Scitii vs Mirobolanta Coalitie

  • Autor subiect DeletedUser2786
  • Data de început

DeletedUser

:))))))

eu inteleg foarte bine. am abilitati de comunicare foarte bune si n-am dificultati de-astea. stiu ce vrei sa spui dar, poti sa dovedesti tu ca ce ai scris mai sus este in alta limba? adica...vrei sa spui ca aia de nu au habar sa scrie corect ar trebui sa taca?
nu intelegi ca nu fac intentionat, pur si simplu nu stiu sa scrie corect, ar trebui sa li se suprime dreptul la exprimare pe forum?
n-ai vrea sa li se interzica si dreptul la vot?
auzi, dar daca sunt jucatori extraordinari de triburi si au o logica buna, au castigat respectul multor jucatori si poate au ceva de spus din experienta lor , ceva ce ar ajuta alti jucatori, doar ca...nu prea le au cu gramaticile si exprimarea (stiu eu cel putin 2), tot crezi ca ar trebui sa se abtina?

cred ca uitati o chestie importanta. scopul principal al limbajului este comunicarea.
da! este important sa vorbesti/scrii corect pentru ca te ajuta sa comunici mai bine si sa eviti neintelegerile dar, cred ca cei care nu prea stiu sa vorbeasca si sa scrie corect sunt destul de pedepsiti de la sine pentru lucrul asta nereusind intotdeauna sa se faca intelesi si de multe ori sunt si taxati grav, in viata reala, pentru traba asta. de ce trebuie sa le mai spargem si noi niste oale in cap?
da, mesajele de genul asta necesita 20 de secunde mai mult pentru procesare dar, nu cred ca e un capat de tara. e vorba de tolerabilitate.
crede-ma, oamenii astia or sa sufere destul in viata din cauza dezinteresului lor pentru limba romana (slujbe mai proaste, neacceptarea in anumite anturaje, etichetarea ca ignoranti, imposibilitatea de a se impune pe ei insisi cat si ideile lor, misto-urile si privirile de sus ale celor din jur), de ce trebuie sa aibe frustrarea asta si in timpul lor liber cand incearca sa se destinda pe un joc online?

nu ma intelege gresit, nu sunt sustinatoarea pocirii limbii romane dar crede-ma ca ei sufera mai mult din pricina asta decat suferim noi , cei care din cand in cand trebuie sa citim si sa incercam sa intelegem mesaje de acest gen.
in plus, stii ca sunt oameni care nu scriu corect pentru ca nu au avut acces/posibilitati sa mearga la scoala? mediul rural de exemplu, aia ar trebui dati la o parte doar pentru ca n-au fost suficient de norocosi sa se nasca intr-o familie cu posibilitati?
nu putem sa judecam oamenii atat de dur dupa lucrul asta. bunica mea are 4 clase si abea reuseste sa-si scrie singura acatistele cu litere de tipar. In afara de asta e o femeie de nota 10, care stie sa faca niste lucruri pe care eu, care scriu si vorbesc aproximativ corect 2 limbi , habar n-am sa le fac.

este jocul triburile , un joc doar pentru oameni scoliti?

in fine, aberam cam mult pe tema asta. te inteleg si pe tine dar incearca sa privesti si prin alta prisma si daca nu reusesti...hai sa facem o petitie :))) hai sa cerem un nou server de triburi tribarii-eruditi.ro pe care sa nu te p
oti inscrie daca nu treci un test de limba romana!
ei, ce zici? ;)


nevasta mie imi este foame si tu te certi cu lumea pe forum ? :d

ce subtila trimitere la cratita! mdea... am inteles! ma duc sa-ti prepar niste rabdari bine prajite, asta pentru ca meriti dupa aluzia asta misogina si neintentionata, stiu ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6681

IN concluzie, daca nu avem adversari pe harta si devine monoton jocul, hai sa ne contram pe gramatica si fonetica limbiiiiiiii Romane :)))

CE nu fac scitiiiiii dar mai ales scitele
 

DeletedUser

Din pacate, a vorbi gramatical , a scrie in acelasi mod a devenit o boala cronica, pentru multi iar aici Adi stie noi nu vom putea face corectarea carentelor unor jucatori .
De mult prin anii 80 erau lectiile de gramatica a limbii romane, acum invatamantul este la pamant, pentru ca nu mai exista DORINTA
dorinta de a invata pe copii sa scrie sa citeasca
dorinta de a invata
cei care au aceasta dorinta urca, ceilalti raman cu"K" si abrevierile( prescurtarile [ sunt multi ce nu stiu explicatia cuvantului]) asa ca ' fericiti cei saraci cu duhul" !
Nu noi Adi trebuie sa facem cultura, pentru ca cei care nu vor sa invete nu vor invata!
 

DeletedUser

atheoanco esti pusa cu capsele pe romana? scitii ce face? eu am promis ca ii dau janikai 300 sate de la freesoul - recompensa pentru farmville. (mai tre sa gasesc modalitatea sa o bag pe l3 pe janika, sa il anunt pe freesoul, sa iau satele in manuta si sa le dau, totu sa fie facut blat si fara sa afle nimeni)
o statistica cineva mai pune? ca pe l3 imi place sa citesc
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

o statistica cineva mai pune? ca pe l3 imi place sa citesc

Hai ca pun eu pentru tine...:p
Side 1:
Tribes: Scitii
Players:

Side 2:
Tribes: LS-AX T.D.K. Die.
Players:

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 65
Tabăra 2: 124
Diferență: 59

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 25
Tabăra 2: 10
Diferență: 15

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 674,639
Tabăra 2: 1,360,943
Diferență: 686,304

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 264,918
Tabăra 2: 109,986
Diferență: 154,932

image.php
 

DeletedUser

ce subtila trimitere la cratita! mdea... am inteles! ma duc sa-ti prepar niste rabdari bine prajite, asta pentru ca meriti dupa aluzia asta misogina si neintentionata, stiu
__________________
Ingrozitoare si iremediabila!


vezi de te iubesc eu pe tine?
esti singura care ma intelege si care a reusit sa ma intristeze asa de tare k era sa ma apuce plansul :)
 

DeletedUser2786

hey hey hey,ghiciti cine s-a intors :D


hai rpd...care ce cum a mai dat delete,care pe cine a mai combinat?
 

DeletedUser2786

ma asteptam ca dupa 2 saptamani sa gasesc ceva interesant,dar nimic. tdk baga interne, ls cedeaza sate la toti, die are masele noi
 

DeletedUser

Marbah
Senior Member
#310 27.04.2010, 00:49:07 Sus
unde ne-am jucat?
Aici ne-am jucat

Side 1:
Tribes: Scitii
Players:

Side 2:
Tribes:
Players: scorpya

Timeframe: 20/04/2010 00:00:00 la 30/04/2010 00:54:07

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 94
Tabăra 2: 27
Diferență: 67

image.php



Side 1:
Tribes: Scitii
Players:

Side 2:
Tribes: Die.
Players:

Timeframe: 25/04/2010 00:00:00 la 30/04/2010 00:54:07

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 145
Tabăra 2: 45
Diferență: 100

image.php
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8220

Multumesc celor din die ca ne-au scos contul ala nu de alta dar de 1 mai avem si noi ce pune pe gratare:)
 

DeletedUser2786

[16:34:23] Sasarici(cormoran) spune: am casa, masa, viata privata, scoala, problemele care le are orice om, modeling[pe care unii o iau in badjocura..dar nu ma deranejeaza din moment ce primesc cam 1500-2000euro pe prezentare]..etc


deci frate,iote ce jucator aveam....gantza:d

deci visez nu mai e de actualitate :d
 

DeletedUser

=)) Nasoasa aia buna de Andrea Tonciu pentru 100 de Euro defileaza in maini... asta ia 2000 de Euro. Cred ca e Catrinel undercover pe cont.
 

DeletedUser

On topic - ba da m-am plictisit sa stau cu satele alea din k15 neatacate. Ce kilu meu aveti mirobolanta coalitie? Sinteti cu totii merliti? Aveti tirseala congenitala? Cind era centuristu ala de Gimi (pentru conformitate - vreau sa spun un membru Centurion) ala macar mai imi baga 1000 de fulluri din cind in cind. Voi sinteti niste marionete silentioase. Transmiteti-i papusarului ca s-a lasat pe tinjeala si se vede asta imediat - ardeti gazul aiurea.


Later Edit: in 2010 ati fost catastrofe:

Side 1:
Tribes:
Players: stars

Side 2:
Tribes: Die. LS-AX T.D.K.
Players:

Timeframe: 01/01/2010 00:00:00la01/05/2010 13:44:52

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 130
Tabăra 2: 42
Diferență: 88

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,421,279
Tabăra 2: 453,966
Diferență: 967,313

image.php
 
Ultima editare de un moderator:
Sus