Spam - Ianuarie 2010

  • Autor subiect DeletedUser4610
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Ce-i galagia asta aici ? Nu mai poate lumea sa se odihneasca absolut deloc de atata balamuc :D
Sherifu98, am auzit ca te-a pus amiral90 in conducere prin armada, sau ma rog arca lui Noe cum se cheama tribul vostru :)) aveti numele la trib arca, vezi ca atzi inceput sa luati apa si va scufundati =))
 

DeletedUser

bine zis leonida.....se pare ca se scufunda incet incet......


nu a rezistat titanicul si rezista o simpla ambarcatiune cum sunt ei:))
:D
 

DeletedUser24690

asta nu poate sa si-o frece de grija mea, ce ai fratelo esti invidios gelos ceva pe prostia mea? sau suparat ca am dresat prosti? sau ce dracu ai? vai de capul tau vezi ma nene de treaba ta daca ai ceva sa imi spui spune-mi mie ma nu ** de mine de parca a-si fi tactu, zici ca dam in aceeasi gaura asa ma urasti :))) auzi tu =)))) oricum analfabet cum sunt eu sau angelli parca si de el spuneai ceva facem amandoi ceva pe tine sa ne scutesti si daca iar ma baneaza bulangii astia o sa iti dau mesajul pe privat acum ;)

nu vorbi in numele meu..eu ma inteleg bine cu el chiar daca in trecut am avut ceva divergente...si cu death90 am avut niste divergente pe forumul extern in trecut si dupa o perioada de timp ne-am dat seama ca putem fi cei mai buni prieteni!
asa ca spalati-va rufele in familie dar nu ma bagati si pe mine !:))
 

DeletedUser

ce-i interesant emy ??? arca lui Noe a rezistat, bine zici, e la trecut...
 

DeletedUser24690

s-a incercat ceva asemanator si pe l8 dar ori bimbo e singurul conducator de pe aceasta lume ori treaba a ramas in aer:))
 

DeletedUser4610

s-a incercat ceva asemanator si pe l8 dar ori bimbo e singurul conducator de pe aceasta lume ori treaba a ramas in aer:))

Defapt, din cate am vazut eu la vremea la care am facut interviul ( adica, ma rog..acum o luna ) nu prea era nimeni interesant de aceste interviuri, asa ca am renuntat sa mai fac.
Dar daca sunteti useri cuminti, continui :D



( Si na ca nici n-am scris albastru )
 

DeletedUser

oameni erau ocupati cu razboaiele pe atunci acum sau mai calmat ar fi un moment bun sa vezi ce are fiecare conducator in parte in cap...
 

DeletedUser

Ce-i galagia asta aici ? Nu mai poate lumea sa se odihneasca absolut deloc de atata balamuc :D
Sherifu98, am auzit ca te-a pus amiral90 in conducere prin armada, sau ma rog arca lui Noe cum se cheama tribul vostru :)) aveti numele la trib arca, vezi ca atzi inceput sa luati apa si va scufundati =))

ce sa faca si el avea nevoie de un ajutor si m-a gasit pe mine :)
 

DeletedUser

ce sa faca si el avea nevoie de un ajutor si m-a gasit pe mine :)

Un serif cu un amiral, combinatie letala :)
Serifule Wyat Earp, invata-l si tu pe AsMiral, sa lege si el cateva cuvinte, si sa foloseasca dex-ul mai des. I-ar prinde bine. Poate cu ocazia asta si-ar face si o prietena, inafara de prietena Triburi, si bineinteles celelalte doua. Nu va ganditi la prostii, vorbeam de tastatura si imprimanta.
In principiu, care e definitia corecta a unui joc? Stie cineva? Un joc, este un divertisment. Ceva care iti provoaca placere si entuziasm, pe moment. Cand te plictisesti de unul, incepi altul. Asa si aici, te lasi de triburi, te apuci de West. Te lasi de L8, te apuci de alta. Pana cand sa joci pe L8? Pana se termina? asta e rolul jocului? Nu, asta e scopul creatorilor jocului, care s-au bazat pe psihologie, si pe o usoara prostie din partea unora dar si pe o lipsa acuta de realism. Pentru ca, cu cat am mai multe sate, cu atat sunt mai respectat, nu? Cu cat sunt mai respectat, cu atat ma simt mai bine, incat esecurile reale, se echilibreaza cu unele victorii virtuale. Gresit. Este o mentalitate corupta. S-a dus vremea cand posta toata lumea pe forum aici. Uitati-va ce e pe L18, posteaza din 2 in 2 minute. De ce? Pe langa faptul, ca sunt numai copii (care nu fac diferenta dintre viata si realitate, chiulesc de la scoala sa stea pe triburi), dar sunt si persoane mai triste, mai in varsta (presupun ca ati vazut toti filmul Virgin la 40 de ani).
Tehnologia informationala, presupun ca ne-a acaparat pe toti. Pe mine sa urmez o facultate de profil, pe altii, care se gandesc la cat de mult a evoluat lumea (de la ratele si vanatorii in copilarie, la triburi si diverse jocuri online, in prezent). Si astfel, ce ne pasa, ca avem o tara involuata, ca avem un sistem totalitar, un sistem de invatamant mediocru, si mii de semeni, care mor de foame. Corect? Cel mai trist e ca, raspunsul este afirmativ.
Eu va inteleg. Unele persoane, nu au locuri de munca, sunt casnice, si stau sa joace triburi, intrucat se plictisesc. Altele au locuri de munca, dar saluta celebra lozinca " Timpul trece, leafa merge". Altii, inca n-au facut nici 7 clase. De scoala. Viitorul nu suna deloc bine. Dar ce ne pasa, cand avem TRIBURI. Cel mai celebru citat care vi s-ar potrivi celor care va regasiti mai sus este, replica lui Moromete, de pe patul de moarte "Domnule, eu intotdeuna am dus o viata independenta!!". Numai bine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

vezi tu de ce nu citeste sau nu mai scrie lumea pe forum? daca nu vezi iti zic eu, datorita unora ca tine ca leonida si ca multi altii ,nu mai are rost sa dau nume, daca ati vorbi doar de joc si nu de jucator ar fi alt ceva dar voua va place sa primiti replica la toate vorbele, care nu cred ca stati mai mult de 1 min sa le scoateti din gura ca dhe cand nu ai ce face stai pe forum si critici toti jucatorii sau mai stiu eu ce gasiti voi sa criticati...in fine am si eu 1 an jumatate de cand joc sau ma prefac ca joc triburile si m-am apucat doar pentru ca sa imi fac prieteni sau macar cunostinte, dar nu m-am luat de nimeni nici o data sa jignesc sau sa ii zic ca nu stie sa scrie sau nu mai stiu eu ce... problema vostra e ca aveti prea mult timp liber si nu stiti ce sa faceti cu el dar exact cum zici tu in postul tau "Unele persoane, nu au locuri de munca, sunt casnice, si stau sa joace triburi, intrucat se plictisesc. altele au locuri de munca, dar saluta celebra lozinca " Timpul trece, leafa merge"." tu te afli exact in una dintre explicatiile tale.
Din partea mea numai bine va doresc, de postat pe acest forum nu o sa o mai fac pentru ca nu are rost sa ma cert cu tine sau alt cineva
 

DeletedUser

vezi tu de ce nu citeste sau nu mai scrie lumea pe forum? daca nu vezi iti zic eu, datorita unora ca tine ca leonida si ca multi altii ,nu mai are rost sa dau nume, daca ati vorbi doar de joc si nu de jucator ar fi alt ceva dar voua va place sa primiti replica la toate vorbele, care nu cred ca stati mai mult de 1 min sa le scoateti din gura ca dhe cand nu ai ce face stai pe forum si critici toti jucatorii sau mai stiu eu ce gasiti voi sa criticati...in fine am si eu 1 an jumatate de cand joc sau ma prefac ca joc triburile si m-am apucat doar pentru ca sa imi fac prieteni sau macar cunostinte, dar nu m-am luat de nimeni nici o data sa jignesc sau sa ii zic ca nu stie sa scrie sau nu mai stiu eu ce... problema vostra e ca aveti prea mult timp liber si nu stiti ce sa faceti cu el dar exact cum zici tu in postul tau "Unele persoane, nu au locuri de munca, sunt casnice, si stau sa joace triburi, intrucat se plictisesc. altele au locuri de munca, dar saluta celebra lozinca " Timpul trece, leafa merge"." tu te afli exact in una dintre explicatiile tale.
Din partea mea numai bine va doresc, de postat pe acest forum nu o sa o mai fac pentru ca nu are rost sa ma cert cu tine sau alt cineva

Eu din cate am specificat, sunt student la o facultate de domeniul IT, si lucrez la o firma de profil, part-time, dar ce-i drept, lucrez. Si sunt convins ca, castig mult mai mult part-time, student fiind, decat multi altii, care va tot laudati ca aveti bani sau nu stiu ce.
Nu ma iau de nimeni, nu mai iau de tine, ma iau doar de cei care nu inteleg ca, scrisul corect si normal, este ca o forma de respect personala. Nu te respecti pe tine, atunci ce pretentii ai sa te respecte altul?
E treaba lui Leonida ce face, are omu' timp liber destul, vad ca va termina pe L8, a rezistat sa joace atat, bravo lui. Hai sa fim seriosi, nu te apuci de triburi ca sa-ti faci prieteni, cel putin nu in starea initiala. Pentru ca daca e asa, e destul de trist. Da, ca relatiile inter-umane care se imbina, chiar merita ulterior, asta e alta treaba. Ma rog, voi stiti, fiecare cu viata lui. Dar, sa nu fiu lipsit de respect, din ce zona a tarii esti? Sunt doar curios, poate invitam lumea pe forum.
 

DeletedUser24690

Altii prefera sa fie in joc niste oameni cu 2 fete.Aici prefera sa taca si se abtin pentru ca nu au pe cine manipula.In joc, alta e realitatea.Sunt oameni care ar merge pe mana ta pana in panzele albe, chiar daca in sinea lor stiu ca tu nu ai dreptate.E o lume dura, la fel ca si in realitate, fiecare lasa principiile si bunele moravuri la o parte pentru a-si indeplini scopul.
Pe forum, fiecare are dreptul sa spuna ce vrea insa libertatea asta de exprimare a tuturor jucatorilor este privita intr-un mod negativ de catre cei care au putere si interese ascunse in joc.
Nu vor sa isi spuna parerea pentru ca,in adancul sufletului lor, stiu ca ceea ce fac este lipsit de etica si de morala.
 

DeletedUser29146

Mai...nu stiu cat mi se pare dar cineva este frustrat aici...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus