Triburi de viitor

  • Autor subiect GOGU aviatoru
  • Data de început

DeletedUser27408

Nu mai fiti rai :))

Pitiponcii si pitipoancele veneau din cate am inteles de pe travian deci nu prea au treaba cu triburile..

Citesc pe aici nu vad nici-o topic al C.K.-ului, cam suspect :D

Karmolitul e dezinteresat. Si de joc si de extern. Cred ca e in sevraj. Ca au scumpit astia alcoolul. :rolleyes:
 

DeletedUser

Internetul nu e folosit cu cap. Poti sa-l folosesti pentru a gasi mai repede ceva decat intr-o carte si poate mai aprofundat, deci nici aici nu-ti dau dreptate ?

Fals. Daca vrei, cauta "Balada Navigatorului", sau "Deirdre" dar nu varianta lui Yeats, ci aceea ceva mai veche. Referinta in limba romana, "Mihnirea e mai grea decit marea", ambigua, nu coincide deloc cu textele din "Ulster Cycle" gasibile pe net. Nu e deloc usor sa aprofundezi pe net ceva a carei sursa nu o cunosti bine.
 

DeletedUser16039

De unde ai tras tu concluzia asta. Dupa topuri, ti-a spus cineva de incredere sau asa ai visat azi noapte. :confused:

Poti lasa comentariile de genu` "chiar ai visat" ca nu ne cunoastem sa ne permitem sa ne tragem de sireturi, ok?!
Ai vrea sa fii normal si sa pui intrebari fara astfel de ironii?!
Faceam referire la spusele lor :
Kidlukas n-am nimic cu tine, pe 21 pariam amandoi pe forum si chiar mi-a parut rau ca te-ai bagat in contre cu noi, judecandu-ne doar dupa aparentele ce reflectau niste incepatori.

Cand s-au afisat setarile v-ati plans o intreaga saptamana ca-i o lume melancolica, cand au venit unii ca noi mai veseli ne-ati zis sa va lasam in durerea voastra melancolica, pai va hotarati ? nu noi am fost inganfati ci veteranii experimentati care s-au tot prezentat pe aici ;)

Asa ca lasa comentariile rautacioase la adresa altora, ca nu esti vreun zeu.
Am sa te rog sa scrii clar data viitoare, fara comentarii ironice la adresa mea, ca nu ne cunoastem. Pastreaza bunul simt, atat te rog.
Daca ai chef de chestii d-astea si replici pline de ironie, fao pe privat.
O noapte linistita.
 

DeletedUser

Suferiti, suferiti rau de tot aduceti vorba de noi. Ignuse ne-ati scos cumva de pe harta si nu stiu eu de te afisezi cu aerul asta superior si te bagi in seama cu noi ?
Daca venim si va dam peste bot aici nu mai stiti care sa strigati primul dupa moderatori, pentru ca lumea-i melancolica si galagiosii sunt interzisi.
Merlin, acelasi el, te-am mai sfatuit, ai mila de ignus, mai lasa-l sa stea si el pe scaun comod.
 

DeletedUser25287

Suferiti, suferiti rau de tot aduceti vorba de noi. Ignuse ne-ati scos cumva de pe harta si nu stiu eu de te afisezi cu aerul asta superior si te bagi in seama cu noi ?
Daca venim si va dam peste bot aici nu mai stiti care sa strigati primul dupa moderatori, pentru ca lumea-i melancolica si galagiosii sunt interzisi.
Merlin, acelasi el, te-am mai sfatuit, ai mila de ignus, mai lasa-l sa stea si el pe scaun comod.

Vaaaai cat de intelept poti fii, si cat de umilit ma simt acum, mai am putin si incep sa plang =)))

Scz de off :D

Legat de subiect, eu cred ca tema asta se poate inchide momentan, cel putin pana la aparitia lumii 23.
 

DeletedUser

Da scuza-ma domnule, te alinti singur cand iti dai prea multa importanta, crezi ca intereseaza pe cineva parerea ta asupra acestui topic ? Atata timp cat nu tu l-ai deschis, nu esti in masura sa soliciti inchiderea lui.
E al 2-lea topic in care te-ai vazut contrat si ai solicitat inchiderea lui, iar iti iei jucariile si pleci ? Iar despre ironiile ieftine pe care le-ai postat mai sus ce sa zic, penibil, acestea venind dupa un post al tau in care te-ai bagat total aiurea in seama cu un subiect total aiurea ales si cu doua puncte urmate de 10 paranteze la sfarsit, instigand probabil la hohote de ras sau doreai doar sa-ti evidentiezi bunul simt al observatiei ridicandu-l in slavi pe ignus, proaspat senior devenit.

Ai o varsta maestre, demonstreaza ca esti demn de ea si nu te mai da maret pe aici incercand sa ma/ne pui intr-o lumina proasta, pentru ca reflectoarele nu se vor muta pe tine.
 

DeletedUser

Vally nu inteleg unde doresti sa ajungi cu postul asta. Vrei sa spui ca mai nou, pe forum, daca ai 2010 la data, nu ai dreptul sa postezi, raspunzand la ironiile altora ?
Am subliniat ceva care ar trebui sa te puna pe ganduri.
 

DeletedUser25287

Domnule pitiponc ce te asunzi ca un stii tu ce in spatele unui pseudomin, vrei sa vorbim de bagat in seama cu de-a japca? atunci cine te-a bagat pe tine in seama de ti-ai gasit din nou motiv sa ma ironizezi? nu este treaba ta ce referiri fac eu la ingus, e un forum public si a glumi nu este interzis, mai ales intre amici, asa ca vezi-ti de joc si nu ma mai provoca.

Scz de of inca o data, nu se mai repeta promit Adex :D
 

DeletedUser27408

heheeee ingus e senior domle, felicitari mon cher :))

mersi, mersi. :cool:

P.S. adaug ca am citit ulterior. Se pare ca au revenit pitiponjii si expertii, pe care sincer nu-i cunosc, ba mai mult nici nu doresc sa-i cunosc. Macar se anima forumul ca harta putin probabil. Cea mai ieftina metoda de ati face reclama este sa intri in polemici cu cineva cunoscut. Multi vor crede ca esti de acelasi calibru cu interlocutorul tau si uite asa esti "popular". Eu nu voi pica in capcana asta si nu am de gand sa ma contrazic cu toti amatorii de popularizare. Dar voi citi cu placere ce le mai "fata" mintea la unu si la altul. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11083

Tribul viitorului K55 este TRIB:

Clasament - triburi pe acest continent 55
Loc Numele tribului Puncte Sate
102 TRIB 498 2

Are o crestere lenta, dar sigura, pe baze sanatoase :)

Obiective pt. primavara 2011:
loc 1 k55
top10 l22 :D
 

DeletedUser16039

Ce se mai ataca lumea pe-aici dom`le ... ntz ... nu ne mai suportam. Hai sa ne c*c*m in sus, jocul ruleaza dupa cum vor ei. of of fitzele astea ...
 

DeletedUser24244

Vally nu inteleg unde doresti sa ajungi cu postul asta. Vrei sa spui ca mai nou, pe forum, daca ai 2010 la data, nu ai dreptul sa postezi, raspunzand la ironiile altora ?
Am subliniat ceva care ar trebui sa te puna pe ganduri.
N-ai inteles, iti mai explic odata...Daca tot ai ceva cu tribul C.K. sau cu anumiti jucatori pe care observ ca ii tot ataci verbal, de ce nu o faci de pe nickul tau cu care joci si tre sa te ascunzi in spatele unui nume nou? Sau nu esti prea mandru de ce ai realizat si ti-ai luat alt nume sa incerci sa ironizezi jucatori care chiar au avut un cuvant de spus in acest joc?
 

DeletedUser

Tu nu ai inteles, cu toate ca subliniasem.
Se pare ca mine a fost prea delicata in posturile ei de pe acest forum, in mare parte s-a aflat cine suntem, nu esti atent la detalii :)
O intrebare, daca esti amabil: te-ai hotarat sa ma abordezi pe forum dupa ce ai analizat posturile trecute cu o logica inversa ? Daca tot te dai aparatorul dreptatii, explica-mi si mie de ce simti nevoia sa te dai cu cei veterani si puternici in defavoarea unui amator ca mine cu realizari nesemnificative, atunci cand imi reprosezi ca am raspuns ironic... la ironii adresate mie si colegilor mei, de 2-3 zile :)

De ce nu o fac de pe celalalt nick ? Poti considera ca le-am aratat cum se joaca, alaturi de colegi, celor din C.K., cand ne-am mai intalnit pe harta, poate nu am vrut sa ii speriem prea tare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11365

din pacate s-a ajuns ca si jucatorii mari sa intre cu alte nume..trebe sa citesti printre randuri sau sa ai pile ca sa afli cine ti-s vecinii..trist..la fel de trist e ca nimeni nu mai doreste razboaie frumoase,nimeni nu mai doreste sa joace triburi..
 
Sus