Triburi de viitor/Top 20 Triburi!

  • Autor subiect DeletedUser44410
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser41984

vom vedea pe parcurs ce sunt d capul lor ...

pana acm nici un trib nu e d viitor

Sunteti constienti ca acm este doar inceputul , va mai trece 2-3 luni pana cand se vor aseza si vor incepe sa se organizeze ,

momentan sunt nspe mii de triburi .... abia peste cateva luni bune va ramane 3-4 triburi care se vor bate intre ele pt primul loc ,, pana atunci se vor muta membri dintr-un trib in altul ...


Ciao !

ăsta-i genu ăla de răspuns.. 'eu nu ştiu nimica.. dar îmi dau cu părerea,pentru că exist şi eu! ..lumea trebuie să ştie de mine' ..într-un fel sau altul.


tati,dacă nu cunoşti cum stau lucrurile..vezi-ţi de fasolică.

la fel şi voi restu care le aveţi cu ciocu' . nu-mi pasă de cine aţi fost şi unde. pe L36 în schimb mă mândresc cu tribul Ibidem, un trib activ şi vom da tot ce putem. dacă ne iese meşcheria, bravo nouă, dacă nu,la fel. nu înţeleg ce vă pasă vouă.. oricum vă rupem în două,bă!.


vă aştept să fiţi vecinii mei să vă rezolv imediat. până atunci,ciocu' mic. sănătate!
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Indiferent de natura unora sau a altora, viata reala a fiecaruia este strict problema personala. Forumul interzice cu desavarsire aluzii, informatii, si mai ales mistouri despre asa ceva.
Data asta voi sterge doar posturile care incalca regulile, pe viitor voi da direct sanctiuni ( valabil pentru toti, albastii, maro, mov, verzi, rosii...etc ).

Deci, in concluzie, reveniti la subiect.
 

DeletedUser

Tipic romanesc pe acest joc, o ei in freza si te legi de viata reala . Chiar de nu stii cum o are un jucator toti presupun, deci multi nu stiu sa piarda .

On Topic, dupa cum se vede pana acum as miza pe Ibidem. Dar nu am de unde sa stiu cum se vede harta de la ei din trib, sa fiu sigur ca vor rezista .
 

DeletedUser11867

*ArTiSTu pe lumea 7 a fost ceea ce spui tu...pe l5 a fost tribul Noi(cel mai bun trib mamut) la putere parca
dar din cate imi aduc eu aminte ce sa intamplat acolo cu MoD a fost din vina lor...au jucat fara diplomatia prea mult timp si cand au incecat sa o faca a fost prea tarziu...cat despre diablo daca nu ma insel in acea perioada nu era o putere nici nu mai tin minte daca era infiintat(poate ma insel)...ei au venit la putere dupa ce a cazut HK(deci mult mai tarziu)...cel mai temut si bun de pe l7era TSL si asta pt ca au avut o academia la fel de puternica ca si tribul...asta o spun cu toate ca a invins tribul in care eram si eu...
oricum MoD au jucat frumos pe l7

ce e cu marele trib CIRC de pe l36 e originalul ca nam inteles...
 

DeletedUser42998

S-au adunat multi pe aici,multe triburi de pe toate lumile.O sa fie interesant.
 

DeletedUser44302

Imi lipsesc unele persoane de pe beta altele de pe lumea 1 2 3 5 7 10 + multe altele de dupa revenire si anume 14-15-17-18-19-20-25 , imi lipsesc oamenii cu caracter care nu puneau atat accent pe scor si pe Faima personala si aveau principii si un caracter deosebit ... imi lipsesc triburi placute unde mi-am facut sute de prieteni adevarati nu tradatori care la ce-a mai mica amenintare dadeau bir cu fugitii in alte triburi care pareau mai promitatoare !
Imi lipsesc prietenii vechi cu care stateam la taclale pana la 4-5 dimineata dand atacuri cu sutele chiar cu miile intr-o noapte !
Imi lipsesc vechii Dusmani care chiar daca erau Inamici Redutabili aveau un respect deosebit si se puteau numi oameni adevarati cu demnitate !
Imi lipsesc multe Triburi adevarate (cele reale ca de Fake-uri sunt satul si m-am cam saturat) si pe aceasta cale tin sa precizez cateva triburi vechi alaturi de care am fost in vremuri bune sau grele unele din postura de membru altele din postura de conducator sau diplomat !
Mentionez triburi in care am fost personal si in care am jucat dar si triburi pentru care am avut/am un deosebit respect indiferent ca mi-au fost dusmani/aliati !
Nu pot sa nu incep bineinteles cu MoD care la fel ca si AVALON si +SAS+ mi-au fost o familie !
AVALON ce nume maret si ce istorie dar sa nu mai vorbim ce Jucatori ... dar ce Conducator si ce Caracter si anume Sir , un om minunat alaturi de care am jucat inca de pe Beta (pentru cine nu stie atunci nu exista lumea 1-2-3 etc etc erau inceputurile inceputului iar ca o paranteza diferenta dintre atunci si acum e ca si diferenta dintre Era Dinozaurilor si Ziua de Astazi si anume toate principiile morale si etice pe care au reusit unii sa le creeze prin daruire/intelegere/respect/demnitate respectiv ceea ce se intampla acum de cateva lumi bune si anume Haos/Hateri(ca sa folosesc si termeni mai New)/Prietenie pe Interes/Lipsa de respect/Lipsa de Curaj sau de Demnitate !
Am sa continui bineinteles cu baietii din MoD ... oameni exceptionali toti la fel si ei si un conducator exceptional ... O Familie adevarata cine stie cunoaste iar ca sa pot puncta si ce a spus Constantin Musat alaturi de ei am inceput sa simt ce inseamna tradarea pentru ca toata lumea stie istoria lumii 7 daca nu ma insel cand MoD era atacat din toate directiile bineinteles intr-un final reusind sa fim pusi la pamant de triburi de renume cum ar fi Diablo sau TSL care daca nu ma insel dupa ce am condus lumea detasat din toate punctele de vedere au si castigat chiar ei lumea ! Am un lapsus am jucat pe atatea lumi si nu stiu daca era lumea 5 sau 7 ... dar cred ca 7 !
Nu voi mai tine prelegeri si discursuri interminabile pentru ca 50% si asa nu vor intelege esenta postului meu atat de lung dar plin de istorie si de triburi cu un deosebit caracter !
Doresc sa mai amintesc tuturor de SKIN/BURN/CIRC/MIR/UNITED , sa nu uitam de nBz sau Scitii , THOR , Potop , RDT , DBD , Warrom , SPAM , UNITED , LIGHT , H.K , White Wizards , AT , NEM , GOD , FAME , B-SEA , IMMO , ZARG , GEMINA , UpS , ARH , G~A , SUAT , S R , TOP , GSS , MAGIC , SH , MASTER , SN si multe altele dar ma voi opri aici ! Triburile sunt scrise exact in ordinea in care mi-au venit in minte si sunt atat triburi in care am jucat cat si triburi cu care am avut aliante/razboaie respectiv unde am avut enorm de multi prieteni sau dusmani dar cu care acum sunt prieten !
Mai exista cativa dintre dumneavoastra care probabil isi amintesc sau se regasesc in una sau mai multe triburi de mai sus (sau in multe altele pe care nu le-am mentionat din cauza trecerii timpului) da toate cele precizate mai sus dupa parerea mea au o istorie mai mult sau mai putin placuta dar totodata interesanta si plina de Demnitate si Respect !
Am mai continua prin a preciza si nume dar bineinteles lista ar fi extrem de lunga si mi-ar lua ore intregi sa scriu tocmai de aceea m-am rezumat doar la Triburi !

Acestea fiind spuse doresc sa inchei prin a saluta cu deosebit respect triburile / membrii triburilor precizate mai sus dar si a celor care au o istorie insemnata dar nu le-am precizat !
Va pupa ArTiSTu !

Uiseam sa precizez : Nu nu am jucat sub acest nume , asta pentru cei care vor incepe cu povesti nemuritoare si vor incerca sa se contreze cu mine pe diverse teme gen experienta mea in joc / vechimea / etc !
Am scris relativ in graba asa ca imi voi cere scuze inca de pe acum anticipat pentru unele greseli de Ortografie pentru ca stiu ca unele persoane sunt tare receptive la unele aspecte mai mult sau mai putin importante

Respect ArTiSTu :)....pentru acest post..

Gemina te saluta :)
 

DeletedUser42057

1 Ibidem 52.549 59.436 49 1.213 49 1.213
2 AUR 51.275 63.699 56 1.137 56 1.137
3 Mvp s 50.240 62.679 60 1.045 60 1.045
4 2NBZ3 43.953 57.627 60 960 60 960
5 ~TLD~ 43.664 55.077 56 984 56 984
6 S R 43.093 54.719 60 912 60 912
7 ShocK 42.320 48.947 53 924 54 906
8 IMMO 42.241 54.855 57 962 57 962
9 T4 41.571 54.393 57 954 57 954
10 CIRC 40.885 53.970 59 915 59 915
11 ROYAL 40.758 50.895 54 943 54 943
12 BURN 40.518 53.686 60 895 60 895
13 MVP A 39.963 48.082 56 859 56 859
14 xDEx 39.729 50.677 58 874 58 874
15 GJUKI 39.518 49.269 55 896 55 896
16 Hugo 39.170 50.631 59 858 59 858
17 KK-LS 36.858 48.017 58 828 58 828
18 High ! 36.511 43.415 55 789 55 789
19 -THOR- 35.404 42.240 56 754 56 754
20 HoH 35.321 43.814 58 755 58 755

se mentin :p
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
In sfarsit Ibidem...va asteptam tot pe o viteza 2, dar cred ca v-ati reprofilat bine.Doar sa nu va desfiintati iar prematur dupa ce va expuneti strategiile pe aici :))
Ibidem, MVP, SR, cred ca in jurul lor se va invarti lumea, mai ales ca sunt si pe continente diferite.
 

DeletedUser

Cum puteti spune ca intre cele 3 triburi se va "invarti lumea36" ?!!!! cand abia daca a aparut un nobil 2 ... :))

Si nu cred ca a fost vre'o lume in care IBIdem sau MVp S au avut o durata mai lunga de maxim 3-5 luni, majoritatea sunt starteri ,dar depinde poate vor sa fie baieti seriosi pe lumea asta ..nu se stie :))

Si nici nu sau asezat bine harta si voi va ganditi la tribul care va domina lumea , asta este absurd ......

Timpul va decide si entuziasmul fiecarui jucator/trib de a se afirma pe aceasta lume
 

DeletedUser

Cum puteti spune ca intre cele 3 triburi se va "invarti lumea36" ?!!!! cand abia daca a aparut un nobil 2 ... :))

Si nu cred ca a fost vre'o lume in care IBIdem sau MVp S au avut o durata mai lunga de maxim 3-5 luni, majoritatea sunt starteri ,dar depinde poate vor sa fie baieti seriosi pe lumea asta ..nu se stie :))

Si nici nu sau asezat bine harta si voi va ganditi la tribul care va domina lumea , asta este absurd ......

Timpul va decide si entuziasmul fiecarui jucator/trib de a se afirma pe aceasta lume

E adevarat ca lumea abea a inceput.
Dar ibidem nu e tocmai in aceiasi formula ca pe lumea 32 si te pot asigura ca nici 25% din tribul Ibidem nu sunt starteri.
Lucrurile se vor schimba ... lumea este inceata merge sa recuperezi repede ... de aia e si amuzanta iti ofera mai mult timp.
Cred ca acel entuziasm de care vorbesti tu pentru a te afirma pentru multi jucatori vechi a apus de mult timp.
Jocul nu mai ofera nici 20% din satisfactia care o aveai inainte.
E usor sa te afirimi acum prin diverse mijloace.
Harta este cu cel putin 50% ( in caz fericit) mai mica decat inainte.
Acum in K53/K63 ai marginea probabil ... a apus de mult zilele in care marginea era in k84/94.
 

DeletedUser6

E adevarat ca lumea abea a inceput.
Dar ibidem nu e tocmai in aceiasi formula ca pe lumea 32 si te pot asigura ca nici 25% din tribul Ibidem nu sunt starteri.
Lucrurile se vor schimba ... lumea este inceata merge sa recuperezi repede ... de aia e si amuzanta iti ofera mai mult timp.
Cred ca acel entuziasm de care vorbesti tu pentru a te afirma pentru multi jucatori vechi a apus de mult timp.
Jocul nu mai ofera nici 20% din satisfactia care o aveai inainte.
E usor sa te afirimi acum prin diverse mijloace.
Harta este cu cel putin 50% ( in caz fericit) mai mica decat inainte.
Acum in K53/K63 ai marginea probabil ... a apus de mult zilele in care marginea era in k84/94.

ce vremuri frumoase erau :)

Momentan nu se remarca nici un trib in mod special insa sper ca Ibidem sa isi continue ascensiunea
 

DeletedUser

aici e mai mult spam decat la rubrica SPAM .

puneti si voi un clasament , ceva .. top triburi , top inamici .. nustiu ..
pentru amintiri, discutii despre lumile trecute , inca sunt deschide forumurile de Spam de la acele lumi , puteti depana amintiri acolo .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus