Triburile 8.16 -discuții

DeletedUser41602

Majoritatea platim sa jucam si cred ca daca unii vor designu vechi la butuoane ar trebui sa-l primeasca.
 

DeletedUser

Butoanele alea sunt pentru copii pana la 14 ani. Cred ca INNO Games incepe sa se axeze pe acest segment de varsta, probabil scazand numarul jucatorilor maturi.

De ceva timp INNO se ocupa aproape in exclusivitate de partea grafica (care ia putin timp sa o schimbi) si sa ne arunce noua praf in ochi ca mai avm un update.

Eu unul nu suport sa vad acele butoane. Ar trebui, cand se umbla la grafica, sa se lase accesibile si versiunile anterioare de grafica, astfel fiecare jucatoar sa poata opta pentu versiunea care il multumeste sau cu care s-a familiarizat.

Sau ar trebui facut un sondaj de opinie inainte de a implementa o noua versiune grafica cu print screen-uri din noua versiune si a se tina cont de parerea noastra.


Pentru gaby: imi lasi impresia ca esti doar un pust care inca se joaca cu masinutele.
 

DeletedUser

Majoritatea platim sa jucam si cred ca daca unii vor designu vechi la butuoane ar trebui sa-l primeasca.

Daca forumul avea "like" sau "multumesc" ca pe forumul din joc...faceai cateva pagini bune cu acest post :)

Este normal si corect punctul tau de vedere.
Am vazut topicuri prin care se spune ca sunt foarte putini jucatori deranjati de acele absurditati.
Chiar asa prosti sa fim sa nu gasim "ok" -ul sau celelalte comenzi vechi ? Am zoom la browser daca vreau sa-l maresc...

Ar fi interesant un sondaj de opinie pe joc (nu pe forum cum prefera administratori jocului).
 

DeletedUser42589

Daca forumul avea "like" sau "multumesc" ca pe forumul din joc...faceai cateva pagini bune cu acest post :)

Este normal si corect punctul tau de vedere.
Am vazut topicuri prin care se spune ca sunt foarte putini jucatori deranjati de acele absurditati.
Chiar asa prosti sa fim sa nu gasim "ok" -ul sau celelalte comenzi vechi ? Am zoom la browser daca vreau sa-l maresc...

Ar fi interesant un sondaj de opinie pe joc (nu pe forum cum prefera administratori jocului).

Boerule cred ca butoanele te-au adus din nou pe triburi :D
 

DeletedUser

Mie imi place tot, chiar si butoanele alea mari si urate ... deci multumim pentru munca depusa.
 

liana

member
Scor reacție
35
Cu MOZILA, nu merge sa scoti sau adauga triburi la impartirea formului.

Merge,daca lasi totul conform noilor update.uri+modificari.
Daca insa decolorez pagina,si pun likurile alea doua,la CSS,si pachet grafic,nu merge,la fel cum din piata centrala nu merge selectat decat satul anterior...Desfasurare,propriu,sau favorit nu merg. Insa am inteles ca la astea se lucreaza inca,probabil vor merge curand.

http://utilitate.ro/graphic/oldstyle.css ~ asta sters,merg toate...
Adica tocmai ce ma interesa :p
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
V-am spus si eu, v-a spus si raka :)

Inca mai lucram la el, CSS-ul e mai migalos si trebuie testat continuu ca sa ajustez dimensiunile, fontul s.a.m.d.

Inclusiv butoanele acelea mari de care va plangeti le putem ajusta - inca mai lucrez la asta ( un preview micut dar nefinalizat inca dintr-unul din teste ca sa stati mai "linistiti": aici), insa trebuie sa mai aveti si voi rabdare :)

---

LE: in cursul zilei de azi voi posta noile css-uri in vreo 2-3 variante. am eliminat "butoanele" de tot in anumite cazuri, precum recrutare/construire/atac/sprijin
 
Ultima editare:

DeletedUser

Verificati si compatibilitatea cu browserele.......

Iata cum arata pagina cu steagurile pe IE:
ScreenShot053.jpg

Si pe Chrome:
ScreenShot051.jpg
 

DeletedUser

clarific pozitia mea expusa deja: trebuie sa vizualizez pagina sus-jos in doua etape ca urmare a ocuparii spatiului de catre randurile care au butoane alocate. e nevoie de miscat din scroll. chiar daca butoanele sunt mari si au o culoare deosebita, modificarea o tolerez in sine. deranjul este produs la cheltuirea timpului cu vizualizarea paginii in doua etape.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Dupa cum s-a specificat in unele postari de ieri, s-au realizat 5 tipuri de pachete grafice pentru versiunea actuala, cu sau fara butoane, mai departe alegerea va apartine : Link !
 

DeletedUser

Chrome (Versiunea 31.0.1650.4),windows 7x64.... si pe versiunea 29. tot asa au ramas..:(.....asta e :p

Jocul este optimizat cel mai bine pe Internet explorer!Vrem nu vrem il vom folosi pe IE.Am instalat si Mozila ...si aceeasi problema ca si pe Chrome.
 
Ultima editare de un moderator:

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Pe ce browser ai testat? In principiu pozele alea nu ar trebui sa apara deloc acolo iar eu pe niciun browser (chrome/opera/ie/firefox 24) nu am acea problema ca sa am si ce sa repar. Poti incerca un clear cookies si un restart la browser?
 

DeletedUser44434

Chrome. Tot apare.. o sa vad diseara ce mai trebuie facut, acum plec. Dar daca nu, folosesc cel nou si asta e.. tre sa ma obisnuiesc cu butoanele uriase. :D
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
e problema de browser, nu de pachet grafic :)
ai putea testa cu altceva
 

DeletedUser

Pe ce browser ai testat? In principiu pozele alea nu ar trebui sa apara deloc acolo iar eu pe niciun browser (chrome/opera/ie/firefox 24) nu am acea problema ca sa am si ce sa repar. Poti incerca un clear cookies si un restart la browser?

Pe Chrome apar asa ...ca si la el in poza ,pe IE apare un cerc barat...iar pe Mozila nu apar de nici un fel ......(asta cu fisierul grafic si CSS-ul dat )
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Fie, am remediat si pt IE/Chrome pentru noul layout unde vad ca sunt probleme in ceea ce priveste pozele.

in pagina de setari, la pachetul grafic nu mai completati nimic, iar la css: http://utilitate.ro/graphic/newstylevs2.css

pt opera/firefox, pt layout-ul nou, merg ambele variante - vreti poze, folositi varianta de mai sus, nu vreti (ma cladiri ma refer) folositi ce anuntasem initial.

in cazul celorlalte descrise in postul initial, nu se schimba nimic.
 
Sus