Triburile lumii 4

DeletedUser

Imi pare rau sa va anunt domnule Valy,
RF este trib pe L4 - ergo, on-topic.
oamenii= membri triburilor, ergo, tot despre triburi este vorba=> on-topic.

Ca sa fiu si eu on-topic:
initiativa Tribului de boşi (actualmente) pare una laudabila si poate aduce un strop de aer proaspat si de ridicare a nivelului discutiilor de pe forum. Ar fi frumos ca fiecare trib sa aiba reprezentant oficial pe forumul extern, pentru a preveni incidente precum existenta anumitor useri care din "esti varza" nu stiu sa te scoata si isi exprima parerea ca si cum ar fi pozitia oficiala a tribului din care fac ei parte.

Postez, aici, evident, ca reprezentatn oficial al tribului din care fac parte :D
 

DeletedUser

Mater, nu cred ca mai mult de 10 triburi posteaza pe forum. Ceea ce propui inseamna ca discutile sa se poarte intre maxim 10 jucatori. Unde este farmecul forumului daca nu mai arunca cineva cate o pastila, daca nu poceste intentionat sau nu anumite cuvinte, pune cratimi sau le omite in anumite cuvinte?
 

DeletedUser7072

Mater, nu cred ca mai mult de 10 triburi posteaza pe forum. Ceea ce propui inseamna ca discutile sa se poarte intre maxim 10 jucatori. Unde este farmecul forumului daca nu mai arunca cineva cate o pastila, daca nu poceste intentionat sau nu anumite cuvinte, pune cratimi sau le omite in anumite cuvinte?

aici pot spune ca gresesti. MD nu vrea sa excluda, prin afirmatia ei, membri obisnuiti ai triburilor de la datu' cu parerea pe pricipiul "la politica si la fotbal se pricepe toata lumea"(aici fotbalul=triburile)

ci doar propune ca declaratiile oficiale*, si se face strict referire la ele, sa fie facut de catre un reprezentant numit al respectibului trib. asta nu inseamna ca eu... john doe(sau xulescu daca vrei) nu pot sa-mi dau cu parerea in legatura cu acel subiect. ba pot chiar si spama cu parerea mea. la subiect sau in afara lui(in al 2-lea caz asumandu-mi riscurile aferente)

* aici declaratii de razboi, de pace, de drag, de dor, de jale, de ura, de etc. sau pozitia oficiala a tribului reprezentat intr-o anumita problema ce se afla in disputa
 

DeletedUser

Da, exact cum zicea blestemat.

Sa se faca diferenta intre declaratiile oficiale ale unui lider pe forum si cele ale unui simplu jucator.

Daca vrei, rakeru, era ceea ce s-a incercat cu "Stirile lumii 4". Acela se dorea strict un topic de informare la care contribuie persoane avizate dintr-un trib. Nu s-a concretizat din lipsa totala a informatiilor oficiale.

Ca stire: in urma unei lung, furtunos si foarte plin de gropi drum comun, tribul ...xyz declara razboi tribului SHADOW. Inceputul este promitator, razboinicii din conducere cer incetarea ostilitatilor de catre cele 2 femei plictisite din ...xyz, spre marele amuzament al celor din urma.
 

DeletedUser7072

si uite acum parere neavizata si neoficiala. mare aproblema a umbrelor e ca nu are cine le curata satele si in acest razboi.

rol ingaduit in trecut celor din ykz[ironie fina~pe noi nimeni nu ne-a intrebat]. dar traiasca marele trib de ferme shadow

pun pariu ca miscarea aia cu curatarile e numai sa mai spele umpic din rusinea pierderilor de sate pe banda rulanta in fata trx
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Blestemat, hai sa-ti zic o chestie:

Mater Dolores în data de 01.03. la ora 18:12
incepand de maine, 02.03.2009, adm23 si cu mine vom parasi YKZ.

Prin intermediul acestui mesaj va anuntam in mod oficial infiintarea tribului ...xyz. Orice actiuni ale acestui trib sunt complet independente de politica tribului YKZ si a familiei STFU si nu sunt sprijinite in nici un fel de acestia.


Va dorim mult succes in continuare si toate cele bune.

Ale voastre,
adm23 si Mater Dolores

Anuntul oficial facut inainte de crearea tribului, trimis diplomatului/conducatorului shadow.
Noi sigur nu curatam sate pt shadow. Gata cu satele gratis, pentru urmatoarele trebuie sa lupte, si aia clar nu cum au facut-o pana acum.
 

DeletedUser

Multumesc pt lamuriri :)

MI-ar fii parut rau sa nu mai pot posta aici, eu sunt unul din userii care folosesc cam des expresia ¨esti varza¨ :D
 

DeletedUser

Multumesc pt lamuriri :)

MI-ar fii parut rau sa nu mai pot posta aici, eu sunt unul din userii care folosesc cam des expresia ¨esti varza¨ :D

Acest membru al minusculului trib-cuplu nu se va supara daca i se va spune vreodata "varza creata". In rest, da :p
 

DeletedUser

A fost odata ca-n povesti, un trib care se chema Shadow Assasins. Trib care, intre noi fiind vorba, n-o ducea bine cam pe nici un front. Trib care in 3 martie a cerut fuziune cu TRX-ul (contul celui care a cerut cica a fost dat unui "copil tembel", dar prezent a fost si alt membru al conducerii).

Primind un refuz, s-a incercat fuziunea cu 2 triburi membre ale familiei STFU. Refuz.

O noua incercare de a obtine pacea pe frontul cu tribul care ocupa primul loc, concretizata printr-o cerere de genul "ne dati PNA sau dam toti stergere cont" a fost refuzata din nou...

Si iata, acest maret trib are o noua tinta principala: umila voastra povestitoare.
Ma intreb, oare, de ce? ei bine...sa vedem:

Side 1:
Tribes: ...xyz
Players:

Side 2:
Tribes: SHADOW
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 33
Tabăra 2: 3
Diferență: 30

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 314,451
Tabăra 2: 32,017
Diferență: 282,434

image.php


Micutul trib "Neuronu Odihnit" (prescurtat ...xyz) a fost infiintat in 2 martie. Nu consider necesar sa mai relatez discutiile avute cu Shadow, se gasesc la profilul tribului.

2 din cele 3 sate din tribul ...xyz (toate 3 au fost ale mele) au fost pierdute in acest sfarsit de saptamana, in urma unei operatiuni pe care o putem numi "sitterii la atac". Ce s-a intamplat?

Ei bine, dl AmorBVLGARI a avut deosebita inspiratie de a cere sitter in intreg tribul si de a lansa atacuri asupra mea de pe toate conturile pe care le-a primit in sitting si de pe contul propriu. Rezultatul a fost ca a trimis vreo 220 de atacuri (nr a variat, nefiind sincronizate, unele ajunteau altele erau lansate).

Iata si deosebita inspiratie a dlui mentionat mai sus, dupa ce a fost blocat:

AmorBack în data de 14.03. la ora 16:34
ai atacuri de la mutli jucatori ? :)) eram eu sitter la toti si asa am protestat noi pentru regulile jocului inechitabile ! :) distractie placuta in continuare ! :))

Mater Dolores în data de 14.03. la ora 19:42
ai ticket, multicontule
Da, si-a tras multicont ca sa imi scrie asta.

Si alti colegi i-au urmat exemplul:
nigel short în data de 15.03. la ora 09:12
Salutare
Sunt sitter la Exitus ai m-am gandit sa te atac nitel de pe ambele conturi.......ca asa imi place!
exitus1980 în data de 15.03. la ora 10:12
Tot eu sunt......

Mater Dolores în data de 15.03. la ora 10:13
stiam, mi-ai zis mai inainte :)

Dupa ce a reusit sa obtina inchiederea contului sau si al colegilor pe care i-a sittuit (aviz celor din SHADOW, vedeti cui mai dati sitter ca s-ar putea sa va treziti blocati pt comenzi ilegale), conducerea SHADOW a ajuns la o concluzie geniala: regulamentul este inechitabil! Da domnilor, este inechitabil sa iei 10 conturi in sitter si sa ataci un jucator de pe ele. Nu stiu pentru cine este insa inechitabil...



Confruntati cu pedeapsa primita, au luat o hotarare:
jonush în data de 14.03. la ora 17:32
Aici este [player]Aurel83[/player].Sunt sitter la [player]jonush[/player],eu nu mai am drept de circulara!!!


Aici s-a incheiat drumul nostru!

Toata conducerea [ally]Shadow[/ally] renunta la joc!Din acest moment toti jucatori vor fii blocati si inchisi de catre admin.Toate satele noastre vor deveni de barbari.Adevarati luptatori Shadow vor face la fel ca noi si vor da STERGERE CONT!!!

Aceasta actiune este un semn de protest impotriva administratorilor acestui joc,deoarece au fost facute prea multe nedreptati.

Va rog sa luati atitudine...Succes la toti in continuare si sa auzim de bine.

Al vostru coleg si prieten Radu ([player]Aurel83[/player])

Dar gestul "eroic" al conducatorilor s-a dovedit a fi inutil. "Adevaratii luptatori", solidari pana la moarte, au luat alta decizie:

bldsctt în data de 14.03. la ora 22:41
Cum sa va lasati ma toti de joc??? uitati de toate punctele premium? uitati de toate noptile pierdute? ca ce? ca va inchid pe nedrept conturile? SI sa se bucure toti dusmanii ca ati disparut si ati lasat in urma voastra sute de sate de barbari? ramaneti si luptati pana la sfarsit! Se desfiinteaza shadow? intram in Banda... continuam! Nu are rost sa ne lasam asa de la o actiune amarata a dusmanilor si adminilor!
berbecul în data de 15.03. la ora 05:44
am auzit si eu de intamplari cu admini. cred foarte tare ca sunt adevarate, dar contul nu-l las, caci stiu ca atata timp cat stau pe aici va mai trimit sprijin. daca ma baneaza ca trimit sprijin, cand stiu ca nu fac nici o smecherie, merg cu ei de gat pana la CEDO.

SHADOW a avut intotdeauna cativa exponenti care s-au aratat vrednici. Cat s-a ocupat neotheking am avut vremuri de glorie. acum stagnam si poate o vom duce mai rau, dar o vom duce impreuna uniti in jurul echipei noastre.

daca fuzionam cu altii ne-am dus. vom fi caii de bataie pentru un trib mai mare. nu trebuie sa tragem de timp pe conturile noastre pentru altii. spionam, atacam.. ce iese bine.. ce nu - asta e. pe barba noastra de umbre!

hai sa ramanem compacti. sa ne organizam pe jucatori de centru (cu sprijin pe granita) si pe jucatori de granita (cu trupe de atac). stabilim echitabil cine ce sate le pastreaza. noi sa fim sanatosi.

neo, baga mare maestre, ca stiu ca daca ai chef le spargem tuturor vecinilor sperantele sa se mai ia de noi. n-am pierdut nici un razboi pana acum.

in momentele de cumpana, chiar daca unii sunt putin deznadajduiti, vedem cine este mai tare. ceea ce nu ne omoara ne intareste.

fie ca berbecii nostri sa fecundeze toate oitele vecinilor si sa faca pui printre dusmani!

daca VERM sa castigam nimeni nu ne poate opri.

Las pe altii sa faca analiza de text...

Warren. în data de 16.03. la ora 10:30
Uitati ce a patit colegul nostru jonush.O dovada clara de ajutor pentru TRX:a fost inchis si sanctionat cu 3 sate deoarece a avut un sitter care a atacat pe gore88 si de e contul lui si de pe al lui jonush.Vi se pare normal?Astept pareri.

Mie da.

Concluzia? Ei bine, aceasta scama ciobaneasca (citat din Dl Lord of Silent Killers) a devenit tinta nr 1 a SHADOW.

fiul lui Hannibal în data de 16.03. la ora 11:09
Uitati masurile conducerii:

MISIUNE:
ATACATI [PLAYER]MATER DOLORES[/PLAYER]!


Intrati pe forum la sectiunea razboaiele tribului.
Luati informatiile de acolo si ATACATI.
Postati apoi rapoartele.

Cei care au fost blocati si au pierdut sate sa-mi spuna si sa atace. Daca imi faceti aceasta dovada, va dau eu sate de la mine, drept compensare. Daca nu sunteti in stare de asta, va innobilez eu!

Spor la treaba.


Dragii mei, statuia mea a inceput sa tremure de frica. Va doresc mult succes in atacurile combinate intre sittere.
 

DeletedUser9288

nu stiu sa pun hartile aici dar chiar sunt curios cum arata acum tribul GTC la ora actuala sa mai extins granitele cu TRX sau nu? :confused: cine poate sa puna o harta aici as prefera daca poate chiar liderul din TRX :)
 

DeletedUser

poate ca a vrut sa vada harta doar cu granita GTC vs TRX...nu toata familia GTC+master+academii+ce trib o mai fi in familie :D cum sunt afisate pe hartile avansate
 

DeletedUser9288

uiitate ce mic era GTC pe prima pagina acum vreau una aici sa se faca deosebirea sa vad a crescut ceva cu satele luate de la dusmani e de folos razboiul asta cu trx ca daca nu tre sa dam la pace :(
 

DeletedUser

....

Dar ce avem noi aici........ Dar ce avem..... Cgal nu ne zici si noua ce mutari geniale mai faceti pe acolo ?! ....
 

DeletedUser

lasa-l spaikere...inca se bucura oamenii ca au intrecut trx-ul
 

DeletedUser9288

in ce sens o sa fie statisticile alea ? vor pierde sate sau vor castiga? parerea mea e ca mai intai sa vedem cum decurg lucrurile si apoi sa vorbim

cam plictisit a fost forumul asta dar vad ca unul tot plictisit a spart gheata
 

DeletedUser

tu vorbesti desteptule? parca vroiai sa intri in trx. ce ai patit acuma? te ai intors? o sa decurga foarte prost pentru voi cum crezi ca va decurge
 

DeletedUser7708

Side 1:
Tribes: Master
Players:

Side 2:
Tribes: =GTC=
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 125
Tabăra 2: 1
Diferență: 124

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,235,612
Tabăra 2: 4,890
Diferență: 1,230,722

image.php


=)) Foarte foarte tare, GTC-ule :D
 
Sus