Top jucatori/triburi

DeletedUser

Tu chiar crezi ce spui ma Cataline ? Sunt câtiva p'aici care au câtiva ani de triburi în spate.. tare dezamagitor ar fi din partea lor sa fie invidiosi pe un jucator care innobilieaza barbari si abia are mai mult ODA decât numarul de puncte..
Cât despre forta, asta chiar ca nu consta în numarul de sate (ma gândesc la dudu omertanu care înnobilease jumate de continent de barbari si a fost trimit la padure în scurt timp) si nici al celui de inamici învinsi (gândul la Beekeeper care-a pierdut si el mult mult teren). E vorba doar de circumstante si activitate (atât pe cont cât si cea a colegilor).

cand ati atacat voi, dudu nu a putut intra pe cont. Stai linistit ca nu il puteti trimite "la padure" cand vreti voi.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Pesemne ca plecau singure tentativele alea de recuperari. În fine, când pana mea s-a mai auzit vreodata sa fi atacat MAG-ul vreun jucator care sa fi fost online si motivat si alea-alea ? Numai inactivi si oameni care dorm mult ori plecati d'acasa.. urmeaza sa mai zica si Beekeeper si Ciccio ca erau amândoi la pescuit când i-au înnobilat magnificii si gata, îsi primeste MAG-ul eticheta-n frunte pâna la sfârsitul lumii. :))
 

DeletedUser34110

Hai bre crezi ca mai conteaza,a fost innobilat si gata asta ca a avut sitter si brambureli ieftine ce mai bagati voi nu au nici o relevanta!
Oricum omerta si-a facut-o cu mana ei!
 

DeletedUser

nu bag nicio brambureala si imi accept infrangerea.Dar sa vi si sa spui ca un jucator ii...nu-i fain.+ca albertus l-a dus in noaptea aia pe 5 la aparatori.
 

DeletedUser34110

Eu nu am zis ca e un jucator slab,dar sunt satul de scuze d'astea.
Oricum omerta a luptat pana la ultima lance,stia ce ii asteapta dupa alea 5 zile de gandire,totusi a incercat sa faca fata.
 

DeletedUser1195

Dudu nu e un jucator slab, a dovedit-o pe vechea lume clasica si nici nu stiu de ce ar trebui el sa se justifice. E un joc cu miza, pierzi sau castigi. Dupa cum il stiu pe dudu , daca era aici, ar fi dat inceput nou ca toti omertistii care au vrut sa continue. Numai ca el pe moment nu mai e aici si in absenta lui, frumos ar fi Cosmine, sa ne abtinem de la judecati de valoare. Oricum, eu sunt vinovatul de pierderea contului lui, dupa lupte...monumentale :)
Ma bucur ca sunt cativa care apreciaza atitudinea noastra. :) Sincer, am fost contactata de jucatori vechi ai lumii clasice si sfatuita sa mergem cu totii in triburi unde era cald si bine. Nu e stilul nostru.
Da, da, ne-am facut-o cu mana noastra, nu ne-am orientat in aliante, am avut incredere in cine nu trebuia, nu-i asa Cosmine ? :)
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Codrin, nu Cosm'
Nu era vorba nici de încredere si judecati de valoare, nici de jucatori slabi ori puternici si mai ales nici de vreun razboi sau alte problematici diplomatice. Doar facusem o paralela între T.I.T.T si dudu pentru ca au în comun strategia înnobilarii masive a satelor de barbari. Mai sunt si altii, dar na.. pantaloni scurti.

Cât despre Omerta si orientarea sa diplomatica.. oare când ai sa treci peste alianta acordata Hotilor ? Oricum aveati razboi cu MAGul si stiati ca Hotii aveau pact cu ei. Punct. Nu v-ar fi putut salva nimeni de la acest destin.. marginal; orice-ati fi învârtit.
 
Ultima editare:

DeletedUser1195

:) Codrin, da, am gresit, totdeauna am o scuza pentru asta: varsta :)
Strategia de a lua barbarele la inceput de joc nu e chiar asa aiurita cum zici tu.Scopul e de a nu permite infiltrarea altora. Unul dintre scopuri.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Eh, vârsta nu mai e o scuza de mult. Cât despre infiltrare.. te doare inima daca un dusman ia 5 sate de 150 de puncte pe lânga tine ? Pai pui catapulte pe el de-i sar capacele si cheful de joc; pâna ridica el un zid cu CP-ul tinut la nivelul unu.. o sa se lase pagubas. Si daca veni vorba de-a interzice infiltrarea unor jucatori.. strategia cea mai corecta ar fi ca vreo 15-20 de membri din trib sa ia fiecare câte 5, maxim 10 satuce sa le creasca. Nu câte 200-300 cum vad pe unii viteji ca înnobileaza într-o saptamâna si altii mai puturosi îi lauda ca-s buni strategi. Dar pana mea, fiecare cu stilul lui.. cum am mai zis, mereu au fost jucatori care s-au luptat cu mori de vânt si-au trimis nobilii pe barbari; sa-i laude cine le-o fi dat ordinul. Experienta si respectul în jocul asta se câstiga mai mult prin organizate si stilul de-a pastra si recupera satele tribului decât prin înnobilarea masiva a barbarilor (fie motivat de 'a nu permite infiltrarea altora' ori "e jucator defensiv dom'le, si faca aparare sa trimita în granta" sau mai stiu eu ce alte scuze).
 

DeletedUser41545

daca te uiti intre noi e destul loc unde sunt doar barbari.daca nu ii luam noi cine sa ii ia?
 

DeletedUser1195

Angel Dust a scris :

Cât despre Omerta si orientarea sa diplomatica.. oare când ai sa treci peste alianta acordata Hotilor ? Oricum aveati razboi cu MAGul si stiati ca Hotii aveau pact cu ei. Punct. Nu v-ar fi putut salva nimeni de la acest destin.. marginal; orice-ati fi învârtit.

Niciodata nu o sa trec peste alianta acordata hotilor, niciodata, fiindca e prima data cand cineva m-a pacalit asa cum ai facut-o tu :) Si, in ciuda aciditatii tale si a unei usoare lipse de respect (datorat macar varstei :) ) inca imi placi.
Si te inseli rau de tot, ne-ar fi putut salva fara doar si poate plecarea in alt trib unde eram asteptati si unde eram respectati pentru prestatia de pe clasica veche. Noi am preferat sa mergem "la padure" sub sigla noastra : Omerta. Ce sa facem, astia suntem: anacronici, sentimentali,desueti, etc, etc :)
 

PRADA

member
Scor reacție
6
cand ai creierul dust este greu sa pricepi lucruri evidente

cand nu treci din trib in trib inseamna ca ai colona vertebrala si nu te misti ca rama, doar doar mai scapi cateva sate

Lasa-ma si du-te amigo cu ideea ta de ghimpe'n spate si jucator fidel tribului. E rasuflata si nu-si are locul, lasa frustrarile de anu' trecut. Ai fost fidel pâna-n margine si abia ce trece lumea asta de stadiul de 'început', nimic laudabil. Despre faptul ca avut dudu sitter.. nici nu stiu de ce îti mai raspund - cu atât mai bine! Îi citasem numele doar pentru ca înnobilase si el câteva sute de barbare care nu l-au ajutat cu nimic. Colac peste pupaza, strategia asta v-a costat mult pentru ca nu mai avea dudu nobili pe satele mari, pentru recuperari. Bang bang, trist dar adevarat.


Angel Dust a scris :

Cât despre Omerta si orientarea sa diplomatica.. oare când ai sa treci peste alianta acordata Hotilor ? Oricum aveati razboi cu MAGul si stiati ca Hotii aveau pact cu ei. Punct. Nu v-ar fi putut salva nimeni de la acest destin.. marginal; orice-ati fi învârtit.

Niciodata nu o sa trec peste alianta acordata hotilor, niciodata, fiindca e prima data cand cineva m-a pacalit asa cum ai facut-o tu :) Si, in ciuda aciditatii tale si a unei usoare lipse de respect (datorat macar varstei :) ) inca imi placi.
Si te inseli rau de tot, ne-ar fi putut salva fara doar si poate plecarea in alt trib unde eram asteptati si unde eram respectati pentru prestatia de pe clasica veche. Noi am preferat sa mergem "la padure" sub sigla noastra : Omerta. Ce sa facem, astia suntem: anacronici, sentimentali,desueti, etc, etc :)

Of, Lady si tu îmi placi mie.. (: Si crede-ma ca te respect, chiar daca nu o arat evident pe externu' asta prafuit.

1) Nu te-am pacalit, dar pur si simplu n-am vazut alta strategie pentru a continua lumea într-un mod cât mai intens. Draga Amalia m-a întrebat de ce n-am fuzionat cu Omerta în loc sa-mi trimit colegii printre magnifici, altii au înteles situatia mai ales având în vedere propunerea aia a conducerii Omerta de-a 'capitula' si de a duce sigla Omertei pe alte mari si tari, într-o lume viitoare. Ce era sa fac eu, ca aliat, când am fost informat de asta ? Te-am întrebat si mi-ai zis ca veti lupta pâna la sfârsit.. dar deja era clar ca sfârsitul era cu pasi rapizi spre margine. ++ Aveam gânduri mari si remarcabile vis-à-vis de tribul si brandul Hotii dar din lipsa de jucatori motivati a trebuit sa-l las 'în padure'. Am preferat eu sa las sigla nou creata si sa merg cu câtiva jucatori mai departe, de dragul jocului. Poate odata si-odata va reînvia tribul meu.. de ce nu ? Vom juca si vom vedea.

2) Când am zis 'nu v-ar fi putut salva nimeni' m-am referit la voi ca un întreg, ca trib, nu ca jucatori 'refugiati' prin Mason sau mai stiu eu ce trib de samurai ori alti jucatori de elita. Si nu e atât de 'fara doar si poate', cu MAGul rosu pe harta tot s-ar fi pierdut conturile alea, începând de la dudu si algernon pâna la Ciccio si zmeul Watch & Learn.
 
Ultima editare:

DeletedUser1195

Ce-i drept e drept, externu' asta nu mai e ce-a fost.
Si culmea e ca nici in arhiva nu am mai gasit cateva topicuri, mai ales cel intitulat "Yobaxter are nevoie de ajutor" cel mai spumos spam vazut pe forumul asta.
Nici "rapoarte de razboi " ale lui veetrok nu le-am mai gasit si ce povestioare nostime legate de joc erau. Dar asta e, "pantalonii scurti" au invadat jocul si forumul. :)
 

DeletedUser18063

:D ma abtin de la faza cu pantalonii scurti,fiindca ai sa ii vezi cum posteaza imediat niste statistici si comentarii despre unul sau altul care a pierdut pe mana altuia,din tribul altuia,pe spatele celuilalt din vina vecinilor....de cartier..:)
De-ale lui Alcoolucius :))
 

DeletedUser12991

"Lasa-ma si du-te amigo cu ideea ta de ghimpe'n spate si jucator fidel tribului. E rasuflata si nu-si are locul, lasa frustrarile de anu' trecut."

frustari ? esti sub influenta halocinogenelor ?


"Nu te-am pacalit, dar pur si simplu n-am vazut alta strategie pentru a continua lumea într-un mod cât mai intens " in traducere libera = a pupa bxxxe cuiva

si cireasa de pe tort ,aici ai fost de tot rxxxxx :))

++ Aveam gânduri mari si remarcabile vis-à-vis de tribul si brandul Hotii dar din lipsa de jucatori motivati a trebuit sa-l las 'în padure'.

esti plin tot de remarcabil
 
Ultima editare de un moderator:
Sus