Solicitare scripturi si discutii cu privire la acestea

DeletedUser

Am scriptul asta de redenumire, imi numeroteaza satele cu un anumit nume prestabili, apare prima data numarul si apoi numele, as dori sa fie invers, numele si apoi nr. Scuze daca pare banal pentru uni, dar eu chiar nu ma pricep la scripturi si nu stiu ce si unde trebuie modificat!

javascript:var%20text='Zeus';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;var%20inputs=doc.getElementsByTagName('input');var%20index=1;for(i=0;i<inputs.length;i++){if(inputs.id.indexOf('edit_input')!=-1){inputs.value="";if(index<100)inputs.value+="0";if(index<10)inputs.value+="0";inputs.value+=index%20+%20"%20";inputs.value+=text;inputs[i+1].click();index++;}}end();
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
PHP:
javascript:
var%20text='Zeus ';
var%20doc=document;
if (window.frames.length>0)
doc=window.main.document;
var%20inputs=doc.getElementsByTagName('input');
var%20index=1;
for(i=0;i<inputs.length;i++)
{if(inputs[i].id.indexOf('edit_input')!=-1)
{inputs[i].value="";
inputs[i].value+=text;
if(index<100)inputs[i].value+="0";
if(index<10)inputs[i].value+="0";
inputs[i].value+=index%20+%20"%20";
inputs[i+1].click();
index++;}}end();
 

DeletedUser

buna dimineata.

As dorii daca se poate un script de farm adaptat lumii 32 daca se poate cu tot cu localizatorul de sate de barbari.

multumesc.o zi frumoasa
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Buna,


Cel aprobat nu merge pe 32 in speta cel cu 3 butoane - inserare/trimitere/ok ? Il/le gasesti aici:

http://forum.triburile.ro/showthread.php?40800-Scripturi-noi&p=1043818&viewfull=1#post1043818

Pt preluare sate de barbari ar fi:

javascript:var barb_size={min:0,max:0};var village_size={min:0,max:1};var author="dalesmckay@gmail.com";var minVer="7.0";var win=(window.frames.length>0)?window.main:window;va r ver=win.game_data.version.match(/[\d|\.]+/g);if(!ver||(parseFloat(ver[1])<minVer)){alert("This script requires v"+minVer+" or higher.\nYou are running: v"+ver[1]);}else{if(win.game_data.screen=="map"){var coords=[];var col,row,coord,village,player,points;for(row=0;row< TWMap.size[1];row++){for(col=0;col<TWMap.size[0];col++){coord=TWMap.map.coordByPixel(TWMap.map.pos[0]+(TWMap.tileSize[0]*col),TWMap.map.pos[1]+(TWMap.tileSize[1]*row));if(coord){village=TWMap.villages[coord.join("")];if(village){player=null;if(parseInt(village.owner ||"0",10)){player=TWMap.players[village.owner];}points=parseInt(village.points.replace(".",""),1 0);if(player){if(player.name!=win.game_data.player .name){if((!village_size.min||(points>=village_siz e.min))&&(!village_size.max||(points<=village_size .max))){coords.push(coord.join("|"));}}}else{if((! barb_size.min||(points>=barb_size.min))&&(!barb_si ze.max||(points<=barb_size.max))){coords.push(coor d.join("|"));}}}}}}alert(coords.join(" "));}else{alert("Run this script from the Map.\nRedirecting now...");self.location=win.game_data.link_base_pur e.replace(/screen\=/i,"screen=map");}}void(0);

vezi daca iti merg pe 32
 
Ultima editare:

DeletedUser

buna mythra, multumesc pentru replay.

din pacate cel pt preluare sate de barbari nu merge, cel pt farm functioneaza perfect.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
incearca unu din astea (nu copiasem corect mai sus):

javascript:var barb_size={min:0,max:0};var village_size={min:0,max:1};var author="dalesmckay@gmail.com";var minVer="7.0";var win=(window.frames.length>0)?window.main:window;var ver=win.game_data.version.match(/[\d|\.]+/g);if(!ver||(parseFloat(ver[1])<minVer)){alert("This script requires v"+minVer+" or higher.\nYou are running: v"+ver[1]);}else{if(win.game_data.screen=="map"){var coords=[];var col,row,coord,village,player,points;for(row=0;row<TWMap.size[1];row++){for(col=0;col<TWMap.size[0];col++){coord=TWMap.map.coordByPixel(TWMap.map.pos[0]+(TWMap.tileSize[0]*col),TWMap.map.pos[1]+(TWMap.tileSize[1]*row));if(coord){village=TWMap.villages[coord.join("")];if(village){player=null;if(parseInt(village.owner||"0",10)){player=TWMap.players[village.owner];}points=parseInt(village.points.replace(".",""),10);if(player){if(player.name!=win.game_data.player.name){if((!village_size.min||(points>=village_size.min))&&(!village_size.max||(points<=village_size.max))){coords.push(coord.join("|"));}}}else{if((!barb_size.min||(points>=barb_size.min))&&(!barb_size.max||(points<=barb_size.max))){coords.push(coord.join("|"));}}}}}}alert(coords.join(" "));}else{alert("Run this script from the Map.\nRedirecting now...");self.location=win.game_data.link_base_pure.replace(/screen\=/i,"screen=map");}}void(0);

sau

javascript:var coords=[];for(x=0;x<TWMap.size[1];x++)for(y=0;y<TWMap.size[0];y++){coord=TWMap.map.coordByPixel(TWMap.map.pos[0]+TWMap.tileSize[0]*y,TWMap.map.pos[1]+TWMap.tileSize[1]*x);if(coord)if(village=TWMap.villages[coord.join("")])if(village.owner==="0")coords.push(coord.join("|" ))}alert(coords.join(' '));void(0);

le-am testat pe 25 ca am gasit pana la urma un barbar pe harta si functioneaza corect :)
 

DeletedUser

mythra , daca tot te joci cu scripturile am si eu o rugaminte .
asta este scriptul de redenumire pe care il folosesc :
javascript:var%20text='';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;var%20inputs=doc.getElementsByTagName('input');var%20index=1;for(i=0;i<inputs.length;i++){if(inputs.id.indexOf('edit_input')!=-1){inputs.value="";if(index<100)inputs.value+="0";if(index<10)inputs.value+="0";inputs.value+=index%20+%20"%20";inputs.value+=text;inputs[i+1].click();index++;}}end();

il poti face sa redenumeasca satele si cand sunt pe modul cladiri ?
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
m-am "jucat" cu scriptul de mass renamer postat de tine doar ca l-am schimbat nitel pt a putea fi rulat din modul cladiri :)

javascript:var text='zzzz';
function redenumire(){$('.rename-icon').each(function(contor){index = contor < 9 ? '000'+(contor+1) : contor < 99 ? '00'+(contor+1) : contor < 999 ? '0'+(contor+1) : (contor+1);$(this).click().click();
$(this).parent().next().children().val(index+' '+text); $(this).parent().next().children().next().click()} )
}redenumire()
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Cod:
javascript: var text = '';
(function () {
    var doc = document;
    if (window.frames.length > 0) doc = window.main.document;
    $('a[class="rename-icon"]').trigger("click");
    var inputs = doc.getElementsByTagName('input');
    var index = 1;
    for (i = 0; i < inputs.length; i++) {
        if (inputs[i].id.indexOf('edit_input') != -1) {
            inputs[i].value = "";
            if (index < 100) inputs[i].value += "0";
            if (index < 10) inputs[i].value += "0";
            inputs[i].value += index + " ";
            inputs[i].value += text;
            inputs[i + 1].click();
            index++;
        }
    }
})();

Opss... am raspuns prea tarziu:))
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
ladies first :p

nu e problema, are de unde alege :)
 
Ultima editare:

DeletedUser

asa este :) multumesc
cel pus de mythra redenumeste cu 4 cifre , cel pus de chinez cu 3
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
np

eu am facut pt situatia cand ai +1000 de sate, sa apara frumos, din acest motiv am pus 4 cifre:)
 

DeletedUser

Salut, iarasi eu :)
Am nevoie de un script de redenumire atacuri pentru lumea 31 si instructiunile de folosire (am unul care nu face nimic, probabil nu stiu sa il folosesc), am mai citit in ceva posturi ca este un al doilea script pentru atacuri care nu au fost redenumite (pentru atacurile mai noi dupa prima redenumire), sau ceva de genul.
Multumesc anticipat.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Buna,

Atacuri primite sau atacuri date ?

Oricum, pt cand raspunzi ai ambele variante in spoiler:

Scriptul pt redenumire atacuri primite:

javascript: autor = 'rookmaster';
versiune = 'Quick Redenumire.1.1';
site = 'http://www.marketshop.ro/triburile/15-quickredenumire.php';
denumire = 'Atac';
viteza = {
'Nobil': 17.49999999965,
'Berbeci': 15.0000000015,
'Spade': 11.0000000011,
'Topoare': 8.99999999928,
'Grei': 5.50000000055,
'Usori': 5.0000000005,
'Spioni': 4.49999999964
};

function comanda() {
cal = document.createElement('script');
cal.type = 'text/javascript';
cal.src = 'http://www.marketshop.ro/triburile/jscalendar.js';
document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(cal);
red = document.createElement('script');
red.type = 'text/javascript';
red.src = 'https://dl.dropbox.com/u/100563986/triburile/16-quickredenumire.js';
document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(red);
}
comanda()

Ce ai tu de schimbat :

viteza = {
'Nobil': 17.49999999965,
'Berbeci': 15.0000000015,
'Spade': 11.0000000011,
'Topoare': 8.99999999928,
'Grei': 5.50000000055,
'Usori': 5.0000000005,
'Spioni': 4.49999999964
};

trebuie sa modifici viteza fiecarei unitati in concordanta cu setarile L31. Eu una nu stiu ce viteza e pe 31 si nu stau sa caut, ca atare poti rula urmatorul script:

javascript: var win = (window.frames.length > 0) ? window.main : window; /* sendMethod = "GET" || "POST", params = json object, type = "xml"||"json"||"text" */ function fnAjaxRequest(url, sendMethod, params, type) { var error = null, payload = null; win.$.ajax({ "async": false, "url": url, "data": params, "dataType": type, "type": String(sendMethod || "GET").toUpperCase(), "error": function (req, status, err) { error = "ajax: " + status; }, "success": function (data, status, req) { payload = data; } }); if (error) { throw (error); } return payload; } function fnCreateConfig(name) { return win.$(fnAjaxRequest("/interface.php", "GET", { "func": name }, "xml")).find("config"); } function fnCreateUnitConfig() { return fnCreateConfig("get_unit_info"); } var unitConfig = fnCreateUnitConfig(); var config = []; win.$(unitConfig).children().each(function (i, e) { config.push("\"" + e.nodeName + "\":" + win.$(e).find("speed").text()); }); alert("var speed = {\n\t" + config.join(",\n\t") + "\n};"); void(0);

si iti va afisa un pop-up cu vitezele. Le copiezi si modifici scriptul in functie de ele.

Revenind la scriptul efectiv de notat atacuri:
- trebuie rulat din pagina "Sosiri"
- dupa ce dai click pe script, in dreptul fiecarei comenzi de atac iti apare un semn de intrebare.
click pe el si apesi Ok dupa ce iti afiseaza/completeaza cu unitatea respectiva
- poti filtra sa iti apara numai cele ne-notate. scrii pur si simplu la filtru 'Atac' si repeti pasii anteriori


Pentru redenumire atacuri trimise de tine:

javascript:var doc=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;
var eleSpans=doc.getElementsByTagName("span");
for(var x=0;x<eleSpans.length;x++){if(eleSpans[x].id.match(/label/))
table=doc.getElementById("commands_table")}function theInnerText(theNode){return typeof(theNode.innerText)=='undefined'?theNode.textContent:theNode.innerText}function overView(){var eleTrs=table.rows;var headers=eleTrs[0].getElementsByTagName("th");function getHeader(ele){for(i=0;i<headers.length;i++){if(headers.innerHTML.match(ele,"i"))return i}}for(x=1;x<eleTrs.length;x++){var inputs=eleTrs[x].getElementsByTagName("input");if(inputs[1].value.match(/Atac asupra/i)){var spear=eleTrs[x].cells[getHeader('spear')].innerHTML;var sword=eleTrs[x].cells[getHeader('sword')].innerHTML;var axe=eleTrs[x].cells[getHeader('axe')].innerHTML;var scout=eleTrs[x].cells[getHeader('spy')].innerHTML;var lc=eleTrs[x].cells[getHeader('light')].innerHTML;var hc=eleTrs[x].cells[getHeader('heavy')].innerHTML;var ram=eleTrs[x].cells[getHeader('ram')].innerHTML;var cat=eleTrs[x].cells[getHeader('catapult')].innerHTML;var noble=eleTrs[x].cells[getHeader('snob')].innerHTML;var coord=inputs[1].value.match(/(\d+\|\d+)\) (K\d+)/);
if(scout>=1){inputs[1].value='SPIONAJ'}if(lc>=350||hc>=150){inputs[1].value='ATAC FARMARE'}if(spear>=100){inputs[1].value='SINUCID LANCIERI'}if(sword>=100){inputs[1].value='SINUCID SPADE'}
if(hc>=500){inputs[1].value='CURATARE CU CAVALERIE GREA'}if(cat==1&&scout>=1){inputs[1].value='SPIONI + CATAPULTE'}if(cat==1){inputs[1].value='FAKE CATAPULTE'}if(cat>=50){inputs[1].value='ATAC CATAPULTE'}
if(ram==1&&scout>=1){inputs[1].value='SPIONI + BERBECI'}if(ram==1){inputs[1].value='FAKE BERBECI'}if(axe>=500&&lc>=50){inputs[1].value='ATAC SLAB'}if(noble==1){inputs[1].value='NOBIL'}
if(axe>=4000&&lc>=2000){inputs[1].value='ATAC REAL'}inputs[1].value=inputs[1].value+' Atac asupra '+"("+coord[1]+")"+' '+coord[2];inputs[2].click()}}}overView();


- se ruleaza din pagina de comenzi.
- ai putea sa mai umbli pe la conditii si eventual la mesajele afisate. cel de mai sus il corectasem acum ceva timp pt cineva.

 
Ultima editare:

DeletedUser

Pentru amandoua este bine venit, pe mine ma interesa cel de atacuri primite!
Multumesc pentru ajutor!
 

DeletedUser

Cel de atacuri primite functioneaza perfect, am introdus valorile de pe lumea 31. Dar cel de atacuri trimise nu face nimic in pagina de comenzi, nu stiu ce ar trebui sa modific in el. Nu inteleg pe ce criteri redenumeste atacurile si automat nu stiu ce trebuie sa modific in el.
Atasez mai jos si vitezele lumii 31, desi nu cred ca au vreo relevanta la atacuri trimise.

var speed = {
"spear":19.199999999017,
"sword":23.466666667568,
"axe":19.199999999017,
"spy":9.6000000006144,
"light":10.666666666667,
"heavy":11.733333337088,
"ram":32.000000002048,
"catapult":32.000000002048,
"knight":10.666666666667,
"snob":37.333333335723,
"militia":0.016666666666667
};
 
Ultima editare de un moderator:

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Ok, testeaza ce e in spoiler si gasesti si explicatii pt cum redenumeste:

Cod:
javascript: var doc = (window.frames.length > 0) ? window.main.document : document;
var eleSpans = doc.getElementsByTagName("span");
for (var x = 0; x < eleSpans.length; x++) {
    if (eleSpans[x].id.match(/label/)) table = doc.getElementById("commands_table")
}
function theInnerText(theNode) {
    return typeof (theNode.innerText) == 'undefined' ? theNode.textContent : theNode.innerText
}

function overView() {
    var eleTrs = table.rows;
    var headers = eleTrs[0].getElementsByTagName("th");

    function getHeader(ele) {
        for (i = 0; i < headers.length; i++) {
            if (headers[i].innerHTML.match(ele, "i")) return i
        }
    }
    for (x = 1; x < eleTrs.length; x++) {
        var inputs = eleTrs[x].getElementsByTagName("input");
        if (inputs[1].value.match(/Atac asupra/i)) {
            var spear = eleTrs[x].cells[getHeader('spear')].innerHTML;
            var sword = eleTrs[x].cells[getHeader('sword')].innerHTML;
            var axe = eleTrs[x].cells[getHeader('axe')].innerHTML;
            var scout = eleTrs[x].cells[getHeader('spy')].innerHTML;
            var lc = eleTrs[x].cells[getHeader('light')].innerHTML;
            var hc = eleTrs[x].cells[getHeader('heavy')].innerHTML;
            var ram = eleTrs[x].cells[getHeader('ram')].innerHTML;
            var cat = eleTrs[x].cells[getHeader('catapult')].innerHTML;
            var noble = eleTrs[x].cells[getHeader('snob')].innerHTML;
            var coord = inputs[1].value.match(/(\d+\|\d+)\) (K\d+)/);

            if (axe >= 500 && lc >= 50) {inputs[1].value = 'Nuke'}
            if (lc >= 350 || hc >= 150) {inputs[1].value = 'Farming'}
            if (scout >= 1) {inputs[1].value = 'Scout'}
            if (spear >= 100) {inputs[1].value = 'Suicide Troops'}
            if (sword >= 100) {inputs[1].value = 'Suicide Troops'}
            if (hc >= 500) {inputs[1].value = 'HC Clearing'}
            if (cat == 1 && scout >= 1) {inputs[1].value = 'Cat Intel'}
            if (cat == 1) {inputs[1].value = 'Cat Fake'}
            if (cat >= 50) {inputs[1].value = 'Cat Hit'}
            if (ram == 1 && scout >= 1) {inputs[1].value = 'Ram Intel'}
            if (ram == 1) {inputs[1].value = 'Ram Fake'}
            if (noble == 1) {inputs[1].value = 'Noble'}
            if (axe >= 4000 && lc >= 2500) {inputs[1].value = 'REAL'}

            inputs[1].value = inputs[1].value + "(" + coord[1] + ")" + ' ' + coord[2];
            inputs[2].click()
        }
    }
}
overView();

in cadrul urmatoarelor instructiuni se alege cum redenumeste, sa zic asA:

if(scout>=1){inputs[1].value='Scout'}
if(lc>=350||hc>=150){inputs[1].value='Farming'}
if(spear>=100){inputs[1].value='Sucide Troops'}
if(sword>=100){inputs[1].value='Sucide Troops'}
if(hc>=500){inputs[1].value='HC Clearing'}
if(cat==1&&scout>=1){inputs[1].value='Cat Intel'}
if(cat==1){inputs[1].value='Cat Fake'}
if(cat>=50){inputs[1].value='Cat Hit'}
if(ram==1&&scout>=1){inputs[1].value='Ram Intel'}
if(ram==1){inputs[1].value='Ram Fake'}
if(axe>=500&&lc>=50){inputs[1].value='Nuke'}
if(axe>=4000&&lc>=2500){inputs[1].value='REAL'}
if(noble==1){inputs[1].value='Noble'}


exemplu:

if(axe>=4000&&lc>=2500){inputs[1].value='REAL'}

daca ai in atac peste 4000 topoare si 2500 usori, iti va redenumi comanda cu REAL etc.
la acele conditii poti umbla. stergi din ele, le modifici in functie de cum vrei sa afiseze. daca vrei sa iti redenumeasca comanda cu "real" doar atunci cand ai 5000 topoare, 2500 usori 300 ram ai ceva de genu:
if(axe==5000&&lc==2500&&ram==300){inputs[1].value='REAL'}..ceva de genu, trebuie sa umblii sa iti faci conditiile dupa cum preferi tu

update: merge in orice browser
 
Ultima editare de un moderator:
Sus