~tao~

  • Autor subiect DeletedUser523
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

si mai e ceva...dak pleaca toti spionii din TAO mai ramine BooHooHoo si cu nevasta-sa (Hedda) si cu copii lor (vreo 20 de puradei)
 

DeletedUser4257

lol...da tot trib mamut raman...deja si-au castigat prestigiul....are si pe forum thread cu tribul lor...ce mai ....de firma...numa oameni inteligenti acolo:rolleyes:...nu buhuhu?:confused:
 

DeletedUser

lol...da tot trib mamut raman...deja si-au castigat prestigiul....are si pe forum thread cu tribul lor...ce mai ....de firma...numa oameni inteligenti acolo:rolleyes:...nu buhuhu?:confused:

Deci da e un trib mamut ....cel mai mare de pana acum ...am adus cu totii critici si astea...dar sunt sigur ca in cei 1700 de oameni sunt cativa care ne dau gata la cultura generala asa ca nu e frumos sa ii insulti .


Si pana una alta cat mai dureaza pana cad???:D
 

DeletedUser

God knows when....or maybe the enemy tribes:D;)

L.E. ...P.S.. Nord incepe sa se ridice asemenea TAO:D
 

DeletedUser523

asta inseamna o proasta organizare.daca ar fi facut o organizare zonala,in care fiecare om ar fi tinut legatura cu cei din proximitate cele 50 de circulare la nivel de trib s-ar fi redus la cateva.restul s-ar fi trimis prin alte cai
:)
intr-un trib de mari dimensiuni,nu merge organizarea de la un trib de 100-200 oameni.totul trebuie facut piramidal.din pacate,asa ceva nu se poate face pentru ca:
-nu exista oameni (suficienti) care sa se implice si sa se achite cu constinciozitate de sarcinile pe care le au si numai de acelea
-nu exista oameni care sa respecte regulile existente in litera si spiritul lor.in general,cam fiecare face ce-l taie capul.
in concluzie ,un trib mare(de peste 1000 oameni) presupune o organizare extrem de stricta,oameni suficienti care sa se implice in organizarea si functionarea lui si disciplina de fier din partea celorlalti.adica exact ce nu prea exista in romania
:)

as vrea sa vad evolutia unui mamut cu tine la conducere!de ce nu incerci o experienta inedita si sa te autopropui al TAO:confused:
 

DeletedUser

~eu unul nu as vrea sa fiu in locul unuia din conducerea tao:(

~auzi cel putin 30 circulare/ zi asta e portia zilnic or what :D
 

DeletedUser

:confused:jesus doar 30 de circulare??!?!?!:eek:.... pai cand spionam in TAO pe vremurile bune cu multi-account (acum s-au dus vremurile alea 8-> )se dadeau cam 10 circulare pe zii...probabil au crescut numarul odata cu membrii;)))... dar pot sa zic ca forumul e dezastru~ iar circularele sunt in mare parte pt hedda...ca deh dak dispare nevasta lu' domnu' bohoohoo:rolleyes: atunci cu cine mai domneste...........

In alta ordine de ideei :-? TAO= Forever n00bs ....
la atacuri sunt praf....un fost coleg din TDK poate sa spuna cat de praf sunt;):D adik atacau cu 5000 spade 5000 lanci:)))) let's be serious...astia se vor mare putere si ataca cu lanci si spade:rolleyes::p
 

algernon

member
Scor reacție
0
domnule tzepes,spre stiinta ta,in momentul cand m-am retras conduceam pe lumea1,tribul ar3s.cu mult peste 1000 de oameni,daca nu ma insel.
aveam organizarea facuta.singurele lucruri lipsa au fost oamenii care sa se implice in conducerea efectiva(erau maxim 10-15 oameni care faceau asta,la un numar de 1000+ oameni e un numar insuficient) si,deasemenea ,la capitolul disciplina se statea dezastruos.aici a fost si vina mea,am fost un lider prea permisiv.ceea ce nu se va mai repeta.
in plus,odata cu dezvoltarea tribului,au intrat la noi toate cartitele si fermele posibile si imposibile.mesajele de pe forumul nostru erau citite de mircea si adimutu imediat ce se postau.si nu numai de ei.
:)
ps
eu ,daca as fi in locul conducerii tao as incepe prin a face o curatenie stricta in trib.verificati absolut toti jucatorii si,cei gasiti in neregula (multiaccount in special), inobilati instantaneu.
 
Ultima editare:

DeletedUser

:confused:jesus doar 30 de circulare??!?!?!:eek:.... pai cand spionam in TAO pe vremurile bune cu multi-account (acum s-au dus vremurile alea 8-> )se dadeau cam 10 circulare pe zii...probabil au crescut numarul odata cu membrii;)))... dar pot sa zic ca forumul e dezastru~ iar circularele sunt in mare parte pt hedda...ca deh dak dispare nevasta lu' domnu' bohoohoo:rolleyes: atunci cu cine mai domneste...........

In alta ordine de ideei :-? TAO= Forever n00bs ....
la atacuri sunt praf....un fost coleg din TDK poate sa spuna cat de praf sunt;):D adik atacau cu 5000 spade 5000 lanci:)))) let's be serious...astia se vor mare putere si ataca cu lanci si spade:rolleyes::p
Yo am fost atacat cu 3 atacuri mari a cite 4K lancii, 3Kspade, 4K arcasi, 2K topoare, 2 nobili
Si nu au luat decit 3 sate car nu fak la un lok mai mult de 5K puncte :))=))
 

DeletedUser

teo sa itzi zica s3rt3 frate cate trupe au pierdut noobii ...mi se pare ca are la profil 1/3 din pierderile tao:-? da oricum e prea mult de pus ca sa stea sa le calculeze;))
 

DeletedUser

Iar ridicati in slavi ~TAO~?? Deja lumea stie ca sunt cei mai buni:D
 

DeletedUser523

@algernon stiu cine ai fost pe L1 k si eu joc demult acolo!chiar mi-a placut cum ai analizat situatia TAO si ai dreptate k asa ar trbui condus un trib mamut!problema e ca e imposibil de realizat un asemenea proiect datorita nr extrem de mare de membri si cu fiecare membru in plus creste si sansa spionajului si a instaurarii haosului...dar, mai sti poate vei reusi o data sa conduci iar un trib mamut si poate vei reusi sa-ti aplici mai bine teoriile!insa daca as fi si eu pe acea lume imediat mi-as trimite un spion la tine sa te supraveghez ;)
 

algernon

member
Scor reacție
0
@algernon stiu cine ai fost pe L1 k si eu joc demult acolo!chiar mi-a placut cum ai analizat situatia TAO si ai dreptate k asa ar trbui condus un trib mamut!problema e ca e imposibil de realizat un asemenea proiect datorita nr extrem de mare de membri si cu fiecare membru in plus creste si sansa spionajului si a instaurarii haosului...dar, mai sti poate vei reusi o data sa conduci iar un trib mamut si poate vei reusi sa-ti aplici mai bine teoriile!insa daca as fi si eu pe acea lume imediat mi-as trimite un spion la tine sa te supraveghez ;)

:))
DACA as mai conduce vreodata un trib (mamut sau pitic,nu conteaza) iti garantez ca in tribul respectiv nu va fi nici un multiaccount.al tau sau al altcuiva.
in maxim 7 zile,nu mai mult,ar fi dibuit,inobilat sau exclus din trib

ps
stiu ca joci pe l1.ca doar am avut spioni in tba
:)
 
Ultima editare:

DeletedUser523

:))
DACA as mai conduce vreodata un trib (mamut sau pitic,nu conteaza) iti garantez ca in tribul respectiv nu va fi nici un multiaccount.al tau sau al altcuiva.
in maxim 7 zile,nu mai mult,ar fi dibuit,inobilat sau exclus din trib

ps
stiu ca joci pe l1.ca doar am avut spioni in tba

:)

touche:)...
 

DeletedUser

~TAO SE DESTRAMA!!!
~Hedda se lasa de jok!!!
~Doar 60 de membri TAO vor face parte din L*A
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus