~TBKM~ vs ~TH~

  • Autor subiect DeletedUser38231
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5970

Ludacrisss, te exprimi fara sa stii toata povestea.
Monkey a spus despre jucatorii ~TH~ ca nu-s demni de tot respectul pentru ca stau cu satele blindate, iar el are 30k pe sat in granita, de aici si comentariul quitanei
 

DeletedUser

Atunci daca asa sta treaba,nu mi se pare demn de respect nici un comentariu pe tema asta...pana la urma asta face parte din razboi si din organizarea fiecarui trib! Daca nu ati fi avut satele blindate in margine atunci s-ar fi gasit alte subiecte de comentarii ...in fine asta este ,vad ca in afara de razboiul de pe harta este unul si psihologic aici :) asa ca am sa ma opresc din comentarii pentru ca nu imi place sa particip!
 

DeletedUser5970

Ma bucur ca ai avut demintatea sa incerci sa iti corectezi colegul, de apreciat.
O seara buna stimabile, te mai asteptam pe aici, mai creste calitatea forumului cu oameni ca tine
 

DeletedUser11867

Ludacrisss, te exprimi fara sa stii toata povestea.
Monkey a spus despre jucatorii ~TH~ ca nu-s demni de tot respectul pentru ca stau cu satele blindate, iar el are 30k pe sat in granita, de aici si comentariul quitanei

:)) am gasit si eu un asa specimen...lam pus sa trimita sprijinul inapoi:D...la nivelul acesta cu 10k dormi linistit noaptea...dar unii nu pot farma daca nu au 30k trupe in sat...sa faca nobili...
 

DeletedUser30118

tu la ce nivel joci? subteran?

Tu dc vorbesti?
Sau esti unul din categoria "specimene":))

Ti se pare aberant sa joci cu 10k in satele de granita?
Hmmm...pey atunci cu trupele proprii ce mai faci, le blochezi in sate?Asa cum zicea quitana, trebuie sa stii sa jonglezi cu ale tale, iar daca nu stii, joci cam degeaba;)
 

DeletedUser

Sunt normale trupele defens pe satele de granita.

Anormal este sa vi sa strigi in gura mare - cu tenta ofensatoare - la adresa taberei opuse ca isi blindeaza granita (granita neblindata de altfel cu sprijin permanent), cand tu de fapt ai satele blindate cu sprijin permanent... indiferent ca sunt trupe proprii sau din trib+x academii.

Asta arată putin partea aia cu "caracterul omului" , care la unele persoane, lasa de dorit... (adica, lipseste cu desavarsire :)) )
 

DeletedUser

Tu dc vorbesti?
Sau esti unul din categoria "specimene":))

Ti se pare aberant sa joci cu 10k in satele de granita?
Hmmm...pey atunci cu trupele proprii ce mai faci, le blochezi in sate?Asa cum zicea quitana, trebuie sa stii sa jonglezi cu ale tale, iar daca nu stii, joci cam degeaba;)

vorbesc ca numi place sa vad aberatii... sa zici ca poti sta linistit pe o granita cu 10k din fiecare la nivelul asta e aberant... vreti dovezi? va dau rapoarte
 

DeletedUser34078

V-am dat clasa ma la joc! Si asta in conditiile in care am jonglat cu trupele proprii si nu m-a blindat tribul pt. ca sunt prea orgolioasa sa abuzez de ei. Eu am respect fata de trupele colegilor nu vreau sa-mi bat joc atata timp cat pot face mici artificii cu ale mele. Si daca goloie face pe desteptul ca mi-a rupt 11 ferme si el a pierdut lejer 60 de fulluri nu-i nimic de capul lui, cum i-am scris si in mesaj.
Ca o carte de vizita si fara falsa modestie si in comparatie cu goloie al vostru si inca vreo 2-3 de-i ridicati in slavi, pe unde am jucat eu am fost top 10 agresori, top 40 aparatori, doar ca daca nu am team de cursa lunga din varii motive, ma rezum la a fi starter. Asa ca niciodata n-am fost player defensiv. Cand s-a pus problema de luat interne am dat delete sau am lasat satele , (vezi contul aqnana pe lumea 21 in PDB unde aveam posesie pe k 90% dar nu mai aveam ce lua decat interne).
Ghinionul vostru face sa va cunosc pe majoritatea, ce puteti si cat puteti, d'asta v-am subestimat personal si nu la nivel de familie ca nici nu ai cum, numeric vorbind.
Insa probabil ca daca decid sa mai raman pe joc, tre' sa las scru****le la o parte si principiile si sa incep alaturi de colegi prin orice mijloace sa purtam un razboi de la egal la egal (tot numeric vorbind).
Posibil scenariu: o fuziune care va va da peste cap urat de tot, si-atunci sa va vad cat o sa mai trageti pe blindajul academiilor. Sa va vad cat o sa va mai permiteti un singur razboi si alianta cu toata harta?
Reveniti-va din planuri pe termen lung ca tbkm nu a rezistat mai mult de 3-4 luni pe nici-o lume! Poate doar pe 17 parca 5 luni.
Sa ne intelegem: niciodata cand am postat pe forum, n-am cautat scuze, cum acuza majoritatea pe aici ci doar am punctat in ce fel ati reusit sa ciuguliti cate un sat si asta de cand ati facut fuziuni cu persia si aliante cu toata harta.
Iar daca pt. voi statistica in conditiile astea reflecta valoarea unui trib mamut vs tribuletul TH, atunci sunteti buni mai! Jos palaria! :rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38231

pe lumea 17 TBKM a fost prezent pe harta un an , papusa :)..si acolo ne-am lasat de joc , nu ne-a batut nimeni...iar pe celelalte lumi , am intrat sa ne distram , nu am recrutat si nu am facut diplomatii peste diplomatii (vezi lumea 23)...pe alte lumi nu a mai fost TBKM....


va invitam sa faceti ce miscari vreti voi , in razboi orice este posibil....ma rog , voi nu intelegeti asta , aveti impresia ca va trebuie fair-play ca la un sport....cine nu a studiat la scoala cele 2 razboaie mondiale , sau macar de curios nu s-a uitat la cateva documentare , nu intelege ca razboiul este ceva care nu poate fi catalogat corect sau incorect...in razboi orice ai face este corect , scopoul este sa castigi
 

DeletedUser34078

pe lumea 17 TBKM a fost prezent pe harta un an , papusa :)..si acolo ne-am lasat de joc , nu ne-a batut nimeni...iar pe celelalte lumi , am intrat sa ne distram , nu am recrutat si nu am facut diplomatii peste diplomatii (vezi lumea 23)...pe alte lumi nu a mai fost TBKM....


va invitam sa faceti ce miscari vreti voi , in razboi orice este posibil....ma rog , voi nu intelegeti asta , aveti impresia ca va trebuie fair-play ca la un sport....cine nu a studiat la scoala cele 2 razboaie mondiale , sau macar de curios nu s-a uitat la cateva documentare , nu intelege ca razboiul este ceva care nu poate fi catalogat corect sau incorect...in razboi orice ai face este corect , scopoul este sa castigi

Eh astea intr-adevar le gasesc scuze pt. incompetenta.
Pai asta ziceam si eu poate va lasati si aici batuti sau nevoiti. Inseamna ca aici nu va distrati no? Iar pe alte lumi chiar avea vreun sens sa mai jucati?

Pe 26 imi aduc aminte ca tot asa mare parte voi v-ati lasat tot de plictiseala a? Cred si eu Clasic vs Aka :p
Si te-am rugam sa nu ma mai prostesti in fata cu replici d'astea rasuflate, ca nu-s copil ;) Poate asistenta o fi incantata la mine nu tine, pur si simplu.
 

DeletedUser38231

eh...am ajuns la concluia ca tu acum vorbesti ca sa nu taci...eu pe lumea 26 doar l-am ajutat pe oro..aka nu are nicio legatura cu TBKM..sunt cu totul alti jucatori...2 triburi diferite...pe 26 faceam doar ce imi spunea oro , eu nu luam decizii...de sa le faci acum , trebuie sa va faceti si voi reclama pe spatele nostru , si nu stiti cum sa ne bagati pe mai multe lumi....
 

DeletedUser34078

:D Tu ce faci acum il pui intr-o situatie delicata sau bagi raca intre ei ?:p

El saracu n-auzi ca nici nu joaca, ii "ajuta" pe altii ca si pe 26, se identifica cu tribul, el ca player se absolva de orice altceva :D
 

DeletedUser30118

:D Tu ce faci acum il pui intr-o situatie delicata sau bagi raca intre ei ?:p

El saracu n-auzi ca nici nu joaca, ii "ajuta" pe altii ca si pe 26, se identifica cu tribul, el ca player se absolva de orice altceva :D

Moama....am intrebat si eu:)))
 

DeletedUser11867

vorbesc ca numi place sa vad aberatii... sa zici ca poti sta linistit pe o granita cu 10k din fiecare la nivelul asta e aberant... vreti dovezi? va dau rapoarte

iti dau dovezi cate vrei tu...dar trebuie sa stii sa jonglezi cu trupele...adica sa stii sa te aperi...
 

DeletedUser5970

scopoul este sa castigi

Daca prin absurd, asta e si scopul vostru, iti spun de pe acum ca nu o sa-l atingi. Ati gresit doar pentru ca ati prins grai sa veniti cu astfel de povesti pe extern doar dupa ce ati trecut pe plus la statistica. Daca asa sta treaba, o sa avem grija sa va tinem cu capul la cutie pe extern, prin statistici pe minus ce o sa le aveti, contra TH.
 

DeletedUser

Citesc forumuil zilnic, dar nu postez de obicei, pt ca nu am considerat am ceva de zis.....afirmatiile de azi ale quitanei m-au facut sa ma razgandesc.....:D

Scurt si la obiect, nu are rost sa iau de la inceput...cine, ce, cum...

O sa incep....cu primul rand "V-am dat clasa ma la joc!"..... privit la rece si cu ochelari de cal putem spunde k din moment ce ai avut 45 de atacuri(36 de la goloie nu 60)....6 trenuri si ai pierdut decat 1 sat.....te-ai descurcat bine.Acum vine partea interesanta....scopul atacurilor nu a fost luarea satelor....ci 'tocarea' trupelor(au fost 2 curatari pe aprox 20 de sate)....eu am numarat mai mult de 11 ferme acolo(nu are importanta oricum se reface mai greu decat atacul....)....iar trenurile, au fost un fel de bonus...asa de sfarsit de weekend.....k nu au iesit....e alta poveste......

Mie mi-a placut cel mai mult Si asta in conditiile in care am jonglat cu trupele proprii si nu m-a blindat tribul pt. ca sunt prea orgolioasa sa abuzez de ei.........http://ro27.triburile.ro/public_report/57ea4b2f9af1a81c239b55f5a9767d6e....nu mai comentez...raportul spune tot....;)

Eu nu am vazut pana acum un razboi purtat de la egal la egal:80vs80, jucatori de valori aproximative, granita o linie dreapta intre triburi, asta e jocul, in asta consta frumusetea lui, TH a luat sate de la TBKM cu 2 luni inainte de a fi declarat razboiul, noi am declarat razboi in momentul in care am fost pregatiti...nu are sens ai 3 razboaie...mai bine 1 da' bun...;)

Asa k in legatura cu posibilul scenariu, fuziunea, lovitura de K.O......poate ar trebui mai intai facuta efectiv fuziunea, sa ne luati prin surprindere, sa ne dezbinati si pe urma....sa fie adusa in discutie aici....incepe sa semene mai mult a drobul de sare


Asta a fost tot....multumesc ca ati citi.....imi plac mai mult intalnirile pe harta decat aici.....;)
 

DeletedUser34078

Citesc forumuil zilnic, dar nu postez de obicei, pt ca nu am considerat am ceva de zis.....afirmatiile de azi ale quitanei m-au facut sa ma razgandesc.....:D

Scurt si la obiect, nu are rost sa iau de la inceput...cine, ce, cum...

O sa incep....cu primul rand "V-am dat clasa ma la joc!"..... privit la rece si cu ochelari de cal putem spunde k din moment ce ai avut 45 de atacuri(36 de la goloie nu 60)....6 trenuri si ai pierdut decat 1 sat.....te-ai descurcat bine.Acum vine partea interesanta....scopul atacurilor nu a fost luarea satelor....ci 'tocarea' trupelor(au fost 2 curatari pe aprox 20 de sate)....eu am numarat mai mult de 11 ferme acolo(nu are importanta oricum se reface mai greu decat atacul....)....iar trenurile, au fost un fel de bonus...asa de sfarsit de weekend.....k nu au iesit....e alta poveste......

Mie mi-a placut cel mai mult Si asta in conditiile in care am jonglat cu trupele proprii si nu m-a blindat tribul pt. ca sunt prea orgolioasa sa abuzez de ei.........http://ro27.triburile.ro/public_report/57ea4b2f9af1a81c239b55f5a9767d6e....nu mai comentez...raportul spune tot....;)

Eu nu am vazut pana acum un razboi purtat de la egal la egal:80vs80, jucatori de valori aproximative, granita o linie dreapta intre triburi, asta e jocul, in asta consta frumusetea lui, TH a luat sate de la TBKM cu 2 luni inainte de a fi declarat razboiul, noi am declarat razboi in momentul in care am fost pregatiti...nu are sens ai 3 razboaie...mai bine 1 da' bun...;)

Asa k in legatura cu posibilul scenariu, fuziunea, lovitura de K.O......poate ar trebui mai intai facuta efectiv fuziunea, sa ne luati prin surprindere, sa ne dezbinati si pe urma....sa fie adusa in discutie aici....incepe sa semene mai mult a drobul de sare


Asta a fost tot....multumesc ca ati citi.....imi plac mai mult intalnirile pe harta decat aici.....;)


Bai desteptule adica voi nu stiti unii de altii cand dati atacuri ? De la goloie si setila am numarat in fuga 60 cu ce-a mai dat sorili si inca unu nu mai retin un noob oricum ia fa scaderea din odd ia vezi ies 45 de atacuri? Tu cate ai dat ca nu mai retin? Democracy cate a dat?

Chiar asa va place sa denaturati realitatea? Si ce demonstrezi cu raportul ala, cand eu am zis foarte clar ca nu m-a blindat tribul! Eu numesc blindaj de la o ferma in sus. La voi sunt la maimuta in sat peste 30 k def, chiar nu ti-e rusine mai ?
Si-acum o dai la sucit ca ati dat nobilii la misto? Poi sa stii ca la misto ii dati! Ca-i dati degeaba, v-ati luat-o in freza urat si intotdeauna, in schimb aveti tupeu sa iesiti pe extern la impresii.
Scuteste-ma cu registrul asta de indignat tu ala care la ora 3 dimineata esti treaza sa spionezi, doar, doar dai de vreo pleasca si ca tine multi altii!
Mi-e si scarba sa mai postez ceva aici, din cauza unora ca tine.
i'm done! Pupati-va in dos pe topicul asta unu pe altul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu ma consider 'destept'....dar cand ii vad pe restul....prind cural.....;)

Parte 1:
Jucători: parazitu38
Parte 2:
Triburi: -TH-, ~TH~

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 66
Tabăra 2: 2,441
Diferență: 2,375

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 17
Tabăra 2: 4
Diferență: 13

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 446,136
Tabăra 2: 9,005,133
Diferență: 8,558,997

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 117,612
Tabăra 2: 24,412
Diferență: 93,200

chart












Ultimele 10 innobilari ale quitanei http://ro.twstats.com/ro27/index.php?page=player&mode=conquers&id=963294
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus