Scripturi versiunea 7.0

  • Autor subiect DeletedUser25287
  • Data de început

DeletedUser25287

gata am editat scriptul de recrutare postat de mine si problema s-a rezolvat, acum functioneaza ok si pe mozila si pe opera.
 

DeletedUser16195

de cand cautam script de recrutare in masa functional pe mozilla :)

Bravo , multumim !
 

DeletedUser16781

Se pot gasi si cateva scripturi pentru :
->Redenumire Sate
->Redenumire Atacuri ce sosesc
->Colorarea grupelor pe harta (merge si fara script dar eu vreu si scriptul :D )

?? :)
 

DeletedUser

scripturi

Scripturile de redenumirea atacuri trimise si sort...daca merg cuiva si care ...ar fi minunate

iar cat despre cel de luare a coordonatelor bb-codes ale satelor direct de pe harta ce sa mai zic...statuie celui care il posteaza primul... e ceva in colectia aia de scripturi care ia dor sate de barbari si nu in bb-codes....preferabil ar fi toate satele nu numai de barbari...

chevyx scriptul pe care l-ai postat tu de trimitere resurse si care mie sincer mie se pare mai bun ca cel de balance resurse merge dar pune un zero la coordonate ...parca ai scris si tu pe undeva asta( nu mai tin minte ca internetul e mare si eu mic)...se poate face ceva oare si cu el? sa nu trebuiasca sa sterg de fiecare data zero ala?
 

DeletedUser

Ca sa mearga scripul de sort, incearca la setari ---> Setari---> Mod grafică clasică, în care sunt dezactivate noile elemente grafice.


Mie mi-a mers dupa ce am facut chestia asta!
 

DeletedUser

Scripturile de redenumirea atacuri trimise si sort...daca merg cuiva si care ...ar fi minunate

iar cat despre cel de luare a coordonatelor bb-codes ale satelor direct de pe harta ce sa mai zic...statuie celui care il posteaza primul... e ceva in colectia aia de scripturi care ia dor sate de barbari si nu in bb-codes....preferabil ar fi toate satele nu numai de barbari...

chevyx scriptul pe care l-ai postat tu de trimitere resurse si care mie sincer mie se pare mai bun ca cel de balance resurse merge dar pune un zero la coordonate ...parca ai scris si tu pe undeva asta( nu mai tin minte ca internetul e mare si eu mic)...se poate face ceva oare si cu el? sa nu trebuiasca sa sterg de fiecare data zero ala?

sort merge pe chrome
balanta e de egalizare asta e de trimitere anumite res pe anumite sate . ambele sunt foarte bune , balanta e utila cand rupi zeci de sate si tb resurse multe mutate

am sa incerc , daca jackass nu-i sa de cap sa il caut pe cel de pe .net care l-a rezolvat pentru vers 6.5
 

DeletedUser33745

gata am editat scriptul de recrutare postat de mine si problema s-a rezolvat, acum functioneaza ok si pe mozila si pe opera.

mie nu-mi merge nici pe mozilla nici pe opera, le-am combinat in tot felul
pune-mi te rog mult intr-un pm..sau aici scriptul copiat de la tine de la setari cu armata pe care o ai tu

n-am mai recrutat nimic de 3 zile :">
 

DeletedUser

scriptul meu de recutat .
HTML:
javascript:  var config={"ATAC":[0,0,5900,0,4,3100,0,0,330,10],"ATAC 2":[0,0,5500,0,50,2600,500,0,330,10],"DEF":[4300,4200,0,4200,50,0,0,1200,10,0],"DEF 2":[4500,4500,0,4500,1000,0,0,800,10,0],"CAVALERIE GREA":[0,0,0,0,5,0,0,3500,5,0]," BISERICI ":[0,0,0,2000,0,0,0,1000,10,0]};void(function(){var e=frames.main||self,i=e.document;e.Blackcomb_massrekruut_config=config;var l="<select>";for(var j in config)l+='<option value="'+j+'">'+j+"</option>";l+='</select><input type="button" onclick="Blackcomb_massrekruut2(this.previousSibling.value)" value="Recruteaza trupe"/>';var k=i.createElement("div");k.id="blackcomb_massrekruut2d";k.innerHTML=l;(j=i.getElementById("blackcomb_massrekruut2d"))?j.parentNode.replaceChild(k,j):i.forms[0].insertBefore(k,i.forms[0].firstChild);e.Blackcomb_massrekruut2= function(f){if(!e.Blackcomb_massrekruut_config[f])return alert("Groep niet gevonden.");return e.recruite(e.Blackcomb_massrekruut_config[f],confirm("Wil je automatisch de troepen rekruteren?"))};e.getCurrent=function(f,g){var b=/([0-9\.]+)[^0-9\.]*([0-9\.]+)[^0-9\.]*([0-9\.]+)/.exec(f.cells[1].textContent),c=/([0-9]+)\/([0-9]+)/.exec(f.cells[2].textContent),a=[0,0,0,0,0,0,0,0,parseFloat(b[1].replace(".","")),parseFloat(b[2].replace(".","")),parseFloat(b[3].replace(".","")),parseFloat(c[2])-parseFloat(c[1])], d=null;if(g==10)a=[0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,parseFloat(b[1].replace(".","")),parseFloat(b[2].replace(".","")),parseFloat(b[3].replace(".","")),parseFloat(c[2])-parseFloat(c[1])];else if(g!=8)return null;for(b=0;b<g;b++){d=f.cells[3+b].getElementsByTagName("div")[0];try{a[b]+=parseInt("0"+/([0-9]+)/.exec(d.textContent)[1],10);a[b]+=parseInt("0"+d.getElementsByTagName("img")[0].title,10)}catch(h){}if(isNaN(a[b]))a[b]=0}return a};e.getDiff=function(f,g,b){var c=[[50,30,10,1],[30,30,70,1],[60,30,40,1],[50, 50,20,2],[125,100,250,4],[200,150,600,6],[300,200,200,5],[320,400,100,8]],a=[0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0];if(b==10){c=[[50,30,10,1],[30,30,70,1],[60,30,40,1],[100,30,60,1],[50,50,20,2],[125,100,250,4],[250,100,150,5],[200,150,600,6],[300,200,200,5],[320,400,100,8]];a=[0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0]}else if(b!=8)return null;for(var d=0;d<b;d++){a[d]=f[d]-g[d];if(a[d]<0)a[d]=0;for(var h=0;h<4;h++)a[b+h]+=a[d]*c[d][h]}return a};e.getRatio=function(f,g,b){for(var c=1,a=0;a<4;a++)c=Math.min(c,f[b+a]/g[b+a]); return isNaN(c)?0:c};e.getProduction=function(f,g,b){for(var c=[],a=0;a<b;a++)c[a]=Math.floor(f[a]*g);return c};e.recruite=function(f,g){var b=i.forms[0].getElementsByTagName("table")[0],c=null,a=null;c=null;for(var d=f.length,h=1;h<b.rows.length;h++){c=e.getCurrent(b.rows[h],d);if(c===null)return;a=e.getDiff(f,c,d);if(a===null)return;c=e.getProduction(a,e.getRatio(c,a,d),d);for(a=0;a<d;a++)if(!isNaN(c[a]))try{b.rows[h].cells[3+a].getElementsByTagName("input")[0].value=c[a]}catch(m){}}g?i.forms[0].submit(): alert("Apasa recrutare...")}})()
 

DeletedUser33745

Merci fain.. l-am gasit si eu pana la urma :))
multumesc de ajutor inc-odata
 

DeletedUser3192

Scuze ca nu l*am pus cand mi l-ai dat tu, am vrut prima data sa il si testez, dar nu am avut lume fara biserica si pe urma am cam uitat ca am fost un pic ocupat, stresat si se pare ca mai sunt si un pic bolnav:(

jack , de scriptu de extras sate in bb-codes de pe harta se mai aude ceva ?
 

DeletedUser

Scuze ca nu l*am pus cand mi l-ai dat tu, am vrut prima data sa il si testez, dar nu am avut lume fara biserica si pe urma am cam uitat ca am fost un pic ocupat, stresat si se pare ca mai sunt si un pic bolnav:(

uffff fa bine si insanatoseste-te repede...


ca lumea are nevoie de scripturi :p:D

acum serios ... ai grija si sa te faci bine repede....

reteta proproe : tuica fiarta, vin fiert, :p cat mai mult usturoi si ceapa si...multe fructe ( citrice). :rolleyes:
 

DeletedUser5809

jack , de scriptu de extras sate in bb-codes de pe harta se mai aude ceva ?

Da, este. am uitat de el:

Cod:
javascript: function cr() {var n_div = document.createElement('textarea'); n_div.id="t"; n_div.cols="30"; n_div.rows="20"; $('.minimap_container').after(n_div); } $('#map').click( function () {a = $('#info_title').html(); b = a.split(/[(|)]/); $('#t').html($('#t').html()+b[1]+'|'+b[2]+' '); }); cr();

Ca sa mearga, imediat sub harta mica, bifati Foloseşte context meniul , daca nu bifati nu va merge.

Stai, asta e altceva. Era unu cu bb-code, sa ma uit, am incurcat borcanele.:D

Asta e cel care il cauti tu gykanes:

Cod:
javascript:if(location.href.search(/screen=info_player/)<0)alert('dute la profilul unui jocator, dupa care clic pe script');else main();function main(){oN=document.getElementsByTagName('table');for(i=0;i<oN.length;i++){if(oN[i].className=='main'){uN=oN[i+2].getElementsByTagName('th')[0];uN.innerHTML='[player]'+uN.innerHTML+'[/player]';uN=oN[i+2].getElementsByTagName('a')[0];uN.parentNode.innerHTML='[ally]'+uN.innerHTML+'[/ally]';uN=oN[i+3].getElementsByTagName('th');uN[0].innerHTML='Nr.';uN[0].setAttribute('width','40');uN[1].innerHTML='SaTe';uN[1].setAttribute('width','220');uN=oN[i+3].getElementsByTagName('td');for(j=0;j<uN.length;j++){uN[j].innerHTML=j/3+1;uN[++j].innerHTML='[village]'+uN[j++].innerHTML+'[/village]'}break}}}undefined;

Te duci la profilul jucatorului, apesi pe script si unde era inainte numele satului iti apare in bb-code:D

uffff fa bine si insanatoseste-te repede...


ca lumea are nevoie de scripturi :p:D

acum serios ... ai grija si sa te faci bine repede....

reteta proproe : tuica fiarta, vin fiert, :p cat mai mult usturoi si ceapa si...multe fructe ( citrice). :rolleyes:


Nu beau tuica fiarta, vin fiert mai merge:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8140

dar nu-ti pune ca in scriptul vechi satele in lista direct cu bb-code, iti selecteaza doar coordonatele de pe hartal; cel vechi le punea de forma [coord] xxx|yyy [/coord] asta le pune xxx|yyy, si le pune in sir nu unul sub altul :p
 

DeletedUser5809

dar nu-ti pune ca in scriptul vechi satele in lista direct cu bb-code, iti selecteaza doar coordonatele de pe hartal; cel vechi le punea de forma [coord] xxx|yyy [/coord] asta le pune xxx|yyy, si le pune in sir nu unul sub altul :p

Al doilea le face bb-code, am zis ca am incurcat borcanele:p
La mine la quickbar randul de jos scrie cam asa: Test Test Test Test Test Test pana la sfarsitul randului:p
 

DeletedUser2821

Da , dar al doilea nu le selectezi tu de pe harta , vorbesc imediat cu cineva care se pricepe sa modifice si sa puna si bb-codes.
 
Sus