ROM vs SP@RT@ - TOP - BEM - Master - = SN =

  • Autor subiect DeletedUser34570
  • Data de început

DeletedUser38912

GabbY-Ghost

Doamnelor, Domnilor,

Suntem in plina zi de M Day, vreau sa va multumesc pentru implicarea si devotamentul dat de toti cei 150 de jucatori inscrisi.

Aseara, primul sat luat a fost de la liderul Enigma si daca primul sat la un organizat care pica, e cel al liderului si nici macar nu eram in ziua in care ajungeau toate atacurile, e semn bun si asta confirma rapoartele de pe forumul special pt aceasta zi - M Day -, unde putem declara oficial, MACEL !!!


haideti ma baieti , va laudati cu sute de full-uri , ca desenati nu stiu ce litere pe harta , si voi ati luat doar 2,3 sate , pai asta e MACEL? ......Sunt dezamagit de voi :) .

Va supraveghem fiecare miscare la secunda asta ca sa nu va simtiti singuri si tristi.
 

DeletedUser5970

V-am lasat pe voi sa desenati M-uri pe harta, poate poate gasiti tintele
Multumim pt ca ne sunteti aproape, pe viitor poate nici nu va mai dezamagim
 

DeletedUser38912

2. Dayseeker (635|610) K66
3. 005 (589|565) K55
4. moartea caprioarei (597|565) K55
5. satul lui transparent (592|567) K55

200 de full-uri 5 sate cucerite , multe sate curatate.....stati slab spre slab rau de tot la cap. finalizare :p

Va laudati cu un sat de la liderul Enigma, Enigma un trib cat o mana de oameni contra " maretei" familii sn-bem-master , pai asta e lauda?

Vreau sa va vad cum va descurcati cu ROM :)


In legatura cu tintele, pai pana v-ati gandit voi sa scoateti partajarile toata lumea de pe triburile.ro stia de fake-urile voastre inclusiv femeia de servici si vecinu de la 4, ca sa nu mai vorbim de tinte :) .Acum bine ca le aveti din nou ca deja devenea plictisitor .

Slabut organizatul la cat de rasunator a parut la inceput.
 

DeletedUser46704

Haide sa nu ne laudam nici noi, nici ei, fiecare joaca cum poate.
Organizatul s-a vrut de mare avengura si chiar vroiau sa zdruncine enigma, pot sa cucereasca si 20 de sate, din punctul meu de vedere nu e o lauda pentru ei, ar fi fost vorba de lauda, daca ar fi luat in fiecare saptamana cate 20, dar astea care le-au cucerit, sunt luate tot de la ei.
E normal sa-si laude organizatul, vor sa aibe moralul sus, dar mai e mult pana departe si enigma rezista frumos si bine.
In final, felicit atat atacatorii, dar nu in ultimul rand colegii din enigma care joaca si se apara excelent.
Duminica frumoasa!
 

DeletedUser

Mno ...pierduram ceva sate , d-apai sincer , ma asteptam la ceva mai deosebit , credeam ca vine Katrina dupa ce s-a imperecheat cu Ike , insa seamana mai mult cu o ploaie de vara .
 

DeletedUser5970

voi jucati in gasca; Noi am venit in gasca si am mai recrutat, s-a vrut si s-a reusit sa ne comportam ca o gasca in urma acestui organizat deci a iesit bine
 

DeletedUser

Nu am inteles prea multe din ce ai spus :)

Nu zic ca a iesit bine sau rau , spun doar ca ma asteptam la mai mult .
 

DeletedUser38912

Gabi, uitandu-ma la voi pe forum la cate sate ati curatat , nu a fost rau organizatul, pot spune ca a fost un antrenament bun.

Ar fi fost perfect daca aveati si trenulete pregatite.

Totusi chiar daca ma repet, Enigma sunt si au fost de la inceputul lumii impreuna, nu au avut sute de academii defapt nu au avut nici una, au fost o mana de prieteni care joaca frumos.
Parca sn-master-bem- plus sutele de academii vs Enigma .....

Tot respectul pentru baietii din enigma care au fost de la inceputul lumii , acolo, luptandu-se cu toti :)

In mare , da ,organizatul a iesit bine...felicitari.
 

DeletedUser

Nu ii uita si pe aia care au venit pe parcurs :)

Ca fapt divers , am vazut niste atacuri , nu de la Master , de la aliati ... daca as fi ceva conducator pe acolo si as vedea rapoartele as face in doi timpi si trei miscari niste concedieri . De fapt si din Master , pai trimiti atac de curatare cu catapulte fara berbeci...treaba e asta ?
 

DeletedUser37656

Imi scot palaria in fata baietilor din Enigma. Au transformat M-day in G-Day, pentru cine intelege ceea ce spun. Ok, au pierdut 5 sate la 150-200 de full-uri sau cate Dumnezeu au fost, total irelevant, daca stai sa te gandesti ca jucatori din ROM au dat organizat cu 20 de full-uri si au luat mai multe ca tot master-ul la un loc. Ghost, daca pentru tine organizatul asta e o victorie, ai ceva probleme. :))
 

DeletedUser38912

Mast3r - --grigo-- astăzi la ora 18:18 Mulţumesc Citat
Hai ca am fost la fotbal... mai exista Enigma? Gata le am cucerit pe toate

Da le-ati cucerit pe toate 5-6 :)) din enigma

Poti fugi dar nu te poti ascunde ROM e peste voi oricum oriunde
 

DeletedUser46704

Auzi gata le-am cucerit pe toate :))))
Au doamne, tare imi pare rau de grigoras, cand o sa i le cucerim noi pe toate lui :)))
Vrem si noi ziua M!!!!! :(
 

DeletedUser5970

Multumim Enigma pentru frumosul joc. Multumesc colegilor mei care s-au intrecut pe ei astazi. Avem 10 sate pe dreapta, multa aparare sparta si multe sate inamice cu adeziunea scazuta. Sa ne revedem cu bine la urmatoarele clinciuri pe harta.
 

DeletedUser46704

Si cate sate aveti luate de ei pana acum?
La un calcul simplu, colegii din enigma..sunt pe plus fata de voi, deci pana la urma, asa zis-ul M-day nu prea ti-a iesit, Normal ca tu lauzi munca ta, dar in adancul sufletului esti constient ca la o luna de organizare, 10 sate cucerite, cand tragi linie-nu prea se vad roadele :D
Ahh, vin secretele, abia astept sa-l vizitez pe kajutzu :))) Eu totusi merg cu el la eurovision :))))
Bafta simpaticii mei :D
 

DeletedUser

Inainte sa facem mutarile pe care le stiti cu totii eram pe + cu vreo 11 sate, Enigma vs Master&Bem. Acum, dupa ce am refacut Enigma, suntem inca pe + cu 8 sate. Felicitari ptr organizat Masterului insa... e mai de admirat un trib rang 20 care e pe + contra unor triburi rang 8-9 + academiile decat invers. Daca calculam numarul total de sate, fara academii, vorbim de 1000 vs 300. Enigma insa nu trebuie sa se organizeze ptr a lua 10 sate :D
Inca o data, felicitari ptr organizat si pentru efortul depus. Astazi mi s-a confirmat ca v-am citit intentiile bine, ca nu am putut pastra toate satele e alta poveste. Dar, cum astazi ati repetat greselile de la atacul trecut sunt convins ca ele se vor repeta iarasi si asta e in avantajul nostru. :p V-a trebuit insa o luna de zile ptr un organizat :)


ps : apreciez la ambele tabere faptul ca putem discuta fara jignirile tipice externului si fara a face scandalul de pe alte servere, o bila alba tuturor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42542

Inainte sa facem mutarile pe care le stiti cu totii eram pe + cu vreo 11 sate, Enigma vs Master&Bem. Acum, dupa ce am refacut Enigma, suntem inca pe + cu 8 sate. Felicitari ptr organizat Masterului insa... e mai de admirat un trib rang 20 care e pe + contra unor triburi rang 8-9 + academiile decat invers. Daca calculam numarul total de sate, fara academii, vorbim de 1000 vs 300. Enigma insa nu trebuie sa se organizeze ptr a lua 10 sate :D
Inca o data, felicitari ptr organizat si pentru efortul depus. Astazi mi s-a confirmat ca v-am citit intentiile bine, ca nu am putut pastra toate satele e alta poveste. Dar, cum astazi ati repetat greselile de la atacul trecut sunt convins ca ele se vor repeta iarasi si asta e in avantajul nostru. :p V-a trebuit insa o luna de zile ptr un organizat :)


ps : apreciez la ambele tabere faptul ca putem discuta fara jignirile tipice externului si fara a face scandalul de pe alte servere, o bila alba tuturor.

Adu-mi te rog aminte, nu mai retin exact, imi provoaca emotii Amonaldur cu vizitele lui :))

Care au fost mutarile? Cand ati intrat in RP pentru ca era tot rosu, sau cand ati intrat in ROM pentru ca RP-ul s-a dizolvat? Si cand ROM a declarat razboi, ati refacut Enigma?

E frumos ca sunteti un grup de jucatori uniti acolo, dar dupa cum ii spuneam si la Liana zilele trecute, cand incerca sa ma recruteze la voi, ati facut jocuri politice ca sa mai ramaneti pe harta.

Daca nu va primea Simax in RP, acum mai exista Enigma?

Felicitari pentru cum v-ati aparat, felicitari colegilor mei pentru cum au atacat (exceptiile se stiu)! :)
 

DeletedUser34570

Buna seara ! dupa cum va spuneam, pentru mine azi a fost Mc-day , nicidecum M-day .. Hmm , am vazut si eu acum spre seara cele intamplate si vreau sa felicit Masterul pt ambitie :)) si Enigma pentru cum s-a aparat ! Felicitari Enigma !
 

DeletedUser46704

Kajutzu sa nu te puna naibii..sa ascunzi secretele, ca vin dupa ele si-n panzele albe :))))
Oricum ti-au murit nobilasii asta seara :(
Imi pare rau de ei, eu tot merg pe mana ta, la eurovision :))
O noapte linistita! :)
 

DeletedUser42542

Kajutzu sa nu te puna naibii..sa ascunzi secretele, ca vin dupa ele si-n panzele albe :))))
Oricum ti-au murit nobilasii asta seara :(
Imi pare rau de ei, eu tot merg pe mana ta, la eurovision :))
O noapte linistita! :)

Eh, mor nobilii sau nu mor, drumul facut conteaza :)))
Secretele deja is rezervate, ascunse, nu iti fa griji :))
Decat sa mergi pe mana Voltajului, locu' 15 :(

Somn usor sa ai :)
 
Sus