Solicitare scripturi si discutii cu privire la acestea

DeletedUser46895

javascript:function end(){var a=0,sw=0,ax=0,ar=0,scout=0,lc=2,mount=0,hv=0,cat=0,ra=0,pa=0,no=0;coords='509|700 508|700';var b=(window.main||self).document;coords=coords.split(" "); index=0;farmcookie=b.cookie.match ('(^|;) ?farm=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if (index>=coords.length)alert('last village');if(index>=coords.length)index=0;coords=coords [index];coords=coords.split("|");index=index+1;cookie_date=new Date (2015,11,11);b.cookie="farm="+index+";expires="+cookie_date.toGMTString();b.forms [0].x.value=coords[0];b.forms[0].y.value=coords[1];b.forms[0].spear.value=a;b.forms [0].sword.value=sw;b.forms[0].axe.value=ax;b.forms[0].spy.value=scout;b.forms [0].light.value=lc;b.forms[0].heavy.value=hv;b.forms[0].ram.value=ra;b.forms [0].catapult.value=cat;b.forms[0].archer.value=ar;b.forms[0].marcher.value=mount;b.forms [0].knight.value=pa;b.forms[0].snob.value=no}end();[/spoiler

Salut poate proba cineva acest script daca functioneaza si daca functioneaza ce trebuie fact de ex . lam tot analizat poate sunt eu greu de cap si nu am facaut ce trebuie ca, sa poata functiona .:)
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Cod:
javascript:function end(){var a=0,sw=0,ax=0,ar=0,scout=0,lc=2,mount=0,hv=0,cat=0 ,ra=0,pa=0,no=0;coords='509|700 508|700 509|700 508|700';var b=(window.main||self).document;coords=coords.split (" "); index=0;farmcookie=b.cookie.match ('(^|;) ?farm=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if (index>=coords.length)alert('ai ajuns la ultimul sat din lista');if(index>=coords.length)index=0;coords=coords[index];coords=coords.split("|");index=index+1;cookie_date=new Date (2015,11,11);b.cookie="farm="+index+";expires="+cookie_date.toGMTString();b.forms[0].input.value=coords[0]+'|'+coords[1];b.forms[0].spear.value=a;b.forms [0].sword.value=sw;b.forms[0].axe.value=ax;b.forms[0].spy.value=scout;b.forms [0].light.value=lc;b.forms[0].heavy.value=hv;b.forms[0].ram.value=ra;b.forms [0].catapult.value=cat;b.forms[0].archer.value=ar;b.forms[0].marcher.value=mount;b.forms [0].knight.value=pa;b.forms[0].snob.value=no}end();

Ti l-am corectat, avea cateva spatii extra + o modificare ce trebuia facuta pentru coordonate ca sa functioneze corect avand in vedere ultimele update-uri.

In principal scriptul il folosesti ca sa introduci coordonatele satelor ce vrei sa le ataci sau sa le farmezi cu un anumit numar de trupe.

Aici:

a=0,sw=0,ax=0,ar=0,scout=0,lc=2,mount=0,hv=0,cat=0 ,ra=0,pa=0,no=0

configurezi numarul efectiv de trupe


aici:

coords='509|700 508|700 509|700 508|700'

configurezi lista de coordonate catre care vrei sa trimiti atacuri;

La fiecare rulare a scriptului, iti trece la urmatorul sat din lista si te atentioneaza cand ajungi la ultimul sat din lista (la urmatoarea rulare, se intoarce la primul sat).
 
Ultima editare:

DeletedUser3192

Un script de extragere a coordonatelor satelor de la rapoarte exista? Ma intereseaza sa extrag coordonatele de pe rapoartele cu galben si sa le bag in alt script de farm modificat sa aiba si berbeci sa daram zidurile. Exista sau se poate face pls?
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Se poate face aproape orice, in principiu.

As putea sa iti fac ceva care sa iti selecteze doar satele din rapoartele ce au fost atacate de tine si care sunt galbene, insa la fel de usor poti selecta din pagina de rapoarte, ca si filtre - "Pierderi" (adica sa iti arate doar rapoartele galbene) si din meniul din stanga sa alegi "Atacuri" (asta ca sa nu iti apara si rapoartele galbene generate in urma atacurilor primite de tine de la altii) [al doilea filtru e necesar doar daca rapoartele respective sunt generate in pagina 'rapoarte noi', in cazul dosarului 'asistent de farmare' nu mai ai nevoie de el].

img

Pe urma rulezi un script ce il poti folosi in orice pagina de la nivelul careia vrei sa extragi coordonate:

Cod:
javascript:var villas=$("table[class=content-border]").html().match(/\d+\|\d+/g);alert((villas&&(villas.length>0)?villas.join(" "):"No co-ordinates were found"));void(0);

cu scriptul de mai sus poti extrage coordonate si din mesaje, de la notite, de la profilul unui jucator, din pagina de rezervari etc etc

Am impresia insa ca pe tine te intereseaza in mod special satele din asistentul de farmare cu bulina galbena, caz in care poti rula scriptul de mai jos direct din pagina aferenta AF si iti genereaza lista respectiva, fara alte filtre.

Cod:
javascript:
var div=document.getElementById('am_widget_Farm');
var tr=div.getElementsByTagName('tr');
var w=[];
function show(){
var total=$(".farm_icon_a").length;
for(var a=0;a<=total;a++){
var y=tr[a].innerHTML;
var x;
if(tr[a].innerHTML.indexOf('dots/yellow.png') !=-1)
{x=y.match(/\d+\|\d+/g);
w.push(x);} }
w=w.join(' ');
alert(w);
}
show();
 
Ultima editare:

DeletedUser3192

Se poate face aproape orice, in principiu.

As putea sa iti fac ceva care sa iti selecteze doar satele din rapoartele ce au fost atacate de tine si care sunt galbene, insa la fel de usor poti selecta din pagina de rapoarte, ca si filtre - "Pierderi" (adica sa iti arate doar rapoartele galbene) si din meniul din stanga sa alegi "Atacuri" (asta ca sa nu iti apara si rapoartele galbene generate in urma atacurilor primite de tine de la altii) [al doilea filtru e necesar doar daca rapoartele respective sunt generate in pagina 'rapoarte noi', in cazul dosarului 'asistent de farmare' nu mai ai nevoie de el].

img

Pe urma rulezi un script ce il poti folosi in orice pagina de la nivelul careia vrei sa extragi coordonate:

Cod:
javascript:var villas=$("table[class=content-border]").html().match(/\d+\|\d+/g);alert((villas&&(villas.length>0)?villas.join(" "):"No co-ordinates were found"));void(0);

cu scriptul de mai sus poti extrage coordonate si din mesaje, de la notite, de la profilul unui jucator, din pagina de rezervari etc etc

Am impresia insa ca pe tine te intereseaza in mod special satele din asistentul de farmare cu bulina galbena, caz in care poti rula scriptul de mai jos direct din pagina aferenta AF si iti genereaza lista respectiva, fara alte filtre.

Cod:
javascript:
var div=document.getElementById('am_widget_Farm');
var tr=div.getElementsByTagName('tr');
var w=[];
function show(){
var total=$(".farm_icon_a").length;
for(var a=0;a<=total;a++){
var y=tr[a].innerHTML;
var x;
if(tr[a].innerHTML.indexOf('dots/yellow.png') !=-1)
{x=y.match(/\d+\|\d+/g);
w.push(x);} }
w=w.join(' ');
alert(w);
}
show();


E perfect al doilea script. Stiu cum sa selectez sa imi apara cele cu galben. Ma intereseaza sa iau coordonatele si sa le pun intr-un script de farm ca sa dau apoi atacuri doar pe cele galbene cu cate 6 berbeci. Mersi!
 

DeletedUser46060

mythra se poate face un script in care baga toate barbarele din raza mea (selectez eu raza cat vreaau) in assistent farm?

apoi inca ceva

un script pentru targ.
cand cer resurse dela celelante sate ale mele, cer tip 100klemn 100argila 100k fer, am 10 sate, ia cate putin din toate satele, si imi aduce pe satul care am cerut 100k din fiecare
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Toate scripturile permise sunt in colectie, daca nu exista acolo inseamna ca este ilegal.
Ce doresti tu exista deja ( script care aduna coord de barbare pt scriptul legal din 3 butoane), pentru asistentul de farm un astfel de script ar fi ilegal.
 

DeletedUser46060

ok, dar scriptul cu targu?
Miar fi ceva foarte util, mai ales pe runde speed
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Ceea ce vrei tu ar fi ilegal.

Din ce inteleg eu ca vrei tu - sa zicem ca ai avea un prompt unde ai introduce doar 100k 100k 100k. Ulterior, ar trebui ca la nivelul fiecarui sat din lista sa se calculeze in functie de anumite procente cate resurse sunt necesare si sa le trimita automat spre satul destinatie, ori asta inseamna cereri la nivel de server si automatizare (ca sa intelegi ce ar ascunde in spate un astfel de script - practic, o simulare a mai multor click-uri si completari de sabloane pentru fiecare instanta (sat) din lista disponibila in pagina aia de targ).


Asa, eu pot intelege ca este util. Probabil pentru unii ar fi util si un buton pe care sa apese si sa joace scriptul din spatele acestuia pt el, dar asta nu inseamna ca ar fi legal.
 
Ultima editare:

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Cred ca s-ar multumi si cu unul care nu o face automat. este deajuns sa introduca valorile si asta nu face nici o cerere catre server.
Si oricum diferenta intre un script si un uman (lenes) ar fi doar la nivelul calculelor, pentru ca un utilizator sau un script are nevoie tot de acelasi numar de clickuri si cereri pentru a completa actiunea in sine
 

DeletedUser2154

script-ul pt innobilari live?!dupa micul update butonul nu mai merge!
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
N-are legatura cu update-ul.

I-a expirat domeniul celui ce il avea hostat (doeion): 'This Domain Name Has Expired - Renewal Instructions (http://www.twclip.com/).

Folositi ceea ce e implementat in joc:

{game}&screen=welcome&intro

shortcut pentru pagina unde sunt innobilarile tribului
 

Eight

member
Scor reacție
2
acesta se poate actualiza va rog

javascript: var arrRatio = [20, 25, 25];
var minNegustori = 1;
var coordinate = "697|316";
var b = document.getElementById("SendMarket");
if(b===null){$.getScript("http://dl.dropbox.com/u/100563986/triburile/SendMarket.js")}else{l();}
void(0);

La acest script de mai sus, se pare ca a disparut hostul, oare nu-l are nimeni salvat ?

Cod:
javascript:wood=3000;stone=3000;iron=3000;x_coord=478;y_coord=405;coord_fill=true;ok=true;$.getScript('http://scripts.die-staemme.de/sl-scripts/markteinfuegescript.js');void(0);

Acest script l-am gasit pe la germani, ar fi fain dar din pacate merge doar pe o singura coordonata.
Mythra se pare ca ai ramas singura care ne mai ajuta cu scripturile, crezi ca il poti face sa trimita pe un set de coordonate ?

Multumesc !
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
In afara situatiilor in care mai intai cineva m-a injurat, jignit etc etc etc si apoi mi-a cerut scripturi, cred ca stiti bine ca mereu am ajutat pe partea asta. Da, o sa il fac pentru ce ai mentionat astfel incat sa poti trimite pe mai multe coordonate.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
La acest script de mai sus, se pare ca a disparut hostul, oare nu-l are nimeni salvat ?

Mythra se pare ca ai ramas singura care ne mai ajuta cu scripturile, crezi ca il poti face sa trimita pe un set de coordonate ?

Multumesc !

de fapt, scriptul mai era pe undeva pe forumul nostru..trebuia doar re-hostat si ajustat nitel (http://forum.triburile.ro/showthread.php?11192-Trimite-resurse-intre-sate!)

javascript: var arrRatio = [20, 25, 25];
var minNegustori = 1;
var coordonate = "491|449 478|440";
var b = document.getElementById("SendMarket");
if(b===null){$.getScript("https://dl.dropboxusercontent.com/s/of3rs3sk3ry0msk/TrimiteResurse.js")}else{l();}
void(0);


e si in colectie
 

DeletedUser41839

Se poate face un script care sa ruleze mai multe site-uri , unul cate unul ?
Ma refer la link-ul "Ataca din nou cu aceleasi trupe".
Sa se faca un script care sa ruleze unul cate unul acele site-uri si cu mesajul : site-ul 1/n.
 
Sus