Tutorial (atacuri la secunda)

  • Autor subiect DeletedUser7556
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3061

eu am impresia ca joci degeaba de atata timp. sa-ti dau un exemplu: l24. in proportie de peste 90% din platitorii de premium din top100 folosesc scriptu ilegal de farm din 2 clickuri(+autoclicker). sunt ferm convins ca s-au facut tickete impotriva multora dintre ei. de ce nu au fost banati? :)

esti tu absolut convins ca s-au facut tichete si ca jucatorii aia intradevar foloseau acele scripturii.... amice e foarte foarte usor sa vii si sa dai din gura... ca ala nu joaca corect ca ala nu stiu ce face... INTELEGE CA e un program al adminilor care iti arata fiecare comanda pe care tu o dai .... indiferent ca e sprijin sau atac.... si se poate vedea daca este sau nu script ilegal.... e foarte faorte simplu... sau mai e varianta ca admini care sunt pe L24 sa nu isi faca treaba asa cum trebuie... dar sa vii sa imi spui ca nu pot fii detectati mi-e greu sa cred acest lucru.... si crede-ma cunosc situatii care se faceau inainte la care nici macar prin minte nu iti trece... si atunci hai sa le zicem tot scripturii erau :)))))))))
 

DeletedUser

esti tu absolut convins ca s-au facut tichete si ca jucatorii aia intradevar foloseau acele scripturii....

chiar eu am facut tiket cand am vazut ca nenea varu', cu un sat de 4k si ceva de puncte a avut intr-o zi vreo 20k de farmari... raspunsul, extrem de "bine" argumentat, a fost ca probabil e o eroare de sistem. tu ce intelegi din asta? ca imi mai iau 5 puncte daca argumentez eu :p
 

DeletedUser39777

esti tu absolut convins ca s-au facut tichete si ca jucatorii aia intradevar foloseau acele scripturii.... amice e foarte foarte usor sa vii si sa dai din gura... ca ala nu joaca corect ca ala nu stiu ce face... INTELEGE CA e un program al adminilor care iti arata fiecare comanda pe care tu o dai .... indiferent ca e sprijin sau atac.... si se poate vedea daca este sau nu script ilegal.... e foarte faorte simplu... sau mai e varianta ca admini care sunt pe L24 sa nu isi faca treaba asa cum trebuie... dar sa vii sa imi spui ca nu pot fii detectati mi-e greu sa cred acest lucru.... si crede-ma cunosc situatii care se faceau inainte la care nici macar prin minte nu iti trece... si atunci hai sa le zicem tot scripturii erau :)))))))))

Salut tuturor.
Sunt nou pe forum,iar triburile joc de 3 luni...am acumulat ceva experienta pe durata acestor 3 luni,iar cei care au postat mai sus,au dreptate.daca te uiti in top10,toti au la trofee "3x jefuitorul zilei" si scrie acolo ca a jefuit "20.000 sate" sau cat scrie,credeti ca a dat pe harta si la piata?va zic eu ca nu!au script care trimite un atac/click,sau care trimite multe atacuri cu un singur click...
Parerea mea,va rog sa ma corectati unde am gresit,dupa cum am mentionat si mai sus,nu am prea multa experienta.


Paste fericit!
 

DeletedUser38023

S-a implinit un an de zile de cand e declarat legal pe .net T-train - ul .. Puteti sa il legalizati si aici ca sa avem macar consolarea ca suntem doar cu un an in urma restului lumii?

p.s. unii ne simtim chiar complexati .. :(
 

DeletedUser

Mersi frumos de tutorialul cu 2-enter....mi-a iesit aproape perfect...un atac a iesit in decalaj cu o secunda
 

DeletedUser31998

Nu, sunt 3 clickuri asa:
1)inserare trupe si coordonate
2)apasare buton atac
3)apasare buton ok.

Orice altceva este ilegal.


Nu tot ce nu se incadreaza mai sus nu este regulamentar:
-> la fiecare raport (pentru utilizatorii de premium) apare un LINK - "Ataca din nou cu aceleasi trupe" - dupa care trebuie doar sa dai un click pe OK - asadar farm Regulamentar din doua click-uri cu Bookmarks.
Daca retin bine metoda a fost dezvoltata de britanici - unde orice script care introduce coordonate si trupe in piata centrala este interzis. Acesta insa este un link oferit de joc, nu se introduc date in piata centrala, deci si la ei este permis acest tip de farmat.

20 000 de farmari intr-o singura zi este absurd: inseamna minim 40 000 de clickuri. Daca stam sa ne gandim la faptul ca deja de la 30-40 de atacuri in sus piata centrala se incarca greu atunci inseamna probabil aproximativ 10-15 ore de clickuri in continuu.
Am depasit 5000 doar de doua ori si ma dureau degetele deja - de fiecare data a durat aproximativ 3-4 ore.

S-a implinit un an de zile de cand e declarat legal pe .net T-train - ul .. Puteti sa il legalizati si aici ca sa avem macar consolarea ca suntem doar cu un an in urma restului lumii?

p.s. unii ne simtim chiar complexati .. :(

PRO - ar creste nivelul jocului si ar convinge jucatorii buni sa ramana aici - in loc sa plece pe .net sau alte servere unde nu este interzis si unde nivelul este semnificativ mai ridicat.
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Nu stiu cati dintre voi au observat lipsa anuntului legat de celebrele 100ms ?

Este in discutie legalizarea T-trainului, putina rabdare.
 

DeletedUser37616

sincer sa fiu,n-am observat lipsa anuntului cu pricina.

si oricum,nu am inteles din start de ce s-a interzis. cu ce il avantajeaza pe atacator? cand aparatoru poate sa se apere foarte usor cu aceasi metoda. split folosind t-trainul. mi s-a parut o greseala inca din start si nu vad de ce la strainezi ar fi legal si la noi ilegal.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Mai conteaza acum de ce si cum a fost postat ?
Conteaza ce va fi de acum incolo...ce rost are sa ne agatam de mereu de trecut...ce bine era, ce interesant era, ce...etc ?
 

DeletedUser37616

pai sa vedem ce se va face in continuare...daca se schimba ceva sau ramane la fel ca pana acum.

cand nu se vor mai da penalizari pentru t-train,atunci mai vorbim...pana atunci,doar pipi contra vantului.
 

DeletedUser

sincer sa fiu,n-am observat lipsa anuntului cu pricina.

si oricum,nu am inteles din start de ce s-a interzis. cu ce il avantajeaza pe atacator? cand aparatoru poate sa se apere foarte usor cu aceasi metoda. split folosind t-trainul. mi s-a parut o greseala inca din start si nu vad de ce la strainezi ar fi legal si la noi ilegal.

faza e ca multi au comentat de faptul ca asa cum se ataca folosind T-train, la fel se poate da si spit. dar, intrebare de baraj: eu atac cu T-train, tu te aperi folosind acelasi lucru. eu cum iti fac tie tiket? de unde stiu ca ai facut asta?
problema e alta, legalizarea lui, nu cumva o sa duca la marirea gap-ului? ca asta ar fi penibil... sper sa nu se faca vreo chestie de genu ca s-ar pierde extrem de multi jucatori... si asa e destul de mare
 

DeletedUser38023

Cred ca toate prostiile spuse pe tema asta s-ar uita daca s-ar modifica scaderea adeziunii (un nobil scade 50-60), sau daca s-ar scoate adeziunea de tot, astfel incat: ai un nobil, ai nuke-ul, ataci si supravietuieste nobilul, ai luat satul; daca nobilul moare, nu iei satul .. :D Si o astfel de lume va fi paradisul n00bilor, ce atatea fineturi?! cine are armata multa e cel mai smecher .. :cool:
 

DeletedUser

da-ti una peste gura... iti dai seama ce repede ar lua-o la fuga barbarii daca s-ar lua cu un nobil? =))
 

DeletedUser38023

Am jucat o runda de-asta unde luai satul din doi nobili, nu din unu.. stiu cu barbarii, i-am luat pe toti :))
Dar daca ar fi o lume normala cu setare de genul, ar pune in dificultate jucatorii cu experienta .. :)
 

DeletedUser

faza e ca multi au comentat de faptul ca asa cum se ataca folosind T-train, la fel se poate da si spit. dar, intrebare de baraj: eu atac cu T-train, tu te aperi folosind acelasi lucru. eu cum iti fac tie tiket? de unde stiu ca ai facut asta?
problema e alta, legalizarea lui, nu cumva o sa duca la marirea gap-ului? ca asta ar fi penibil... sper sa nu se faca vreo chestie de genu ca s-ar pierde extrem de multi jucatori... si asa e destul de mare

e legal cata , pm la mine pe 24 si-ti arat

ar fi o idee o lume cu o astfel de setare cum zice Immortal R . de curiozitate macar , cum ar fi ? si s-ar gasi si playeri care sa joace in mod cert
 

DeletedUser

Am jucat o runda de-asta unde luai satul din doi nobili, nu din unu.. stiu cu barbarii, i-am luat pe toti :))
Dar daca ar fi o lume normala cu setare de genul, ar pune in dificultate jucatorii cu experienta .. :)

iti dai seama ca la o setare d-asta ai cam belit-o la split... ar merge o chestie d-asta, m-as baga sa fac o proba, da' sa nu bage biserica
 

DeletedUser

Curios daca ai mai zice la fel cand pui sitter pe cineva, isi bate joc de contul tau, ajunge banat si iti pierzi cel putin jumatate din sate ca pedeapsa si tu trimiti ticket sa zici ca nu e vina ta, ai avut incredere si adminul pur si simplu iti raspunde, imi pare rau, nu mai avem voie sa fim oameni si intelegatori pentru ca ni s-a atras atentia pe forum de x si y ca nu e bine.
Parerea mea si poate a multora este ca in aceste cazuri speciale se arata diferenta dintre un mod/admin obisnuit si unu exceptional care intelege ca ai pus timp si rabdare in joc si vine unu si isi bate joc de munca ta doar pentru ca ai avut putina incredere.

Parerea ta ... dar sa auzim si parerea celorlalti.
Cum poti sa spui ca incalcarea regulamentului prin neaplicarea lui este "regulamentara"?
Parerea mea e ca atat timp cat exista un regulament (facut chiar de voi) trebuie sa il aplicati intocmai.
Ca ii mai scazi din pedepsa pentru "circumstante atenuante" e una ... dar sa il "eliberezi" fara nici cea mai mica penalizare e ca in politica romaneasca ... 10 ani pentru o gaina (pentru astia micii) si 6 luni cu suspendare pentru aia MARII pentru 10 miliarde (ca Vantu, Ioan Botis, FNI etc)
Si ca sa iti raspund legat de "bunatatea si intelegerea" domnului rakanishu ... nu inteleg de ce pentru unii este muma (in cazul de fata) si pentru altii ciuma (adica eu).
Ti se pare ca rakanishu a fost "bun si intelegator" cu mine ca mi-a luat DOAR 3 sate pentru vreo 300k trimise de pe un cont pe sitter si "rau dar RAU" cu cel care l-a eliberat fara nici o pedeapsa desi prin actiunile lui (trimiterea de nobili cu tasta T) a determinat pierderea a 2 sate de catre un coleg la care ma aflam sitter?

Spune tu unde este "bunatate si intelegerea"?
 

DeletedUser

priveste partea buna a lucrurilor , pentru fiecare sat iti trebuie un full jumate sa il cureti . mai cresti si tu la agresori un pic ;) + ca daca aveai criza de nobilii ii poti reface fara sa mai bati taleri ;)
 

DeletedUser

Hai sa fim seriosi ... nu te-ai saturat sa iti dai cu stangul in dreptu?
M-ai banat pentru ca am stat sitter pe un cont (jucator care a revenit un pic mai tarziu si joaca si azi) pe care am facut ce am crezut ca e mai bine pentru el si pentru trib ... si in schimb altul care e pe sitter permanent si nu face decat sa "bombardeze" cu atacuri cu full si 3 nobili la 100 ms date cu tasta T si altul sa vina cu 1 nobil si sa ia satele, iar cand isi termina trupele de atac sa cedeze satele (nu crezi ca asta e un cont de push?) e "eliberat" fara nici o pedeapsa???

Acum ma iei la bani marunti cu un script de farmare (pe care nu il mai folosesc de mult timp ... oare cum de te-ai trezit tocmai acum?) care foloseste linkul "Atacă din nou cu toate trupele" dintr-un raport si imi spui ca sar peste cei 3 sfinti pasi ... sa inteleg ca oricine foloseste linkul "Atacă din nou cu toate trupele" dintr-un raport comite o ilegalitate??? ... atunci ce rol are acel link? ... de decor?
Am si eu o intrebare: esti platit pentru ceea ce faci? ca daca da ... e clar ca te platesc degeaba ... ba eu cred ca mai mult ii incurci

Pacat ca mi-au sters postul de data trecuta (plus banare de 2 saptamani pe forum) cu discutia noastra in cadrul unui ticket ... dar cine a apucat a vazut cum te "balbaiai" si te contraziceai la fiecare raspuns si nu mai stiai pe unde sa scoti camasa ... ba ca atacurile au fost anulate (desi trecusera de mult), ba ca nu poti sa pedepsesti un jucator pentru o fapta care nu a comis-o (desi efectele erau vizibile si de pe Luna), ba ca nu e el de vina ci jucatorul care a stat sitter (desi regulamentul prevede ca atat jucatorul cat si sitterul sunt responsabili pentru orice actiune), ba ca nu ... ba ca da

Cand ai timp ... poate iti explic eu regulamentul si cum se aplica in mod corect si echidistant si nu dupa ureche sau cu zaru ... ca vezi unde a ajuns romania
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Consider ca discutiile de la suport au fost suficiente, cu toate dovezile aferente puse punct cu punct.

Oricum tema asta nu este pentru aceste discutii, ar trebui sa le mutam in privat sau in alta sectiune.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus