=TeG= si ~WW~ vs. =FB=

  • Autor subiect DeletedUser11852
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

nici nu a inceput lumea bine, nici macar nu s-a terminat protectia si noobi au si inceput sa declare razboi. pe lumea asta avem de toate: triburi mamut, 8 la numar, razboaie fara sa te ataci, jenant, penibil.
 

DeletedUser11852

nici nu a inceput lumea bine, nici macar nu s-a terminat protectia si noobi au si inceput sa declare razboi. pe lumea asta avem de toate: triburi mamut, 8 la numar, razboaie fara sa te ataci, jenant, penibil.


namolul are loc :) razboiul lu peste. chiar is curios daca mai e vreun trib caruia i se declara razboi de pe acuma
 

DeletedUser4991

xkzz astăzi la ora 17:18
de astazi vom incepe razboi cu T.T., sunt destule motive, s-au inteles cu cativa membri sa faca UNITED sa dispara, acum e momentul sa dovedim de ce suntem in stare, bagati armata, si zid si lasati punctele, sa-mi trimiteti cate un PM sa-mi spuneti care faceti atac si care aparare, sa nu postati nimimk despre armate pe forum (pot exista spioni de-ai lor).Acestea fiind spuse spor la farmat

inca un razbel pe harta L9
 

DeletedUser16460

ma bufneste rasul...ce faci phat aici?? speri copii?? vezi ca nu-ti aduce mosul nimic ...
mi-e frica de razboi...in ce ne-am bagat...:)))
 

DeletedUser

Si ca sa raspund toti celor care se cred mari razboinici si-si bat joc de altii spunandu-le noobi:Războiul total este un conflict de o anvergură maximă, în care factorii politici mobilizează toate resursele disponibile pentru a asigura distrugerea capacităţilor rivalilor de a se apăra. Războiul total este o practică veche de secole, dar doar în ultimii 150 de ani teoreticienii militari au identificat această clasă separată de război. În războiul total nu există practic necombatanţi, toate persoanele dintr-o anumită ţară – civili şi militari în aceiaşi măsură – sunt consideraţi ţinte.
Deci razboiul total exista lucru care demonstreaza ca sunteti noobi intrale razboiului.
 

DeletedUser

Ce usor ii sa cautam pe net si dupa aia sa ne dam mari cunoscatori :))
Def.copiata de aici http://ro.wikipedia.org/wiki/Războiul_total

"civili şi militari în aceiaşi măsură – sunt consideraţi ţinte"


Din definitia ta rezulta ca avem 2 categori de persoane :civili si militari.
Te rog sa-mi explici si mie care sunt civili si care militari in situatia de fata(adica pe triburi) .
Asa ca unuia "mai noob in ale razboiului"
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
"civili şi militari în aceiaşi măsură – sunt consideraţi ţinte"


Din definitia ta rezulta ca avem 2 categori de persoane :civili si militari.
Te rog sa-mi explici si mie care sunt civili si care militari in situatia de fata(adica pe triburi) .
Asa ca unuia "mai noob in ale razboiului"

lasa ca iti zic eu...

Militar e cel care stie cat de cat cu ce se mananca joaca asta.

Civil e cel care o arde numai dupa parasite, interne si cere sprijin in disperare la primul spion ( ca doar nu sunt inarmati si nu se pot apara ) . :D
 

DeletedUser11852

atunci tot nu e razboi total...ca ar insemna ca eu nu am civili in trib :(
 

DeletedUser

:)):)):))

ce baietiei glumeti sunteti voi mah. vom vedea ce se va intampla:p sa va pregatiti copilasi ;)
 

DeletedUser

eu i-am anuntat doar sa se pregateasca nu k am inceput razboil *** nu stii despre ce e vorba stai in banca ta si dormi in continuare n3olitic

si nu noi am inceput ci ei au declarat razboi celor de la =TeG= prima oara si cum noi avem o alianta ce o vom respecta asa afost sa fie. oricum cuvintele nu au nici o valoare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11852

Gresit. Noi n-am declarat niciun razboi.
Noi am marcat mai multe triburi pe harta la diferite diplomatii pentru a le vedea mai bine. Se numeste "observatie asupra vecinilor" (nu se numeste asa da suna bine :p ).
Nu era singurul trib marcat cu rosu aprins.
Dar au luato ca pe un act de ostilitate...:D asta este:D ne convine asa :D
 

DeletedUser16873

vom vedea cum decurg lucrurile dupa ce se termina protectia degeaba ne laudam pe forum , vom vedea la timpul potrivit statisticile :)
 

DeletedUser

"si nu noi am inceput ci ei au declarat razboi celor de la =TeG="

noi am declarat razboi primi?=)))

oricum...hai ca ies de pe extern..trebe sa ma pregatesc de razboi :-s

p.s: vezi ca ai facut double post..:(
 

DeletedUser

si nu noi am inceput ci ei au declarat razboi celor de la =TeG= prima oara si cum noi avem o alianta ce o vom respecta asa afost sa fie. oricum cuvintele nu au nici o valoare

1. nu mai devia de la subiect
2. nu dorm
3. sfat: dizolvare trib, apoi delete acount
4. o statistica **?? cate sate a-ti luat de la ei??? :)) =))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus