Regulamentul e doar pt. unii?

DeletedUser1969

ca de obicei ...atata cearta si ce s-a rezolvat...nimic;)
a ba da a picat helyas de fazan si ii in vacanta
 

DeletedUser

ca de obicei ...atata cearta si ce s-a rezolvat...nimic;)
a ba da a picat helyas de fazan si ii in vacanta
razboiul este cheia progrezului. asta nu trebuie uitat. fiecare a prins cate ceva din asta, si moderatorii, si helyas, si noi ca mini participanti la trafic. numai ca inca nu ne dam seama.
 

DeletedUser

si daca cineva insista de multe ori asupra aceleiasi "tinte"...atunci inseamna ca pentru el merita, nu?
Moderatorii nu sunt tintele nimanui asa ca te rog sa lasi deoparte teoriile conspiratiei. Asculta-ti propriul sfat. Nu vreau sa imi iau ban gratuit pentru ca aduc acuze moderatorilor pe forum asa ca nu iti voi raspunde in detaliu la ceea ce vrei tu sa demonstrezi aici. O zi buna la toti.:)
 

DeletedUser

Iar progresul este notiunea care apara mintile oamenilor de spaimele si tenebrele unui viitor intunecat si nesigur :)

Nu pun ghilimele pentru ca nu am citat, ci doar intr-un fel parafrazat, o replica celebra.
 

DeletedUser

Hai mai fratilor, ca se discuta de n ore si nu intelege nimeni nimic.
Concluzia (parere pur personala):
1. Regula e stupida, poti raspunde foarte on topic si in mai putine cuvinte.
2. Sunt cateva personaje pe forum care cauta "galceava" cu moderatorii, si asta e adevarat
3. Relaxati-va, ca nimeni nu e in razboi pe forum.
4. Daca vi se pare ca cineva a primit o pedeapsa nedreapta, folositi-va de tichet.
 

DeletedUser1969

ma intreb daca a mai primit cinvea warn pe offtopic inafara de helyas?
 

DeletedUser184

helysas nu a primit warn cu puncte ci doar o tragere de maneca, o atentionare.
ma intreb daca a mai primit cinvea warn pe offtopic inafara de helyas?
cu siguranta au mai primit chiar si cu 5 pcte ...nu doar avertisment caci sistemul de avertizare a fost introdus acum putin timp - maxim o saptamana - si asta doar pentru a nu se zice ca se exagereaza cu ceva.

totusi o sa va rog sa ajungeti la o concluzie in ceea ce priveste aceasta tema - exact cum a zis costin1 - ce anume doriti sa se intample?
 

DeletedUser431

sa fie scoasa regula cu postul minim de 4 cuvinte...dar restul sa ramana (chestiile cu LOL, ROFL etc..)
 

DeletedUser

Sa-mi zic si eu opinia? Bine.

Voi, "marii" moderatori, gresiti, dar va faceti ca ploua (cum s-a mai zis). Va victimizati asa de tare... Stiti ce se-ntampla-n realitate? Faceti ce vreti din noi.
Aveti acel sentiment de "nimeni nu ma poate atinge".
BlooM nu va intelege niciodata ce simtim noi, userii... BlooM, chiar daca nu oficial, inca face parte din Team si este imun. Moderatorii vor sari mereu sa-l apare, la fel cum el va sari sa-i apere pe ei.
Team-ul nu este perfect. Si ei gresesc. Dar aici e si marea problema. PE EI N-ARE CINE SA-I SANCTIONEZE!
Atata timp cate Team-ul nu are maturitatea de a intelege ca toti gresim si ca oricine are dreptul la o a doua sansa, inseamna ca n-a fost ales bine si ca avem nevoie de un Team matur, care nu face exces de zel pe chestii neinsemnate.
Ceea ce nu inteleg moderatorii, este ca ei nu sunt esentialul Forumului. Ei sunt niste simple UNELTE (nu-mi pasa daca am fost prea direct) si ca simplul lor rol este sa ma faca pe mine sa ma simt bine.
Asa ca e gresit ca s-au facut reguli care salveaza Team-ul si-l reprezinta ca pe un lucru ce nu trebuie atins, deoarece nu Team-ul e cel mai important lucru pe Forum, ci eu, userul. Nu e important ca Team-ul sa vesel si linistit, ci eu, userul sa ma simt bine, iar asta nu inseamna sa primeasca unii oameni ban, chiar daca nu au adus nicio nemultumire celorlalti useri.
 

DeletedUser184

ce ia mah cum sa scoata regula...si atunci useri au avut dreptate....nu se poate asa cv..

stii cum e vorba aia ...dupa razboi multi viteji s-arata....asa si tu ....
acum ceva timp (pe 27.05.2008) am postat noul update al regulilor - dupa postare nu au venit decat cativa useri sa comenteze pe seama regulilor, cineva chiar a zis ca sunt bune...
acum dupa ce se aplica regulile acceptate si necontestate toti ziceti ca nu sunt bune....
sa o luam asa - la penultimul update (acesta) s-a contestat o anumita portiune din ea - concluzia?
acea regula s-a exclus (a se citi asta)

a se observa ca faci ca totusi nu e cum zici tu burndomination - caci totusi se schimba regulamentul si dupa cum spun utilizatorii - asta daca exista destule argumente
 

DeletedUser

Aici te inseli, prietene cu nume alcoolic....
Team-ul nu este numit aici sa te faca pe tine sa te simti bine, ok, super..... Bla....
Team-ul este aici pentru a face posibila creerea unui spatiu intercomunicativ civilizat. Adica, in termeni de limbaj comun, sa vegheze la respectarea unor reguli (legi, directive, directii) Cum vrei sa numesti chestia respectiva...., care sa asigure un cadru cat mai normal, exhaustiv si extrapolat al libertatii de exprimare... Se poate ca uneori sa greseasca si ei (n-am vazut unul care sa aiba ca descriere la nick "Sunt sfant si eu nu fac greseli...") si nu cred ca este imperios necesar sa apara imediat cineva care sa arate cu degetul... in mod ostentativ. Nu sunt un fan al moderatorilor/adminilor, insa nu trebuie sa uitam ca nu sunt salariati ai acestui furnizor si mai ales ca nu trebuie sa fie perfecti. Daca tu reusesti intr-o zi sa fi perfect, adica pe gustul tuturor persoanelor cu care intrii in contact, eu te declar sus si tare cea mai iscusita persoana pe care am cunoscut-o in viata mea.... Pana atunci, iti dau un mic sfat...: Lasa-i si pe altii sa traiasca....
 

DeletedUser

Lamine ... regulile sunt bune asa cum sunt, chiar si acea regula cu minim 4 cuvinte.
Doar ca se face exces de zel , se aplica regulile prea la sange si acolo unde nu este cazul.
Trebuie cantarite mai bine situatiile si sa ganditi putin inainte sa dati un warn, regulile sunt foarte interpretabile si moderatul pe acest forum este o chestiune extrem de subiectiva, iar aici nu ma poate contrazice nimeni.
 
Sus