Triburi promiţătoare

  • Autor subiect DeletedUser34356
  • Data de început

DeletedUser3061

baghera nu s-a plictisit nimeni pe 35 woc tribul de pe 1 era in centrul hartii si a avut razboaie cu triburile de pe 2 , 3 , 4 ,5 . si au castigat alea toate erau in jurul lor . merita pe deplin sa castige lumea . intradevar nu se mai joaca ca pe lumea 1-2-3-4 cand nimeni nu stia ce e ala split sau farm acum se dau org care ajung in 2-3 sec sute de atacuri si imediat se misca granita daca nu ai jucatori buni pe ea . aici e actiune pe lumile vechi ai tai te blindau aia dadeau sa rupa deful si daca il rupeau luau si satul ca split nu se baga niciodata ssi foarte rar dadeai de juc care dadeau recuperare


ma faci sa rad... pai tu vrei sa imi compari mie ce se intampla acuma cu ce s-a intamplat pe L1, L2, L3, L4? pai atunci cred ca ar fi bine sa iti inchizi calculatoru zic io... daca tu imi zici mie ca pe lumile prezentate de tine nu stiau sa joace triburile te inseli amarnic... vezi tu foarte multa lume care joaca acest joc are impresia ca jocul se numeste satul lui si nu triburile... pai la ce jucatori au fost pe lumile de mai sus mentionate daca macar 10% din ei ar mai fi astazi in joc amice crede-ma ca atunci ar fi fost totul perfect...

cat despre organizare iti pot spune in detaliu doar de pe L1 unde am participat si inca particip pai ce te face pe tine sa crezi ca le L1 nu se dau atacuri la secnda? asa si daca se da la secunda crezi ca modifica cu ceva modul de aparare? crezi ca daca x ataca la secunda modifica raportul dintre atac si aparare? ba ai drepate modifica doar NOROCU :))))

deci va rog eu lasati-ma cu organizatele astea care ajung in 2-3 sec sute de atacuri...tu ** de sute de atacuri eu iti pot zice de mii de atacuri date in secunda..( cu legale cu ilegale cu ce vrea inimioara ta). nivelul jucatorilor de astazi NU SE POATE COMPARA CU CEL DE ATUNCI...si asta in mare masura se datoreaza si celor de la inno care au dus acest joc spre desene animate...

am si zis ca nu cunosc situatia de pe L35... am zis probabil ca nu au fost jucatorii... acuma felicitarii celor care au castigat acolo, nu poate sa intre in discutie daca au meritat sau nu asta este o aberatie maxima... pai daca nu meritau nu castigau...frumos ca au ramas loiali pana la capat, dar vreau sa va intreb cati de pe L35 din top 100 mai joaca astazi triburile (activ) pe alte lumi deschise?



acuma sa revenim la ceea ce am zis eu initial... thresh faptul ca si-au tinut cuvantu nu este nici o problema ba chiar sunt de admirat, insa majoritatea nu si l-ar fi tinut.. mai trebuie sa iei in calcul ca nr de jucatorii inscrisi pe o lume afecteaza foarte mult jocul pe lumea respectiva... nu poti sa faci o compoartie cu o lume in care au intra 10000 de persoane cu una in care au intrat 100000 de persoane...

cati amici ai tu de pe .ro care s-au sictirit de joc ( si nu imi baga placa cu nu mai au timp), pentru ca daca anilizam un pic este irelevanta, nu au mai fost atrasi sa joace sau sa continue acest joc...

din ce vad pe L41 pt moment sunt foarte multe orgolii si cred ca acesta lume va dura ceva, pentru ca am vazut ca sunt si foarte multi jucatorii cu experienta atat in conducere cat si in jucat...

tepes nu am nimica cu tine tata, raca pe tine nu am ca daca imi aduc aminte tu ai iesit eu am ramas... nu are nici o legatura cu L1... doar ca m-am referit ca ai ramas la fel ...
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Nu cred că a desconsiderat nimeni jucătorii vechi de triburile, ci doar că acum 8 ani..era un alt nivel de activitate. Simplu.
Nu poți spune că acum 8 ani știau toți să dea trenulețele tot cu Ttrain, că nu te cred. Acum orice pămpălău știe sa facă split și să atace la secundă.
Singura mare și dezamăgitoare diferență este cu siguranță, echipa/tribul (în general).
 

DeletedUser43894

Exista scripturi care ne dau atacurile astea la secunda singure de unde considerele ele ca trebuie? Exista scripturi care ne inlocuiesc noptile nedormite? Oare de ce se mai inscriu noi jucatori daca tot jocul asta e doar un script......ce pampalai!
 

DeletedUser523

tepes nu am nimica cu tine tata, raca pe tine nu am ca daca imi aduc aminte tu ai iesit eu am ramas... nu are nici o legatura cu L1... doar ca m-am referit ca ai ramas la fel ...

ma bucur ca nu ai nimic cu mine ca nici nu intelegeam ce ai putea avea. da am ramas la fel dar nu un 'cititor de promter' ;)
 

DeletedUser3061

Exista scripturi care ne dau atacurile astea la secunda singure de unde considerele ele ca trebuie? Exista scripturi care ne inlocuiesc noptile nedormite? Oare de ce se mai inscriu noi jucatori daca tot jocul asta e doar un script......ce pampalai!

crezi ca daca folosesti scripturile esti mai jucator decat x sau y care nu foloseste... cat despre oameni care intra sa joace... sa mi arati si mie pe aia noi te rog frumos ... jocul asta devine pe zi ce trece mai mult un sim city....desen animat....

quz0r- eu nu m-am referit doar la jucatorii vechi eu ma refeream la tot ce tine de joc plecand de la jucatorii pana la tot ceea ce vrei tu din prezent este o diferenta mare foarte mare in cum era si arata jocul si ce este astazi...

acuma legat de trenulete cu siguranta nu stia toata lumea, de fapt daca suntem sinceri cu noi erau vreo 4-5 persoane care stiau sa faca treaba asta la inceput cu 100% randament... acuma da asa este toata lumea foloseste scripturi... insa asta nu inseamna ca stiu si jocul ... toti au impresia ca jocul se numeste repet SATUL LUI... si atata pentru ei sau el nu mai conteaza decat io repede la sate ...

madusca draga exista si astfel de scripturi ca cele care ataca la secunda singure de unde trebuie sau de unde vrei tu... sa inlociasa noptile nu (dar din cate imi aduc eu aminte si aici se poate gasi ceva) dar daca esti suficient de inteligent nu ar trebui sa iti faci griji referitoare la bonusu8l de noapte...

cat despre papalai pai prefer sa fiu pampalau decat jucator de sim city ca tine...
 

DeletedUser43894

Dupa postarea ta m-am uitat si eu sa vad ce draqu e sim city ala si te anunt ca nu ma pasioneaza. Evident nu mi-ai inteles ironia sau poate nu ai vrut sa o intelegi. Nu sunt genul care intra in polemici asa ca nu o sa-ti raspund ce tot ceea ce ai scris mai sus.
O Seara buna iti doresc! (fara a fi ironica)
 

DeletedUser11365

Ce stiu eu e ca,acum cativa ani aveam ce citi pe forum..atat pe cel extern cat si pe cel intern..acuma nu mai am..o fi insemnand si asta ceva...
 

DeletedUser523

Inbz a urcat pe locul 3 cu doar 21 de membrii. Asta da trib care ce promite si face :) ma mir doar ca sunt asa tacuti pe extern...
 

DeletedUser1198

Tacuti, sau banati? :)) Cred ca sunt cel mai cuminte din tribul asta :))
 

DeletedUser523

acum am inteles ce e cu linistea asta de mormant din partea Inbzului :) mc de lamuriri ilidan. ;)
 

DeletedUser

In sfarsit am scapat de Phedrinho :)
Pot posta si eu linistit pe aici daca nu mai e acest individ sa ma sanctioneze pentru orice post :D
 

DeletedUser42349

Inbz parerea mea este cel mai bun trib de pe lumea 41 in momentul de fata :)
 

DeletedUser44398

Lasa speedere, stiu ca poate vroiai ca tribu tau sa fie al mai bun, dar cu pako nu s-a putut :(
 

DeletedUser

De ce spui asta speeder? Pentru ca am luat cele mai multe sate de la voi din trib? :D
 

DeletedUser

am si zis ca nu cunosc situatia de pe L35... am zis probabil ca nu au fost jucatorii... acuma felicitarii celor care au castigat acolo, nu poate sa intre in discutie daca au meritat sau nu asta este o aberatie maxima... pai daca nu meritau nu castigau...frumos ca au ramas loiali pana la capat, dar vreau sa va intreb cati de pe L35 din top 100 mai joaca astazi triburile (activ) pe alte lumi deschise?

Cred ca eu sunt cel mai in masura sa iti raspund despre situatie si mi-ar place sa citeasca lumea ca sa inteleaga ce am facut noi acolo si cum ar trebui sa se joace.

WOC era inconjurat de 4 triburi si nu avea o situatie foarte fericita, Aka si OFF erau triburi micute (cel putin noi in Aka aveam membri extrem de putini).
Mi s-au propus tot felul de aliante ca inamicii sa poata sa scape de WOC si de fiecare data i-am refuzat si am ales ca 3 triburi sa ne luptam contra 4 (UNC-ul eu nu il iau in calcul pentru ca era pe zona de N si noi nu aveam nici-o treaba cu ei)
3 triburi dintre care 2 mici , contra 4 triburi foarte mari.
Am facut un angajament si am facut totul ca sa ramanem toti in picioare, ne-am ajutat unde am avut nevoie si am dezbinat trib cu trib.
Ce nu stii tu tresh e ca Aka putea sa aiba jumatate din harta si totusi cand au intrat FIIND la voi eu nu am avut nici-o frica ca as putea fi tradat de voi.

Concluzia e ca pe L35 am fost 3 conducatori de cuvant ..Tezeus. cu Willwallace si cu Romanticul. si am avut incredere unul in celalalt si am dus diplomatia aproape de la inceputul lumii pana la sfarsitul ei.

Aceeasi treaba facem si aici si avem doar o diplomatie cu R.S si un PNA cu GTG si pe K-ul nostru nu avem niciun fel de ajutor dintr-un singur motiv. Nu vreau sa fac diplomatii ca sa le rup cand nu o sa mai am nevoie de ele.


Propun tuturor triburilor sa inceteze sa mai faca diplomatii inutile care strica farmecul jocului.
Chiar va trebuie 5-10 aliante sa va batateti cu 1-2 triburi?
 

ricautza

member
Scor reacție
10
Avand in vedere ca s-a folosit numele WOC ma simt dator sa postez si eu. Dupa ce am castigat lumea 23 am intrat pe 35 pentru a mai pierde timpul impreuna. Admiratie enorma pt Mada, Romanticul si Will care a continuat viziunea mea si a lui Mada cu alianta care sa inchida lumea. Intr-adevar majoritatea ne-am lasat. Dar inca **, inca ne vedem la o bere pentru ca anii de aici ne-au tinut legati. Cat despre scripturi si tot felul de facilitati premium au usurat munca jucatorilor. Acum diferenta o face grupul si conducatorii. Diferenta intre 2 triburi cu jucatori superbuni e data de conducere si coeziunea dintre ei care se obtine in ani de pierdut nopti aici:)
 
Ultima editare:

DeletedUser

Totusi discutia este despre Triburi promiţătoare l41 nu despre l35 . Ce-ar fi sa revenim on topic ?

Multumesc
 

DeletedUser

Daca voi moderatorii aveti pretentii de la noi, cred ca ar trebui sa avem si noi pretentii de la voi.
Ai o functie si ar fi bine sa ai grija de ea. Incearca sa nu agiti lumea fiind arogant pe aici pentru ca nu iti face bine (e un sfat).

Revenind la triburi promitatoare...hai sa facem o analiza si va rog ca fiecare sa vina cu informatii despre diplomatia fiecarui trib sa facem o harta sa vedem cum stau fiecare.

Va dau eu diplomatia Aka !

Aliaţi
R.S Sfârşite
R.S-a Sfârşite
R.S-b Sfârşite
R.S-c Sfârşite
R.S-d Sfârşite
R.S-1 Sfârşite
R.S-2 Sfârşite
Pact de neatacare (PNA)
=GTG= Sfârşite
GTG Sfârşite
LOL Sfârşite
~GTG~ Sfârşite
Duşmani
Find! Sfârşite
TS/bI Sfârşite
Comedy Sfârşite
= SN = Sfârşite
DIVIN Sfârşite
IR Sfârşite
F1nd! Sfârşite
Comedi Sfârşite
DBD Sfârşite
=SN= Sfârşite
IRA Sfârşite
EYE.RO Sfârşite
NOU Sfârşite
Circ Sfârşite

Concluzia e urmatoarea.. O alianta si un PNA si restul cu Dumnezeu inainte :D
 
Sus