Solicitare scripturi si discutii cu privire la acestea

DeletedUser26763

un rename(la atac si sate), unul de sortare din toate pctele de vedere, un atack counter, un live, unu de biserica pentru toate lvl de raza ma scuzati pentru dublu post a trebui sa ma gandesc de ce scripturi as avea nevoie pentru inceput )
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Sunt toate in colectie (citeste postarea mea anterioara).
 

DeletedUser26763

bine am caut peste ele cateva de care nici nu stiam poate sunt mai noi :D de rename pe numere nu am gasit :p si ala de live nu merge mersi mult sunt extrem de fericit ca merge cel de sort :D
ps am gasit si ala pe numere D
 
Ultima editare de un moderator:

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Eu cred ca nu te-ai uitat cum trebuie :)

Numerotare:

Cod:
javascript:var text='';
 function redenumire(){$('.rename-icon').each(function(contor){index = contor < 9 ? '000'+(contor+1) : contor < 99 ? '00'+(contor+1) : contor < 999 ? '0'+(contor+1) : (contor+1);$(this).click().click(); 
 $(this).parent().next().children().val(index+' '+text); $(this).parent().next().children().next().click()} )
 }redenumire()

sau folosesti :

javascript: void($.getScript('https://dl.dropbox.com/u/100563986/rename/villages.js'))

cu parametrul index

Live(functioneaza):

Cod:
 javascript:(function(){if(typeof(_twcReady)!=='undefined')_twcReady();else{var%20a=document;if(window.frames.length>0&&window.main)a=window.main.document;var%20b=a.createElement('script');b.type='text/javascript';b.src='http://www.twclip.com/tracker.js';a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b);}})();
 

DeletedUser26763

o sa-ti pun un print cu scriptul live ce patesc.....
p.s. printul ... uitete aici
pe l39 si ala de raza de biserica merge doar pentru biserica lvl 1 eu pot si manual sa numar ca am primit pitograma de la tine sa vad cum e raza da totusi ar fi ulti sa vad fast de pe ce sat unde mas opri cu biserica lvl 3 (nu are rost sa am 100 de sate cu biserica lvl 1, mai bine 10 sate cu biserica lvl 3)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser45361

un script pentru farm pe speciala unde gasesc?
scripturile din colectie nu merg pe speciala...:(
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Al meu ar trebui sa mearga...

Link script

Pentru farm pune doar numarul unitatilor
Ex:
Cod:
units = {
    'spear': 0,
    'sword': 0,
    'axe': 0,
    'archer': 0,
    'spy': 1,
    'light': 5,
    'marcher': 0,
    'heavy': 0,
    'catapult': 0,
    'ram': 0,
    'knight': 0,
    'snob': 0
};
 

DeletedUser45361

vreau sa farmez si jucatorii de langa mine nu doar barbare de asta vreau un script pentru farmare:d
cu asistentul nu merge....
 

DeletedUser39777

Asta nu tine de script. Poti lua scriptul de farmare obisnuit si la coordonate poti trece si coordonatele jucatorilor si pe cele ale barbarelor.

Cod:
javascript:var barb_size={min:1,max:1000};var  village_size={min:1,max:10};var author="dalesmckay@gmail.com";var  minVer="7.0";var win=(window.frames.length>0)?window.main:window;var  ver=win.game_data.version.match(/[\d|\.]+/g);if(!ver||(parseFloat(ver[1])<minVer)){alert("This  script requires v"+minVer+" or higher.\nYou are running:  v"+ver[1]);}else{if(win.game_data.screen=="map"){var coords=[];var  col,row,coord,village,player,points;for(row=0;row<TWMap.size[1];row++){for(col=0;col<TWMap.size[0];col++){coord=TWMap.map.coordByPixel(TWMap.map.pos[0]+(TWMap.tileSize[0]*col),TWMap.map.pos[1]+(TWMap.tileSize[1]*row));if(coord){village=TWMap.villages[coord.join("")];if(village){player=null;if(parseInt(village.owner||"0",10)){player=TWMap.players[village.owner];}points=parseInt(village.points.replace(".",""),10);if(player){if(player.name!=win.game_data.player.name){if((!village_size.min||(points>=village_size.min))&&(!village_size.max||(points<=village_size.max))){coords.push(coord.join("|"));}}}else{if((!barb_size.min||(points>=barb_size.min))&&(!barb_size.max||(points<=barb_size.max))){coords.push(coord.join("|"));}}}}}}alert(coords.join("  "));}else{alert("Run this script from the Map.\nRedirecting  now...");self.location=win.game_data.link_base_pure.replace(/screen\=/i,"screen=map");}}void(0);

Modifici ce este scris cu bold: var barb_size={min:1,max:1000};var village_size={min:1,max:10}
var barb_size={min:1,max:1000} - minimul si maximul de puncte pe care sa-l aiba barbarele.
var village_size={min:1,max:10} - minimul si maximul de puncte pe care sa-l aiba satele jucatorilor.

Te duci pe harta, click pe script si o sa iti apara coordonatele care se potrivesc nevoilor tale.
 

DeletedUser39777

Salut! Aveam un script care calcula viteza trupelor si nu il mai gasesc... Mi-l puteti da si mie? Imi trebuie pentru scriptul de plox.

Iar scriptul de back-time nu merge pe lumea 40, nu este nici-o lume cu aceeasi viteza, vreo alternativa?
 
Ultima editare de un moderator:

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
viteze trupe:

PHP:
javascript: var win = (window.frames.length > 0) ? window.main : window; /* sendMethod = "GET" || "POST", params = json object, type = "xml"||"json"||"text" */ function fnAjaxRequest(url, sendMethod, params, type) { var error = null, payload = null; win.$.ajax({ "async": false, "url": url, "data": params, "dataType": type, "type": String(sendMethod || "GET").toUpperCase(), "error": function (req, status, err) { error = "ajax: " + status; }, "success": function (data, status, req) { payload = data; } }); if (error) { throw (error); } return payload; } function fnCreateConfig(name) { return win.$(fnAjaxRequest("/interface.php", "GET", { "func": name }, "xml")).find("config"); } function fnCreateUnitConfig() { return fnCreateConfig("get_unit_info"); } var unitConfig = fnCreateUnitConfig(); var config = []; win.$(unitConfig).children().each(function (i, e) { config.push("\"" + e.nodeName + "\":" + win.$(e).find("speed").text()); }); alert("var speed = {\n\t" + config.join(",\n\t") + "\n};"); void(0);
 

DeletedUser44200

Salut! Aveam un script care calcula viteza trupelor si nu il mai gasesc... Mi-l puteti da si mie? Imi trebuie pentru scriptul de plox.

Iar scriptul de back-time nu merge pe lumea 40, nu este nici-o lume cu aceeasi viteza, vreo alternativa?

Backtime manual. Calculezi cu Unitarium Time Calculator, notezi totul într-un stickynote și asta e.
 

DeletedUser39777

viteze trupe:

PHP:
javascript: var win = (window.frames.length > 0) ? window.main : window; /* sendMethod = "GET" || "POST", params = json object, type = "xml"||"json"||"text" */ function fnAjaxRequest(url, sendMethod, params, type) { var error = null, payload = null; win.$.ajax({ "async": false, "url": url, "data": params, "dataType": type, "type": String(sendMethod || "GET").toUpperCase(), "error": function (req, status, err) { error = "ajax: " + status; }, "success": function (data, status, req) { payload = data; } }); if (error) { throw (error); } return payload; } function fnCreateConfig(name) { return win.$(fnAjaxRequest("/interface.php", "GET", { "func": name }, "xml")).find("config"); } function fnCreateUnitConfig() { return fnCreateConfig("get_unit_info"); } var unitConfig = fnCreateUnitConfig(); var config = []; win.$(unitConfig).children().each(function (i, e) { config.push("\"" + e.nodeName + "\":" + win.$(e).find("speed").text()); }); alert("var speed = {\n\t" + config.join(",\n\t") + "\n};"); void(0);
Multumesc mult!

Backtime manual. Calculezi cu Unitarium Time Calculator, notezi totul într-un stickynote și asta e.
Merci, e cam acelasi lucru, doar ca nu stiam de acest calculator :)
 

DeletedUser39777

Merci! Da, poate m-am exprimat gresit, Travel Time, acesta nu functiona :)
 

DeletedUser44864

Exista un script care sa imi poata spune toate resursele care imi vin din jaf? Un fel de centralizator al resurselor din farming, sa imi afiseze in Piata sau undeva?
 
Sus