Triburi promiţătoare

  • Autor subiect DeletedUser34356
  • Data de început

DeletedUser43570

de ce aveti impresia ca doar triburile cu renume sau triburile jucatorilor care posteaza pe extern au o sansa?sau de ce credeti ca un trib cade doar pt ca se plictiseste liderul sau?aquilla e un conducator bun dar nu are durata pe joc.cel mai mare punctaj a fost putin peste un milion..
adevaratul sh a fost infiintat de mazare inca de pe lumea 1 si totul s-a incheiat pe lumea 14 cand s-au lovit de fame/denumit circ la sfarsit.intre sh si fame/circ(moft pe lumea asta) este un orgoliu extraordinar.nimeni din jucatorii importanti ai sh-ului nu ar accepta o alianta cu moft.numele nu spune nimic.este nou.insa moft=fame=circ.jucatorii din fame/circ au innobilat tot ce a insemnat sh chiar si dupa ce ultimii ramasi au intrat in legion.dupa cum vedeti pe lumea 14 nu exista decat 2 triburi:circ si circ.au facut multe arogante si nimeni din sh nu le poate uita.tu nu esti din adevaratul sh ca ai fi stiut.aveti insa cativa jucatori de urmarit:dracula73, codoi, aleczander.
totusi sh nu mi se pare un trib promitator la acest moment.daca sunteti de durata si cu o diplomatie buna o sa fiti intr-adevar un nume in tastatura noastra dar aveti de tras serios.daca nu veti reusi cu siguranta nu este din vina plictiselii.

multe triburi sunt promitatoare dar nu uitati ca nu toate sunt de cursa lunga.eu unul sper sa faceti un print screen la triburile de acum din top 25 si sa va uitati din nou peste 6 luni.cel putin jumatate nu vor mai exista.
ibidem este un trib format numai cu jucatori buni si intr-adevar daca strang la fel de bine randurile cu siguranta vor ajunge in ultimele 5-6 dar sunt trib de mijloc.au diplomatie cu fun care se chinuie cu un trib mic ca rip si pierd sate in favoarea nervului si moftului.probabil o sa fuzioneze la un moment dat.

dar stati relax, luati-va o bere-2-3 si nu indepartati-va gandul ca un trib dispare din cauza ca se plictiseste vreun conducator. este vorba doar de neputinta.
 

DeletedUser43570

ce treaba are L14 cu L41 ?!

a fost o comparatie si am facut o mica precizare la adresa colegului de mai sus care a spus ca tribul x poate ajunge sus daca jucatorul y nu se plictiseste ceea ce este absolut penibil.neputinta nu este acelasi lucru cu plictiseala.
sunt foarte multe triburi care nu au o voce pe extern dar pot castiga chiar lumea.sunt foarte multi jucatori cu experienta, foarte multi conducatori respectati in randul jucatorilor care pot face diferenta vs orice alt trib plin de vedete. astfel de trib este de cursa lunga si nu unul cu aere si fite.la multi astfel de jucatori, primul gand dupa ce innobileaza un sat de la dusmani e sa se laude pe extern sau se creada deja invincibili (chiar pe lumea 41 am vazut un post asemanator cu cineva scriind vis-a-vis de un sat luat de la ibidem sau ceva de genul)

daca esti capabil sa intelegi..
 

DeletedUser44123

Politica si propaganda nu inseamna " tu esti noob,eu sunt zeu"
Nu exista triburi promitatoare pt ca la o simpla pocnitura de degete, cursul poate schimba sensul,iar sensul schimba soarta. Incercati sa mai priviti si la factorii externi ,contrar punctului de vedere singular/jucator.
 

DeletedUser523

propaganda inseamna sa-ti faci cunoscut tribul in toata lumea oricat de mic, slab, jos in clasament ar fi el! propaganda inseamna doar publicitate si nimic mai mult! pe harta, in razboi, se vede cat de tare in arme este un trib. aici pe forum e doar can-can, menit sa ne petrecem in mod placut timpul intre doua atacuri!
politica se duce in culise si nu pe forum si nu trebuie confundata cu propaganda! politica sau diplomatia este cea care mereu castiga sau pierde un razboi!
un trib promitator este un trib care isi alege aliatii si dusmanii cu intelepciune si mereu obiectiv si nu subiectiv!
 

DeletedUser

Ca jucator pe L14 unde am contribuit destul de mult la inchiderea acelei lumi...de unde pana unde ai dedus tu ca Fame = Circ?

Circ a fost Circ din prima zi din care s-a infiintat si apoi am venit eu cu o parte din GOD apoi a intrat si FAME si in final TSF.
Fiecare in felul nostru am avut o contributie foarte mare la castigarea acelei lumi dar Circ a fost Circ.

Revenind la subiect, triburile promitatoare se stiu atat timp cat conducerea se tine de aceasta lume.
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Mah ,astia ”analistii” care nu jucati nimic dar umpleti pe aici topicurile,nu scrieti mai bine cate o carte cu analizele si pararerile voastre atat de competente?E pacat de atat de multa inteligenta imparastiata pe aici,pe un forum efemer
 

DeletedUser43570

Ca jucator pe L14 unde am contribuit destul de mult la inchiderea acelei lumi...de unde pana unde ai dedus tu ca Fame = Circ?

Circ a fost Circ din prima zi din care s-a infiintat si apoi am venit eu cu o parte din GOD apoi a intrat si FAME si in final TSF.
Fiecare in felul nostru am avut o contributie foarte mare la castigarea acelei lumi dar Circ a fost Circ.

Revenind la subiect, triburile promitatoare se stiu atat timp cat conducerea se tine de aceasta lume.

stiu dar m-am referit strict de jucatorii din fame pt ca ei sunt in moft iar sh are mai mult "de injurat" la adresa lor decat la ceilalti.in fine.nu are rost sa povestim de 14.era o discutie legata de sh.scuze de offtopic

ladylethal in mod normal nu ar trebui sa ma cobor la mintea ta dar de ce vorbesti de pe doua conturi?lilith si ladylethal?cu unul "umpli forumul cu analizele si parerile tale atat de competente" si cu altul vii si te dai desteapta?
interesant si totodata suficient de ciudat.ai doua personalitati?
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Tu nu ai cum sa te cobori la mintea mea pentru ca nu poti cobora in sus.:eek:.Asteptam cu nerabdare publicarea cartii tale de mare analist tribal:)))Si de ce te ataci.nu am dat nume ,te-ai simtit ?
 

DeletedUser

Si dupa ce in final am vazut cat de mult va iubiti putem reveni la ideea topicului ?

Triburi promiţătoare
 

DeletedUser523

Loc Numele tribului Punctajul celor mai buni 40 jucători Punctaj total Membri Puncte pe jucător Sate Puncte pe sat
301 asdfgh 68 68 1 68 1 68
302 zzzz 68 68 1 68 1 68
303 LIONS 64 64 1 64 1 64
304 RDTF 63 63 1 63 1 63
305 Mc 56 56 1 56 1 56
306 R.a 53 53 1 53 1 53
307 SB 46 46 1 46 1 46
308 DWH 45 45 1 45 1 45
309 dsadas 45 45 1 45 1 45
310 mma 44 44 1 44 1 44
311 gfsdgs 41 41 1 41 1 41
312 7777 38 38 1 38 1 38
313 md 38 38 1 38 1 38
314 Celt 38 38 1 38 1 38
315 TOI 32 32 1 32 1 32
316 dsa 26 26 1 26 1 26
317 DEA 26 26 1 26 1 26
318 WIK 26 26 1 26 1 26
319 Drept? 0 0 1 0 0 0
320 single 0 0 1 0 0 0

Acestea sunt cele mai promitatoare triburi deoarece nu pot decat urca ;)
 

DeletedUser46291

Salutare ! Tribul Dac isi propune sa faca o impresie buna pe L41. Nu suntem un trib de legenda ori de traditie de pe alte lumi, doar o mana de oameni adunati aleatoriu. Noroc !

PS : Vrem totul ! :D
 

DeletedUser36072

sh dupa l41 nu inseamna nimic...
sh adevarat a exzistat pe L1 si L14, si inca exzista pe L37, care o va (vom) inchide in cel tarziu 5 luni maxim
 
Sus