Triburile lumii 4

DeletedUser

uv, crede-ma ca nici TRX nu e mai prejos la capitolul strategii. iti vorbesc din experienta proprie.

cat despre atacuri pe nepregatite, sa nu uitam ca TRX a atacat RF si nu invers.
 

DeletedUser

@imperiul moldav, spun adevarul - se pare ca tu esti din alta poveste. Cat despre caracter - ne cunoastem cumva? Sau poate acest forum este ca sa faci tu atac la persoana?

Regula oricarui forum si a oricarui om de bun simt este: ataca ideile, nu persoana.

@gh0sts - nu cunosc detaliile razboiului cu RF, dar cunosc toate dedesubturile razboiului cu GTC
 

DeletedUser8266

@uv1921...nu stiu ce adevar stii tu , da se pare ca si cgal si becks stiu alt adevar , acela atacului miseleste, asa ca nu stiu cum poti spune tu alceva , sau tu am impresia ca conduci si trx-ul si gtc-ul si sti mai bine ca ei:)))
 

DeletedUser

vorbeste marea jucatoare uv1921 care se dadea peste cap sa-i convinga pe toti din TRX sa atace TNT-ul. mai lasa-ne daca nu poti altceva decat sa dai atacuri la persoana. da perioada aia de nu stiu cate zile in care v-ati laudat cu mirificul plan de atac pe TNT pe aia 5 jucatori nu zici nimica ? v-ati dat peste cap sa-i atacati si in 48h aveau mai multe trupe defensive decat ati mutat voi in tot razboiul ...rezultatul 0 sate luate. nu mai minti lumea uv, cei care am fost implicati in toata povestea stim ce poti si ce ai facut tu, cu manuta ta ai distrus Mason-ul desi daca ascultai de altii Mason inca exista la ora asta si avea o pozitie super buna. in primele 24h de ore ?? mai sa fie ... in primele ore am atacat granita in care luptati deja cu Kings asa ca lipsa defensivei nu se justifica. In momentul in care au inceput atacurile voastre sus in nord am inceput si noi, burly, lord vlad, inkutza si restul. Toate satele infiltrate in GTC au disparut in prima saptamana. Dupa 3 saptamani tot nu aveati defensiva pe granita (nu vreau sa fac misto acuma dar eu inca am sprijin de la TRX care nu este retras, sunt curios cat o sa-l tina la mine ). Pe Lord Vlad l-ati facut praf tot voi, noi doar ne-am bagat la inobilat sate. Pe asasinu ? pe muixa pe care Becks inca il considera jucatorul vostru si pe care l-ati dus in DEF si Divin ca poate poate scapa de atacuri ... Las-o balta, TRX rezista frumos si asta este farmecul razboiului, ar fi pacat sa cedeze dupa primele luni. Bravo voua insa tu din punctul meu de vedere n-ai nimic de comentat, ai distrus un trib prin modul in care ai gandit expansiunea acelui trib si punct. Altceva pe L4 nu ai facut.

PS: vezi Bloom de ce nu mai exista P&P pe L4, inevitabil se ajunge la cum a distrus cgal Masonii sau cum a atacat cgal miseleste TRX. Altceva lumea nu se stie, Mason si TRX. Nimeni nu mai pomeneste de triburile mici, razboaile mici ... doar atacuri la persoana, injurii si mult mult noroi improscat.
 

DeletedUser

PS: vezi Bloom de ce nu mai exista P&P pe L4, inevitabil se ajunge la cum a distrus cgal Masonii sau cum a atacat cgal miseleste TRX. Altceva lumea nu se stie, Mason si TRX. Nimeni nu mai pomeneste de triburile mici, razboaile mici ... doar atacuri la persoana, injurii si mult mult noroi improscat.

vezi cgal cum revine p&p-ul ? Pentru ca istoria L4 are urmari si acuma...deci tot p&p inseamna. Si apreciez totusi ca multi se abtin si lasa deoparte injuriile si alte chestii de prost gust.
 

DeletedUser8266

eiii...are urmari , nu are nimic

numai ca unora le place sa traiasca din amintiri , si inca cred ca nu a existat cineva mai buni ca ei niciodata :))
 

DeletedUser

@Cgal, vad ca mi-ai preluat ideea cu atacul la persoana, sper ca este din respect si nu din lipsa de imaginatie.
Deoarece insisti sa publicam continuarea povestii, TRX a agreat sa opreasca razboiul cu TNT cu exceptia celor 5 jucatori pe care existau atacuri in desfasurare. Este adevarat, GTC a avertizat ca le va trimite sprijin.
Decizia opririi acestui razboi cu TNT dupa ce au fost adoptati de GTC, ca urmare a presiunilor lui Cgal, a fost greseala tribului TRX.
Tot ce afirm este adevarat, poate Cgal ne explica si cand "am mintit eu lumea".
 

DeletedUser8266

sau poate ne spui tu cand nu ai mintit...cred ca e mai ushor:))))))))))
 

DeletedUser

Ma simt singura pe acest forum... Distrati-va bine in continuare, imperiule &co.
Se pare ca n-am cu cine vorbi aici.
 

DeletedUser8266

pacat ca tu vorbeai cu noi....probabil de asta nu intelege nimeni nimic , ca noi iti scriam...vezi neintelegere :))))))))

multumim ca ne lesi si ma distrez bine nu am mai ras atata de mult :))))))
 

DeletedUser

Dedesupturile Conflictului cu =GTC= nu-l cunosc...Dar cand il vad pe inofensivul moldo k se ia de un coleg de al meu si il numeste mincinos este strigator la cer:
-Ce argumente ai u sa il numesti pe UV1921 mincinos....dar argumente solide nu vrajeala de Iasi..Lasa sa se spuna ambele variante din ambele tabere...

Uv nu vei fi niciodata singura atat timp cat exista TRX
 

DeletedUser8266

...Doamne .....voi toti astia sunteti batuti in cap de la cutremur?

vati inteles toti sa intrati azi sa va faceti de ras pe extern?

pai daca ,,creatori" razboiului gtc vs trx, sustin o varianta ,cum poate sa zica ea, ca sa intamplat alceva? auzi...? vezi ce se vorbeste peste tot nu te trezi asa ...aiurea in tramvai
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ma simt singura nu in TRX, ci vazand specimene ca sus-numitul polemizand pe forum.
Chiar cred ca trebuie lasat sa se desfasoare in pace, fiindca:
1. nu are nici o legatura cu fenomenul
2. poate in timp, postand timp de cativa ani, va incepe sa se exprime articulat.
 

DeletedUser8266

da...se intampla un fenomen meteorologic la mine numit...ninsoare , recunosc sincer ca nam nici o legatura cu fenomenu..

da si cand pe subiect nu ai dreptate incerci sa il schimbi si sa te legi ...de scris , de cum vorbeste etc etc...ceva pe subiect ai ?sau...iti place asa sa conversezi cu mine?...daca da , te invit la off-topic
 

DeletedUser

-Nu ne facem de ras, Te facem de ras
-Nu ne-am inteles sa intram azi toti, dar suntem de inteles
-Nu ne-a batut cutremurul, Ne-a batut croatia cu 2-1
-Nu m-am trezit in tramvai, Te trezim la realitate

Varianta lui Uv seamana cu toate variantele citite din tabara noastra, Spus din alt motiv.Beks a spus un motiv, Uv un motiv...dar toate au un numitor comun
 

DeletedUser8266

...hai ca mai raspund si tie pe off-topic si gata ca vad ca deacu' imi luati stilu de replay :)))))))


da...adevaru ca ...na is facut de cacau...ce sa zic imi e si rusine sa mai tastez.....si merci ca ai grija de mine sa ma trezesti din vise , chiar aveam nevoia sa nu mai visez ca trx...castiga :)))))))))

ba te contrazic , varianta lui uv....e aceasi cu restu , ma scuzi ca am avut curaju sa interpretez gresit...si sa imi iese mai multe variante...nu stiu cum miam permis:))

p.s. iti propun sa mai revezi ce sa scris azi...poate nu vezi bine



p.p.s. nu, nu scapati de mine:))) numai ca raspund doar on-topic deacu, nu atacurilor la persoana
 

DeletedUser

@Bloom: asta nu e P&P, inevitabil incepe lumea sa faca offtopic si apar certuri pe tema cine pe cine a facut de am ajuns la razboi. Sa inceapa numa lumea sa trateze arogant pe unul sau pe altul si vei vedea la ce se ajunge, in celelalte teme deschis pana acuma te crucesti la ce s-a putut ajunge de la o banala statistica. (a inceput si mafia11 sa aibe activitate pe extern, sa vezi acuma :))

@uv1921: nu mai minti lumea ca eu am planuit conflictul cu TRX cand stii bine ca eu NU te-am sustinut din primul minut de razboi pe care l-ai avut cu ei. ce motive aveam sa dau in TRX in conditiile in care voi v-ati dus la ei si nu cand va aveam alaturi in razboi si voi erati oarecum carnea de tun dintre noi si ei ?? multa strategie iti trebuie ca sa-ti dai seama ca varianta de razboi cu ei alaturi de voi era (inca meditez daca mai e adevarat) mai avantajoasa decat razboi cu ei si voi. vorbesti de planuri de atac pe cei 5 jucatori ? ala e plan uv ? atacuri haotice, nesincronizate, fara berbeci de la 40 de ore distanta provenite de la tupa de soc din Mason ? Sorry, ala e plan facut pe fuga, noaptea, la 2 dupa ce plictisiti de toate variantele propuse am acceptat sa-i atacati pe cei 5 mai ales ca in 12 ore intrau primele defensive pe satele expuse la voi.

@McBecks: da totul pe fata omule ca doar vrem sa fim transparenti, i-ai luat pe Masoni fara sa anunti, in seara in care am aflat ce se intampla ti-am zis ca-i iau pe TNT astfel incat sa nu apara conflicte in centru. Si voi ce faceti ? le promiteti la Masoni ca au liber sa atace TNT dupa care facem balciul ala cu modificare numelui, includere in familie, bla bla, uite PNA-ul nu e PNA-ul, uite-l pe sani ... hopa si Magda Ciumac ... zi tot ce ai de zis ca eu unul nu ascund nimica. Nu v-a placut ca am salvat 10 jucatori activi din TNT ? Dar voi ca ati blocat BW-ul ? sau Masonii ? Una e sa te pregatesti de razboi cu defensiva acasa si alta e sa ai cateva sute de defensive trimise la 60 de ore pentru ca unii de la voi nu s-au putut abtine si au trebuit sa atace TNT-ul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil in cazul posturilor foarte scurte si fara relevanta.

Topicul are un subiect anume, cei care nu se pot abtine de la offtopic si altele se vor alatura colegului imperiul moldav caruia ii urez vacanta placuta!
 

DeletedUser10188

pacat ca tu vorbeai cu noi....probabil de asta nu intelege nimeni nimic , ca noi iti scriam...vezi neintelegere :))))))))

multumim ca ne lesi si ma distrez bine nu am mai ras atata de mult :))))))

Mai moldovene.....dute si lasa-ne in pace....


In loc sa ironizezi unele persoane cum ar fi uv1921...sau mai bine zis....ca sa ai dreptul sa ironizei unele persoane ca UV, ar trebui mai intai sa ajungi la nivelul ei de joc(alea 300 si ceva de sate care le are si la rangul ei de agresor/aparator)....tu deocamdata ai cateva sate....mai bine stai cu nasu'n ele in loc sa vorbesti pe extern, ai luat senior member sau ce titlu ai primit pe aici.....acu' citeste niste tutoriale despre jocu asta.....dute vorbeste cu niste moldoveni daia de-ai tai care isi resping cultura, poporul si reneaga un stat !

Nu uv1921 s-a facut sau se face de ras pe forum, ci tu te faci....te crezi mare geniu, sincer acum....cati ani ai si cate studii ai facut? ai mai mult de 4 clase?

Apuca-te de "super mario", triburile.ro este un joc de strategie....mai pe scurt....NU-I DE NASU TAU !! clar?!

Iar uv1921 nu este singura, are prieteni care sa o sustina, prieteni adevarati....tu...sti ce's aia?



Imi cer scuze daca am incalcat vreo regula !
 
Sus