Solicitare scripturi si discutii cu privire la acestea

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
La scriptul de redenumire atacuri trimise, pentru atacurile de farmare, nu isi poate lua numele in functie de destinatie?, adica daca trimiti pe un sat barbar sau bonus (orice trupe) sa il redenumeasca farm!

Pe langa faptul ca scopul scripului este altul asa cum s-a mentionat anterior, ceea ce vrei tu sa se intample ar fi ilegal. Se pot lua informatii cu privire la tipul satului destinatie, insa asta ar insemna sa se faca interogari la nivel de server intrucat jocul nu le afiseaza in pagina curenta(comenzi) si ar avea loc mai des decat este "legal"/acceptat ( 1 cerere per ora).
 
Ultima editare:

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Apropo de redenumiri atacuri...
am facut un script de redenumire atacuri (sosire semiautomat)

Cod:
javascript: var formatNume = 'trupa [jucator] (coord) lansat';  
var formatOra = 'z.l oo:mm:ss';  
void($.getScript('http://dl.dropbox.com/u/100563986/rename/incomings.js'));
din pacate functioneaza doar pe lumile mai noi (L25+)
captura.png

Este foarte simplu de folosit, numele afisat poate fi personalizat in totalitate

De aici se poate modifica numele
Cod:
var formatNume = 'trupa [jucator] (coord) lansat';
de unde scriptul va inlocui corespunator fiecare cuvant, mai jos lista variabilelor disponibile momentan

trupa = cea mai lenta unitate din comanda;
jucator = jucatorul care a lansat comanda;
origine = satul din care sa lansat comanda (nume complet);
coord = doar coordinatele satului din care sa lansat;
lansat = data si ora la care sa lansat comanda;
distanta = distanta in campuri de unde sa lansat;
durata = durata comenzii pentru trupa respectiva;


Si de aici se poate modifica formatul datei/orei
Cod:
var formatOra = 'z.l oo:mm:ss';
z = ziua (1) ;
zz = ziua (01) ;
l = luna (1) ;
a = anul (2000) ;
ll = luna (01) ;
h = ora (1) ;
hh = ora (01) ;
mm = min (01) ;
ss = sec (01) ;

De exemplu daca dorim ca numele comenzii sa arate asa:
Spioni [chinezu] 000 (123|456) K01 D.100 01.4.2013 Durata=10:10:10
va trebui sa modificam var formatNume = 'trupa [jucator] origine D.distanta lansat Durata=durata';
si la var formatOra = 'zz.ll.a oo:mm:ss';

Restul cuvintelor/care nu sunt recunoscute ca fiind variabile vor fi ignorate si vor face parte din numele procesat
initial va fi introdus numele cu unitatea indentificata automat de script
dar va creea si o lista cu restul unitatilor care pot fi lansate in acei timpi
in lista afisata veti vedea numele complet pentru fiecare unitate si timpul care a trecut de la lansarea comenzii.

Scriptul seteaza singur viteza trupelor ca sa evitam eventuale errori provocate de utilizatori.
...functioneaza pe pagina sosiri, atacuri/sprijin
daca aveti propuneri care pot inbunatati scriptul nu ezitati sa ma contactati:)
 
Ultima editare:

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Redenumire sate
Cod:
javascript: var e = document;
var f = prompt('Introduceti numele...\nvariabile:\nindex\t\t= contorizat ;\nconvert\t= continent:sector:subsector ;\n123|456\t\t= coordinate fake bazate pe\n\t\t   coordinatele introduse.\n\nRestul caracterelor/cuvintelor care nu sunt variabile vor fi ignorate si vor face parte din noul nume.', '');
if (f != null && f != "") {
    if (window.frames.length > 0) e = window.main.document;
    var g = e.getElementsByTagName('input');
    h = 0;

    function nr(i) {
        if (i <= 9) i = '000' + i;
        else if (i <= 99) i = '00' + i;
        else if (i <= 999) i = '0' + i;
        return i
    }
    function cc(i) {
        a = e.getElementById('label_text_' + i);
        a = a.innerHTML.match(/\d+\|\d+/g);
        a = a[a.length - 1].split('|');
        b = Math.floor(a[1] / 100) + '' + Math.floor(a[0] / 100);
        c = (Math.floor(a[1] / 10) % 10) + '' + (Math.floor(a[0] / 10) % 10);
        d = (a[1] % 10) + '' + (a[0] % 10);
        return b + ':' + c + ':' + d
    }
    function co() {
        if (f.match(/\d+\|\d+/g)) a = f.match(/\d+\|\d+/g)[0].split('|');
        x = Math.floor(Math.random() * 100);
        y = Math.floor(Math.random() * 100);
        return '(' + a[0][0] + '' + (x < 9 ? '0' + x : x) + '|' + a[1][0] + '' + (x < 9 ? '0' + x : x) + ') K' + a[1][0] + '' + a[0][0]
    }
    for (var i = 0; i < g.length; i++) {
        if (g[i].id.indexOf('edit_input') != -1) {
            g[i].value = f.replace('index', nr(++h)).replace('convert', cc(g[i].id.match(/\d+/g))).replace(/\d+\|\d+/g, co());
            g[i + 1].click()
        }
    }
}
void 0;
Am incercat sa unesc cele mai folosite scripturi dar fara sa fie nevoie sa modifcam de fiecare data scriptul daca dorim sa dam alt nume satelor noastre
spre diferenta celorlalte scripturi acesta va cere noul nume la fiecare rulare a scriptului
care poate fi normal (xxx), contorizat (0001), continent:sector:subsector (54:39:17), coordinate cazuale ((194|427) K41) sau chiar toate (xxx 0001 54:39:17 (194|427) K41)
se ruleaza scriptul, va aparea o noua fereastra (un prompt)
acolo puteti sa puneti numele dorit
de exemplu daca dorim sa avem numele "xxx 0001" va trebui sa punem xxx index
pentru coordinatele cazuale va trebui sa introducem un set de coordinate valide "123|456" iar numele noul va fi asemanator cu acesta (194|427) K41
have fun:D
 
Ultima editare:

DeletedUser

Pe langa faptul ca scopul scripului este altul asa cum s-a mentionat anterior, ceea ce vrei tu sa se intample ar fi ilegal. Se pot lua informatii cu privire la tipul satului destinatie, insa asta ar insemna sa se faca interogari la nivel de server intrucat jocul nu le afiseaza in pagina curenta(comenzi) si ar avea loc mai des decat este "legal"/acceptat ( 1 cerere per ora).

Da, ai dreptate, nu mi-am dat seama ca in pagina respectiva nu arata si tinta! In capul meu era logic sa fie si tinta pe aceasi pagina!
 

DeletedUser

buna ziua eu am o intrebare eu daca folosesc scripturi pt triburile.ro se intampla ceva cu contu meu? va rog frumos si sincer sa imi spuneti multumesc
 

DeletedUser

daca folosesti scripturi legale pe care le gasesti in colectie sau in alt topic pe undeva pe acolo e ok , nu ai de ce sa iti faci griji
 

DeletedUser

Nyx. multumesc de raspuns dar am nevoie de ajutor daca se poate de unde fac rost de programul pt scriptu? am deja instalat programul greasemonkey dar e pt jocu the west si nu stiu daca se poate si pe triburi
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Scripturile de greasemonkey sunt ilegale pe triburile, scripturile legale le gasesti in colectia de scripturi de aici din sectiune si trebuie introduse in taskul de prelucrare rapida oferit de joc, introduse in alta parte devin automat ilegale.
 

DeletedUser

da multumesc admine dar am nevoie de ajutor daca se poate un link de ajutor ceva cum sa iau sau sa instalez programu de scriptu pt triburi va rog frumos multumesc
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Scripturile functioneaza doar daca ai cont premium. Pentru instalarea lor:

Din meniul de sus -> Setări ->Task prelucrare rapidă ->Adăugarea unui text nou si completezi campurile aferente:
Introdu numele: (un text...semnificand numele ce vrei sa il pui in bara pt scriptul respectiv)
URL-dorit: aici dai copy paste la scriptul postat in colectia de scripturi.
bifezi ok si il folosesti.
 

DeletedUser

da....dar fara cont premium nu merge?....asa se lasa toata lumea de joc..........
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Regulamentul de joc specifica in mod clar, scripturile trebuie introduse in taskul de prelucrare rapida.


§7) Bots


Prin "Meniul rapid" poţi da comenzi de JavaScript. Aceste scripturi au voie să completeze formulare (de ex. trupele care trebuie recrutate in cazarmă) şi au voie să declanşeze maximum o acţiune pro Clic (de ex. Recrutare de trupe).Sunt acceptate doar scripturile aprobate de echipa de administrare din sectiunea Colectie de Scripturi . Scripturile ce utilizeaza Greasemonkey sunt strict interzise. Scripturile, care reproduc facilităţile unui Cont premium sunt strict interzise.


Taskul de prelucrare rapida este disponibil doar la cont premium.
 

DeletedUser

vreau si eu sa folosesc scripturile fara ,,cont premium,, .............
 

DeletedUser

Nyx. multumesc de raspuns dar am nevoie de ajutor daca se poate de unde fac rost de programul pt scriptu? am deja instalat programul greasemonkey dar e pt jocu the west si nu stiu daca se poate si pe triburi

nu stiu daca mai apuci ziua de maine in cazul asta :p
 

DeletedUser

Redenumire sate
Cod:
javascript: var e = document;
var f = prompt('Introduceti numele...\nvariabile:\nindex\t\t= contorizat ;\nconvert\t= continent:sector:subsector ;\n123|456\t\t= coordinate fake bazate pe\n\t\t   coordinatele introduse.\n\nRestul caracterelor/cuvintelor care nu sunt variabile vor fi ignorate si vor face parte din noul nume.', '');
if (f != null && f != "") {
    if (window.frames.length > 0) e = window.main.document;
    var g = e.getElementsByTagName('input');
    h = 0;

    function nr(i) {
        if (i <= 9) i = '000' + i;
        else if (i <= 99) i = '00' + i;
        else if (i <= 999) i = '0' + i;
        return i
    }
    function cc(i) {
        a = e.getElementById('label_text_' + i);
        a = a.innerHTML.match(/\d+\|\d+/g);
        a = a[a.length - 1].split('|');
        b = Math.floor(a[1] / 100) + '' + Math.floor(a[0] / 100);
        c = (Math.floor(a[1] / 10) % 10) + '' + (Math.floor(a[0] / 10) % 10);
        d = (a[1] % 10) + '' + (a[0] % 10);
        return b + ':' + c + ':' + d
    }
    function co() {
        if (f.match(/\d+\|\d+/g)) a = f.match(/\d+\|\d+/g)[0].split('|');
        x = Math.floor(Math.random() * 100);
        y = Math.floor(Math.random() * 100);
        return '(' + a[0][0] + '' + (x < 9 ? '0' + x : x) + '|' + a[1][0] + '' + (x < 9 ? '0' + x : x) + ') K' + a[1][0] + '' + a[0][0]
    }
    for (var i = 0; i < g.length; i++) {
        if (g[i].id.indexOf('edit_input') != -1) {
            g[i].value = f.replace('index', nr(++h)).replace('convert', cc(g[i].id.match(/\d+/g))).replace(/\d+\|\d+/g, co());
            g[i + 1].click()
        }
    }
}
void 0;
Am incercat sa unesc cele mai folosite scripturi dar fara sa fie nevoie sa modifcam de fiecare data scriptul daca dorim sa dam alt nume satelor noastre
spre diferenta celorlalte scripturi acesta va cere noul nume la fiecare rulare a scriptului
care poate fi normal (xxx), contorizat (0001), continent:sector:subsector (54:39:17), coordinate cazuale ((194|427) K41) sau chiar toate (xxx 0001 54:39:17 (194|427) K41)
se ruleaza scriptul, va aparea o noua fereastra (un prompt)
acolo puteti sa puneti numele dorit
de exemplu daca dorim sa avem numele "xxx 0001" va trebui sa punem xxx index
pentru coordinatele cazuale va trebui sa introducem un set de coordinate valide "123|456" iar numele noul va fi asemanator cu acesta (194|427) K41
have fun:D


Minunat scriptul, m-ai scapat de vreo 5 butoane :D, buna treaba!

@redenumire atacuri
Alt script foarte bine gandit si functioneaza foarte bine in Opera (pe mozila merge ca si un script normal) Am vazut undeva ca se explica cum pun sa apara imagini in numele de atac, dar sincer sa fiu nu mai gasesc unde era posta, daca se poate putin ajutor, stiu ca trebuie sa fac un folder cu imaginile, dar atat :(.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

fratilor dar faceti niste scripturi dar legale fara cont premium :rolleyes: ca nu muriti daca faceti niste scripturi fara cont premium....
 
Ultima editare de un moderator:

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Minunat scriptul, m-ai scapat de vreo 5 butoane :D, buna treaba!

@redenumire atacuri
Alt script foarte bine gandit si functioneaza foarte bine in Opera (pe mozila merge ca si un script normal) Am vazut undeva ca se explica cum pun sa apara imagini in numele de atac, dar sincer sa fiu nu mai gasesc unde era posta, daca se poate putin ajutor, stiu ca trebuie sa fac un folder cu imaginile, dar atat :(.
Teoretic si Firefox suporta acel element, dar nu l-am incercat
probabil cand redenumesti atacul trebuie sa stergi numele ca sa afiseze toata lista

Cred ca despre Icon atac este vorba, il poti gasi aici (link) cu instructiunile necesare
 
Sus