Scripturi versiunea 7.0

  • Autor subiect DeletedUser25287
  • Data de început

DeletedUser8140

Jack :p al 2-lea e ala ce ia satele jucatorului de la profil :p nu de ala vorbeam :p ala ce face aceeasi chestie ca primul numa ca mai pune unele chestii in lista aia :p bb-codes nu doar coordonatele, e bun si asa, poate reusesc sa-l modific cumva, daca nu mi-o ia inainte michelle
 

DeletedUser3192

Al doilea le face bb-code, am zis ca am incurcat borcanele:p
La mine la quickbar randul de jos scrie cam asa: Test Test Test Test Test Test pana la sfarsitul randului:p

il am si eu pe cel care pune satele unui jucator in bb-codes:eu ziceam de ala care te duci pe harta, incepi sa dai click pe sate, si iti pune satele toate in bb-codes(doar satele selectate) undeva sub harta!

@michelle2007 ar fi perfect daca reusesti: ni-l dai si noua pls :p
 

DeletedUser5809

Bb-code:

Cod:
javascript:function cr(){var n_div=document.createElement('textarea');n_div.id="t";n_div.cols="30";n_div.rows="20";$('.minimap_container').after(n_div)}$('#map').click(function(){a=$('#info_title').html();b=a.split(/[(|)]/);$('#t').html($('#t').html()+'[coord]'+b[1]+'|'+b[2]+'[/coord] \n')});cr();
 

DeletedUser3192

Bb-code:

Cod:
javascript:function cr(){var n_div=document.createElement('textarea');n_div.id="t";n_div.cols="30";n_div.rows="20";$('.minimap_container').after(n_div)}$('#map').click(function(){a=$('#info_title').html();b=a.split(/[(|)]/);$('#t').html($('#t').html()+'[coord]'+b[1]+'|'+b[2]+'[/coord] \n')});cr();

mersi Jack! Apropo: asta vad ca atunci cand dau click pe sat trece mai departe: si trebuie sa dau back :(
 

DeletedUser5809

Cum am zis pe pagina cealalta, bifeaza Foloseşte context meniul.
 

DeletedUser

mie nu prea imi merge.... imi ia unele coordonate apoi imi trece cuvinte in locul coordonatelor de genul:" oricare|ce mai faci"...sau imi ia doar o serie de coordonate ....de genul: |256...care normal ca dau satul ca "obiect inexistent"...apoi iar le ia bine...si tot asa
 

DeletedUser

asa perfect cum merge el nu iti da aceleasi coordonate cand iei sate aflate pe diagonala??
 

DeletedUser8140

numai daca dai repede si nu astepti sa dispara meniul ala de pe harta :p daca dai pe sat, astepti sa dispara ala si dai pe sat in diagonala iti pune corect, nu-ti pune acelasi sat
 

DeletedUser

puteti sa puneti scriptul acela pentru listare sate de pe harta intr-o lista? se numeste map list. Am scriptul acela dar e cel de versiunea anterioara si nu mai merge acum si chiar am mare nevoie de el. Ma ajuta careva?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34265

puteti sa puneti scriptul acela pentru listare sate de pe harta intr-o lista? se numeste map list. Am scriptul acela dar e cel de versiunea anterioara si nu mai merge acum si chiar am mare nevoie de el. Ma ajuta careva?

L-a pus Jack mai sus!
 

DeletedUser8140

Sub "Arata harta politica" si asta e sub "Arata raza de influenta a bisericii"
 

DeletedUser8140

Cand dai pe sate in diagonala pe script asteapta sa dispara meniul ala ca altfel iti baga acelasi sat de vreo 2-3 ori si o i-a razna scriptul
 

DeletedUser

L-a pus Jack mai sus!

nu se poate cumva ca atunci cand selectez un sat, sa ramane doar pe script ca cel vechi, si sa nu se deplaseze la satul selectat? ca altfel trebuie sa selectez la sate rapid ca nebunu si mai baga si dubluri multe din cauza versiunii noi
 
Sus