Scitii vs Mirobolanta Coalitie

  • Autor subiect DeletedUser2786
  • Data de început

DeletedUser6681

Side 1:
Tribes: Scitii
Players:

Side 2:
Tribes: LS-AX
Players:

Timeframe: 12/04/2010 00:00:00la22/04/2010 17:57:41


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3,357
Tabăra 2: 1,522
Diferență: 1,835

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 65,105,230
Tabăra 2: 31,215,340
Diferență: 33,889,890

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 35,550,391
Tabăra 2: 17,024,929
Diferență: 18,525,462

image.php
 

DeletedUser

si eu atac noaptea din cind in cind, e delicios! mai ales gustul de carnita die e foarte bun. LS-ul nu e cine stie ce, dar ma gindesc ca si satele tdk trebuie ca au un gust interesant. deci aviz tdk.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8467

nu stiu ce vrei sa susti indi dar in fata mea esti un nimik tino tot asa
 

DeletedUser

romana si carnea de porc e grele...


...asa o fi da' nici asta nu e forumul Academiei Romane. Ia mai citeste o data regulamentul forumului , poate ti-a scapat partea asta :

1.4. Va rugam sa evitati reprosurile cu privire la greselile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor. Dacã greselile gramaticale sau de scriere ale unui jucãtor sunt atât de mari încât continutul mesajului se pierde, puteti raporta acel mesaj. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã


p.s. Nu, mie nu mi-a scapat partea asta : 1.2 Membrii forumului nu au dreptul sa se dea drept moderatori sau admini. Incearcarea de a actiona ca un moderator sau admin este interzisa si duce la primirea unui avertisment.

Doar ma simteam nebagata in seama de prea mult timp de catre moderatori...asa ca...Ingeraso astept avertismentul de rigoare. Da-l cu incredere! :))))
 

DeletedUser

...asa o fi da' nici asta nu e forumul Academiei Romane. Ia mai citeste o data regulamentul forumului , poate ti-a scapat partea asta :

1.4. Va rugam sa evitati reprosurile cu privire la greselile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor. Dacã greselile gramaticale sau de scriere ale unui jucãtor sunt atât de mari încât continutul mesajului se pierde, puteti raporta acel mesaj. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã


p.s. Nu, mie nu mi-a scapat partea asta : 1.2 Membrii forumului nu au dreptul sa se dea drept moderatori sau admini. Incearcarea de a actiona ca un moderator sau admin este interzisa si duce la primirea unui avertisment.

Doar ma simteam nebagata in seama de prea mult timp de catre moderatori...asa ca...Ingeraso astept avertismentul de rigoare. Da-l cu incredere! :))))


Any problem?
Call 112 and leave me alone :-j :rolleyes:
 

DeletedUser

Ghilimelele sunt urmatoarele: "text"... (ai facut o chestie de genul 'hotul striga hotii", fara sa observi ironia facuta de colegul nostru, mai ales ca a ingrosat portiunea respectiva, dar deh, limba romana e grele)

Nu suntem moderatori, dar un minim bun simt si respect la adresa nervilor nostri e necesar. Nu avem voie sa folosim abrevieri, nu avem voie sa facem anumite afirmatii legate de istoria trecuta a Germaniei, dar avem voie sa ne batem joc de limba roamana si de colegii care citesc forumul?

(si acum voi scrie si pe intelesul fantasticului si a altora nu suntem moderatori dar un minim bun simt si respect la adresa nervilor nostrii e necesar nu avem voie sa folosim abrevieri nu avem voie sa facem anumite afirmati legate de istoria trecuta a germaniei dar avem voie sa ne batem joc de limba roamana si de colegiii care citesc forumul)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Juniorule, personal sunt de acord cu tine dar...cum stabilesti unde incepe bataia de joc si unde ingnoranta? De unde stii ca el scrie intentionat asa ca sa se joace cu nervii vostri (eu ma enervez mai greu). Daca n-a prea dat pe la scoala si atata stie!? Forumul nu poate sa faca reguli diferite pentru oameni diferiti. Oricine are dreptul la libera exprimare . Geniile, eruditii, semidoctii, analfabetii , oamenii in general de pe forumul asta, sunt considerati toti membri cu drepturi egale.

Nu pot sa-i dea ban pentru stalcirea limbii romane. Ar fi un fel de discriminare intelectuala. :))
Anyway, eu inteleg asta si n-am nimic impotriva liberei exprimari , indiferent de nivelul intelectual dar mi se pare oarecum depasita acea parte din regulament in care suntem rugati sa nu facem observatii de genul asta. De ce sa nu facem? Las' sa facem, poate inteleg si ei ca scoala are rostul ei.


Any problem?
Call 112 and leave me alone :-j :rolleyes:

Uratule!

aaa si apropo parca suna mai frumos ,,sunt,, in loc de ,,e,,

E , hai ca exagerezi! Sa n-ai impresia ca ti-am luat apararea ieri seara, faceam si eu o referire la regulament si atat. Nu e nevoie sa ne demonsterezi ca esti si fudul. Nu esti in masura sa semnalizezi greselile altora, mai ales cand n-au fost greseli ci ironii prea subtile ca sa le intelegi tu.




....dar deh, limba romana e grele)

Ntzzz! Da-mi voie sa te corectez Adi : limba romana sunt grele! :)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Regulamentul mi se pare cel putin indoielnic, de ce trebuie sa suportam elucubratiile unor agramati?
Si cum adica "sa evitati reprosurile cu privire la greselile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor"?

Asta inseamna ca se interzice libertatea cuvintului, lucru garantat prin Constitutia Romaniei.

Din cite imi aduc aminte, in universul asta si nu in altul paralel, in '89 au murit oameni inclusiv pentru libertatea de expresie.
Sa inteleg Doamnelor si Domnilor ca acest forum prevaleaza in fata Constitutiei Romaniei?
 

DeletedUser

Eh , hai sa nu facem din tantar armasar!
Chiar daca apare in regulament treaba asta, e cu titlu de rugaminte si probabil are la baza tocmai intentia evitarii de alimentare a flame-urilor iscate pe alte teme, si cu chestiuni de genul asta.
Apoi, Radu, nu te obliga nimeni sa suporti lectura proasta. Cin' te pune sa citesti forumuri in loc de Dostoievski !?

Ca sa nu mai spun ca, spatiul acestui forum este unul privat si are regulile lui. E ca si cum eu te invit la mine acasa si iti spun dinainte sa intri ca esti bine venit, dar ca nu ai voie sa vorbesti despre un anumit subiect. Nu iti interzic eu dreptul la libera exprimare, tu alegi daca intri in casa ori nu. Cand ai trecut pragul inseamna ca ai fost de acord sa respecti regulile casei.
E cam aceeasi situatia si aici.
Oricum...de ce vorbim noi despre balarii de-astea? Ce mai fac scitii, pe cine au mai scarmanat zilele astea? <--tentativa de revenire la subiect
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Sti cum e, inviti pe cineva in casa, este spatiul privat intr-adevar, dar daca "ii iei gitul" (iarta-mi exprimarea plastica) tot sub incidenta unor legi te supui.
Chiar nu fac din tintar armasar dar e aberant sa interzici cuiva dreptul de reprosa altuia greselile facute. Sau sint de acord cu asta daca moderatorii isi fac job-ul de moderator pe toate nivelele, inclusiv corectarea greselilor si slefuirea unui post pina cind ajunge inteligibil.
Ca deh, de-aia sint moderatori sa faca treaba, nu? Nimeni nu i-a fortat sa accepte titlul de moderatori. Nu doar impartirea avertismentelor si a sanctiunilor sint task-urile lor ci si moderarea la propriu a posturilor.

Later edit: Tu Zana ce parere ai? Revenind la joc - Zana, se poate ceva sprijin ca am atacuri si sint fara aparare. :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pfff! Poi la cat de a-dracutzului e chelea pi matali cred si eu ca nu-ti trimite nimeni sprijin!
Nu e deloc aberant (mai ales ca iti repet, e rugaminte, nu impunere cu forta), fiecare casa are regulile ei care, daca iti sunt aduse la cunostinta inainte, tin loc de un contract, pe care daca intri, inseamna ca-l semnezi.
Nu, beregata nu cred ca am voie sa ti-o iau fara sa raspund in fata legii da' ma intreb daca macar pot sa te tund...poate asa , mai scade concentratia de "samanta de scandal" pe care o detecteaza antenutele subsemnatei, venind dinspre dvs.

Gata, am plecat de aici ! Nah, daca au amutit toti inamicii, am inceput sa ne ciondanim intre noi. E bine, e semn ca n-o sa murim niciodata de plictiseala cand o sa ramanem singuri pe harta! :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Conform punctului 1.2 poti sa ti-o furi lejer. Deci nu e doar o rugaminte, in spatale ei e si un brat care filfiie rugamintea asta dar cu sisu' in manseta. Dragut mod de a ruga. Atit timp cit eu nu cer interzicerea postarilor alienate mi se pare firesc sa nu mi se interzica comentarea lor "intru corectarea pacatosului". Deci mai fac si munca voluntara free of charge si tot eu sint aratat cu degetul?
Tipic romanesc, dar tipic. Subcultura tolerata si mingiiata pe crestet. This is the way to go!
 

DeletedUser

Ei, aia e altceva...E ce facui eu pe pagina anterioara. Detei citate din regulament dar ... ai si tu un pic de dreptate (un pic, da!? ), corectarea greselilor ar putea intra sub incidenta punctului 1.2 . E fix chestie de interpretare, ca si legile Romaniei. Priveste si tu partea buna a lucrurilor, nu ai voie sa corectezi dar ai voie sa faci misto! Moderatorii n-ar trebui sa aibe voie asa ca...uite, gasiram calea de mijloc. Happy now?

P.S. sa vezi avertismente ce-mi iau eu activ si retroactiv can' s-o prezenta modu' de serviciu!
 

DeletedUser

Monica, tot in regulament se spune sa vorbim doar in limba romana; pai atunci sa vorbim limba romana, nu sa pocim limba romana.
 

DeletedUser

ca sa stii daca ma intelegi ca si eu pot sa pocesc limba daca ma intelegi ce vreau sa zic desi poate nu maintelegi dar trebuie sa pricepi ca la pocit nepricepem tot sper ca mai inteles ce am vrut sa zic nu stiu daca mai intelegi dar pricepi tu pana la urma ca esti afat isteata daca ma intelegi ce vreu sa zic desi cred ca mam exprimat destul de clar ca sa ma intelegeti si voi multumesc pentru atentie daca ma intelegi ce am vrut sa zic ms ceau o zi buna si sa auzim doar de bine daca ma intelegeti ce vreau sa zic ms ceau sa fiti iubiti
 

DeletedUser

k sa stii daca ma intelegi k si io pot sa pocesc lb dc ma intelegi ce vr sa zic desi poate nu maintelegi da tb sa pricepi k la pocit nepricepem tot sper k mai inteles ce am vr sa zic nu stiu daca mai intelegi da pricepi tu pana la urma k esti afat isteata daca ma intelegio ce vre sa zic desi cred k mam esprimat destul de clar k sa ma intelegeti si voi ms pt atentie daca ma intelegi ce am vr sa zic ms ceau o zi buna si sa auzim doar de bine daca ma intelegeti ce vr sa zic ms ceau sa fiti iubiti


-asa e mai aproape de adevar-
 
Sus