Stirile lumii 20

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Pai la nemti de exemplu 20 de euro inseamna 4 pachete de tigari , deci un nimic.La englezi la fel , doar la noi este saracie si facem "greva."

Nemtii si Englezii au salarii de 2000-4000 de Euro , Romanii au si ei ... 100-200-300 de Euro pe Luna . Deci , mi se pare normal sa se protesteze . Sunt curios , noi platim cont premium ca Nemtii sau ca Englezii ?
 

DeletedUser

triburile.ro este franciza cum e si mcdonalds :D

cum la altii mc-ul e un simplu fast food de piata iar la noi este restaurant de lux(exagerez) la fel si cu triburile :p
 

DeletedUser

Crezi ca nu va cumpara lumea ? Se va cumpara.Eu de exemplu imi iau premium , nu vad de ce nu.
Vor lua mai putini , dar se va compensa datorita pretului ridicat , apoi cand toti se vor da iar pe brazda profiturile vor creste fata de trecut.
Macar eu nu ma apuc sa urlu in topicul de prostest, dar ia sa vezi ca trei sferturi de acolo ori au avut doar 1 data in viata cp ori isi cumpara in continuare.
 

DeletedUser33976

nuuuuuuu :) , acum dute si plange la admini sa curete tema sa avem ce spama iara :D
 

DeletedUser

stirile lumii 20:

azi un topor a taiat capul unui paladin, vecinii ne spun ca totul s-a intamplat de cu seara.
tot azi, un spion se plimba cu o spioanca prin padure, martorii ne-au relatat ca ei alergau in voie printre sate indignand trecatorii din zona.


si acum reclame:

cumpara un cal usor cu numai doua beri
pentru inamicii care vin noaptea peste tine, folositi butonul de shutdown al calculatorului...acum si in varianta gri


s-a pierdut un noob pe harta, avea un sat de pana in 100 de puncte, ultima oara a fost vazut in zona de sud-est a hartii, cei care il zaresc pot da detalii la coordonatele 654|604


si acum programul de noapte, melodiile "cum am infipt spada in vecinu" si "ce-mi pare bine ca ti-ai luat lancie"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

stire de ultima ora : de cand sa ridicat protectia triburile de "cariera" au declarat razboi fermelor

P.S. de fapt nu e de ultima ora da asa suna mai bine :))
 

DeletedUser

si cum se intampla domnule semper veritas? puteti sa relalati de la fata locului?
 

DeletedUser

bineinteles... dupa cum se poate bine vedea si la inamici invinsi triburile de fermieri au inceput sa inlature lucrurile inutile de prin sate precum lanci , spade topoare si chiar cavalerie usoara la unele ferme neobrazate care in loc sa bage resursele in productie si magazie sau gasit sa cheltuiasca resursele pe te miri ce... de la ascunzatoare la zid chiar si trupe! (sper ca nu e pleonasm... de ... e 2 dimineata ma ieratati si pe mine). au fost si cazuri nefericite in care bunul fermier venind sasi adune recolta ca tot omul a dat peste un colectiv mai mare de gandaci de colorado decis sa nui lase sasi ia cuvenita plata pt munca depusa(ma refer aici bineinteles la drumul costisitor dintrun satuc intraltul)

dar despre acesti paraziti ai societatii tribale precum si modul lor de contracarare vom vorbi intrun reportaj viitor (de preferabil cand cameramanul e destul de treaz cat sa puna si caseta sa numi irosesc eu gura degeaba)
 

DeletedUser

am preluat legatura.

acum stiri din sport:
tribul cu sate a recrutat azi un jucator de aripa dreapta ofensiv. am reusit si i-am luat un mic interviu jucatorului in timp ce semna un contract pe doi ani cu tribul respectiv.

-buna ziua domnule jucator x.
-buna ziua.
-cum va simtiti in noul trib?
-pai este bine, jucatori multi, trebuie sa dam totul din noi.
-si cum ati fost primit in noul trib?
-foarte bine pentru ca aici sunt jucatori care dau totul din ei.
-si ce veti face pe viitor?
-vom da totul din noi.
-multumesc pentru interviu
-cu placere.

andreea, ai legatura
 

DeletedUser33850

stire de ultima ora tantarii invadeaza satele si fermierii se ascund in case si nu mai produc nimic
 

DeletedUser

seara trecuta un vecin a inceput sa monteze zidul, iar in timp ce batea de zor cuie pe acolo, un paladin il intreaba cat este ceasul. omul nostru ii raspunde ca nu stie afluentii cosmosului dupa care paladinul spune sec: credeam ca joci triburile si pe urma pleaca pe drumul lui.
 

DeletedUser33850

azi dimineata arhitectul care a proiectat zidul a venit la munca si a descoperit ca nu mai are ciment si caramizi desi cu o seara inainte venise un transport de 10 camioane

mai tarziu a descoperit ca muncitori au vandut caramizile satelor vecine pe resurse
 

DeletedUser

in acelasi timp, intr-un sat se dadeau petreceri in fiecare seara, vecinii suparati au alertat adminii care la scurt timp au trimis un echipaj de spammeri la fata locului. petrecaretii nu s-au lasat induplecati de spammeri, care le vopseau toate gardurile cu fel de fel de postari si au petrecut mai departe pana in zori.
 

DeletedUser

dimineata, s-au trezit cu o nasoala durere de cap si si-au baut cafeaua in piata centrala. intre timp, in piata au ajuns si 5 catapulte si le-au daramat masa. suparati, au apelat la vecini. culmea, au dat fix de cei care chemasera adminii cu o seara inainte. acestia au chemat berbecii si au daramat gardul vopsit de spameri. vazand ca munca lor s-a dus pe apa sambetei, spamerii s-au revoltat si au iesit pe extern.
 

DeletedUser

In aceasta dupa-amaiaza, siesta locuitorilor din sat a fost data peste cap de intoarcerea subita a celor doi spioni locali, Schiopu si Surdu.
Stirile proaspete erau doar pentru urechile nobililor. Acestia au refuzat sa-si faca aparitia pentru a le fructifica, astfel incat Balalaica TV televiziunea locala a tras o investigatie intru elucidarea misterului.
O sursa sigura le-a confirmat faptul ca erau cu totii "undeva, unde si regele merge singur", cu dureri groaznice de burtica,urmare a dezmatului de asta noapte, cand au pictat mesaje pe gardul vecinului alaturi de spammeri si au serbat apoi cu vin , bere si cocârţ .
Urmare a acestei stiri, populatia locala s-a apucat de facut bancuri despre pantecaraie.
Vecinul continua sa-si ridice gardul, acum amesteca apa, paie si chirpici sa-l faca mai trainic. Caramizi nu mai are. Spammerii i-au lasat mesaje de amor pe zidurile castelului, intrucat la gard pazeau trei lancieri. Treji.
Urmare a acestor mesaje, vecinul se gandeste acum serios la o viitoare casnicie cu una dintre spammerite.
In piata centrala s-a anuntat mare-adunare mare. S-a propus introducerea luminii electrice in grajd. Costurile fiind prea mari, s-a optat pentru varianta mai ieftina, opaite in grajd si faclii cu balegar, pentru invatarea avantajelor reciclarii inca de la inceputul lumii.
Urmare a acestor imbunatatiri, un grajdar a chiorat. De la fum.
 

DeletedUser

astronomii ne spun ca in aceasta seara vor ploi de topoare si usori peste satele noobilor. cel mai bine vor fi observate in zona lumii 20.
vo lua chiar acum interviu unui satean de pe aceasta lume.

-buna ziua domnule satean
- buna ziua, cu ce va pot ajuta?
- am dori sa va luam un interviu in legatura cu ploaia din aceasta noapte.
-aaaaaaaa pai da domnul draga, am venit aicisa ca sa vedem si noi ploaia aia ca de mult nu a mai plouat, o fost seceta.
-si ce veti face in timpul acestei ploi, cum o veti sarbatorii?
-pai cu multe rebuturi, inghetati, bere calde...si paie, multe paie
-aha, am inteles dar ce faceti cu aceste paie?
-pai dam foc la tot si dansam in jurul focului pana dimineata
intre timp un alt satean vine in spate si urla fericit cat poate de mult...paieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
-vad ca domnul e fericit ca aveti paie.
-da suntem mandrii, cu ele ne aparam de dusmani.
-va multumesc pentru interviul acordat, o mica vorba de incheiere daca se poate.
-pai eram la televizor?
-da, nu stiati?
-aaaaaaaaaa, zi asa, salutare mama, tata, gheorghitei ca a avut grija de gaste, vasile ca mi-a adus o damigeana, nea pandele care imi aduce tutun...
-incheiem aici ca nu suntem la dedicatii televizate.

andreea ai legatura
 

DeletedUser

Stirile proaspete erau doar pentru urechile nobililor. Acestia au refuzat sa-si faca aparitia

CU regret va informez cum ca au aparut. Si, ca sa nu mai zica nimeni nimic de tribul meu, noi ii avem pe primii.

Discutie intre intemeietorul tribului mare si intemeietorul academiei (care a fost fraier si a dat circulara ca vor sa ne atace si si-a furat-o):

MrDaddY astăzi la ora 16:26
Atentie ! Sunt atacat de [ally]STF[/ally] !

Acum sa vedem cat de uniti sunteti !

Am 23 de atacuri pe mine , toate din STF

Primul ajunge in 1 ora si 15 min !

O sa va trimit cine ma ataca , ca sa ii atacati , cu armata , sa le radeti tot din sat

Eu o sa evit atacul

MrDaddY astăzi la ora 16:27
Trimite mesajul in tribul mare !

Mesajele acestea au fost trimise de către MrDaddY mai departe.

MrDaddY astăzi la ora 16:32
ai trimis ?

zeynet astăzi la ora 16:34
da,normal,sa imi spui daca trimiti.

zeynet astăzi la ora 16:34
daca primesti,scuze.

MrDaddY astăzi la ora 16:35
am primit de la 1 deocamdata ,eu mi-am scos armata din sat , sa ma pot apara

MrDaddY astăzi la ora 16:39
uite , trimite-le si lista :

[coord]557|585[/coord]
[coord]536|594[/coord]
[coord]573|593[/coord]
[coord]556|567[/coord]
[coord]553|567[/coord]
[coord]606|566[/coord]
[coord]605|556[/coord]
[coord]554|587[/coord]
[coord]501|603[/coord]
[coord]542|591[/coord]
[coord]566|575[/coord]
[coord]574|588[/coord]
[coord]576|569[/coord]
[coord]551|571[/coord]
[coord]524|600[/coord]
[coord]592|518[/coord]
[coord]554|584[/coord]
[coord]538|581[/coord]
[coord]551|586[/coord]
[coord]584|579[/coord]
[coord]533|591[/coord]
[coord]513|600[/coord]
[coord]592|542[/coord]

zeynet astăzi la ora 16:39
sa iti consumi si materia prima.
Eu am ceva de la un sitter dar face 18 ore cu paladin,te ajuta?
Ca eu personal am doar topoate:(

MrDaddY astăzi la ora 16:41
orice e binevenit

si creca ma ataca si cu nobili

zeynet astăzi la ora 16:42
de unde dracu nobili?
Ca de la 3000 de puncte pe sat are nobili


Reporterii nostrii pe teren va vor tine la curent cu evenimentele recente.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus