RoD vs. NewAge -razboi

  • Autor subiect Antananaric
  • Data de început

DeletedUser

haha alte fantezii mai ai? :p
in afara de sate ridicate din newage ...nu o sa iti indeplinesc alta fantezie :)
stai fara grija sa pastreze cine are fantezii cu tine. nu te cunosc, nu ma cunosti... Oi fi tu mai infierbantata din fire, dar pe mine nu ma duci cu farmecele tale. De fapt aia e supararea ta si orgoliul tau ranit: in majoritatea triburilor ai gasit cate un nataflet sau doi care au pus botul la farmecele tale si in NewAge nici unul. In rest glumim si ne distram ca e un joc de societate. Nu am de gand sa jignesc pe nimeni, pentru ca nu asta e rolul jocului asta. dar unii dintre noi ar trebui sa ne vedem limita si apoi sa lasam farmecele personale in afara jocului. :)
Am ZIS DEJA DESTUL. Daca iau Ban pe forum, mare lucru, tocmai nu mai imi omor timpul si pe aici.

Va pup pe toti ca-mi sunteti dragi!
 

DeletedUser

:) o sa iti fim si mai dragi...si sper ca nu esti suparat ca suntem mai frumosi, avem mai mult farmec personal, suntem un pic mai isteti si socializam mai bine decat voi. era sa uit...vom castiga si razboiul :)

Beatle...o sa castigam si in Vest...avem cateva mici surprize pentru ei. oamenii lor au fugit in est, probabil ca nu neaparat de frica, ci poate ca punctele de vedere in interiorul tribului erau diferite. Ai nostrii prefer sa lupte, chiar daca momentan pierd sate. Si la sfarsit noi vom fi cei castigatori. Numele NewAge va disparea de pe harta Lumii 1
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Un exemplu de atac ca la carte
moral - 44%
bonus de noapte pentru aparatori
atac fara berbeci :D
aproape 20k de topoare si cativa grei

Si mai am cateva identice, pentru cei care cred ca a fost un accident :D

Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-14.0% Ghinion

Noroc
Moral: 44%

Bonus de noapte pentru apărători

Agresor: andreidh
Sat: Andrei063 (118|163) K11

Număr: 0 0 18426 0 0 0 0 231 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 18426 0 0 0 0 231 0 0 0 0

Apărător: Ice-Terror
Sat: **3 (103|177) K11

Sat: **3 (103|177) K11

Număr:
Pierderi: 54 73 0 82 3 0 0 23 0 0 0 0

stai fara grija sa pastreze cine are fantezii cu tine. nu te cunosc, nu ma cunosti... Oi fi tu mai infierbantata din fire, dar pe mine nu ma duci cu farmecele tale. De fapt aia e supararea ta si orgoliul tau ranit: in majoritatea triburilor ai gasit cate un nataflet sau doi care au pus botul la farmecele tale si in NewAge nici unul. In rest glumim si ne distram ca e un joc de societate. Nu am de gand sa jignesc pe nimeni, pentru ca nu asta e rolul jocului asta. dar unii dintre noi ar trebui sa ne vedem limita si apoi sa lasam farmecele personale in afara jocului. :)
Am ZIS DEJA DESTUL. Daca iau Ban pe forum, mare lucru, tocmai nu mai imi omor timpul si pe aici.

Va pup pe toti ca-mi sunteti dragi!

Sunt curios ce spun "natafletii" despre postarea ta jignitoare la adresa lor!
Faptul ca stim sa socializam este una, iar aberatiile pe care le scrii tu pe aici sunt cu totul altceva.
Da, ne intalnim si socializam la cate o bere foarte des, am creat prietenii in acest joc etc. Ca exemplu, eram in razboi cu CIRC, dar asta nu ne impiedica sa iesim aproape saptamanal la bere cu conducerea de acolo. Acest lucru se numeste SOCIALIZARE! S-au facut si unele glume spumoase postate chiar si pe acest forum, cand s-a anuntat ca RoD devine academie CIRC, desi ne aflam in razboi.
Prietene, nu uita: este un joc si trebuie sa ne distram ;)
Ai grija doar pe cine jignesti prin postarile tale, asta pentru binele tribului tau :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Salut la toti.Am si eu niste vorbe pentru cei din ROD, nu mai vorbiti degeaba stiti cum este la voi sa va adu un exemplu,voi luati 100 de sate dela noi iar noi luam 200 de la voi adica noi luam cei alnostru si luam si in plus si daca credeti ca vorbesc prosti uitativa la statistici.
 

DeletedUser23476

Salut la toti.Am si eu niste vorbe pentru cei din ROD, nu mai vorbiti degeaba stiti cum este la voi sa va adu un exemplu,voi luati 100 de sate dela noi iar noi luam 200 de la voi adica noi luam cei alnostru si luam si in plus si daca credeti ca vorbesc prosti uitativa la statistici.

gura cam mare pt unul care a luat un singur sat in atatea zile
 

DeletedUser8678

Salut la toti.Am si eu niste vorbe pentru cei din ROD, nu mai vorbiti degeaba stiti cum este la voi sa va adu un exemplu,voi luati 100 de sate dela noi iar noi luam 200 de la voi adica noi luam cei alnostru si luam si in plus si daca credeti ca vorbesc prosti uitativa la statistici.

nu te umfla in pene deocamdata, razboiul este doar la inceput, atacul vostru a fost ca un val din ala mai mare care vine pe la Mamaia cand bate vantul, dar tu stii ca dupa un val din asta apa se mai si retrage ... vom vedea la sfarsit cine rade mai bine:rolleyes:
 

DeletedUser

gura cam mare pt unul care a luat un singur sat in atatea zile

Pai bine inteles ca am luat doar un sat pentru-ca aprope toti jucatori din ROD delanga mine au veni la noi si nu prea mai am pe cine sa atac ,ca au venit toti la noi intelegi si nu ma refer doar la jucatori mici deci,si ce crezi ca mi-au zis ca NewAge ete si mai organizat si mai unit deci ziceti ce vreti despre mine ca nu ma intereseaza eu stiu ca veti pierde razboiul.
 

DeletedUser23476

Pai bine inteles ca am luat doar un sat pentru-ca aprope toti jucatori din ROD delanga mine au veni la noi si nu prea mai am pe cine sa atac ,ca au venit toti la noi intelegi si nu ma refer doar la jucatori mici deci,si ce crezi ca mi-au zis ca NewAge ete si mai organizat si mai unit deci ziceti ce vreti despre mine ca nu ma intereseaza eu stiu ca veti pierde razboiul.

acum esti si astrolog
noi talente in fiecare zi ,am scapat de cativa jucatori care nu stiau sa joace in echipa,veti descoperi si voi cat de curand
 

DeletedUser

va dau un exemplu : in jurul unui jucator ROD au plecat 2-3 jucatori new age si au intrat in sof sau sot ,ce sanse are jucatorul ROD sa mai ia un sat ?
 

DeletedUser

va dau un exemplu : in jurul unui jucator ROD au plecat 2-3 jucatori new age si au intrat in sof sau sot ,ce sanse are jucatorul ROD sa mai ia un sat ?

Da poate a plecat dar nu a plecat la voi asta este diferenta
 

DeletedUser12672

Adevarul e ca aia care au plecat acum lupta de partea celor uniti,adica de partea celor cu care iti face placere..
:cool:
 

DeletedUser12672

pina o sa se schimbe foaia si atunci or sa vrea sa lupte iar de partea noastra ,dar noi le vom primi doar satele inapoi :D

Cind o sa vad ca o sa se intimple asta atunci si sa spui asemenea lucruri..
Pina atunci NewAGE se bazeaza pe fapte reale si statistici!

Faptul ca inobilati un inactiv in k4 sau 5 fa dau niste sate la statistici in rest luati bataie ca la carte
 

DeletedUser

Sititi ce ma a-muza ca voi tot credeti ca osa se intoarca foaia sau rota,oricum acest lucru nu are cum sa se schimbe .
 

DeletedUser8343

Faptul ca inobilati un inactiv in k4 sau 5 fa dau niste sate la statistici in rest luati bataie ca la carte

Mai sa fie, numai inactivi aveti voi pe k-urile alea - norocul nostru ca se iau sate. Si noi avem inactivi in anumite k-uri acum hai sa ne plangem din cauza asta...
Oricum deja pe k4: au mai ramas 4 sate din 76 cate erau la inceput
iar in k5 un singur sat din 154
Pe k3 : au ramas doar 18 din 55.
Nu-i rau, nu-i rau deloc dupa nici o saptamana de razboi sa curatam acele k-uri de newage. In curand urmeaza alte continente :)

 

DeletedUser18597

Am voie să postez o statistică ?:D

Side 1:
Tribes: RoD
Players:

Side 2:
Tribes: NewAge
Players:

Timeframe: 02/11/2009 00:30:00la09/11/2009 17:27:04

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 375
Tabăra 2: 734
Diferență: 359

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3,653,411
Tabăra 2: 7,277,735
Diferență: 3,624,324

image.php
 

DeletedUser8343

Dar ce se intampla, de ce lumea a inceput sa fuga din newage?
Chiar si mai marii jucatori? gen ga8i :p
 
Sus