite momente pot reactiona foarte bine unor situatii sau din contra. Atunci cand consider ca unii din membrii ei au gresit voi fi critic. Daca voi aprecia ca au facut ceva bine voi fi laudativ. Moderatorii nu sunt niste roboti, pot gresi si ei, asta nu inseamna ca trebuie sa fie arsi pe rug.

Foarte frumos spus..magistral as putea spune. Spre deosebire de...

BlooM (18/05/2008 14:10:12): prea te-ai linistit in postari
BlooM (18/05/2008 14:10:28): si in plus...avand in vedere postarile tale anterioare sunt cel putin ciudate
nihilius (18/05/2008 14:12:06): melania mereu a incercat sa ma tempereze in declaratii... cu rumi din cauza postarilor mele am fost in relatii incordate (adica nu mai erau deloc)..... e greu sa mai dau in admini cand stiu ca rumi si melania sunt acolo..poate am devenit mai matur in ceea ce scriu
BlooM (18/05/2008 14:12:24): yeah, right
nihilius (18/05/2008 14:13:26): (sau poate ca sunt ocupat cu ex si nu prea mai am timp sa ma iau de voi..mai ales de tine..si de lamine)

sau...

BlooM (31/05/2008 23:53:24): ah, inca n-ai intrat ?
BlooM (31/05/2008 23:53:33): stiam ca fusesei invitat
BlooM (31/05/2008 23:53:47): si am inteles ca lista e inchisa, am presupus ca esti deja
nihilius (31/05/2008 23:54:28): mi-a facut invitatia dar eu cu grima in trib...
BlooM (31/05/2008 23:54:33):
BlooM (31/05/2008 23:54:41): e L6, nu 4
BlooM (31/05/2008 23:54:48): e Grima, nu Mason Ashkael
BlooM (31/05/2008 23:55:16): dar in sf...Grima ca Grima...
nihilius (31/05/2008 23:55:20): poate sa fie si pe L69, tot grima e ptr mine..
BlooM (31/05/2008 23:55:21): dar ce te faci ca-s si eu acolo
nihilius (31/05/2008 23:55:25): tu???
BlooM (31/05/2008 23:55:31):
BlooM (31/05/2008 23:55:45): Porecla Rang Puncte Sate FreaK ShoW 1 197 1 Mater Dolores (Cafegioaica) 2 143 1 BlooM (Caria Nuba) 3 142 1
nihilius (31/05/2008 23:56:09): tu joci.... eu credeam ca faci decat sa dai warnuri sai banuri

In al doilea rand...

Vreau sa precizez in primul rand ca nu beau Martini-ul cu masline. Cu gheata si o felie de portocala, atat. Dar apreciez gestul.

In al treilea rand ...

stii foarte bine ca logurile de messenger nu sunt acceptate ca dovezi intr-un ticket. Asta e singurul motiv care m-a oprit.

Si nu in ultimul rand...schimbarile dese de pozitie nu ma duc decat la o singura opinie personala:

nihilius (27/05/2008 00:02:27): daca nu aveam antecendete mi-as fi depus un cv ptr moderator
BlooM (27/05/2008 00:02:39): ai antecedente ?
BlooM (27/05/2008 00:02:41): adica ?
nihilius (27/05/2008 00:02:42):
BlooM (27/05/2008 00:02:46): warnurile ?
nihilius (27/05/2008 00:02:55): banuri pe forum
BlooM (27/05/2008 00:03:00): banuri...bun
nihilius (27/05/2008 00:03:18): nu cu nihilius..
BlooM (27/05/2008 00:03:27): question, fara nici o alta conotatie, pur profesionala
BlooM (27/05/2008 00:03:49): avand in vedere zecile tale postari contra echipei de admini/moderatori, cata in credere crezi ca ai prezenta ?
BlooM (27/05/2008 00:03:54): incredere*
BlooM (27/05/2008 00:04:26): ah si de ce nu cu nihilus ?
BlooM (27/05/2008 00:04:32): ti-e teama de opinia publica ?
BlooM (27/05/2008 00:05:49): __________________ Loyalty is my honor.
BlooM (27/05/2008 00:05:59):
nihilius (27/05/2008 00:06:00): incredere deplina nu am in nimeni si nimic. am incredere partiala doar si multa neincredere. eu sunt jucator doar atata, in calitatea de moderator nu mi-as permite ceea ce imi permit in acest moment
nihilius (27/05/2008 00:06:03): SS
BlooM (27/05/2008 00:06:09): stai...ai inteles gresit
BlooM (27/05/2008 00:06:19): sau m-am exprimat eu gresit
BlooM (27/05/2008 00:06:39): cata incredere ar prezenta persoana ta pentru echipa de moratori, in ensul acceptarii tale
BlooM (27/05/2008 00:06:48): moderatori*
BlooM (27/05/2008 00:06:50): damn tst
BlooM (27/05/2008 00:07:26): practic, ca sa dezvolt ideea....
BlooM (27/05/2008 00:07:36): ai multe intrebari la care nu vei primi raspuns, ca jucator
BlooM (27/05/2008 00:07:39): si stii asta
BlooM (27/05/2008 00:07:47): ca moderator e posibil sa aflii unele
BlooM (27/05/2008 00:07:53): ce te va opri sa nu le faci publice ?
nihilius (27/05/2008 00:08:02): pozitia de moderator
BlooM (27/05/2008 00:08:07): ceea ce ontravine clar sistemului intern de confidentialitate
BlooM (27/05/2008 00:08:12):
BlooM (27/05/2008 00:08:28): corect, nu vei posta aici pe forum, ci pe acel blog, spre exemplu
BlooM (27/05/2008 00:08:39): deci ?
nihilius (27/05/2008 00:09:20): nu port o raspundere cand postez ca simplu user... sunt doar un nick printre alte zeci. nu pot posta ceva ce stiu, daca c ontravine regulilor, asta indiferent de loc..
nihilius (27/05/2008 00:09:38): scuze ptr scris, sunt un pic obosit
BlooM (27/05/2008 00:09:42): np
BlooM (27/05/2008 00:09:51): dar ai destule postari care contravin regulilor
BlooM (27/05/2008 00:09:59): asa, un nick printre alte zeci
nihilius (27/05/2008 00:10:05): din postura de simplu jucator...
BlooM (27/05/2008 00:10:17): ah, deci ca jucator poti incalca regulamentul
BlooM (27/05/2008 00:10:20): interesanta gandire
nihilius (27/05/2008 00:10:45): nu e asa... ca jucator nu port o asemenea raspundere cat as purta ca moderator.
BlooM (27/05/2008 00:10:51): dar care pe mine personal ma aduce la aceesi intrebare, putin diferita
BlooM (27/05/2008 00:11:00): daca acuma ca jucator il incalci, de ce nu si ca moderator ?
BlooM (27/05/2008 00:11:05): omul e acelasi..
BlooM (27/05/2008 00:11:08): chiar daca pozitia difera
BlooM (27/05/2008 00:11:13): gandirea e aceeasi
nihilius (27/05/2008 00:11:28): gandirea se adapteaza functiei
BlooM (27/05/2008 00:11:29): nu vei deveni robot, ca moderator
BlooM (27/05/2008 00:11:35): vei fi tot nihilus
BlooM (27/05/2008 00:11:44): acelasi om e in spatele nick-ului
nihilius (27/05/2008 00:12:49): a acelasi om care insa are mai multa responsabilitate. si sunt raspunzator si pentru incredere pe care mi-ar dovedi-o altii cand ma numesc moderator..nu ar mai fi vorba doar de nihilius...
nihilius (27/05/2008 00:12:57): ar fi vb de nihilius moderatorul
BlooM (27/05/2008 00:13:26): aha....
BlooM (27/05/2008 00:14:30): stii care e ghinionul tau ?
BlooM (27/05/2008 00:14:43): melania nu are drept de decizie pe forum
nihilius (27/05/2008 00:14:48): stiu
BlooM (27/05/2008 00:14:49): ea ti-ar fi luat partea sigur
nihilius (27/05/2008 00:15:57): asta e . raman ceea ce sunt in acest moment, sincer poate il voi omora pe nihilius... mai multi nervi imi fac cand citesc forumul...

Mult succes in ceea ce va doriti. Dar aveti grija ceea ce va doriti.

Le roi est mort! Vive le roi !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser184

avertisment general

va recomand cu caldura ca aceasta discutie de 1 vs 1 sa o continuati pe privat sau pe messenger. de ce cer acest lucru?deoarece forumul nu este loc de cearta intre 2 persoane sau nici macar de discutii in contradictoriu si mai ales offtopic.

argumente:
2.3. Discuþiile între doar doi jucãtori trebuie purtate prin intermediul mesageriei interne, nu pe forum.Nu citati excesiv din posturile anterioare. Citati doar partile esentiale astfel incat posturile sa nu fie prea lungi.

va voi reaminti titlul temei: regulamentul e doar pt unii?
ideea de baza pentru care am lasat acest topic deschis a fost aceea ca doresc sa aflu ce doriti in legatura cu acea regula si sa trageti o concluzie totusi dupa vro 10 pagini de discutii.
pana acum decat 2 opinii am vazut: de la costin1 care a pus punctul pe i si de la gabi23 - care am observat ca este pro acelei reguli.

ca de obicei - orice abatere dupa acest avertisment general se va pedepsi aspru - atentionez ca va fi fara drept de replica.
 

DeletedUser

---2.6.1. Toate topicurile si posturile trebuie sa contina un numar de cel putin 4 cuvinte. Mai putine cuvinte se considera spam si va fi conform pedepsit. Orice forma de abreviere ca LOL, BRB, ROFLMAO, ICU etc. vor fi luate in calcul ca un singur cuvant. De asemenea, posturile nu se vor "umple" cu alte cuvinte gen "unu,doi,trei" ," patru cuvinte per post" sau altele. Trebuie sa fie legate de subiect altfel va fi tratat ca incalcare a regulii de post lenght si pedepsita ca atare
Asta e regula. Depinde mult de modul in care este interpretata daca sa se pastreze sau nu. Eu cred ca ar trebui pastrata. Desi uneori cred putem raspunde la unele intrebari doar cu da sau nu, nu strica cu nimic daca scriem mai mult. In schimb se pot penaliza postarile absolut inutile de genul ,,Bla bla bla''. Si altele de acest gen. Trebuie sa se faca o separare asupra modului in care va fi tratat un jucator care a oferit un raspuns si cel care spameaza acolo. Asta tine de modul de interpretare, de linia dupa care se vor conduce moderatorii..

Eu am o nelamurire. Ai postat asta lamine
2. daca ar fi luat cu quote - ca sa iti raspunda la intrebarea ta cate cuvinte erau?
2 ale lui + vro 7-8 ale tale...
.
Daca iei un text cu quote atunci acele cuvinte din text vor fi considerate ca facand parte din textul tau? De exemplu: iei un anumit text il citezi si scrii doar cu cuvant "Plictisitor". In situatia asta se ia si numarul cuvintelor din text si se aduna cu numarul cuvintelor scrise de scrise de acel user? Asta mi-a dat de inteles ce ai scris tu. :confused:

Off topic:
Mult succes in ceea ce va doriti. Dar aveti grija ceea ce va doriti.
. Ce amintiri imi starnesc aceste cuvinte:rolleyes:

ca de obicei - orice abatere dupa acest avertisment general se va pedepsi aspru - atentionez ca va fi fara drept de replica.
Daca ai aparut tu cu scrisul asta rosu inseamna ca situatia chiar a degenerat...Rosul e una din culorile mele favorite, dar cand o vad la tine....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser184

Daca iei un text cu quote atunci acele cuvinte din text vor fi considerate ca facand parte din textul tau? De exemplu: iei un anumit text il citezi si scrii doar cu cuvant "Plictisitor". In situatia asta se ia si numarul cuvintelor din text si se aduna cu numarul cuvintelor scrise de scrise de acel user? Asta mi-a dat de inteles ce ai scris tu.

atat timp cat acel quote si raspuns face parte din intrebare da. in esenta poti raspunde la o intrebare prin 2 cuvinte de exemplu.
regula este aplicabila pentru "spamacii pur sange" care nu stiu altceva decat sa zboare din topic in topic doar pentru a avea un post count mai mare.
 

DeletedUser

Rai mai sunteti l-ati trimis in vacanta pe Helyas. :mad: Chiar asa unde l-ati trimis in vacanta? :D La fotbal se da doar cartonasul galben pentru proteste si uneori arbitrul se face ca nu vede (damn aude, ca de fapt mai mult aude decat vede [il vede pe ala dand din gura, nasol e cand nu intelege ce ii zice :D ]) (tot e finala astazi). Eu daca eram in locul lui Helyas faceam contestatie la UEFA, FIFA sau unde eram afiliat. Eu zic sa va pupati si sa treceti peste. :D Trebuie neaparat pupaturi ca nu cred ca se rezolva problema cu o strangere de mana.

Avand in vedere ca e la offtopic mi-am permis sa aberez si eu pe aici. :D

Se poate sa dau un raspuns sincer la intrebarea asta sau se supara cineva daca dau unul sincer? :D
 
Ultima editare de un moderator:
Sus