Top10 Lumea1 peste 3 luni ???

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Multumesc pentru specificatie.....pe ovidix il va durea rau asta.


Toata stima.

Nu are de ce sa ma doara, oricum avetzi de aparat 3 fronturi, ca de obicei :)), sa vedem cum itzi mobilizezi armata, pentru toate granitzele ;)



============

continuarea offtopicul si/sau a disputelor 1 vs 1 pe aceast thread va atrage dupa sine direct avertisment.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

top 10 peste 3 luni??? mai vine cineva cu o strigare???sau iar ncepeti cu offtopicul???
 

DeletedUser5151

Locu 1: ~TLD~
Locu 2: Diablo
3 ELITE
4 SH
5: Leon
6 Legio
7 H@IT@
8 C.D.
9 SOF
10 T.E.

Avalon, va fi pierdut in milioanele de triburi mici..

printre triburile alea cu 0 puncte si cateva zeci de playeri...
 

DeletedUser

Locu 1: ~TLD~
Locu 2: Diablo
3 ELITE
4 SH
5: Leon
6 Legio
7 H@IT@
8 C.D.
9 SOF
10 T.E.

Avalon, va fi pierdut in milioanele de triburi mici..

printre triburile alea cu 0 puncte si cateva zeci de playeri...

cu diablo neutrii este foarte geu de crezut ca vor urca atat de mult, in acelasi timp daca ne luam dupa cifre o sa fie un razboi pe cinste, tabere sunt echilibrate, zonal doar sunt dezavantajati avalonul si se prea poate sa piarda centrul si sudul adica k45 k55, k56
aproximativ 1800 de sate, de asemenea TLD poate pierde in granite destul de multe sate peste 800, restul ramane la amploarea actiunilor pe care le gandesc fiecare.
Elite in zona cu avalonul nu cred ca are ce a piarda, eventual 10-20 de sate si va cuceri peste 300....
cresterile nu vor fi mari pana in momentrul in care se va inclina balanta( asta daca se inclina dupa un razboi de uzura).
strategic daca vorbim, un razboi in care sa mai intre si alte triburi ar fi o frumuseste e harta, mai ales daca s-ar da atacuri concentrate pe zile....
peste 3 luni:
top5
Avalon
Tld
Elite
Sh
CD
......
aceasta varianta este una foarte probabila
de asemenea exista si varianta:
Tld
ELITE
Avalon
Sh
CD
dar de acest gen vor fi schmbarile... nu mai mult.....
 

DeletedUser

eu zic sa ne lasam d previziuni
o sa fie cam asa:unii vor fugi,unii vor fi norocosi,altii vor fi mai iscusiti,mai vicleni,unii nu vor lupta din principiu=>deznodamant imprevizibil
vom trai si vom vedea
 

DeletedUser4058

1. Avalon
2. Tld (sau invers intre ele)

3. elite
4. diablo
5 legio.. c.d. ...sof.. reply (in nush ce ordine)
9. 10 alte triburi zonale undeva pe la margine care oricum nu vor supravietui
 

DeletedUser

eu zic sa ne lasam d previziuni
o sa fie cam asa:unii vor fugi,unii vor fi norocosi,altii vor fi mai iscusiti,mai vicleni,unii nu vor lupta din principiu=>deznodamant imprevizibil
vom trai si vom vedea

subscriu...intr-o luna se pot face schimbari majore astfel incat sa nu mai recunoastem harta mai deloc.
 

DeletedUser

1. Avalon
2. Tld (sau invers intre ele)

3. elite
4. diablo
5 legio.. c.d. ...sof.. reply (in nush ce ordine)
9. 10 alte triburi zonale undeva pe la margine care oricum nu vor supravietui

dar tribul tau? unde fuge in 3 luni de pe locul 4? :D pleaca inapoi?
 

DeletedUser

subscriu...intr-o luna se pot face schimbari majore astfel incat sa nu mai recunoastem harta mai deloc.

+1 .....nu zic nici ca Avalon va domina nici ca TLD va domina ..... razboiul va fi fulger la inceput dar se va transforma incet incet intr-un razboi de uzura..parerea mea
 

DeletedUser

IAr parerea mea, ca la inceput se vor plati polite mai vechi....pe urma va stagna si in maxim 1 luna se va incheia.........se va face iara-si alianta puternica la un meci de polo, sau cricket, alaturi de 2 blonde urate.

Bafta tuturor.:D
 

DeletedUser

politele vechi/sau noi, depinde de situatie:)
iar posibilitatea incheierii razboiului in decurs de 1 luna este una destul de mare....desi nu cred ca se va ajunge asa de repede la alianta....
 

DeletedUser

eu zic sa ne lasam d previziuni
o sa fie cam asa:unii vor fugi,unii vor fi norocosi,altii vor fi mai iscusiti,mai vicleni,unii nu vor lupta din principiu=>deznodamant imprevizibil
vom trai si vom vedea

Nu am facut topicul asta doar pentru a mai schimba o vorba,doua cu forumistii.
Un propagandist cu experienta(asa cum imi place sa cred ca sunt :rolleyes:) isi da seama de multe lucruri:de pozitia unor jucatori,a unor triburi.De cine se tem anumite triburi ,ce relatii diplomatice sunt intre anumite triburi.
Poti afla un milion de lucruri despre un trib fara a folosi spioni,doar iti trebuie timp sa analizezi.Si putin creier.
Unii pot citi prin randuri....alti nu :)
Asta inseamna propaganda ;)

Nu deschid topicuri doar de dragul de a strange posturi,tot ce fac aici are un motiv.
Tot ce aflu aici se reflecta in strategia mea de pe lumea1.
 

DeletedUser

1. ~TLD~ - nu prea are cine sa-i scoata si nici nu sunt motive,cel putin nu deocamdata;
2.CIRC - nice and slow ... still there :rolleyes:
3.C.D. - nu prea au adversari in zona ... decat TLD ,dar relatiile dintre cele doua triburi sunt tot mai bune;(din pacate nu pot fi obiectiv:) )
4.RIP - se pare ca s-au incurcat cu mai multe triburi decat pot face fata,timpul va decide ....;
5.SOF - trib zonal,bine organizat ,cu o academie care vine puternic din urma;
6.SH - au cativa jucatori foarte buni ,dar se plictisesc "baietii";
7.Legio - se pare ca au numai de castigat de pe urma parteneriatului cu Deadly,impotriva celor din H@IT@;
8.DIABLO - desi sunt incoltiti ,rezista ... destul de bine ,
9.YKZ - incet incet,prinde si la noi treaba cu triburile zonale ... duc razboaie mici,dar care incet incet ii urca in clasament;
10.AKI - idem YKZ
 

DeletedUser4645

1. ~TLD~ - jos palaria pt ei
2.CIRC - hehe, vor locul 1, dar acela e greu de obtinut
3.RIP - down
4.C.D. - 2 sate pe saptamana ... slab
5.SOF - trib zonal, foarte bine organizat. peste o luna-2 parca ii vad pe locu 2 :)
6.DIABLO - mai liberi ca niciodata.
7.Legio - hoho, avanseaza baieti astia nu gluma :D
8.SH - nu prea le vad loc de dezvoltare inafara de RIP
9.YKZ - oare au ce cauta in top ?!
10.AKI - imi palce de alin#ro. Vad ca pierde sate ... se lasa cumva de joc ? :eek:
 

DeletedUser

1) ~TLD~ - vor mai ramane pt ceva timp pe locul1
2) RIP - vor ramane pe 2 si se vor apropia de TLD,din punct de vedere al punctajului
3) ELITE - raman aici
4) Avalon - vor pica un loc ,doua ... asta daca nu vor primi "sange proaspat" in trib
5) DIABLO - vor pica cateva locuri
6) Legio - raman cam tot in zona asta
7) C.D. - intra in top5
8) T.E. - urca un loc,max doua
9) H@IT@ - ies din top10
10) REPLY - ies din top10

Astea au fost previziunile de acum 3 luni...
Si asa arata clasamentul:
1 ~TLD~
2 CIRC
3 RIP
4 C.D.
5 SOF
6 DIABLO
7 H@IT@
8 UNITED
9 Legio
10 AKI

Cam 35% din previziuni au nimerit... Mai asteptam 3 luni...
 

DeletedUser

Cam asta e media lui:)

Eu zic ca CIRCUL urca incet si sigur, au sanse destul de mari sa ajunga pe locul1.

tu esti un pic si subiectiv :p

insa oricum sunt de acord cu tine ca incet dar sigur urcati :)
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus