Triburi promiţătoare

  • Autor subiect DeletedUser34356
  • Data de început

DeletedUser42349

1-0 pentru limba romana

On topic . Noi suntem unde ne-a ramas locul , la urma clasamentului :(
 

DeletedUser

aquilla e un conducator bun dar nu are durata pe joc.cel mai mare punctaj a fost putin peste un milion..

am avut chiar si peste 10 mil...dar trecem peste :)

Cele mai multe puncte: 13,874,733 - 18th July 2010

momentul in care m-am oprit si am inceput sa cedez satele lui manty. chiar ma dispera sa am atatea sate, desi erau putine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu inteleg care e problema voastra cu tribul sh. nu eu l-am ales desi stiu cine l-a facut primul, stiu si de unde au plecat jucatorii care l-au format. chiar nu ma intereseaza speculatiile si can-canul. tribul din care fac parte vrea sa joace si sa faca o figura frumoasa pe lumea 41. nu ne credem zmei, zei...ci doar jucatori. ca o sa castigam sau ca o sa pierdem, ramane de vazut.

va urez joc placut in continuare :)
 

DeletedUser13393

Nu o sa inteleg niciodata de ce este necesar sa ai milioane de puncte sa poti fi un conducator de trib bun, poate imi explicati si mie!!!
 

DeletedUser3061

nu inteleg care e problema voastra cu tribul sh. nu eu l-am ales desi stiu cine l-a facut primul, stiu si de unde au plecat jucatorii care l-au format. chiar nu ma intereseaza speculatiile si can-canul. tribul din care fac parte vrea sa joace si sa faca o figura frumoasa pe lumea 41. nu ne credem zmei, zei...ci doar jucatori. ca o sa castigam sau ca o sa pierdem, ramane de vazut.

va urez joc placut in continuare :)

jocu abia are 2-3 luni pe lumea asta si voi deja va ganditi cu toti cum castigati lumea... pe viteza 1... asta e tare rau de tot...

Toate triburile se vor modifica pe parcursul acestei lumii... nu exista nici un trib care sa nu isi modifice configuratia... intr-o sapt se pot intampla multe in 6 luni si mai multe.. va fi cu bataie lunga de tot aici...
 

DeletedUser

jocu abia are 2-3 luni pe lumea asta si voi deja va ganditi cu toti cum castigati lumea... pe viteza 1... asta e tare rau de tot...

Toate triburile se vor modifica pe parcursul acestei lumii... nu exista nici un trib care sa nu isi modifice configuratia... intr-o sapt se pot intampla multe in 6 luni si mai multe.. va fi cu bataie lunga de tot aici...

nu eu baghera...stii bine ca nu mor dupa sate. altii se umfla in pene momentan.
 

DeletedUser3061

lasa-i sa se umfle asta va fi cu bataie lunga e viteza 1... pana incepe lumea sa se dezmeticeasca... cate se vor mai intampla si aici... de la tradarii rupere de aliante etc etc etc etc... mai este mult pana sa poata sa zica cineva ca tribu x este favorit sau ca tribu y este favorit...
 

DeletedUser42349

Oricum Ibidem , sunt pe locul 1 de cand lumea si pamantul , Ts/bi am observat ca s-au apropiat la 49k astazi la 10:11 .. deci e ceva :p
 

DeletedUser

lasa-i sa se umfle asta va fi cu bataie lunga e viteza 1... pana incepe lumea sa se dezmeticeasca... cate se vor mai intampla si aici... de la tradarii rupere de aliante etc etc etc etc... mai este mult pana sa poata sa zica cineva ca tribu x este favorit sau ca tribu y este favorit...

Uitate pe L35 cum lume de viteza 1 + biserica , s-a inchis dupa 1 an..

Nu prea mai conteaza ce viteza are o lume..s-a stricat totul, oamenii s-au plictisit .
 

DeletedUser3061

stai un pic s-a inchis probabil datorita faptului ca nu au intrat jcatorii... sau ca s-au sictirit si au facut toti un trib... aici este in totalitate vina celor de la ino pt ca nu stiu sa isi mai promoveze marfa si au facut din jocu asta un fel de tom si jerry...

dar asta nu inseamna ca la fel se va intampla si aici... eu ma refeream strict din pct de vedere al perioadei in care a inceput lumea...

asa si aici se poate termina lumea in 9 luni si o zi... dupa ce expira cele 180 de zile se face un singur trib si gata lumea in alte 30 de zile...

problema cea mai mare a jocului din pct meu de vedere este ca nu mai este deloc atractiv, in afara de faptul ca zici ca te uiti la desene animitate cand esti pe el... (astept sa vina moderatorii admini sa ma invete ca se poate modifica setarile)jocul si-a pierdut din farmec nu mai exista intrigiile de odinioara care faceau deliciu... nu mai sunt foarte multi jucatorii buni care au ales altceva probabil... aici in totalitate este vina celor de la ino...

acuma revenim la jocul strict de pe L41... din umila mea experienta iti pot spune asa ca toate triburile care au aliante acuma mai devreme sau mai tarziu se vor lupta intre ele... imi este greu sa cred ca s-a schimbat mentalitatea si ca s-a renuntat la parsivenie, inselaciune, manipulare etc...(macar asta sa mai fie daca celelalte chestii nu mai sunt )...

oricum pare o lume promitatoare sa speram ca vor intra cat mai multi jucatorii cu experienta si sa ramana in joc, pt ca foarte multi dintre ei au intrat doar pentru pp-uri... iar cand astea se vor termina atunci iarasi se vor mai schimba cate ceva....
 

DeletedUser523

si putine razboaie tzepes :))

ba razboaie sunt destule, prea multe inca, avand in vedere ca nu prea exista Nobili la cate razboaie sunt ... ;)

tu tot comentator de promter ai ramas :)))) ce face pp moca din oamenii...

cum adica PP moca? eu muncesc pt PPurile mele, poate mai mult decat altii care joaca 'serios'. iar remarca 'comentator de promter' ma duce cu gandul la cineva care citeste ce-i scriu altii iar in cazul meu e total neadevarat asa ceva. tu ai ramas cu ceva frustrari de pe L1 si vrei sa dezgropi aici mortii sau ma insel?
 

DeletedUser46287

baghera nu s-a plictisit nimeni pe 35 woc tribul de pe 1 era in centrul hartii si a avut razboaie cu triburile de pe 2 , 3 , 4 ,5 . si au castigat alea toate erau in jurul lor . merita pe deplin sa castige lumea . intradevar nu se mai joaca ca pe lumea 1-2-3-4 cand nimeni nu stia ce e ala split sau farm acum se dau org care ajung in 2-3 sec sute de atacuri si imediat se misca granita daca nu ai jucatori buni pe ea . aici e actiune pe lumile vechi ai tai te blindau aia dadeau sa rupa deful si daca il rupeau luau si satul ca split nu se baga niciodata ssi foarte rar dadeai de juc care dadeau recuperare
 

DeletedUser44398

Baghera, din pacate situatia pe 35 e chiar diferita decat ceea ce crezi tu.

Pe 35 se putea rupe alianta dintre Woc si Aka, OFF si UNC daca se vroia.

Din pacate will si-a dat cuvantul pentru alianta asadar nu s-a ajuns la razboi.

Intr-adevar, unul dintre motive a fost numarul redus de jucatori, dar nu era asta o problema, erau destui jucatori pe ambele parti daca se ajungea la conflict.

L35 nu s-a inchis din cauza plictiselii, ci din cauza ca Aka si OFF si-au tinut cuvantul intr-o faza mai putin avansata, iar WoC-ul si-a tinut si el cuvantul in faza mai avansata a jocului.

Analizand situatia, daca noi am fi fost tradati prin ianuarie/februarie de catre aka si off am fi fost scosi de pe harta, dar situatia este aceeasi si in momentul asta.

Au fost destule cazuri de genu pe triburile, deci nu putem zice ca e ceva nou, dar la noi s-a tinut lumea de cuvant ;)
 

DeletedUser44200

Ar trebui să vorbim cu moderatorii să facă câte un forum separat pentru fiecare lume. Să nu se mai canalizeze toate năcazurile, dilemele și păcatele trecutului pe forumul L41.
 
Sus