Tabere militare

  • Autor subiect DeletedUser33933
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser33933

si nu ma intrebati de ce!Am nervi cat pentru tot tribul Vag-OL,cu atat mai mult cu cat sunt responsabil pentru trupele membrilor tepuiti de informatii eronate sau mai corect de lipsa unor informatii despre acest subiect.
Nu stiu daca ar trebui sa explic aici si acum despre ce tampenie sau magarie sau cum s-ar numi ea e aceasta tabara.Dar sfat pentru toti conducatorii de trib de pe aceasta lume:bagati-va un obiect in ea tabara si organizati atacurile asa cum se dau ele!:mad:
 

DeletedUser

Nivelul tau de intelegere a jocului: toporu da cu toporu, spionu spioneaza etc si cam atat.
Exista jucatori care au descoperit si alte moduri de utilizare a trupelor - spionaje fara sa trimita spioni in atac, sa anuleze atacuri dupa 10 minute, etc.

Stoarce-ti creierii si sigur o sa gasesti ceva legat de tabara militara. Nu uita ca joci un joc de strategie.
Daca le arati altora pe extern cat de praf esti tu plus tribul tau in joc, nu veti ajunge departe.
Nu esti primul care se oftica pentru ca nu intelege ceva.

Sfat: Daca nu poti reinventa roata, cauta alt trib care sa te invete.
 

DeletedUser

Nu e scandal. Omu nu s-a prins la ce e buna tabara militara. E liber sa nu o foloseasca.
Daca era convins ca e teapa, putea sa taca,lasandu-i pe inamici sa se tepuiasca. Se vede ca nu le are nici cu tepele si anunta pe toata lumea. =)) =)) =))

Shaorma mea de berbec demoleaza ziduri.
 

DeletedUser

Ma nu te mai crede u asa destept si nu mai fa pe desteptul ca degeaba faci iti zic eu ca nu tine mai bine ai face sa te duci sati vezi de shaorma ta ;)

Eu cred ca stie oricum mai multe ca tine asa ca tu ar trebuii sa nu mai faci pe desteptu.morbent fell, din cate imi amintesc eu erai pe l3 in M.T. nu?
 

DeletedUser33933

Nu e scandal. Omu nu s-a prins la ce e buna tabara militara. E liber sa nu o foloseasca.
Daca era convins ca e teapa, putea sa taca,lasandu-i pe inamici sa se tepuiasca. Se vede ca nu le are nici cu tepele si anunta pe toata lumea. =)) =)) =))

Shaorma mea de berbec demoleaza ziduri.

Ai dreptate mare morbent fell mare,poate nivelul meu intelectual e mai scazut decat al ilustrei dumneavoastra persoana,si sunt doar"omu care nu s-a prins"...imi cunosc drepturile si stiu ca il am si pe acela de a nu o folosi.
Nu,nu eram convins ca e teapa si de aceea am si cazut in ea...deh lipsa de informatii sau informatii date de "mancatorii de shaorma" cum ca aceste tabere pot fi atacate doar cu lancieri...sau alte "tepe" date de "strategi" ilustrii care uita ca e un joc in care trebuie sa te joci alaturi de prieteni si nu de tepari!
Ms frumos si nu te mai obosi sa-mi plasezi replici...ele sunt mult peste nivelul "omului care nu se prinde"!
 

DeletedUser34827

Quote:
Text original Curg Muci Vezi discuţiile
Ma nu te mai crede u asa destept si nu mai fa pe desteptul ca degeaba faci iti zic eu ca nu tine mai bine ai face sa te duci sati vezi de shaorma ta
Eu cred ca stie oricum mai multe ca tine asa ca tu ar trebuii sa nu mai faci pe desteptu.morbent fell, din cate imi amintesc eu erai pe l3 in M.T. nu?
__________________
Erau odată ca niciodată, că dacă nu ar fi fost
nu aş mai fi scris eu acuma, două fete gay.
Bă, da' se iubeau , cum n-ai văzut.


Ma eu cred ca nici tu nu sti ce vobesti la ora asta nu mai cauta tot felu de chesti sa te bagi in seama ca nu are rost ma

ma inainte de a zice cva cuiva gandestete bine sa nu incurci marfa cu ambalaju ;)
 

DeletedUser

Da, am fost pe lumea 3 si prin M.T. Ceva nasol in treaba asta?

Ca sa nu fiu pe langa. Tabara militara intradevar e teapa. Daca au voie sa posteze numai cei care sunt de acord cu asta, nimeni nu e contra, inseamna ca nu mai avem ce discuta si se poate inchide topicul. Nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Daca shaorma ar contine si creier ar fi super...din pacate e nivelul la care e doar primitiva carne de pui...

se pare ca tu ai stat cu lupa prin lipie si tot nu ai gasit :D
taberele sunt super... doar ca trebuie si membrii tribului sa aiba grija cine e cel cu buline care ar trebui sa se documenteze si sa o faca sa mearga. nici pe cutia cu adidasi nu scrie cum se leaga siretul, dar totusi unii reusesc sa isi faca funda. oare de ce?!?

lipsa de informatii sau informatii date de "mancatorii de shaorma" cum ca aceste tabere pot fi atacate doar cu lancieri
nu te mai lua si tu dupa toti... a facut misto de tine, tabara o poti ataca direct cu nobili,nu mai e nevoie sa trimiti si trupe (de preferat de atac). doar ca scazi adeziunea cu 5, nu cu 20-35. dect trebuiesc trimisi 20 de nobili. avantajul taberei in schimb e faptul ca ii poti trimite pe toti intr-un atac.
acum, lasand gluma, tu nu vezi ca singur iti pui pe frunte marele bilet pe care scrie cu litere de-o schioapa n00b?!?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser33975

nu!

Lasa lumea sa discute...:(

Am cautat mult si inca nu am gasit vreun topic unde sa fie descrisa aceasta tabara,nu tot topicuri tampite unde se contrazic unii ca e alba,ca e neagra aceasta tabara...sau ar trebui doar sa ne multumim ca a venit/vine vacanta si putem trimite armata prin tabere?:D
 

DeletedUser

mishule, nu mai citi aici despre tabere, ca nu vreau sa te vad atacand cu lancierii :D
 

DeletedUser33933

Nu am sa mai raspund pe acest topic lasand pe cei ce pot sa tepeasca pe cine si cand vor...si asta de frica de a nu fi "numit" n00b.
mine,am cautat si nu am gasit niciunde informatiile "secrete" enuntate mai sus...o fi teapa sau informatii strict confidentiale?
 

DeletedUser

Nu am vrut sa fiu rautacios. Ideea e ca atunci cand nu intelegi ceva, intrebi pe forumul tribului, studiezi problema impreuna cu colegii, iar rezultatele le tineti numai pentru voi.
In mod normal cei din conducere si in special sefu al' mare trebuie sa cunoasca raspunsurile la toate intrebarile. Se presupune ca e expert in ale triburilor. Daca nici el nu stie, poate sa-si dea demisia si sa intre intr-un trib in care sa invete.

Cand apari pe extern cu intrebari al caror raspuns il gasesti la ajutor, oricine iti va raspunde.
Canda pui o intrebare al carui raspuns nu il gasesti la ajutor, nu-ti va raspunde nimeni, pentru ca nu e datoria inamicului de exemplu sa te invete pe tine cum sa joci.

Daca ne explici ca tabara militara e teapa, pentru ca nu ai invatat sa o folosesti, deja inamicii stiu la ce sa (nu) se astepte din partea voastra :D Noi spamagii, facem caterinca, dar nu dam explicatii, aia care inca nu se pricep, nu posteaza pe extern, pentru a nu da impresia ca sunt praf, citesc, iafla ca nu e chiar teapa, cerceteaza, compun scenarii, isi dau seama in cate moduri se poate utiliza o tabara militara, si te trezesti cu ei peste tine.

Nu faci o favoare colegilor tai de trib, cand din afirmatiile tale reiese ca sunteti praf.

Am nervi cat pentru tot tribul[/B]:mad:
Ai nervi? Jocul nu a fost facut sa te enerveze. Nu mai folosesti tabara aia enervanta!

Dar sfat pentru toti conducatorii de trib de pe aceasta lume:bagati-va un obiect in ea tabara si organizati atacurile asa cum se dau ele!:mad:
Toti conducatorii de pe aceasta lume, iti multumesc pentru sfatul pe care nu l-au cerut :D
 

DeletedUser34828

citesc pe acest forum uimit de cata " inteligenta debordanta "dati dovada unii dintre dumneavoastra.
in primul rand ca si raspuns tuturor acestor "intelectuali/strategi etc",tin sa va mentionez un simplu fapt:atunci cand iti cumperi adidasi,mai intai te leaga la sireturi mama si tata ,urmand ca dupa aceasta ,siretul sa stii sa ti-l faci si singurbineinteles prin repetare,ce inseamna a persevera-la un moment dat vei ajunge sa il faci cu ochii inchisi) .
deci mine,teoria ta este contrazisa.
in al 2-lea rand,nimeni nu a impartasit nimic dusmanului.
erau niste intrebari de bun simt,intrebari a caror raspuns(mai exact ca si orice produs cumparat are nevoie de instructiuni generale de utilizare),nu a fost gasit nicaieri.
recunosc,exista un grup al "elitelor" de jucatori pe aceasta lume,dar cred ca si acestia ar putea recunoaste ca nu au stiut acest mic secret cu cei 20 de nobili,decat in urma unor "rasuflari" de informatii ,care observ pe zi ce trece,devin tot mai scumpe.
asa ca,dragi colegi jucatori,pe langa faptul ca sunteti niste infatuati nejustificat(probabil nici macar nu ati purces inca la formarea unei singure tabere militare,dar voi fiind geniali,nu aveti nevoie de informatii,voi experimentati ,perseverand)dar va si considerati niste strategi desavarsiti .
tin sa va contrazic.nu sunteti nici macar niste "mancatori de shaorma" .
dintr-o banala(sau mai degraba de bun simt intrebare-nu toti ne-am nascut destepti sau strategi precum se dau unii aici) intrebare catre "dumnezii "acestui joc,ati raspuns de fapt prin mistocareala caracteristica unor mancatori de seminte.
si sper ca acest mesaj va fi inteles de catre personajele implicate in aceasta discutie,fara a uzita abuziv de dex.
iar acuma,ca si o idee generala despre strategia oferita de catre aceste tabere militare,tin sa va spun ca ele in primul rand nu fac decat sa te determine ca si trib la o colaborare mai intensa si in timp real intre colegi.
in al 2-lea rand,ideea creerii lor este buna,dar o lipsa acuta de informatii cu privire la modul de a le constitui,sau vulnerabilitatea lor,duce catre o amanare a constituirii lor si ma determina sa cred ca nu au fost doar din greseala scapate.
si in ultimul rand (probabil genialii de pe acest forum isi vor da seama sau poate le si cunosc deja aceste dezavantaje) va prezint doar cateva mici dezavantaje pe care le ofera aceste mici jucarii.
-costul ridicat
-numarul determinat de sate
-numarul limitat de tabere intr-un trib
-si ar mai fi,dar va las pe voi ,startegii desavarsiti ai acestei lumi sa identificati erorile.(dupa unii colegi ororile)
doar voi spuneati,ca nu se poate admite ca un lider sa isi tradeze vulnerabilitatea tribului sau,tocmai pe un forum liber spamului!
multumesc pentru atentia acordata si cred ca acest topic ar trebui inchis.
 

DeletedUser

Dar sfat pentru toti conducatorii de trib de pe aceasta lume:bagati-va un obiect in ea tabara si organizati atacurile asa cum se dau ele!:mad:

Darkule, citesti dar nu intelegi. Ilcapitano nu a postat ceva de genu "bai, cum aia cu nobilii? Va invit la discutii!". A trantit direct un topic cu o concluzie de genu "Nu folositi nobili, pentru ca ei e nashpa, coasta mult si nu face nimic". Cine crezi ca se lua dupa el? Era sfat pentru ceilalti sa nu faca nu stiu ce, sau o intrebare de incepator care merita un raspuns? Era sfatul asta o incercare patetica de a trage o teapa la politica si propaganda, sau frustrarea unei vulpi care spune ca strugurii sunt amari, pentru ca nu ajunge la ei?

Deci daca nu e o intrebare adresata lui morbent (nu numai mie) ala care da sfaturi, in schimb se poate discuta cu morbent spamagiul. :D

in primul rand ca si raspuns tuturor acestor "intelectuali/strategi etc",tin sa va mentionez un simplu fapt:atunci cand iti cumperi adidasi,mai intai te leaga la sireturi mama si tata ,urmand ca dupa aceasta ,siretul sa stii sa ti-l faci si singurbineinteles prin repetare,ce inseamna a persevera-la un moment dat vei ajunge sa il faci cu ochii inchisi) .

In jocul acesta de razboi, mama si tata micului razboinic sunt cei din conducerea tribului. Ei trebuie intrebati cum se face funda.

edit Tot am mai mult timp de spam

erau niste intrebari de bun simt
Unde vezi tu o intrebare de bun simt in postul lui Ilcapitano?

Vrei sa-ti comentez tot textul ala inutil?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34828

virulenta si agresivitatea cu care a fost deschis acest topic,este data tocmai de catre mediocritatea de care unii dintre acesti "zei" (ma refer la administratori)ai lumii 20 dau dovada(motivele din pacate nu se pot impartasi si muritorilor ,incalcand astfel grav un regulament-care oarecum are iz de totalitarism prin anumite reguli).este perfect justificabila si probabil relativ inteleasa de o parte dintre cititori acestui topic.
desi,initial concluzia a fost clara,ulterior s-a lasat locul unor discutii,din pacate cu iz de spam si superioritate din partea altor membrii.
dar la baza acestor postari desi agresive sta de fapt o intrebare de bun simt,fata de administratorii acestui joc,care aveau obligatia de a introduce niste mici informatii cu privire la modul de a putea exploata aceasta notiune de "tabra militara".
din pacate nimeni nu prea s-a sinchisit dintre acestia sa deschida un topic sau sa introduca la rubrica ajutor aceste pretioase informatii.
astfel,consider ca totusi "mama si tatal "nostru din acest joc,sunt in primul rand administratorii,cei care au obligativitatea de a te lamuri (nu doar prin intrebare suport,unde mesajul de cele mai multe ori se repeta,avand aceeasi textura cat mai ales calitate) cu privire la modul de folosire a acestei noi notiuni.
ulterior,dupa ce ei te-au invatat(prin acel suport logistic) sa o exploatezi,poti si tu la randul tau sa iti educii copii in spiritul mai sus mentionat.
prin urmare,incearca sa intelegi cititnd printre randuri,stimabilule meu interlocutor.
 

DeletedUser34828

iar concluzia nihilista la adresa acestor tabere,bineinteles ca este data tocmai de catre lipsa de informatie.
oare merita sasacrifici 100 de taleri plus timp ,etc. doar de dragul de a invata ?cred ca nu!obligatia era ca administratorii sa introduca aceste informatii in joc inca de la bun inceput.
sau,probabil regula romanului,care le stie pe toate trebuie sa se aplice in cazul de fata,ca de exemplu : sa cumperi din farmacie un drog(medicament)fara reteta si in prealabil fara a consulta un medic desi iti poate face rau in timp?
daca asa stau treburile,inseamna ca incapacitatea acestei natiuni a ajuns sa debordeze tocmai isi in acest mediu virtual.dar nu ma mira....
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus